Hermes DVS ontmaskert NAC Ties van buitenspel Dupp en Sneller tachtig dan kilometer»., Schiedamse amateurs minstens gelijkwaardig Vier jaar Rinus onder indruk mem a vj Stniijs winnaar. Derde dan SVY tweemaal in actie h:?'- .^rn - *£ik Schiedam oefent tegen Eurostars 4 ;r MAANDAG 21 JULI 1975 Ties van Duppen ..-"onrechtvaardig"... In burger, zich verbij tend over zoveel 'on recht', bekeek Ties van Duppen langs de lijn van het Bruse Boys- veld de wedstrijd NAC- Hermes DVS. "Ge schorst", motiveerde hij 2ijn gedwongen niets doen. "Twee wedstrij den moet ik dit seizoen nog uitzitten, zodat ik er op het Twentse ROS- toernooi niet bij kan zijn. Dat duurt twee da gen en elke dag geldt als één bindende wed strijd. Maar het ergste vind ik dat ik daardoor ook de andere wedstrij den moet missen. In fei te is dat maar een on rechtvaardige zaak". En dus zal Ties er ook op 10 augustus, tegen SW, niet bij zijn. En dat zit hem helemóól niet lekker... 'K Aanduwen en dan op snelheid. Een voorpoefje voor 30 augustus. Schiedam Zomaar even proefdraaien, noemden de coureurs het Een wat luchtige benadering van een uurtje "dollen" op de wielerbaan Schiedam, waar leden van de Kandia Kart club uit De Meern, via wat technische ingrepen trachten uit te dokteren welke snelheden op de ruim 250 meter lange baan 4 haalbaar zijn. Er werd gesleuteld, gemopperd en gelachen, kortom: het wereldje van de Karts was -voor heel even in sportpark Harga neergestreken. De beste zal winnen". Een extra uitdaging zal zijn welke coureur als eerste onder de 11.8 se conde blijft. Alle pogin gen om dat zaterdag al te doen mislukten... Bruinisse „En dót voor een profDe al wat op leeftijd gekomen toeschouwer - onmiskenbaar een fervent aanhanger van het plaatselijke Bruse Boys - zei het met duidelijke afkeuring in zijn stem. Zijn luide kreet, die bijval had moeten oogsten maar terecht niet kreeg, betrof een mislukte actie van de zeker niet onverdienstelijk debuterende Paul Nijs Een beter ingewijde omstander moet het de man hebben duide lijk gemaakt, want op „zijn" veld acteerden de formaties van NAC en Hermes DVS, een confrontatie tossen profs en amateurs. Wéér een mislukte Schiedamse actie: .jammer jongens". De goede man had het door Maar als de hulpvaardige om- door Hans Soeters thie - ging uit naar Hermes DVS. Omdat de amateurs in dit eerste oefenduel tenslotte wat onfortuinlijk, toen het nog 3-3 stond, tegen een strafschop op liepen. Maar óók, omdat ditzelf de Hermes twee attractieve speelheiften lang minstens ge lijkwaardig was geweest, Minstens, want hoe veel roder zou het schaamrood op de Bredase kaken zijn geweest, als er bij NAC nu eens niet toevallig een 2ekere Bamur Dror op een con tract had lopen azen? In zijn ijver zichzelf te bewijzen schop te de Israëliet er twee in. „Maar", hulde NAC-trainer Bob Maaskant zich later in ne velen, „een contract? Och, zo zeker is dat nog niet". stander nu eens niet de Schie damse hoofdklasser, maar de Eredase eredivisionist als de „zwakkere" zou hebben aange wezen? Zeker weten we dat dan de eerst nog zo kritische Ongetwijfeld het antwoord van Zeeuw, elke Bredase poging de trainer die zijn „vaste keus" met net zoveel enthousiasme niet één-twee-drie wil laten val- zou hebben begeleid als hij nu len. De donker geteinte Dror 1 Harry Spermon .belangrijk aandeel in eervol resultaat de formatie van Fim Visser steunde. Maar hoeveel kijkers zullen zich zaterdagavond in Bruinisse hebben afgevraagd welke van de twee ploegen nu eigenlijk het met zoveel tam tam aangekondigde NAC was? 'Natuurlijk' was het de ploeg die uiteindelijk met 4-3 won, maar de bewondering - en de sympa- Bruinisse Rinus Gosens is zaterdagnacht weer c met een wat geruster hart in bed gestapt. De trainer die op 17 augus tus voor de tweede maai -. - in zijn carrière plaat- i sneemt in een eredivisie dug-out, had speciaal de „oversteek" gemaakt om j in Bruinisse een van zijn komende tegenstan ders aan het werk te zien. Tussen heel wat j Zeeuwse schouderklop jes door, vertelde Go- sens, niet zozeer op indi- Rinus Gosens...contract van vier jaar.... viduele kwaliteiten te letten, maar juist het concept van de ploegen in zich op te nemen. „En als je dit dan ziet**, wij zend op een pover spe lend NAC, „dan slaap je' weer wat rustiger". Want het is Gosens ernst om Eindhoven langer dan één seizoen in de publieke belangstelling fe houden. Minstens voor een periode van vier jaar, „want zolang heb ik bijgetekend", klonk het nuchter. Dit op uit drukkelijke wens van het bestuur van de eredi visie debutant. Gosens: „Ik was bij Lierse SK ment van Eindhoven al lemaal Wat onzeker lag. Nou ja, uit dat gesprek is dat vierjarig contract voortgekomen". geweest, komt het be- Waarop Gosens met de woorden, „ik weet ge noeg", NAC's winnende penalty liet voor wat ie was en zich haastte om nog de pont van half ne gen te kunnen halen. Op weg naar een verkwik kende nachtrust- stuur van Eindhoven naar me toe met de woorden; wat doe je nou? Ik heb toen gewe zen op, het geld wat ze me in België hadden aangeboden en het feit dat het met dat faïllisse- Een voorproefje van wat de bezoekers van de "24 J uren van Schiedam" op zaterdag 30 augustus te wachten staat. En dat het een brok spektakel wordt, maakten de cou reurs de nieuwsgierigun ovérduidelijk. Teamlei- dér Dick Bos, herken baar aan de grote pro fessionele stopwatch rond de hals, 'klokte' de rondetijden. ^Tijden, die na enkele proe- frondjes werden terug gedrongen van 12.5 naar U.8. Hetgeen neerkomt op een .gemiddelde snel- heid van rond de tachtig kilometer per uur. Een gemiddelde, want op het rechte stuk lag de snel heid vaak hoven de hon derd kilometer. En dat op een wielerbaan. De 100 cc machines, één cilinder tweetakt zonder versnellingen, halen op vlakke stukken snelhe den van rond de 125 ki lometer per uur. Dick Bos': "Ik stel me voor dat we straks met zo'n acht karts tegelijk in de baan zullen gaan. We kunnen nu wel alles gaan probe ren om de snelheden nog verder op te voeren, maar eerlijk gezegd vind ik de snelheden die nu al op deze baan worden be reikt hard zat". En spectaculair, want juist op het rechte stuk, waar het gaspedaal vol ledig werd ingetrapt, dansten de karts over de baan. Niet zelden raak- h ten kart en coureur voor een moment 'los' van de baan. En juist door het - uitproberen en afstellen gebeurde het nogal eens dat een kart dienst wei gerde. Zelfs werd één motor volledig vernield. Dick Bos: "Dat betekent een schadepost van en kele honderden gul dens". Maar op 30 augustus zullen ze er zijn, de coureurs van de Landia Kartclub. Het wordt het sluitstuk van de "24-uren van Schiedam". "Een strijd, zonder vooraf gemaakte afspraken", aldus Die Bos, "de jongens zullen er voor moeten rijden. Karting op de Schiedamse wielerbaan: sneller dan tachtig kilometer per uur. liet desondanks zien wel te kun nen scoren. „Dat heb ik ook gezegd" verklapte Maaskant iets van zijn plannen. Vermoe delijk als koopargument tegen het Bredase bestuur, want al. draaide Addie Brouwers nog niet zoals de eK-SW-tramer dat voor ogen heeft, en ging ook Jan Groeneweg zichtbaar ge bukt onder zijn eredivisiede buut, wie nu eigenlijk garant moet staan voo*- de Bredase produktie werd niet duidelijk. Bamur Dror schopte er tenmin ste nog twee in Het zijn de zorgen waarom Pim Visser hard mag lachen. Zijn formatie gaat niet gebukt onder een spitsprobleem, lijkt op het middenveld zelfs "zwaar" bezet en steunt op een bijzonder hechte defensie. Sterker nog: de Schiedammer beschikt over een selectie met zovéél kwalitei ten, dat een njtje klinkende namen nog van een onbezorgde vakantie kan gemeten. Brou wer, Hoogeveen, Ruseier, Van Duppen (geschorst), ze waren er (nog) rüet bij, maar Hennes was er zeker niet zwakker door. En dan te weten dat Hermes dit seizoen pas op 28 juli in trai ning gaat ERG KNAP En ditzelfde ongetrainde Hermes 'bedwong' NAC, "„dat", zo gaf Bob Maaskant eerlijk toe, „al negen dagen in training was en pas kort voor de wedstrijd was teruggekeerd uit een trainings kamp". Weliswaar met een iets gestilde honger naar de bal, maar tegelijkertijd een weten schap die de prestatie van Her mes nóg meer opkrikt. Maas kant, vol lof: „Dat Hermes technisch goed speelt wist ik, maar ik geef eerlijk toe dat het mij in deze wedstrijd heeft ver rast ïk vond het vaak erg knap voetballen". De waarde die aan deze uitspraak moet worden gehecht komt het best tot uiting in het scorever loop. Want al heel snel na de openingsceremonie van F rans Derks noteerde Addie Brou wers de Bredase nummer één. Maar wat het sein had moeten zijn voor een nummertje prijs schieten, pakte wel even anders uit Hermes, in die beginfase zoekend naar wat ritme, drukte brutaal terug. Tot driemaal toe moest NAC-goalie Jan de Jong er een stevig handje tussen steken, maar net zo makkelijk kan worden gesteld dat de kansen die - met name door Aad van de Voort - nu niet werden be nut wat verder in het seizoen knalhard tegen de touwen zul len verdwijnen. Maar het il'ustreert het Schie damse tegenoffensief én de om standigheden waaronder Wïm Bron, gehinderd door Teun Komaat, zo onzorgvuldig terug speelde, dat Aad van de Voort .toch voor 1-1 kon zorgen. Her- mes kon terecht trots zijn op de bereikte ruststand. Maar het zo geïnspireerd spelen de Hermes deed méér. Nog va ker dan in de eerste helft moest NACs kleine libero Atie Graumans de plooitjes glad strijken. Hij deed het vaak en voortreffelijk, maar zou nog tweemaal lijdzaam moeten toe zien hoe Hennes volgens „het boekje" te werk ging. De eerste maal dat ook Grau mans er niet meer aan te pas kwam straalde de slimheid er vanaf. Het venijn zat in feite op het middenveld waar Piet van de Burg - die ongetwijfeld zijn zoveelste „kanjercompetitie" in gaat - en Ger Bakkes met enke le simpele voetbeweginkjes me ters ruimte maakten voor een opening naar de opgekomen Ri nus Commijs. Hóóg richting tweede paal luidt in die geval len de opdracht en het beteken de via de voet van Teun Kor- naat 1-2. Dat Bamur Dror er daarna via een weggevertje 2-2 en na voor bereidend werk van Brouwers 3-2 van maakte, bracht dan wel de stemming in de Bredase dug-out terug, maar deed af- hreuk aan het gezegde dat de sterkste behoort te winnen. Want van al die neutrale Zeeu wen - er waren ruim 600 kijkers - had Derks direct na de moois te treffer van de wedstrijd best voor inrukken mogen fluiten. BEAUTY Want Hermes' gelijkmaker, dik verdiend ook, wis een beauty. Weer kwam er geen Bredaftaar aan te pas, toen Ruud Slaven burg - één van Pim Vissers wissels - nu vanaf links naar de tweede paal mikte. En ook Aad van de Voort heeft les één voor beginners goed geleerd. NACs defensie blijkbaar niet, want de kleine rechterspits to rende vrij omhoog en bekroon de zijn perfecte timing met een welgemikte kopstoot: 3-3. En in feite was het daarna alleen nog maar sneu voor Hermes dat er alsnog een winnaar uit dit duel te voorschijn kwam. Niet in het minst door de ma nier waarop, want Jacques van de Kroon - tot dat moment uiterst'correct in het afstoppen., van Addie Brouwer - deponeer de zijn opponent binnen de be ruchte lijnen tegen de Zeeuwse zoden. Derks kón niet anders, al sprak er uit het gebaar van de in een blauwgrijze pullover gestoken arbiter iets dat duidde op tegenzin. Voor Graumans la gen de zaken duidelijk anders, al zat Harry Spermon er ook bij NAC's vierde treffer weer heel dichtbij: 4-3. Maar het slo tapplaus gold Hermes DVS. En terecht.. Vlaardingen Voor het derde concours in de kamploensserïe viste 't Westen in de Maassluï- se vlieten midden in de be bouwde kom. Ook nu weer was het voorname lijk wat blieken maar overwe gend kleine vis die de deelne mers wel veel werk bezorgde maar in gewicht weinig zoden aan de dijk zette. Het concours kwam op naam van W. Struijs met een vangst van 2080 gram vis; 2 D. Boomsma, 1905 gram; 3 G. Wijnhorst 1735; 4 D. Berveling, 1240; 5 F. Tem pelaar, 1220; S. M. Wijnhorst, - II10; 7. J. Schenk, 1085; 8. S. van Ree, 655; 9. G. Boomsma, 625; 10. S. Breedveld, 590; 11. C. Schoenmaker, 565; 13. W. Tempelaar met 305 gram vis. Voor het vierde concours in deze serie vertrekken de wed-, strijdvissers zondag a.s. om 5" uur vanaf het clublokaal. Schiedam Marina Groos en Peter Lagerwaard, beiden ver bonden aan de Schiedamse sportschool Lagerwaard, zijn er in geslaagd hun derde dan te behalen. Van de zeven judo-" ka's die deelnamen aan een één - week durende zomerschool in Papendal, slaagden er slechts - vier voor het examen. Marina Groos is de eerste Schiedamse die is opgeklommen tot de der- de dan. Schiedam Voor de honkbal teams begint komende week einde de competüiestop. Reden voor het team van Schiedam om toch in actie te komen. Morgenavond is op het com- plex in sportpark Harga het Rotterdamse Eurostars de te genstander. De oefenwedstrijd begint om zeven uur. Schiedam De zes nieuwe ge zichten tellende selectie van SVV komt deze week twee maal in oefenwedstrijden in actie. Donderdagavond is een combinatie van FC Den Haag op Harga de eerste tegenstan der, aanvang half zeven, ter wijl zaterdag de amateur eer steklasser HOV op het SW- terrein in actie komt. Bij HOV. dat getraind wordt door SVV's oud-doelman Jan van der Vel den, speelt ook John van der Spek, de SVVer die om studie redenen overschrijving aan vroeg naar HOV. Deze wed strijd begint 's middags om vier uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4