Aat Reygersberg geen van stap terug Meer toeristen dan vorig Jaar Verenigingen boos op braderiecommissie Delfland maakte het te bont GESLAAGD VOOR MUZIEKEXAMENS Statenlid Van den Berg: Voor Excelsior geen tijd meer KAMPEER TERREINEN NOG NIET VOL wm Geslaagd MAVO: Gevonden in Schiedam Burgerlijke stand Maasland Reisje Maaslandse plattelands vrouwen J VRIJDAG 18 JULI 1975 Aat Reygersberg ...minder roken... Kwintsheul Niet dat Aat Reygereberg- (30) nu at weer spijt beeft van zijn beslissing om het semï-profvoetbal na vijf jaar vaarwel te zeggen en te verruilen voor een lidmaatschap bij VELO. „Blaar toch", zegt de „Wateringse" Keulenaar met enige weemoed in zijn stem, „denk j onwil lekeurig even wat je in het komende seizoen gaat missen. Vorige week ben ik op vakantie naar Mallorca geweest en daar kwamen voor mij wildvreemde Neder landers naar je toe die je natuurlijk kenden van Excelsior. „Stop je er mee", hoor je ze dan zegge, „nee toch?". Op dat moment gaan je ge dachten toch weer terug naar Woudestein". Aat Reygersberg glimlacht, trekt nerveus aan zijn zoveelste siga ret, al waarschuwt hij dat hij bij het begin van de VÉLO-trai- ning beslist minder gaat roken. De commissionair in groenten en fruit zegt zijn vijfjarige loop baan als semiprofvoetballer als een leerzame ervaring te heb ben ondervonden, maar is nooit het type geweest om ook als profvoetballer te leven. Aat Reygersberg is, en dat ontkent hij zelf ook allerminst, verre van standvastig. „Nu zeg ik dit, morgen kan ik er plotseling weer een heel andere mening op nahouden". Reygersberg, duidelijk gehard door het levensritme in de kei harde profwereld, is in ieder geval blij dat hij zijn loopbaan op een prettige manier heeft afgesloten. Wil ook niet graag de ,^aak FC Vlaardingen" weer oprakelen („Ik praat sowieso niet erg graag over voetbal als ik thuis ben") want daarvan heeft hij zijn buik dan vol. „In die beginperiode ging het alle- maal echt wel aardig. Ik scoor de veel doelpunten en de sfeer was ook niet slecht. Later, toen er een andere voorzitter kwam, ontstonden de echte moeilijkhe den pas. Maar ik heb weinig zin om dat allemaal weer in details naar boven te halen. In ieder geval leer je er een hoop van". Reygersberg bleef, ook na zijn tussentijdse overstap naar ere- divis«onist Excelsior, relative ren. „Het deed me echt wat, daar bij Excelsior. Ben Peeters (nu in dienst van de Haagse Voetbal Bond, red.) was niet alleen een goede trainer, maar hij begreep me ook. Ik ben namelijk iemand die zelden of nooit door een trainer Is te motiveren, dat moet ik zelf doen. Daarom begon ik goed, na die 7—0 tegen PSV natuur lijk, en zakte later weer terug. Tegen het einde van de compe titie maakte ik er weer een paar. Maar ik had bij Vlaardin gen al geleerd dat het succes zo kort kan zijn. De ene week slaat een bestuurslid je op de schouders als je er een paar hebt ingeschopt, de week daar na bekijken ze je niet als het een beetje tegenzit Dat is ook semiprofvoetbal". DOOR WIM DE LANGE Ondanks dat Aat Reygersberg als een uiterst nuchter persoon pleegt over te komen, is hij ook ijdeL „Wie niet?", zegt hij te recht, „je speelt tenslotte in de eredivisie en je krijgt veel pu bliciteit. Tientallen journalis ten zijn bij mij over de vloer geweest. Het hoort er allemaal bÜ en daarom heb ik ook nog nooit een interview geweigerd, al zoek ik het zelf nooit op. Ik ben trouwens tot de conclusie gekomen dat de meeste spor tjournalisten weinig verstand van voetbal hebben. Als je voor jezelf een goede wedstrijd hebt gespeeld en je leest 's maandags dat je puur slecht was dan heb ik daar de pest over in, echt. Dan ben ik ook in staat om de week daarop met een grote boog langs die journalisten te lopen. Maar aan de andere kant vond ik het enorm om mezelf op de televi sie te zien. Maar is dat zo abnormaal?". Reygersberg („Excelsior had me graag willen houden, maar ik kan het onmogelijk meer met mijn werk combineren") beseft dat hij nu een stap terug moet Weet dat het VELO-publiek, lo gisch, iets van hem verwacht „Gevaarlijk", zegt Aat „trainer Van, Buuren mag dan wel zeg gen dat het tien doelpunten per seizoen scheelt, zo zeker ben ik daar nog niet van. Ik zal mijn best doen, meer kan ik ook niet Een middenveldpositie trekt mij in ieder geval wel eens aan, maar ik wacht wel af wat Van Buuren met me van plan is. Ik ken hem natuurlijk al een bee tje omdat ik tijdens die periode bij Vlaardingen een aantal we, ken bij VELO trainde. Het .viel toen meteen op dat de groep er meer voor deed dan anders"' lacht Aat. Voorlopig houdt de Keulenaar het op één jaar VELO, „Ouj., dat", zo zegt hij, „ik het aJJe- - maal eerst eens rustig moet be-' kijken. Neem het Westlands Elftal een paar weken geleden; daar moest ik ook weer aanhef tempo wennen en dat valt niet mee. Daarom geloof ik dat de' nieuwe start bij VELO voor mezelf even moeilijk is als toen' ik destijds voor de eerste keer voor Vlaardingen speelde'!]? hoop dat de mensen dat begry. pen". Hoek van Holland De kampeerterreinen in "s- Gravenzande en Hoek van Holland hebben de vakantiedrukte van het afgelopen weekeinde goed bunnen venverken. In het algemeen is men van mening dat er meer toeristen zijn dan vorig jaar. Toch was er gister avond nog volop ruimte op de campings. Dit In tegenstelling tot de pro vincie Zeeland waar voor tientallen toeristen geen plaats meer was op de kampeerterreinen. Campingbeheerder Van Ettinger in De Hoek meldde een terrein- bezetting van tachtig procent. „Maar het zijn geen blijvertjes", aldus Van Ettinger. „Het lijkt meer op een volksverhuizing, want ze gaan in en uit". Volgens hem komt de grote druk te volgende week pas goed op gang wanneer de Duitsers mas-' saai op vakantie gaan. Voorts komt daar nog bijdat de Strandzesdaagse dan wordt ge houden. Dezelfde geluiden zijn te horen op camping Vluchten- burg in 's-Gravenzande. Men Hoek van Holland In Hoek van Holland zijn muziekexamens afgenomen onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederland se Federatie van Harmonie- en fanfa regezelschappen. De examens werden af genomen door de heer H. C. van Lijn schoten. De volgende kandidatenzijn ge slaagd: Diploma A: Rene de Gelder uit Maasdijk, klarinet 62 punten. Elly de Gelder uit Maasdijk, hoorn 61 punten. Ane Hoogenbrugge uit De Lier, trombone 61 punten. Diploma B: Wim de Vos uit Hoek van Holland, trombo- - ne 70 pt Els Vreugdenhil uit De Lier, klarinet 65 pnt. Anneke Vreugdenhil uit De Lier, hoorn 65 pnt. Nico Marle uit De Lier, bariton 64 pnt Elly Jansen uit Hoek van Holland, fluit 62 pnt. Yvette Stigter, Hoek. van Holland, piccolo 62 pnt Liesbeth Spaansen, Hoek van Holland, klarinet 59 pnt Wilina Kodde, Hoek van Holland, klarinet 58 pnt Gerard van de Breuk- el, Maasdijk, trompet 50 pnt, Arie Huis, Maasdijk, bariton 49 pnt. Diploma C: Adrie Poppe tut De Lier, trombone 60 pnt Astrid Meering uit Hoek van Hol land, klarinet 60 pnt De kandidaten werden opge leid door de Hoekse diri gent G. A van den Berg. Aan de Ir. P. Calandmavo in Hoek van Holland slaag den voor het mavo-4 diplo ma de volgende kandida ten: Bob van Aalst Come- lis v.d. Berg, Antoinette Boom, Johanna Brastër, Petronella van der Burg, Saskia van der Burg, Hen- drikus Dekker, Wilhelmus van Eldert, Jeanette Gal las, Paul van Gemeren, Willy de Groot Willem van den Heerik, Aal bij Herin ga, Gerardus Heringa, Erik Hoogenboom, Ezard de Jong, Grada Klinge, Ro bert Koot, Frank Koster, Robert Kramer, Rolinda Nutbey, Catharina Pelle- grom, Jan Pil le. Jannetje Qtiak, Ronald Bijke, Rïa Schelf Renske Sonneveld, Hendrika van der Veer, Marjon Verhoeff, .Cornells de Voogt Yolanda Wiile- brand, Elisabeth Wijmer, Dirk Zuur. heeft daar veel meer gasten dan in 1974. Voor de rest van het seizoen zit Vluchtenburg vol. Campingbeheerder Leerdam van Jagtveld in 's-Gravenzande heeft te maken met veel door het land trekkend tentvolk. Ook hij verwacht dat de grote druk te volgende week pas begint „Maar we zitten nog niet vol", laat hij weten. Sombere geluiden Naast de optimistische uitspraken zijn. er ook veel sombere gelui den te horen, vooral van de VW en de strandpaviljoens. Bij het Hoekse paviljoens Seel- enberg kwam de drukte giste ren pas in de namiddag. „De hele dag heb ik zitten aankijken tegen 300 lege terras-stoelen. Maar ja, slecht weer en de men sen blijven binnen zitten", al dus Seelenberg. Toch blijkt hij de eerste zeven maanden van dit jaar stukken beter „gedraaid" te hebben dan vorig jaar. „Maar we hebben ook wel erg goed weer gehad", meent hij. Treurig is ook mevrouw De Jong van het VW in 's-Gravenzande. Gistermiddag kreeg zij zegge en schrijven tien informanten bin nen op zoek naar camping of kamers. Volgens mevrouw De Jong is het dit jaar veel stiller dan andere jaren „Je vraagt je soms af waarom je hier zit". „Er komen mensen vragen naar een kamer, je helpt ze door de weg te wijzen en later blijkt dat ze niet eens de moeite hebben genomen om naar de kamer te gaan kijken. Zoals het dit jaar is, heb ik nog niet eerder mee gemaakt". Maasland Over het tijdvak van 2 mei Lm. li juli 1975. Geboren: Fennis Marcus, zoon van A. G. Ammerlaan en F. A. Janknegt; Arjette Petra, doch ter van A. P. Korpershoek en H. P. Vellekoop; Gerardus Pe trus Nicolaas, zoon van N. P. J. Olsthoom en A. M. van der Hoeven; Robert Pieter, zoon van R. E. Poot en M. J. Grave- land; Marieke Margaretha, dochter van G. A. van den Berg en A. J. Langenberg; Angelique Cécile, dochter van N. Poot en J. Venrtik. Overleden: P. J. Doelman; N. Keijzer, 79 jaar. Ondertrouwd: C, J. van Ettinger en E, G. E Keijzer; A. van der Lely en A. Klap; L. W. Jansen en M. C- A. de Jongh. Gehuwd: J. H. A. Vrijens en A. M. van den Akker; P. C. van Gent en T. S. van Buuren; W. Tinholt en C. Oosthoek; A. R, de Bruin en J. C, Zeelenberg; C. J. van Ettinger en E, G. R Keijzer; J. J. C. van Gageldonk en E. J. van DJjl; A. van der Sar en J. van der Hoeven; Gele kanarie, Krab berd am. Delft- landseweg 334, Beige hond, die renasiel. Bastaard keeshond, teef, Dierenasiel. Witte hond. Dierenasiel. Spaniel, Dierena siel. Parkiet, De Koster, Burg. Honnerlage Gretelaan, Garage Bedrijf. Vitrage, Hemminga, Burg. Knappertlaan 1B1, Hen gel in hoes, Van der Raaf, Schubertplein 34, BI au w-zwarte knipportemonnee, Kuiters, Wattstraat 60b, portemonnee met inh. De Raad, Burg. van' Haarenlaan 911, knijpporte- monnee met inh. Van de Vlist, Burg. Knappertlaan 203. Rode damesportemonnee met inh. Donkersloot, Goereesestraat 8. Tas met inh. Beers, Rotterdam- sedijk 193b. Bruine plastic por temonnee met inh. Administra tie van de He ma. Portemonnee, De Ridder, Voltastraat 5b. Zwarte portemonnee. Van Loe- nen, Lekstraat 110. Portefeuille met inh. Oostrum, Amoldipad 43. Gouden armband met naam Harte, Graaf Florisstraat 79. 1 bankbiljet Olsthoom, Burg. Verveenstraat 5. I, bankbiljet Hak, Schaperlaan 96. 1. bank biljet Oogjens, Veenlantstraat 18. 5 bankbiljetten Wevers, Bacbplein 483. Zilveren arm band met naamplaatje, Scholte, Abbenbroeksestraat 13a. Gou den oorring met steentjes, Bos man, Rotterdamsedijk 207. Goudkleurige broche, Lems, Hofje van Belois 9. Herenhorlo ge, De Bruin, Albert Cuïjp- straat 17. Zilveren armband, Goederond, Lange Haven 102a. Gouden broche, Kersen, Schut tersveld 80. Damesmantel sjaal en bruine hoed. Kapsalon „Vio let", Dam 25. Handdoek met zwembroek, Van de Veer, Henri Polakstraat 58. Blauw jack Ter- berg, Stadhouderslaan 34. Grijs herenjasje, Van de Pol, Burg. Knappertlaan 22. Rood truitje met witte streep. Van Vugt, Burg. Pruissingel 38, Vlaardin gen. Blauw jack, Abbink, Ar chimedes straat 6b. Wit dames- vest: Achterberg, Havendijk 174b. Gebreide beige rok, De Bruyn, Min. Donkerstraat 2 sleutels aan een ring Kooyman, Van Tienhovenstraat 51. Bruin étui met 3 sleutels, Veliinga, C. v.d.' Lindenlaan 94. Zonnebril, Van Hulst, Iepenlaan 21. Maasland De jaarlijkse reis van de afdeling Maasland van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen wordt 26 au gustus gehouden. De dames gaan o.a. naar Hilvarenbeek, waar een bezoek wordt ge bracht aan het museum „Oude Ambacht". Hoek van Holland Het ziet ernaar uit dat op de jaarlijkse braderie in Hoek van Holland be langrijk minder vereni gingen zullen verschij nen dan normaal. De braderie wordt gehou den op vrijdag 25 juli van 18 tot 22 uur en op zaterdag 26 juli van 10 tot 18 uur. De verenigingen hebben allemaal een schrijven gekregen van de brade riecommissie waarin wordt meegedeeld dat de huur per stalletje is ver hoogd van vijfentwintig naar vijftig gulden. De meeste verenigingen hu ren twee stalletjes. Deze op zichzelf al forse ver hoging heeft een aantal verenigingen aan het denken gezet, maar'het financiële gedeelte zou voor de meeste clubs wel te overkomen zijn ge weest Men neemt het de organi satoren veel kwalijker dat in hetzelfde schrij ven ook grote beperkin gen zijn gesteld aan de mogelijkheden voor de presentatie van de ver enigingen. Veel vereni gingen benutten de bra derie met een „handel tje" waar vooral de pen ningmeesters bij gebaat zijn. Dit nu is goeddeels onmogelijk geworden omdat de verenigingen geen artikelen mogen verkopen waarvan de deelnemende winkliers concurrentie ondervin den en dat is bij de meeste clubs duidelijk het geval. Vooral het feit dat de ver enigingen meestal dok nog goedkoper waren heeft tot klachten van de winkeliers en zakenmen sen geleid. 'oals de zaken er nu voor staan lijkt het erop dat de winkeliers het rijk al leen zullen krijgen, om dat veel verenigingen er geen heil in zien een ho gere pacht te betalen, ge koppeld aan een belang rijke vermindering van de mogelijkheden. Den Haag Provinciale Statenlid voor de Boe ren Partij W. T. van den Berg uit Meerkerk, heeft Gedeputeerde Staten een aantal vragen ge-, steld over zijns inziens geldverspillende boek werkjes die door de hoogheemraadschappen worden uitgegeven. Vooral het boekje „Ge- meenlandshuis van het Hoogheemraadschap van Delfland te Delft" vormt voor Van den Berg aanleiding voor zijn vragen. Dit werkje werd door het Hoog heemraadschap van Delfland uitgegeven ter gelegenheid van de opening van het nieuwe en gerestaureerde Gemeen] ands huis. Van den Berg wil van GS weten of het hen bekend was dat dit boekje werd uitgegeven. Hij vraagt eveneens of GS wisten dat het is verstuurd in dure geïmporteerde enveloppen, waardoor de portokosten per boekje 2,25, bedroegen. Het Provinciale Statenlid is er ook benieuwd naar of de achterin het boekje genoemde firma's hebben bijgedragen in de kos ten van de uitgave. Als dat het geval is dan kunnen GS zijn andere vragen als niet gesteld beschouwen. Het is overigens niet alleen het Hoogheemraadschap van Delf land dat volgens de heer Van den Berg te veel geld besteedt aan dure boekwerkjes. Ook het jaarverslag van het Hoogheem raadschap van Rijnland is voor hem aanleiding om er vragen over te stellen. In zijn toelich ting bij rijn vragen zegt hij, dat het hem is opgevallen dat er door de hoogheemraadschap pen zijns inziens steeds meer De omslag van de bekritiseerde uitgave van het Hoog heemraadschap van Delfland. schappen vragen gesteld. In dit verband wil hij van GS weten of rij bereid zijn er bij de hoog heemraadschappen op aan te dringen dat zij wat goedkoper, gaan werken. Hij vraagt GS tot* slot of zij ook niet met hem van mening zijn, dat de hoogheem raadschappen het geld van da' ingelanden beter kunnen beste-- den. - geldverspillende boekwerkjes worden uitgegeven. Boekjes, die, aldus de heer Van den Berg, nooit of maar een keer worden gelezen en vervolgens in de prullenmand verdwijnen. Aangezien de provincie de taak heeft om de hoogheemraad schappen te controleren heeft de heer Van den Berg over de uitgaven van de hoogheemraad-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6