burgemeester LA-cadeautje voor Lems van Theo Wiegman POPULAIR IN OUD-SCHIEDAM STRAATTEGEL- TUINTJES RIJNMOND Hinderwet vergunning Baartmans Geen bezwaar GS tegen kredieten Wel ruimte nodig om te lopen Hinderwet vergunning Vondelingen plaat BV Euphonia trekt later Plattelands vrouwen gaan op reis DONDERDAG 17 JULI 1975 BROERSVEST119 AFSPRAAK (JC) AMSTELBRON koemarkt SCHIEDAM RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om mee te nemen. TEL 264191 DAM 22 SCHIEDAM fVEC EENS GEZETEN ?V. Jiai bodega af |angebdVenBSrKiecldmte!oio-;6226q^ Probeer 't eens In Nieuwlandplein 12 Tel. 706066 Schiedam Steeds meer worden er langs dc Schie- damse gevels tegels uit het trottoir gelicht voor de aanleg van een zogenaamd straattegeltuintje. De aanleg van dergelijk groen slaat vooral aan bij de bewoners van de oude wijken. Een ontwikkeling die de gemeentelijke plantsoenendienst toejuicht. Dit echter alleen wanneer het goed gebeurt. "De straat moet blijven. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat de tuintjes zo groot worden dat er geen ruimte meer overblijft om op te lopen. Er mag daarom hoogstens maar anderhalve te gel worden weggehaald, vertelt men bij de plantsoenendienst, "dat wil dus zeggen dat er on geveer 45 centimeter ruimte is om iets leuks mee te doen. Ge noeg planten zijn daar voor ge- schikt, bijvoorbeeld klimrozen, petunia's, leeuwenbekjes, knol- begonia's, maar ook de gewone geraniums." Op het stadskantoor is sinds kort een lijst verkrijgbaar van alle planten die het in de straat goed doen. "Niet al het groen leent zich er voor. Kleine boompjes kunnen snel uitgroeien tot grote kna pen, die m zo'n kleine ruimte met op hun plaats zijn en bo vendien overlast aan voorbij gangers bezorgen. In de grond kan het echter ook fout gaan. "Te krachtige wortelontwikke ling kan schade toebrengen aan de leidingen, kabels en gevels. Niet altijd is precies bekend waar die kabels lopen. Het ka- belverkeer onder de grond is immers soms nog drukker dan het verkeer op straat." Een andere manier waarop de oude wijken gezelliger gemaakt kunnen worden is het ophan gen van met bloemen gevulde klompen, al of niet geschilderd. De bewoners van Groenoord en Woudhoek proberen al de naam van hun wijk eer aan te doen met diverse balkonversienngen. De oude wijken m Schiedam zeg gen het met bloemen. Doop Wiegman in gesprek met filmster Joseph Campa- nella, vlak voor het moment waarop de acteur de eerste bal sloeg bij een baseball-wedstrijd in Los Angeles. Doop in Los Angeles: temidden van de bekende televisie acteurs William Conrad (links), beter bekend als Frank Cannon, en Lesley Nicholls. Schiedam De gemeente Schie dam mag een bedrag van 141.000 gulden uittrekken voor diverse voorzieningen van, m en voor het stadhuis. Gedepu teerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben tegen dit besluit van de Schiedamse ge meenteraad geen bezwaar. Voor dit krediet zal GS de for mele goedkeuring echter pas geven als de gemeentebegroting 1975 is goedgekeurd. Ook hebben de heren van GS geen bezwaar tegf n drie andere besluiten van de gemeenteraad waarbij kredieten zijn verleend. De gemeente mag nu een kre diet van 15.000 gulden verlenen ten behoeve van het kassen complex van de 254.000 gulden voor het verplaatsen van een vierklassige kleuterschool naar Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam heb ben bekend gemaakt dat Von- delmgenplaat BV in Hotterdam- Pemis bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland een aanvraag heeft ingediend vor het uitbrei den en wijzigen van de fabriek- smstaliatie aan tankhoofd 10 te Rotterdam. De vergunning is aangevraagd krachtens de wet inzake de luchtverontreiniging. Vondelin- genplaat wil een fabrieksinstal- latie op poten zetten voor de productie van maneb en zineb, een installatie voor de behande ling van afvalwater en opslag tanks voor de opslag van vloei bare grondstoffen. Mondelinge bezwaren tegen de aavraag kunnen nog kenbaar worden gemaakt, namelijk op vrijdag 18 juli om vier uur 's middags in het gemeentehuis in Rotterdam. Voor nadere inlich tingen omtrent de aanvraag kan men zich wenden tot de dienst centraal milieubeheer Rijnmond, Stationsplein 2 in Schiedam (tel. 150800). «SS iedereen leest de krant altijd en overal, Schiedam In het Stads kantoor heeft gisteroch tend de bekende Schie damse kunstenaar Theo (ofwel: Doop) Wiegman een plaquette van de Amerikaanse stad Los Angeles overhandigd aan burgemeester Lems van Schiedam. Doop Wiegman ontving dit wapenschildje enkele weken geleden in de Ca- lifomische plaats uit handen van LA'S eerste burger Bradley. Theo Wiegman, die samen met zijn echtgenote zes weken lang op vakantie is geweest in Ame rika, deed aan burgemeester Theo Wiegman aan Schiedam Lems ook een rijkelijk geillus- heeft gegeven. treerd boek van Los Angeles cadeau. Wiegman op zijn beurt MUSEA had deze geschenken gekregen, toen hij tijdens een gemeente- Theo Wiegman heeft trouwens raadsvergadering in LA aan burgemeester Bradley onder meer twee flessen Proosje van Schiedam (de beide jubileum dranken van de 700-jange jene- verstad) alsmede de door zijn zoon Harr Wiegman geteke poster van Proosje schonk. Reden voor burgemeester Lems om te zeggen, dat Theo Wieg man de jeneverstad m Amerika goed heeft vertegenwoordigd. Lems toonde zich erg verheugd met het symbolische geschenk, dat burgemeester Bradley via Schiedam De Schiedamse fir ma Baartmans Transport BV aan de Schiedamseweg heeft een hinderwetvergunning aan gevraagd voor het oprichten en in gebruik stellen van een in richting voor het repareren van vrachtauto's. Gedoeld wordt op een inrichting aan de Van Heekstraat. Baartmans wil hier werken met een electromotor met een vermogen van dne pk om een compressor aan te kun nen drijven. De heer Baartmans wil in de inrichting verder kunnen be schikken over een ondergrond se opslag van 25.000 liter diesel olie en 5.000 liter afgewerkte olie. Tenslotte zal er gewerkt moeten worden met electmch gedreven, handgereedschap en met brandstof- en afleverpom- pen met een vermogen van twee maal een halve pk. Het totale electnsche vermogen komt daarmee op vier pk. Schiedam De trekking van de lotenj van de Schiedamse zang vereniging Euphoma gaat voor lopig niet door. Die trekking zou eerst worden gehouden op donderdag 24 juli, maar omdat een aantal bestuursleden niet aanwezig kan zijn, is het lotenj- avondje uitgesteld tot donder dagavond 28 augustus. De trek king vindt dan plaats in het wijkcentrum van Schiedam- Zuid, de Dukdalf. Maasland Het jaarlijkse reisje van de afdeling Maasland van de Nederlandse Bond van Plat- teiandsvrouwen wordt 26 au gustus gehouden. De tocht voert via Gorkum naar Hilvarenbeek, waar een bezoek, wordt gebracht aan het mu seum Oude Ambacht. Na de lunch gaat men in Bergeijk bij een weverij op excursie. Breda is ook in het reisplan opgeno men; in deze stad kunnen de dames van 't platteland kiezen tussen een partijtje bowling ert enkele bezoeken aan het Be gijnhof en het Stedelijk of Bis schoppelijk Museum aldaar. I!llll![|!l!llj!!lli!!ll!:i!!!!lil!![!!l!:!lll!llllil!![!f!lllll[!llllllli!!!l!!lilll!!!l de Vlaardingseweg en 47.3G0 gulden voor huisvestingsonder- zoek van de technische bedrij ven van de gemeente Schiedam. Theo Wiegman overhan digt burgemeester Arie Lems van Schiedam de plaquette van Los Angeles, die Wieg man meekreeg van burge meester Bradley van de Cali- fornische stad. CANNON Over de mensen in Califomie oordeelt Theo Wiegman: „Die Amerikanen doen vreselijk aar dig en zijn soms echt wel erg sympathiek. Maar ja, ze leven heel anders dan wij, hè. Ze werken er veel harder, hebben meer haast Hun hele leven is ontzettend jachtig. En dat maakt toch wel, dat een Neder lander zich over het algemeen maar langzaam aan zou kunnen passen. Werkelijk, Amerika althans wat ik ervan heb gezien is een prachtig land, maar ik zou er daarom niet willen wonen". Overigens ontmoette Doop Wieg man in Los Angeles vele be roemdheden. Enkelen van hen: super-detective Frank Cannon en filmheld Joseph Campanu la. niet stilgezeten in Caifomié, Niet alleen begon hij er aan een aantal nieuwe tekeningen en schilderijen, maar ook bezocht hij bossen, bergen, woestijnen en meren en binnen de stad Los Angeles veel indrukwek kende gebouwen, voornamelijk musea. Wiegman: „Kunstenaars hebben het hier beter dan in Amerika, want in dat land hebben ze bijbaantjes nodig om de boter ham te kunnen beleggen. Veel van hen zijn in de reclame be zig Dat merk je al aan de musea De meeste van die ge bouwen danken hun bestaan aan de oudheidkundige waarde van het tentoongestelde. Gek hè, die Amerikanen zijn hele maal niet romantisch en leven enorm gehaast, maar ze gaan wel naar oudheidkundige mu sea. Dat zit hem gewoon in het feit dat ze verdomd goed weten, dat ze zelf geen eigen cultuur hebben. In CaMomié lopen ze te pronken met de cultuur van de eerste Mexicaanse stammen: daarom ook heb je altijd weer dat felle, die narigheid tussen Mexicanen en Amerikanen in Califomië en omgeving".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3