SCHIEDAMSCHE COURANT Plan voor nieuwe weg ii Si'lac ïthuisl mil i Vragen ©ver kanker in provinciale staten Toni Boliini naar Vlaar- dingen, Maassluis en Hoek van Holland GO0'|Ï!6UWS! IA, IK M€€M D€ PRO€f In intern gemeenterapport over overlast vrachtwagens: Vrachtwagen geramd Criminaliteit in Maassluis W aarschuwing wegens roetoverlast in Rijnmond AVRO maakt Hoekse dag 4000ste bezoekster Speelinstuif Maassluis Indrukwekkend eerbetoon aan overleden burgemeester Politie extra op haar hoede Heuvellsingel over een maand weer opengesteld T uberova- onderzoek Roekan je Record museum Jongen verdacht van aanranding Donderdag 24 juli 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Kt 4 pagina's -100ste Jaargang no, 25369 •r Schiedam Ambtenaren van de dienst gemeente werken menen dat ze een eind kunnen maken aan de ergste overlast die de bewoners van de Slachthuisbuurt hebben van de af- en aanrijden de veewagens. Zij gaan het college van burge meester en wethouders in een intern rapport aanraden om bij de ko mende rehabilitatie van de wijk een nieuwe toe gang tot het abattoir te maken. Hiervoor zou een nieuwe weg moeten worden aangelegd die haaks op de Vlaardin- gerdijk en evenwijdig aan de Slachthuislaan gaat lopen. Tot deze conclusie is men op het stadskantoor gekomen na een onderzoek naar de mogelijk heid om de overlast van het zware verkeer in het wijkje te verminderen Omwonenden van het abattoir klagen al een paar jaar over het gedreun van de wagens. Behal ve geluidshinder zou dat in de huizen ook scheuren veroorza ken. vooral in de J. Poelslaan waar de wagens nu nog doorrij- - den. Eén van de drie alternatieve maatregelen die in het rapport worden opgesomd is het aan brengen van verkeersdrempels in de J. Poelslaan. t„Deze methode die, gewoonlijk ■C 'wordt gébruikt om "het autover- 5 keer af te remmen kan in dit f geval echter moeilijk worden toegepast. Het betreft hier een vrij belangrijke doorgangs weg". meent evenwel voorzitter L. F. Griffioen van het projekt- - team Slachthuisbuurt. Om dezelfde reden heeft de amb tenaar bij de gemeentelijke dienst stadsontwikkeling tevens bezwaar tegen het tweede alter natief: drempels in de Slacht-' huislaan. De derde mogelijkheid zo staat in het rapport het aanleggen van een aan- en afvoerrroute over het weggetje langs de be graafplaats. stuit ook op pro blemen. Het straatje is niet be rekend op zwaar verkeer. Bo- vendien maakt de plants'oenen- dienst hiertegen bezwaar omdat er dan vrij veel groen moet worden opgeofferd. i Evenwijdig aan de Slachthuislaan zou er volgens gemeenteambtenaren een nieuwe weg kunnen komen. „De aanleg van een nieuwe weg evenwijdig aan de Slachthuis- laan lijkt nu de beste oplossing. Het is echter nog niet berekend hoeveel dat gaat kosten, en de financiën zijn altijd belangrijk bij het maken van een keus. Bovendien valt dit waarschijn lijk buiten, het budget van 800,000 gulden voor de rehabili tatie van de buurt Er zou dus een extra krediet moeten wor den aangevraagd", meent de heer Griffioen. Bij het slachthuis zelf weet men nog van niets. Direkteur drs. M. B. ten Have: „Ik voel er erg veel voor om de overlast van het zware verkeer zo veel moge lijk te verminderen. Over toe komstige plannen weet ik even wel niets. Een nieuwe aan- en afvoerroute evenwijdig aan de Slachthuislaan? Zo op het eer ste oog heb ik daar geen pro blemen mee, maar ik zou eerst de tekeningen eens moeten zien". Na de vakantieperiode wil de ge meente indien het college instemt in het projèktteam Slachthuisbuurt gaan peilen hoe de buurtbewoners op de plannen reageren. Schiedam De 35-3arige Schiedammer C. A, v. O. heeft met zijn wagen op de Nieuwe Haven een stilstaande vrachtwagen en een paar containers geramd. ,De automobilist was in een slip - geraakt en verloor daarbij de macht over het stuur. Bij de botsing werd hij niet gewond. De voertuigen liepen geringe schade op. De politie constateerde met de blaastest dat de Schiedammer onder invloed had gereden. Op het hoofdbureau heeft de man tevens de bloedproef afgelegd. Na een kort verhoor kon hij naar huis terugkeren. Maassluis Vorige maand zijn er volgens de Maassluise politie, 134 processen-verbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen. Bovendien is er in één geval doorgereden na een ongeval en twee keer heeft de politie geconstateerd dat een bestuurder onder mvloed achter het stuur zat. Br is één bezitter van illegale vuurwapens geverbaliseerd. Verder zijn er in juni vier inbraken gepleegd en twee zedendelicten. Botterdam Het in Rijnmond gelegen bedrijf Continental Colum bian Carbon zal binnen drie weken maatregelen moeten treffen om roetoverlast te voorkomen. Mocht het bedrijf daarin niet slagen dan is een tijdelijke sluiting van het bedrijf niet uitgeslo ten. Naast de maatregelen op korte termijn zal er een programma van maatregelen opgesteld ino?jfn worden teneinde de luchtverontreiniging op langere termijn tot een acceptabel ni veauterug te dringen. veze eisen zijn vervat in een door de commissaris der Koningin in Zuid-Holland aan Continental Columbian Carbon gegeven waarschuwing op grond van ar tikel 43 van de wet inzake de' luchtverontreiniging. Het be drijf veroorzaakt ernstige roet overlast Hoek van Holland De omroepvereniging AVRO komt op 11 augus tus naar Hoek van Hoi- land om vandaar uit van 1 tot 6 uur 's middags een reportage uit te zen den over het „Hoekse ge beuren". De commissie Alle Hens heeft deze uit zending georganiseerd en zal de dag verder gaan voorbereiden. In de avonduren is er spe- ciaal voor de jeugd AVRO's Top-pop, waar een heleboel platen zuilen worden gedraaid. Het programma wordt via de zender Hilversum III uitgezonden. Maassluis Gistermiddag om kwart voor twee is de vierdui- zendste bezoekster van de Maassluise speelinstuif door loco-burgemeester Koos Smit gehuldigd. Dat was de twaalf jarige Monique de Bruin, die een rubberboot kreeg. Maasland "De tijding van het plotseling overlijden van oud-burgemeester F. 3. Groot Enzerink heeft alle Maas landers diep ge schokt. Nog geen drie jaar geleden nam de hele bevolking bij zijn pensionering met een groots défilé afscheid van hem. Zijn aanwe zigheid ligt ons nog te vers in het geheugen". Zo sprak burgemeester J. van den. Brink van Maasland gistermorgen in de Nederlands Hervormde Kerk tijdens de rouwdienst voor de overleden burgemeester. Behalve de eerste burger waren een paar honderd Maaslanders naar de Hervormde Kerk gekomen om af scheid te nemen van de man die 22 jaar lang Maasland op de hoogste bestuurspost had gediend. In zijn lange loopbaan had burgemeester Groot Enzerink zich duidelijk een plaats verworven in de harten van vele Maaslanders. Zij bezet ten de Nederlands Hervormde Kerk, waar dominee H. Keijzer de dienst voorging, tot de laatste plaats. Behalve burgemeester Van den Brink sprak de echtgenote van de overle den eerste burger een kort woord tot de ontroerde kerkbezoekers. De zwager van de overledene benadrukte dat de benoeming van burgemeester Groot Enzerink tot ereburger van Maasland een onvergetelijk moment in diens leven was geweest Behalve orgelmuziek was in de kerk ook de Maaslandse harmonie Euterpe te beluisteren. Na de begrafenisplechtigheid kwamen velen in de ontvangstruimte van "Het Trefpunt" bijeen om.'^hun deelneming aan mevrouw Groot Enzefink-van der Tak en haar kinde ren te betuigen. Den Haag Als staatssecretaris Hendriks van volks gezondheid een onderzoek laat houden naar het verband tussen het voorkomen van kanker en sterke industrialisatie, zullen Gedeputeerde Staten binnen hun bevoegdheden zeker met de resultaten rekening houden. Aldus het antwoord van het colle ge op vragen van het Sehïe- damse PS P-statenlid mevrouw A. C. M.' Blaauw-Rieu. Me vrouw Blaauw had gevraagd of gen" onderzoek de vestigings voorwaarden en de hinderwet bepalingen voor in ddustrieën aan te passen in het belang van de volksgezondheid. G.S. een onderzoek wilden la- Gedeputeerde Staten wijzen erop ten houden in Zuid-Holland om dat er in de Tweede Kamer na te gaan welke industriële, stoffen bepaalde soorten kan ker veroorzaken. Dit naar aan leiding van'een VARA-uitzen- ding eind april, waarin gewag werd gemaakt van een Ameri kaans onderzoek waaruit zou blijken dat kankergevallen het meest voorkomen in sterk geïndustrialiseerde gebieden. In Baltimore, een stad met veel chemische industrie, zouden er twee kankergevallen voorko men per honderd inwoners. In Detroit (auto-industrie) zou er nogal wat blaaskanker voorko men en veel longkanker in de omgeving van koper- en staal industrieën. Mevrouw Blaauw had verder wil len weten of GS bereid zijn naar aanleiding van een „ei- door G. ML P. en P. A. M. Comelissen (KVP) al vragen in die richting zijn gesteld. Staats secretaris Hendriks had geant woord dat als er aanleiding toe zou blijken te zijn, er in Neder land ook een onderzoek naar het verband tussen het voorko men van kanker en sterke in dustrialisering zou worden ge houden. In verband daarmee lijkt een onderzoek op provin ciaal niveau overbodig, menen G.S. Binnenkort komt circus Tom Boltiri optreden in respectievelijk Waardin- gen, Hoek van Holland en Maassluis. In Vlaar dingen op vrijdag 1 au- gustus om 15.00 en 19.30 ;*7 uur op het marktterrein aan de Broekwee. Hoek van Holland is op .zaterdag 2 en zondag 3 augustus aan de beurt. Bejde dagen om 15.00 en 19.30 uur, aan de Jolink- straat. En dan tenslotte Maassluis op maandag 4 augustus om 16.15 en 19.15 uur bij ht winkelcentrum Ko ningshoek «Mf l"r'jiK Schiedam Nog steeds is de Schiedamse politie extra op haar hoede in verband met de zaak Felix S„. die zondagavond op een hoofdagent van politie vuurde en hem in de arm trof. In samenwerking met de politiekorpsen van Rot terdam en Vlaardingen wordt geopereerd; zon der risico's te nemen dat wil zeggen: met de vinger al bijna aan de trekker benaderen agenten in de drie steden een ieder, die ook maar een beetje op één van de drie voortvlucht ige gebroeders S. lijkt. De politie is zo voorzichtig geworden door de ervaring die hoofdagent J. de Bruin zondag in de Tweede Tuinsingel in Schiedam opdeed. De agent zag iemand daar aan een auto sleutelen en vermoede dat deze figuur wel eens de uit de strafinrichting Norgerhaven ontsnapte misda diger Felix S. zou kunnen zijn. Hij liep daarom vergezeld van een jonge, volgens hoofdinspec teur D. P. van der Veen nog niet zo doorgewin terde agent op de man af en maakte een praatje met hem. Toen de man echter genoeg had van het gesprek liep hij weg. De hoofdagent wilde hem op dat moment aanhouden, nu ervan verzekerd dat hij de misdadiger voor zich had, en trok zijn revolver. Plotseling draaide S. zich echter om en vuurde tweemaal. Hoofdinspecteur Van der Veen, waarnemend com missaris in Schiedam: „U kunt er zeker van zijn dat zijn collega's dit risico niet meer zullen nemen". Hij liet doorschemeren dat de agenten er nu ter dege op bedacht zijn. dat zij te maken hebben met een levensgevaarlijk misdadiger. De Van Linden van den Heuvellsingel in Vlaardingen wordt zaterdag 16 augustus weer voor alle verkeer opengesteld. De straat is dan voor zover mogelijk weer op het oorspronkelijke aanlegpeil gebracht Door „zetting" zijn echter de aan de straat grenzende tuinen en niet onderheide panden in de loop der jaren in meer of mindere mate verzakt zodat tussen de gereconstrueerde straat err'deze tuinen en panden een niveauverschil ontstaat Om wateroverlast te voorkomen dienen deze tuinen weer op hoogte te worden gebracht Gemeentewerken heeft met de betrokken bewoners mondeling con tact opgenomen. De bewoners zijn erop gewezen, dat het bedrijf gemeentewerken bereid is, in overleg met de bewoners, maar wel voor hun rekening, de tuinen weer op te hogen. Tot nu toe hebben slechts enkele bewoners hierop positief gereageerd; in enkele tuinen zijn de benodigde werkzaamheden dan ook uitgevoerd. Jtockanje Vanaf maandag II augustus tot en met vrijdag IS augustus vindt in het vereni gingsgebouw aan de Dorpsweg in Rockanje een tuberova-on- derzoek plaats van de bevol king. Bij dit onderzoek wordt een röntgenfoto van de bor- storganen gemaakt. De ope ningstijden van het bureau zijn maandag van 18 tot 20.30 uur; woensdag en donderdag van 14 tot 17 en van 18 tot 20.30 uur; dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 17 uur— Schiedam De tentoonstelling „Schiedam 700 jaar stad" heeft 22.527 bezoekers getrokken, een record-aantal in de jaren zeven tig. De overgrote meerderheid van de mensen, die de afgelo pen twee maanden het Schie- damse Stedelijk Museum be zochten, was over de expositie heel enthousiast. In het museum zal nu voorlopig de eigen collectie worden ten toongesteld. Rotterdam/BIeiswijk De Rot terdamse politie heeft een 16-ja- rige Rotterdams jongeman aan-, gehouden die ervan wordt ver dacht dat hij op 22 juni van dit jaar heeft geprobeerd in het Recreatieschap in Bleiswijk een 69-jarige inwoonster van Biels- wijk te verkrachten. Deze krant, waarin" al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam:, adres: woonpl.: tel.: amLÏSH 0PS"J,Tl>J.ap- *°"dt" nostzagel. sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1