SCHIEDAMSCHE COURANT weer botulis Vlaardin en Schiedam SG-penningmeester: strijdbijl begraven GOQ NIÉUWS! Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland waarschuwt Onzekerheid óver hotulisme in Vlaardingen I Tweede bezwaarschrift tegen binnenstadsplan Jeugdland afgelopen Er is geen ruzie" VROLIJKE INBREKER GEPAKT Brand in slooppand Herbestrating Mgr. Nolenslaan JA, IK D€ PWO& gevS Drankdieven gepakt in Rotterdam Vrijdag 25 juli 1975- 6 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25370 Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 klachlcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL VlaardingeniSchieiJam Het provinciaal bestuur van de provincie Zuid-Holland acht het heel goed moge- - lijk dat in Vlaardingen en Schiedam deze zomer weer hotulisme voorkomt, een vorm van voedselver giftiging die bij watervogels veroorzaakt wordt door een bacterie die ook gevaarlijk kan zijn voor mensen. Volgens het provinciaal besimir is de vorm van hotulisme die in het Waterweggebied voor kan komen, echter niet of nauwelijks gvaarlijk voor mensen. Het Zuidhollandse bestuur schrijft dit aan alle gemeente besturen, recreatieschappen en waterschappen in de provincie. Op grond van de vorig jaar opgedane ervaringen met botu- lisme was een aanvulling nood zakelijk op de informatie die vorig jaar verstrekt werd over hotulisme. De informatie werd verschaft na overleg met het Staatstoezicht op de Volksgezondheid en de inspecteur- van de volksgezond heid voor de hygiëne van hét milieu in de provincie Zuid-Hol land. „Ook dit jaar zal Zuid-Holland naar verwachting weer met dit ziekteverschijnsel geconfron teerd worden, daar in de jaren •TO tot en met '74 zestien plaat sen besmet zijn geraakt met de zeer hardnekkige sporen van de veroorzaker van botulisme, de bacterie Clostridium botulinum. Bij deze zestien plaatsen rijn ook Vlaardingen en Schiedam. De maand'm juli, augustus en september vormen bij uitstek de periode waarin'slachtoffers vallen, maar ook in de overige maanden kunnen watervogels onder bijzondere omstandighe den door botulisme aangetast worden. In de zestien genoemde gemeenten bestaat de kans dat Jzich in vrij warm, ondiep en stilstaand water de bacterie weer ontwikkelt ONSCHADELIJK In de meeste gevallen is de vo gelsterfte te wijten aan het C-type botulismus, dat nauwe- Iijks gevaar oplevert, voor mensen. Pas wanneer voedsel 'met bacteriesporen wordt ge nuttigd, ïs er gevaar voor de ""mens. Maar vergiftiging is ook mogelijk als een beschadigde huid in aanraking komt met def bacterie. „Het is zowel uit een oogpunt van f .milieubeheer als van preventie ve gezondheidszorg van groot belang de eerste tekenen van de riekte of de eerste sterfgevallen 1 J& signaleren, respectievelijk t "vast te stellen om verdere uït- t - breiding zo veel mogelijk tegen te gaan", aldus het Provinciaal Bestuur. WAGEN Eind juni stelde het PvdA-ge- meenteraadslid Henk Krabben -al vragen over het eventueel s voorkomen van botulisme in Vlaardingen. Volgens de inilieuexpert Huis man van de gemeente is daar op op dit moment nog geen 'antwoord te geven. Toen Krab- 'ben zijn vragen stelde waren er *wel dode eenden gevonden, •maar die worden onderzocht in Rotterdam. Le doodsoorzaak is nog niet bekend. De verantwoordelijke wethouder Jo Vermeule-Van Dijk ant woordde Krabben indertijd op een andere vraag, dat de bevol- - king niet gewaarschuwd moest worden: „Op dat de VI aard in- gers vooral niet verontrust zou den worden". Het Provinciaal Bestuur geeft een aantal richtlijnen „hoe te handelen indien dode vogels f' worden aangetroffen". Aange raden wordt onder meer dode vogels niet zonder plastic handschoenen beet te pakken i ze goed verpakt op te sturen „naar het Diergeneeskundig In stituut in Rotterdam. pé bevolking zou volgens het bestuur bovendien moeten worden aangera den watervogels niet te voederen, om te voorko men dat veel vogels worden aangetrokken en zo te sterk worden ge concentreerd op dezelf de plaats, met name op die plaatsen waar reeds eerder botulisme is op getreden. Bevolking niet verontrusten" Het is heel goed mogelijk dat in Vlaardingen en Schiedam deze zomerweer botulis^ me voorkomt, waarschuwt het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland de gemeenten. Biirdinpn „Op dit moment ttxx ik tr er*n antwoord pp tnrniwn ven of er botulisme In Vlaardingen vocrkomL Er zijn wel «Jade jden aangetroffen, die zijn voor onderzoek opgestuurd n; '"VnimiRstituut In Rotterdam waar aal worden ondi Botulisme R door de K Botuhm. wordt i] organist uit onze krant van maandag 7 juli Schiedam De studenten R Schweers en L. E. E. Oosterhoff van de Werkgroep Schiedam heb ben opnieuw een bezwaarschrift bij de Kroon ingediend tegen het bestemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad. Het bezwaarschrift telt 470 bladzijden, weegt tweeëneenhalve kilo en draagt als titel: „Zet u maar schrap". De twee studenten, die respectie velijk uit Schiedam en Den Haag komen, hebben het bezwaarschrift ingediend tegen het gehele enigszins gewijzigde bestemmingsplan. Ook voordat gedeputeerde staten, enkele veranderin gen invoerden en vervolgens het plan goedkeur den, dienden de twee al een bezwaarschrift in. Zoals bekend heeft ook het warenhuis Vroom Dreesmann een bezwaarschrift ingediend tegen het besluit van GS om de percentages van het aantal winkels en woningen niet vast te leggen. GS oordeelden, dat op dit punt enige flexibiliteit moet blijven bestaan. Schiedam Jeugdland 1975 is voorbij. Het kin derevenement, dat twee weken lang is gehouden in de Schiedamse sportt hal Margriet, is vandaag afgesloten met een voor stelling van het kinder circus Kraaiennest en met brandweerdemon straties, een spuitfestïjn waarbij ook vorige ja ren de kinderen zich uit stekend mee konden amuseren. Ruim 7000 jongens en meisjes hebben het Schiedamse Jeugdland bezocht en daarmee is het gebeuren een groot succes gewórden, verge lijkbaar met het Rotter damse en Maassluise - Jeugdland. Het aantal bezoekers van de Mar griethal is zelfs hoger komen te liggen dan in de voorgaande jaren dat de manifestatie in Schie dam werd gehouden. Onder toezicht van meer dan tachtig vrijwilligers en clubhuiswerkers heb ben de kinderen naar hartelust kunnen han- darbeiden (timmeren, knopen, solderen, boet seren); ondermeer had den er wedstrijden plaats in bloemschik ken, volksdansen en ook was er een zeepkis tenrace, een modeshow en een jeugdlandfanfare. Clubhuisleidster Nel Bootsman: „Dit Jeugd land heeft onze stoutste verwachtingen overtrof fen". Schiedam De 24-jarig* Schiedammer N. K. Is voorgeleid voor de officier voor justitie in Rotterdam op verdenking vaneen paar inbraken en diefstallen in zijn woonplaats. De man staat er bij de politie om bekend dat hij ïn de huizen waar hij Inbreekt vaak feestjes bouwt. Schiedam „Als er nu sprake van was dat de stichtingsraadsleden el kaar tijdens de vergade ring met bierflesjes om de oren slaan, zou ik me kunnen voorstellen dat Joop Daalmeijer mij beschul digd van trucs of manipuleren, dan heeft hij wel in zijn achter hoofd dat hij het eigenlijk niet zo bedoeld." Aldus Van der Most. Joop Daalmeijer konden wij voor commentaar niet be reiken. de buitenstaanders, de mensen op de publieke tribune, spreken van een felle ruzie. Maar als er alleen wat meningsver schillen zijn die op een wat emotionele manier worden uitgepraat vind ik het overdreven dat men stelt dat de ruzie oplaait tot een climax". Met deze woorden reageerde Jaap van der Most, penning meester van de Schiedamse Ge meenschap, gistermorgen tij dens een bijeenkomst in het SG-kantoor in het Proveniers huis op het verslag van de ver gadering in onze krant van af gelopen woensdag- Van der Most gaf wel toe, dat het tijdens vergaderingen van de Schiedamse Gemeenschap er niet zelden onvriendelijk aan toe gaat „Goed, de meningen van de stichtingsraadsleden di versen nog al eens, maar daar wordt gescholden, wordt die vergadering natuurlijk gauw verhit, Maar dat k^n geen kwaad. Dan hoeft er nog geen. sprake van ruzie te zijn. Het is zelfs gezond als je je kritiek kunt spuien, mits uiteraard met het doel om te streven naar een zo goed mogelijke beslissing van de raad: Ik ben er ook tegen om in te gaan op voorstel len van sommige leden van de raad om besloten verder te ver gaderen, zodat alles kan wor den uitgevochten waar geen pu- bliek bij is". Op de laatst gehouden vergade ring, maandagavond in gebouw Irene in Schiedam, had de pen ningmeester ook „een automati- - sche weerslag van de verhitte vergadering" gesignaleerd. Hij zei: „Nadat iedereen zijn woordje had gezegd, ook op politiek gebied hetgeen sommi ge raadsleden irriteerde, werd er toch overeengekomen om de strijdbijl te begraven en om nu te gaan poetsen aan het beleid". wordt dan ook open. en bloot over gepraat. Daarbij is er ook Ook hierin had Van der Most een wel af en toe sprake van mis- afwijkende mening. Na afloop verstanden en dan kunnen er scheldwoorden vallen. Het ge vaar bestaat dan dat niet het beleid van het dagelijks bestuur wordt aangevallen, maar dat personen direct worden be schuldigd. Later wordt dan vaak ingezien dat sommige ver wijten niet helemaal terecht zijn. Als bijvoorbeeld raadslid van de openbare SG-vergade- ring lieten de drie stichtings raadsleden Cees van der Geer, Vincent Broek e en Joop Daal meijer weten, dat wat hen be treft de strijd nog niet is ge streden. In een volgende verga dering zullen zij weer op de meningsverschillen over het SG-belcid terugkomen. SG-penning meester Jaap van der Most: „Als ze elkaar nou nog met bierflesjes om de oren zouden slaan..." Dat onder meer vorige week in de Hugo de Grootstraat. Met een nog onbekende vrouw uit Rotterdam maakte hij in. het huis van de familie Bink ge bruik van het bed. Tevens brak hij de voorraad drank aan. Uit een van de kasten, waar hij de inhoud grotendeels van over de grond uitstrooide, nam hij 10 gulden mee, Een paar dagen later bezocht hij de rijksscholengemeenschap waar hij zes gulden buitmaakte. In het Stedelijk Gymnasium kon hij bij een nachtelijk be zoek niets van zijn gading vin den. Met een bestelwagen die hij aan de Schiedamseweg stal bracht de Schiedammer een bezoek aan kermissen in het zuiden van het land. De wagen liet hij na gebruik onbeheerd achter in Vlaardingen. Eerder deze maand brak hij ook in bij het theehuisje in het Prin ses Beatrixpark waar hij een bedrag van 100 gulden ont vreemde. Bij deze inbraak gaf hij de waakhond een klap. Het beest viel hem hierdoor bij zijn' duistere praktijken niet meer lastig. Rotterdam De Rotter damse politie heeft drie mannen uit die stad aan gehouden die in de nacht van 29 op 30 mei uit een winkel aan de Dorps straat in Zoetermeer een forse partij sterke drank hadden gestolen. Het drietal J heeft inmiddels bekend. Vlaardingen In een slooppand aan de Eerste van Leijden Gaelstraat brak woensdagavond om kwart over zes brand uit. De gealarmeerde brandweer kon het vuur blussen, maar drie uur later werd weer brand in het slooppand gemeld. De brandweer rukte opnieuw uit en bluste het vuur nu definitief. Naar de oorzaak van de brand, vermoedelijk baldadigheid, wordt een onderzoek ingesteld. Schiedam In september start de gemeente Schiedam met de herbestrating van de Mgr. Nolenslaan. De bewoners van deze laan hebben deze week tekeningen van het definitieve herbe- slratingspian van hun woonomgeving in de brievenbus gekregen. Bovendien heeft de dienst gemeentewerken een volledige ingekleurde tekening op grotere schaal toegestuurd aan de wijkvereniging. De tekenin gen van het plan zijn gisteren opgehangen in de Jeugdhaven Nieuwland aan de Al bardastra at 65, waar belangstellenden ze kunnen bekijken. In het definitieve plan zijn wijzigingen aange bracht, die naar voren kwamen op een inspraak avond in de Jeugdhaven in februari. Voorop staat in het plan de bevordering van de ver keersveiligheid door middel van drempels in het wegdek. Ook is rekening gehouden met het aantal auto's, dat in de Mgr. Nolenslaan moet kunnen parkeren. Deze krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woanpl.: Deze bon lp open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1