FC Vlaardingen '74 koerst op nor gen Hl s Jaap Keijzer: „Halverwege het seizoen, weten we meer TROEF André van Oosten voorop SCHOPPEN Selectie „Haagse" spelers bepalen nieuw gezicht mi. mmmvi Seizoen kaarten VASTE NUMMERS Volleybal- trainer denkt eerst aan opbouw Versterking voor I Passage/VCJ Nota Junior- Kamer in raad DOITOERDAG 24 JULI 1975 -J Van onze sportredactie Vlaardingen De betaal de seleetie van FC Vlaar- dingen '74 bestaat uit: Wim Berekenkamp, Rob van der Bol, Cees Bou- man, Rob Brekelmans, Peter Eikelenboom, Frans Fiers, Barend van Hijkoop, Hugo Lochten bergh, Th- J. van der Meer, Hadde van der Meijde, Hans van Os, Ger Pijl, Joop Quellhor- st, Ger Robbemond, Jan Roodbol, Bep de Ruyter, Frans Stans, John Vilijn, Paul Vork, Hannie van der Walle, Rinie Otte, Klaas de Bie, Cees Zwamborn en Tonny Vonk. Amateurs: J. F. Bruyn, W. de Jong, J. L. Bal, J. van Dop, L. Seekles, C. Th. Nieuwehhuizen en J, B. de Jong, Trainer/coach/- manager is Jan van Baa-- ren (vierde seizoen), as sistent trainer Cor Nieu- wenhuizen, begeleider A-team Thijs Rijnberg en begeleider C-team Rinus van Zevenbergen. Ver zorger is Wim van der Werff. Vertrokken spelers: John nie Jansen (Heerenveen), Johnnie Coxver (Hera cles), Aat Reygersberg (Excelsior; en thans Velo), Koos van Elliswïjk, René Pas en Peter Roelols (Oud-Beyerland). Van onze sportredactie Vlaardingen FC Vlaar- dingen '74 hanteert voor het nieuwe seizoen het systeem van vaste rug nummers voor zijn spe lers. In willekeurige vol gorde zijn dat: J. L. Bal 25, W. Berekenkamp 9, K. van der Bie 1, R. A. van der Bol 6, C. Bouman 7, R. J. A. M. Brekelmans 1, J. F. Bruyn 23, J. van Dop 26, P. Eikelenboom 1, F. F. A. P. Fiers 5, B. W. J. van Hijkoop 11, J. B. de Jong 27, W, de Jong 24, H. Lochtenbergh 12, Th. J. van der Meer 1. H. van der Meijde 22, C. Th, Nieuwenhuizen 28, J, van Os 18, M. J. Otte 17, G. H. Pijl 2, J. G. Wuellhorst - 15, G. Robbemond 3, J. B. Roodbol 10, H- J. de Ruy ter 4, L, Seekles 20, F. Stans 8, J. A. Vilijn 21, A. M. Vonk 16, P. N. M. Vork 13, J, C. L. M. van der Walle 19 en C. Zwam born. 14. Vlaardingen Geen koers zo vastberaden als FC s Vlaardingen '74 voor het nieuwe seizoen heeft uïtge- stippeld, met als uitgangspunt een periodetitel. Het is het bekende verhaal van elke eerste dïvisïeclub in zijn poging de opvolger van Eindhoven te zijn, ?maar wèl gestoeld op een heel nieuw thema, omdat de Vlaardingse stichting zijn heil zoekt in een volwaardige financiële organisatie. Het Is de garantie voor elke gezonde BVO'er (Betaald "Voetbal Organisatie), maar dan zal, als hoogste priori teit, FC Vlaardingen '74 zich wel in de gunst van het kijkersvolk moeten spelen. En zoiets is weer afhanke lijk van '"^resultaten. Er is geen berekening mogelijk. Ook Eindhoven, om dat voorbeeld nog even aan te halen, maakte vorig jaar, toen het op de rand van een failliete inboedel stond, een sprong in het duister, maar het was de verdienste van trainer Rinus Goosens dat hij .aanvallend voetbal ver tolkte en daardoor Eindho ven zijn aanhang zag ver drievoudigd. Het beleid van het (deels nieuwe) stichtingsbestuur van FC Vlaardingen "74 heeft geleid tot de aankoop van zeven nieu we contractspelers, al of niet van naam, die, samen met de bestaande talenten, het betaald voetbal in Vlaardingen op een hoger plan moeten brengen. Trainer Jan van JBaaren, voor het vierde jaar op Vlaardingse grond: „Het tekent de zakelijke instelling van het bestuur voor de snelle aankoop van vooral de vijf Hagenaars, waardoor andere clubs achter het net visten. Grotendeels via die actie is FC Vlaardingen '74 erin geslaagd die zeven spelers (Wim Bere kenkamp, Hugo Lochtenbergh, Barend van Hijkoop, Dick van SE I ZO der Meer, Cees Zwamborn, Paul Vork en Joop Quellhorst) aan te trekken, plus vijf talent volle amateurs aan de selectie toe te voegen. Door Bas van den Berg FC Vlaardingen '74 hoopt vurig op resultaten. Beter dan het voorbije seizoen is geweest. Andere plannen bewegen zich richting Westland, om van FC Vlaardingen '74 een meer re gionale club te maken. Voorzit ter Van Slooten: „Het Westland krijgt steeds meer inwoners, de verbindingen via de rijksweg met Vlaardingen zijn bijzonder goed en daarom denken we, wanneer de resultaten daar aanleiding voor geven, er aan om uit verschillende plaatsen van het Westland extra bussen te laten rijden." Tot slot wil voorzitter Van Sloo ten nog kwijt, dat de stichting FC "Vlaardingen '74 niet in fi nanciële moeilijkheden ver keert. Wij hebben geen,schul den." BUIGEN OF BARSTEN Nieuwelingen waarvoor vrijwel iedereen een plek is ingeruimd in het nieuwe elïtaL Ten koste van de oude garde die vorig seizoen overeind is gebleven. Duidelijk is dat het tweede jaar voor de stichting FC Vlaardin gen '74, na een onvolwaardig eerste seizoen, bittere ernst is met haar betaald voetbal be- soignes. Anders gezegd: Het wordt een seizoen van buigen of barsten; „een beslissend jaar ook," zegt voorzitter Bob van Slooten, „omdat er niet zó maar voor een kleine ton is geïnvesteerd in de aankoop van de spelers van FC Den Haag." „Wij hebben de eerste aanzet ge geven om tot kwalitatief betere spelers te komen." Trainer Van Baaren: „En we moeten er zo snel mogelijk in slagen een een heid te vormen, dan ben ik niet bang voor goede resultaten." Van Slooten: „In het Rijnmondge bied wonen een miljoen men sen, en er zijn vijf betaalde voetbalclubs, daarom moeten de overlevingskansen hoog worden aangeslagen. De be langstelling voor die betaalde Voorzitter Bob van Slooten tak is er, maar het publiek gaat wel alleen naar dié club die resultaten heeft. En attractief voetbal laat zien. Wéér het voorbeeld Eindhoven." „Om in Vlaardingen tot kwalita tief beter betaald voetbal te komen", aldus Van Slooten, „is er enkele maanden terug een NV Beter Betaald Voetbal .igezonde stichting Vlaardingen" opgericht, die tot doel heeft gelden, via aandelen 4 raison van 500 gulden, in te zamelen voor de aankoop van nieuwe spelers. Voor dit jaar is er voor de aandeelhouders een dividend van tien procent in het vooruitzicht gesteld in de vorm van een gratis seizoen kaart." O Ook het seizoen van de volleyballers is weer begon nen. O In een complete zandstorm, veroorzaakt door windkracht acht, werkten de teams van Pas sage/VCJ in de 's-Graven- zandse duinen aan hun con ditie, O Masseur/verzorger Piet Bul leidde de conditie training, met de nadruk op spierversterkende oefenin gen. G Piet Bul, eerder als conditie train er verbonden aan de tafeltennis ereklas- ser Bruynzeel, maakte het de spelers vooral tijdens de baloefeningen niet gemak kelijk. G Jan Brussé, speler van het eerste herenteam van Passage/VCJ: „Zouden die tafeltennissers datzelfde nou met pingpong balletjes moeten doen?". G Ook het bedrijfsleven raakt gëinte- resseerd in de „24 uren van Schiedam". G Van diverse kanten worden geldbedra gen en giften in natura aan geboden. Van de zijde van de sport clubs eveneens veel mede werking. G Tijdens de we kelijkse populaire noteerde het comité als nieuwe pro gramma-onderdelen: dames voetbal (DRZ) en paardes- port Van Vliet Maasland). G Jaap de Bruin, speaker van de wielerbaan Schie dam, wandelt sinds dins dagavond rond met een ge zwollen en veel kleurig oog. G Zoals bekend ramde een boze vader er tijdens de laatst gehouden populaire flink op los. G Waarom Jaap de Bruin, toch niet een van de kleinsten, niet had teruggemept? „Dat kon, niet", verzuchtte het slach toffer later, „ik kon in dat kleine hokje geen kant meer uit Ik zag die vuist zo op me af komen, maar ik zat met ra'n hoofd tegen de muur". O Het incident vormde overigens een (on>- waardïg slot van de afval- koers die op dat moment werd verreden. G Ongetwij feld gaat het er op 5 augus tus heel wat sportiever toe, want dan komen op de wie lerbaan Schiedam de natio nale ploegen van Neder land, België en "Westduits- land in actie. G Wie dan als speaker zal fungeren is nog niet bekend. Van onze sportredactie Hoek van Holland Andrê van Oosten, pas op het allerlaatste moment schreef hij in voor de hoogste leeftijdsgroep van de Hoekse jeugdwielerronde. Maar de 13 jaar oude coureur pakte in die leeftijdsgroep wel meteen de eerste plaats bij de individuelen. Alleen de rennertjes van 13 jaar reden namelijk individueel, dë anderen moesten in plog gen verband proberen om de beschikbare „plakken" te veroveren. Begunstigd door ideale weers omstandigheden beleefde de Hoekse jeugdronde een geweldige start. Vele hon derden belangstellenden hadden zich maandagavond verzameld op het parcours rond de Van Rijckevorsel- school. lifiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiininiriiniiiimiim iiimiiiiiiiiiiiiimmnuiiiiniiHiiüiiiitHiiiiiiiiimi Schiedam Jaap Keijzer is een voorzichtig mens. Bij die volleyballers, die ooit het twijfelachtige genoe gen hadden deze ruim twee meter lange hoofdaan valler af te stoppen, moet dit vreemd in de oren. klinken. Jaap Keijzer (40) kan nog steeds verwoes tend te werk gaan. Opnieuw deed dan ook de Emmense tweede divisieclub SEC een beroep op deze superroutinier. Het is echter niet de speler Jaap Keijzer die zich zo voorzichtig opstelt, maar de trainer Jaap Keijzer. Want het zal nauwelijks verwondering wekken dat iemand die kan bo gen op zo'n schat aan - ervaring, maar boven dien nog in het landelij ke volleybal speelt, een veelgevraagd trainer is. En in die laatste functie formuleert Jaap Keijer ineens erg zorgvuldig. Maar wei erg openhartig, als of hij zijn „nieuwe" cluh Passage/VCJ alvast yfil waarschuwen al te hoog ge spannen verwachtingen wat naar de achtergrond te drukken. Wat beweegt ie mand er toe om voor de derde maal terug te keren naar dezelfde club? Ten slotte bracht Jaap Keijzer het Schiedamse Juliana (bet huidige Passage/VCJ) de weg omhoog, verdween hierna voor twee seizoenen naar de eredivisieclub Cor- hulo, kwam terug toen Ju liana in moeilijkheden kwam, om thans, weer en kele seizoenen later, op nieuw een aanbod vanuit Schiedam te accepteren. Jaap Keijzer: „Laat ik voorop stellen "dat we te maken hebben met, in feite, een „nieuwe vereniging. Niet al- leen de naam is nieuw, maar ook de aanpak en ei genlijk de gehele organisa tie. Ik ben echter al die jaren het volleybal in Sehie- jdam blijven volgen en op een bepaald moment was "ook mijn reactie dat de boel naar de donder was. De lïrA" Vereniging stond op het punt om te worden opge doekt. Maar ineens werden er nieuwe initiatieven ont plooid en kwam er toch weer iets van de grond. Let wel: ik stond er op dat mo ment helemaal buiten, maar toch. op zo'n moment trekt 't je- weer. Toen het bestuur bij u me kwam was alles rond, behalve de trainers- functie. Zodoende..." MEUWE SPELERS Dat het bestuur van Fassa- ge/VCJ hierna op zoek ging naar nieuwe spelers, noemt Jaap Keijzer onder de gegeven omstandigheden een logische zaak. „Gezien de situatie echt niet zo gek, want als je iets nieuws op poten zet moet je het natuurlijk wel goed doen. Ik ben er dan ook van over tuigd, dat als het weer een beetje wil gaan lukken, de Schiedammer weer los komt Heus, dan komen ze weer". Door Hans Soeters Jaap Keijzer denkt hierbij aan. jaren terug, toen Juliana uit kwam in de hoofdklasse en de wedstrijden in de sporthal Mar griet volle tribunes trokken. „Maar", klinkt het voorzichtig, „het moet natuurlijk wél eerst v/eer gaan lopen". Daarom ook benadert de trainer van Passa ge/VCJ hét komende seizoen - vanuit een nog wat afwachten de positie. De eerste teams heb ben de afgelopen seizoenen erg regelmatig achteruit getippeld, zodat Passage/VCJ start met klasseringen waarin ooit in 1962 de opmars werd ingeluid. „We zullen moeten gaan werken om een zo goed mogelijk resul taat te bereiken, want het me- Jaap Keijzer ik waag me niet aan een voorspel ling".,. rendeel van de spelers en speel sters heeft nooit eerder met el kaar gespeeld. Daarom zal ik de laatste zijn die zegt; we moe ten er per se uit. De teams zullen moeten gaan wennen aan een heel andere methode van zichtig en zeg altijd maar; als we halverwege de competitie zijn weten we meer. 'Alles wat we in die eerste helft kunnen pakken is meegenomen". OPBOUW Jaap Keijzer krijgt bij Passa ge/VCJ zowel de dames- als de herenselectie onder zijn hoede. Een wezenlijk verschil van be nadering van de twee groepen ziet hij niet. „Beide eerste teams hebben nogal wat nieu we spelers er bij gekregen, waardoor de in mijn ogen idea le mixed van routine en jeugd is ontstaan. Dat het dames team erg onfortuinlijk uit de derde divisie is gedegradeerd maakt geen enkel verschil, want ook dit team zal zich in het begin in een opbouwfase bevinden". Nieuwe spelers, Jaap Keijzer is er blij mee. „Het geeft de moge lijkheden om teams in elkaar te draaien die het de komende jaren moeten gaan doen. Op de achtergrond kunnen we dan gaan werken aan de opbouw van onderaf. Belangrijk is ech ter dat er weer sfeer komt in de vereniging, want het klinkt misschien wat ouderwets, maar dat is voor mij nog steeds de ibasis van'alle successen. Er is door het bestuur gezocht naar nieuwe spelers en speelsters en het is daar behoorlijk inge- slaagd maar zonder die sfeer ben je nergens". MASSEUR Deze week al begonnen een der tigtal spelers en speelsters met de voorbereiding op het nieu we seizoen. Op een enkele va kantieganger na maakten de selectiegroepen kennis met de nieuwe trainer en met masseu r/verzorger Plet Bul. Dat Pas sage/VCJ de hulp heeft inge- roepen van een gediplomeerd NSF-masseur noemt Jaap Keij zer verheugend. „Het past in de professionelere aanpak en kan alleen maar een gunstige in vloed hebben op het geheel spelen én er moet een geheel en de prestaties in het bijzon- van gemaakt worden. Het spel der". zal sneller en moderner wor- Prestaties die dus niet op stel en den. maar dit alles kost tijd. Ik sprong hoeven te worden gele ben wat dat betreft erg voor- verd, maar die er gezien het spelerspotentieel vroeg of Iaat wel zullen komen. Bij de heren telt de acht man sterke selectie vier nieuwe gezichten: Jan Brussé (VolIey*68), Jan Visser (Spirit), Peter van Norde (Con cordia) en Kees Visser (Schiet baan). Bij de dames drie nieu we speelsters: Co Kuijk (Ut recht VC), Miriam Visser (Tena- co) en Monique Hessels (Con cordia). POSITIEF Ook de gemeentelijke sportraad heeft zich erg positief achter de nieuwe volleybalvereniging opgesteld. Hoewel in Schiedam de vraag naar trainingstijden in de sportzalen nog steeds het aanbod overtreft, krijgen de se lectiegroepen het komende sei zoen op dinsdagavond de be schikking over een van de za len van de W. de Zwijger mavo aan de Th. Kempisstraat. En dus zegt Jaap Keijzer: „Alles zit nu erg goed in elkaar. De spelers en speelsters zullen moeten gaan bewijzen dat ze dit alles waard rijn", waarbij de trainer wijst op het profijt dat de spelers trekken van de spons-—ing door de winkeliers vereniging Passage. „Nu zullen we het moeten gaan laten zien, zullen we een spelletje moeten gaan spelen waarvan men zal 2eggen; dat zie je in die klasse niet Mijn vraag is alleen: wan neer pakken ze het? In ieder geval waag ik me niet aan een voorspelling". Zeker is dat Jaap Keijzer dit seizoen alles op één kaart zet. Aanbiedingen van an dere clubs sloeg hij af en zette een streep onder een meerjarige periode bij de clubs die hij vorig seizoen nog trainde; Spivo (Spijke- nïsse) en Hollemare (Zwar te waal). Jaap Keijzer, die in september 41 jaar wordt, begint bij Passage/VCJ zoals hij in het begin van de jaren zfestig ooit Juliana de weg wees. Toen zei hij nog: „Met dit team gaan we omhoog". Nu klinkt hét an ders. Jaap Keijzer, die steeds zijn woorden waar maakte, is voorzichtiger ge worden... En dat betekende natuurlijk ook een vloed van premies in de vorm. van waardebon nen, ijstaarten, taarten en bloemen. Speaker Leen van Qoijen kon met zijn vrouw vrijwel elke ronde vijf of meer premies annonceren. Felle sprints werden er ge leverd om in het bezit te komen van de prijzen. - Spanning was er te over. De indeling van de ploegen was zodanig dat de verschillen bijzonder klein waren en voor de komende twee avonden zijn er nog alle mogelijkheden. Van onze sportredactie Vlaardingen Vanaf heden is de verkoop geopend van seizoenkaarten voor FC Vlaardingen '74. Op de na volgende adressen zijn die verkrijgbaar: Berco, Floris de Vijfdelaan 154; Berco, Reigerlaan 8; Berco, Billi- tonlaan 26; Bergman, Een- drachtstraat 13 A; Kipping, Dr. W. Beckmansmgel 51—53. Bij Slavenburgs- bank NV, Westhavenplaats 40 en M. S. Kentie, Melis Stokelaan 40, zijn tevens staan-, onoverdekte- en overdekte plaatsen verkrijg baar. Schiedam De volleybalver eniging Passage/VCJ is er in geslaagd wederom een nieuwe speler aan te trek ken voor het heren-selectie team. De technische com missie van deze vereniging hoopt dat met de komst van Jan Visser (Spirit-Barend- recht) het spelverdelerspro bleem is opgelost Jan Vis ser (20) is de vierde nieuwe speler in de acht man ster ke herenselectie. Zuidland Bij de ingekomen stukken van de gemeenteraad van Zuidland is ook de discus sienota over het stichten van de diagnostisch centrum van'.de Junior Kamer Voorn e-Putten. Zoals bekend wordt in de nota gepleit voor het spoedig realise ren van een ziekenhuis op Voome Putten. Burgemeester en wethouders van Zuidland stellen de raad voor het ingeko men stuk voor kennisgeving aan te nemen. O 3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4