Maritska van der Linden naar Gênève Veel derbies in W aterweggebied llSg KK9 Holy zal ABF niet onderschatten DUUR LAPJE GROND Schieten Tour van Drie in Schiedam Bij VZC alleen "Rmid Pijper zilver Nationale met grote motoren AVOND VIER DAAGSE Open dag ROVS Meeldijk achtste Indeling volleybalcompetitie Laatste duels vödr competitiestop NAC-HDVS in Bruinisse MmÊÊ/ÊSéÊSgÊÊm Piet Heindijk meeste vis Corver naar Heracles VBIJPAG 18 JULI 1975 5 Schiedam Het par koers Burg. Stulemeij- erlaan-Vlaardinger- dijk in Schiedam is komende maandag strijdtoneel van de jeugdvvielerronde „Tour van drie". Hie raan wordt deelgeno men door twaalf mer kenploegen, met in to taal 120 deelnemers. De groep vertrekt maandag vanuit het Kruininger Gors om via Maassluis en Vlaardingen omstreeks 10 uur in Schiedam te arriveren. Na een pauze in het Dienstencentrum volgen sprint- en tijdrit ten op genoemd par koers. Hierna zal ronde- miss Jolanda Schoenma ker de winnaars huldi gen. Na een officiële ontvangst door b. en w. van Schie dam in het Stadskantoor vervolgen de renners om half één de etappe. Aan de ronde wordt deelgeno men door een Schiedam- se équipe (Coca Cola) en een Vlaardingse verte genwoordiging van de firma Beukers en Rijne- ke. Van onze sportredactie Vlaardingen In de wielerronde van Öllar.d was de Vlaardingse nieuweling Meeldijk goed voor een achtste plaats in 57.24 over een afstand van 40 kilometer. Piet Liefaart, de Nationale kampioen, finiste pas in 19de positie. Winnaar was A. Wij- nands. Leïdschendam Ongeloo flijk, ze is pas 12, maar met een ticket voor'Ge- nève gaat voor Marit2ka van der Linden een in ternationale wereld open. Verdiend, omdat de pupil van Dries Peute Door Bas van den Berg gisteravond de snelste tijd maakte op de 100 school bij de meisjes onder 14samen met Antoinette de Groot vn Zwemlust/Den Hommel, die bij de meisjes onder 16 jaar onder de limiet dook in 1.19.34. De tijd van het Rotterdamse ta lent was 1.20.52, in een race die zij vooral won door een supersnelle start, waarin zij al heel snel Marian Eding (PSV), die in de series al de snelste tijd had ge maakt, op een achter stand zette. Dolgelukkige trainer Dries Peute over dit onverwachte succes: „Nee. dit had ik niet verwacht, maar het geeft niet dat zij op die manier internationale erva ring krijgt. WIJ je wat bereiken in de zwemsport, dan moet je dat sfeertje" regelmatig proe ven. Overigens is uitzending Ruud Pijper raakt in vorm nog niet definitief, omdat eerst Met .die tijd kickte Maritzka van vanavond de zwembond een der Linden van zwemvereni- definitieve keus maakt ging Rotterdam ook nog een nieuw knngrecord, dat zij over- igens al op haar naam had staan. Clubgenoot Eline Hefst was goed voor zilver op de 200 rug bij de meisjes onder 14 jaar m 2.31.23. Het goud was hier voor Daphne Demuth (2.32.63), die eveneens de rit naar Génève voor de jeugd EK mag meemaken. Wil- ke Peeters was dat bij de meis jes onder 16 jaar in 2.28.32, terwijl hier Diane Edelyn ge noegen moest nemen met 2.31.82 en dat hield een vierde plek in GOUD Ook voor Kees van der Wonde van Devel was er zilver op de 100 school voor jongens onder 14 jaar in 1.18.08 Clubgenoot Judith Verkerk van Devel greep wederom goud op de 200 vlinder in 2.29.94 en die tijd was wederom onder limiet voor'Ge- nève: 2.32.1. Ada Pors van VZC moest hier genoegen nemen met een vierde plaats in 2 35.75. Naast het goud op de ICK) vlinder, nestelde Ruud Pijper van VZC rich gisteravond op de tweede plaats in 2.15.52, omdat Mark Eligh van Breda zo goed was het keerpunt verkeerd te ne men. waardoor de Brabander werd gediskwalificeerd. De tijd van Schiedammer: 2.1552, ruim dne seconden sneller als in zijn serie in' de ochtenduren en daarover was trainer Theo Ro mein beslist tevreden. „Vergeet niét®, reageerde hij, „dat Ruud Pijper geen echte „stayer" is, die zo'n krachtex- plosie 200 meter kan volhou den. Hij is er eenvoudig niet voor gebouwd, daarom was het Trainer Dries Peute.....wat een varrassing,... niet zo vreerad dat Robin Wou- tering van ZNK Nationaal kampioen zou gaan worden in 2.13.31" Theo Romein: „Ruud groeit echter op dit moment snel een vorm, omdat hij er na zijn eindexamen veel aan doet. Is duidelijk gemotiveerd en daarom was het zilver een fraaie beloning." Paul Gast van VZC kwam gister avond op een teleurstellende vijfde plaats uit op de 200 vim der bij de jongens onder 16 jaar, omdat hij in de series sneller was. Zijn tijd m de och tenduren was al 2.26.24 (krin grecord), maar tussen de regen buien vanavond door klokte hij 2.27.37. En dat was goed voor een vijfde plaats. WISSELSLAG De wisselslag estafetteploeg van VZC klokte weliswaar een nieuw knngrecord in 4.23.C4 {was 4.24.4), maar het beteken de in de finale slechts een vijf de plaats. De dames kwamen op dat onderdeel helemaal met aan bod, omdat verschillende zwemsters in de series ver bo ven hun gemiddelde bleven. Hun tijd was 4,57.88, terwijl rij, om te illustreren, het kringre cord hebben staan op 4.45.6. Met de alleen voor Ruud Pijper zilveren medaille werd de Vlaardingse Zwem Club van de eerste plaats op de ranglijst verdreven door Zeemacht/- Noordkop uit Den Helder. Schiedam De Nederlandse Volleybal Bond district ms, Libanon'so, cw.c, Ani- 17 (Rotterdam) gaat bet experiment van vorig sci- zoen niet herhalen. De promotieklasse hoogste VonTy'Cg c" tokbw districtsklasse was vorigr seizoen verdeeld in twee (Dames) ie klasse A: Kangoeroes poules, die halverwege de competitie nogmaals 2. TOP, Pendrecht, zvc 2, Bin. -werd verdeeld in een kampioens- en degTadatiepou- dys/E 2, Sctuppers/B, G. de le. Voor het komende seizoen zijn alle ploegen weer J**,AI^xandril> ingedeeld in één promotieklasse, waardoor per team 28 wedstrijden moeten worden afgewerkt. pers/B 2. Pendrecht 3. Eovok Tenaco 2, Hou Stand, Vovero, Door de degradatie van Lekkerkerk 3, Rovok 2, Alexan- Schovocomca, Alexandria 2, Juliana (thans Passa- dria 2, spivo. Schietbaan en Volley'68 2, Schietbaan en pp/Vfrv i«ï hi*t Vlaar- MVC. Krimpen 4. (Heren) 3e klasse F; Sunlight, (Dames) 3e klasse F: CW-C 5, ÖHigse Volley 68 m deze Schippers/B 2, MSV'71, Ammo Alcazar 2, Schippers/B 3, Ani- klasse de enige vertegen- 4 c W-C 8, Shell, Schippers/B mo 3, Tenaco 3, Passage/VCJ 2, woordiger uit het Water- 3, Armada, Alexandria 3, Vol- Hou Stand 3, Armada, Alexan- „weggebied. Passage/VCJ ley*6B 4, MVC 2 en CW-C 6. dna 3, CW-C 3, Krimpen 5 en komt het nieuwe seizoen (Heren) 4e klasse Ai Shell 2, Shell 2. ioft in de leTlasw B Schippers/B 4. Sunlight 2, Vol- (Dames) 3e klasse G: Ata- 3, mi in ue te Klasse !ey,e8 5i Tena<.0 3i PassltC)vcj - 2, G. de Lange 6, Hou Stand 2, Armada 2, VCO 2, MVC 3 en MSV'712. (Dames) Promotieklasse: Kangoe- Schiedam/Vlaardingen De bekercompetitie zit er op. Werd Schiedam reeds in de tweede ronde uitge schakeld, Holy zag afgelopen zaterdag het einde. Nog wel tegen de enig overgebleven tweede klasser, het Delftse Kinesis Birds, dat samen met Holy gaat uitmaken wie kampioen in de tweede klasse D wordt. Schiedam De manches voor professionals achter grote motoren, vormen de publiektrekkers voor de ko mende zondag op de wieler baan Schiedam te verrijden nationale baanwedstrijden. Op de baan in sportpark Harga komen de volgende stayers in actie: Cees Stam (wereldkampioen), Harry van Leeuwen, Nico Been, Fred Rompelberg en Schie dammer Jan Breur. Bij de amateurs rijden, naast Martin Venix en Gaby Min- neboo, Rietveld, Van de Broek, Koetje en Groenewe- gen. De gangmakers zijn: Nop Koch, Bruno Walraven, Joop Stakenburg, Frits van Duyvenbode, Joop Zylaard en Bertus de Graaf. De wedstrijden, die om twee uur beginnen, worden om lijst met wedstrijden voor amateurs, liefhebbers, vete ranen, junioren, nieuwelin gen en dames. De toegang sprijs bedraagt twee gul- derf, kinderen t/m 13 jaar en 65-plussers halve prijs. Schiedam Traditiegetrouw opent Hermes DVS het voetbalseizoen met een oe fenwedstrijd tegen een ge renommeerde tegenstander op het veld van Bruse Boys in Bruinisse. Vorig seizoen speelde Hermes tegen Spar ta, dit jaar is het Bredase NAC de tegenstander. Bij Nac, dit seizoen getraind door ex-SW-trainer Bob Maaskant, speelt Jan Groe- neweg (eveneens ex-SW) in de spits. De wedstrijd, die wordt geleid door scheids rechter Van Swieten, begint morgenavond om half ze ven. waarin ook het reserve- team van Volley'68 is in gedeeld. Het Maassluis* MVC is on dergebracht in de 2e klasse ,B, evenals Volley's derde x herenteam. Het grootste „aantal teams van de Water- „wegclubs is ingedeeld in de #3e klasse F en de 4e klasse JL In 3F: Sunlight, MSV'71, Shell, Volley'68 4 en MVC *2. In 4A: Shell 2, Sunlight 2, Volley'68 5, Passage/VCJ 2, MVC 3 en MSV'712. Ook bij de dames ligt het zwaar- tepunt op de lagere klassen. Toch rijn de Waterwegclubs in „.de promotieklasse goed verte genwoordigd, want naast Vol ley'68, komen ook het debute rende MVC uit Maassluis en het uit de derde divisie gedegra- deerde Passage/VCJ in deze •klasse uit. In de le klasse A is het team van het Vlaardingse Shell inge beeld, evenals het reserveteam .van MVC. Het tweede team ,van Volley'68 is ondergebracht .In de 2e klasse B. De reserve teams van Passage/VCJ en Shell zijn ingedeeld in de 3e klasse F, met In de 3e klasse G: Volley '68 3, Passage/VCJ 3, MSV7I en MVC 3. De volledige indeling van de Wa- 'terwegclubs in het district 17 'luidt: (Heren) Promotieklasse: Kangeroes, Libanon 2, Foranto, Animo. Volley'68, Rindy's/Eks, G. de Lange 2, Spirit, Spirit 2, Delta 2. Vollido, CW-C 2, Schippers/B en Krimpen, (Heren) Ie klasse B: Alcazar, Li banon 4, Pendrecht, Schovo comca, Tenaco, Passage/VCJ, G. de Lange 4, HVS, Intermez zo, Volley'68 2, Krimpen 2 en Data C/DVO. (Heren) 2e klasse B: Alcazar 3, Ubanon 7, Spirit 4, Animo 3, Volleyt 3, Schovocomca 2, Nat. Nederlanden, Schovocom ca 2, Volley'68 3, Tenaco 4, Passage/VCJ 3, Schippers/B 4, MSV'71, Armada 2. CW-C 4 en MVC 3. De volleybalclubs komen weer in actie. Jn.het nieuwe seizoen een opvallend groot aantal „derbies" O O O 'j aH,* :>.ïkrï< Menige Schiedammer zal het iapje gras in Kethel geen andere bestemming toedenken, 't Is tenslotte hartje zomer. Toch staat datzelfde stuk grond op de f begroting van de sportraad. Vorig jaar werd er 5303 gulden mr* -J voor uitgetrokken en voor 1976 iets minder; 5156 gulden. Geld, dat bestemd is voor de Schiedamse [andijsbaan - Hoe lang is het eigenlijk alweer geleden dat er de smalle ijzers werden ondergebonden? Al heel wat minder koude jaartjes, want menig jeugdige Schiedammer zag er nooit die zwierige kleurig uitgedoste meute. IJspret lijkt te zijn opgekocht door de ijsmakers van de Jaap Edenbaan, De Uithof en het Rotterdamse Ahoy. En het ziet er naar uit dat boven de Kethelse ijsbaan de luidsprekers nooit meer hun krakende walsen ten gehore zullen brengen. De ijsbaan hoe pathetisch het ook is om daar nu even bij stil te staan gaat verdwijnen. Een gemis? Misschien wèl als straks de warm ingepakte Schiedammers Op zoek moeten naar alternatieve ijsvlakten Maar omdat er in Schiedam een schrikbarend tekort is aan sportaccommodaties èn de laatste stukjes braakliggende grond nagenoeg alle zijn benut, is het plan geopperd om de landijsbaan om te toveren tot een voor andere sporten geschikte accommoda tie. Het idee is niet nieuw, want de sportraad nog in oude samenstelling zette het punt al eerder op de agenda, terwijl ook het enkele meters verderop voetballen de DR2 wel iets voelde voor een uitbreiding van de huidige accommodatie. De voorkeur lijkt echter uit te gaan naar een wat meer mogelijkheden biedende bestemming. Door van de ijsbaan een verhard terrein te maken, zouden de clubs die momenteel bij gebrek aan beter zijn uitgeweken naar het openbare terrein aan de Valeriusstraat in Groe noord (VV Groenoord, HVK en De Ooievaars) pas écht worden geholpen. Van onze sportredactie Maasland Tijdens de onderlin ge wedstrijd van de Maaslandse schutterij, werden de volgende resultaten (resp. korps en vrije baan) geboekt: W. van Roon 39—27; L. Tijmensma 35—28; A. Korpel 4529; M. P. Hane- maaijer 47—30; D. v.d. Leiy 40—25; M. C. Verploegh 45-30; A. PelHkaan 35—28; Jac v. d. Marei 47—27; W. v.d. Heijde 30—29; G, 's-Gravemade 43—27; M. van Staalduinen 45—30; D. v. d. Marei 46—29; J, J. M, Ham 46—28; L. van Berkel 45—30; Fr. Krul 42-22; M. P. Grave- land 44—29; J. v.d. Lely 4529; A. Moerman (De Lier) 4529; P. BoekesÜjn 40-27; N. C. Ha ring 4428; KL Moerman 4430 en A. van Buuren 49—29. De nederlaag van Holy, het werd al direct aangetekend, heeft als lichtpuntje, dat een terugslag in de competi tie nu kan uitblijven, en dat het ook optimaal mentaal voorbereid de uitwedstrijd tegen The Birds tegemoet ziet Gefluisterd werd bo vendien dat Birds werper Salemink tijdens het beslis sende treffen met vakantie is, toch kan je maar beter vertrouwen op eigen sterkte in plaats van op de zwakte van je tegenstander. Terug naar de competitie. Het komend week-end is het laatste voordat de competitiestop van twee weken een aanvang neemt. Voor de nationale ploeg* het Europees Kampioenschap In Barcelona, voor de andere honkballers twee weken va kantie. Voor Holy een niet ge makkelijke tegenstander, het Amerikaans Haagse A3 JF. Een wisselvallige tegenstander, zeer afhankelijk van het toeval lig aanwezige en iedere week verschillende spelerspotentieel. Voor Kinesis Birds was dat geen handicap, want nadat het zaterdag van Holy gewonnen had zegevierde het zondag nog van ABF met 13-0. Zondag 14.00 uur ABF-Holy. Schiedam moet de goede vorm die het de laatste weken de monstreert ook tegen Celeritas kunnen handhaven. De Schie dammers spelen voor hun ei gen plezier, noch een degrada tie noch een promotie - In te genstelling tot vorig Jaar - hangt hen boven het hoofd. Coach Wout v.d. Have heeft dan ook als voornaamste taak zijn manschappen gemotiveerd te hemden. Morgen 1430 uur Celeritas - Schiedam. In de districtscompetitie west, geen echte vakan tiestop waarin de gehele competitie stop staat, wel zijn sommige vereni gingen soms twee ach tereengesloten week ends vrij zoals MSV71, deze weken en DDH Groenoord de komende week-ends. Morgen de laatste wedstrijd van DDH Groenoord voor de stop. Tegen The Hawks uit om 15.00 uur. Vlaardingen Het zevende con cours tn de kampioensserie van de H V De Ruisvoorn, vervist in het water van de Delftse Schie, leverde een matige vangst op met voornamelijk kleine vis. Piet Hemdijk bracht het er met zijn 2680 gram vis nog het beste af. Ook J Boer, met 2120 gram, klasseerde zich op een eervolle tweede plaats. Verdere klassering: 3 W. Mul der Jr. 1600 gram: 4. J, Hollen- berg 1230; 5. Mevr. Boer 1000 gram; 1 H. Waardenburg, 710; 8 K. Schilder met 340 gram vis. Vlaardingen Johnnie Corver heeft een tweejarig contract ge tekend voor Heracles. De 25-ja- rige vleugel verdediger van FC Vlaardingen, die rijn contract weigerde, gaat ook in Almelo werken. Van onze sportredactie Hoek van Holland Voor de twaalfde maal in Hoek van Holland de VW-avondvierda agse. En wel op 29, 30 en 31 juli en I augustus voor resp. 7, 10 of 15 kilome ter door de prachtige na tuurgebieden van Hoek van Holland. Evenals de laatste jaren worden de deelnemers de laatste avond weer massaal in gehaald. Muziekkorpsen zullen de wande laars op hun laatste kilometers begeleiden. De inschrijving voor dit jaarlijkse evenement staat open bij de VVV in Hoek van Holland of door storting van een rijksdaalder op giro 1558X05 tji.v. de stichting VVV vakantie-avondvierdaagse. De deelnemers moeten minstens zes jaar rijn en boven de 14 jaar bedraagt het inschrijfgeld dne gulden. Deelnemers die de vier avonden uitlopen, ontvan gen een medaille of jaarcijfer. Voor groepen zijn er speciale prijzen beschikbaar. En dege nen die voor de tiende maal meelopen, ontvangen een gou den vierdaagsekruis. Van onze sportredactie Vlaardingen De zwemafdeling van de ROVS houdt zondag 17 augustus een zjf. open dag in het sportpark „Vijfsluizen". Er kan worden ingeschreven op de 50 meter schoolslag in de verschillende leeftijden. Voorts is er een familie-estaf ette, touwtrekken en waterpo lo. De inschrijving staat open voor alle leden van de Rotter damse Ontspannings Vereni ging Shell, Inschrijfformulie ren bij de baddames op het sportpark verkrijgbaar. Aan vang van het evenement 10 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5