Schiedam Minder schepen door olie crisis naar Zeven jaar oude klucht van. Gabin en De Funès mm, JAARVERSLAG HAVEMXËU if: Man overleeft krachtige elektrische schok „Stekkies" GS akkoord met verbetering van Johann Straussplein tord- g- '4 IJmuidenaar op VlaarÜings carillon Cursussen- pakket SG 4? Californië ontvangt geschenken uit Schiedam burgerlijke,stand GEHUWD: Gerardus Marie Bel, 23 jr, en Elizabeth Hoogerwerf, 20 jr.; Adrian us Gerardus Ant- honius van Diesen, .24 jr. en Cornelia Maria van den Boo- gert, 21 jr.; Johannes Pieter de Vos, 23 jr. en Adrians Helena Luesken, 19 jr.; Machiel Adriaan Stofberg, 22 jr, en. Jo- lande Gerardina van der Weij- de, 22 jr.; Cornells Meertens, 27 jr. en Johanna Marijke Scheep maker, 22 jr.; Jan Willem Her- manus van Dodeuraard, 22 jr. en Lidia Schouten, 22 jr. GEBORENdVIiranda Francises Bemarda, d.v. H. H. Bleeker en E. A. Brusse, Maassluis, Spar- rendal 404; Rashad Mahmood, z,v. A. M. Peracha en M. Stout, Maassluis, Adr. Brouwerstr. 8. Eric Jan, z.v. H. de Buck en J. C. van Bodegom, Hellevoet- sluis, Uwitsweg 28. OVERLEDEN: Maria du Mortier, 78 jr., echtg, v. H. Vrijland, Joh. de Wittstraat 116b; Jan van Eijsden, 73 jr., Floreslaan 10a; Gerardina Vermaas, 74 jr., wed. v. A. Faas, Fazantlaan 155, ONDERTROUWD: Berveling, Jo- hann Hermann Sebastian, 23 jr., Coomhertstraat 66 Van van der Steen, Francisca, 17 jr.. Sperwerlaan 415; Donkersloot, Hendrikus Cornells, 26 jr., Ro- zenlaan 45 en Borsboom, Cle mentina Geertruida Rosalie, 21 jr., Joubertstraat 31; Brussaard, Willem Simon, 22 jr., van 't Hofstraat 39 en Van der Vliet, Johanna Adriana, 21 jr.. Dr. Wlardi Beckmansgl 255; Poot, Arie Lauwrens, 28 jr., Schie dam, Groeneweg *23 en Ham, Magthilda Maria, 22 jr., Billi- tonlaan 62; Both, Eddy, 21 jr., Lepelaarsingel 202 en Roovers, Anna Elisabeth Joanna,122 jr.. Lepelaarsingel 202. GEHUWD: Pieter Willem Bos, 21 jr., en Antje Besemer, 19 jr.; Johannes Jacobus Verkerk, 24 jr., en Martina Ommering, 19 jr. GEBOREN: Vincent Wilfred, z.v. JJVL Wijnen Riems en M.E. Quist, Bonnweg 79; Lambert us Nicolaas Johannes, z.v. W. Korb en J.B, v,d. Berg, Chopinstr. 16b; Frederik Johannes, z,v. J.H. Brandon en M.Th. Groot, Maassluis, Burg. v.d. Brande- lerstr. 203; Marcia Jennifer, cLv, G.G. Thung en D.C.H. van Soest, BI. v. Trestongstr. 87; Remón, z.v. F.W. Zwarts en M.A. Kok, Boterbloemstraat 5c; Guang Li, d.v. C.C. Ion en J.L. Luo, Maasboulevard 2. OVERLEDEN: Derkje EBsabeth Mes, 79 jr., echtg. v. L. J, Borra- ni, Floris de Vijfdelaan 11; Cla ra Johanna Jansson, 81 jr., wed. v. J.F.C.D. v.d. Raaf, Bffii- tonflat A. k waarin Michael Caine een Britse geheime agent speelt, wiens zoontje wordt Ont voerd. Hij zit achter een stel wapensmokkelaars aan, die hij er terecht van verdenkt debet te zijn aan de kidnap ping. Wanneer zijn chef (Do nald Pleasence op zijn best) een half miljoen pond aan ruwe diamant heeft klaar liggen vooreen transactie en de kidnappers dit fortuin als losprijs eisen, steelt Caine de diamanten om persoon lijk de schurken uit hun tent te lokken. Dit gebeurt dan in Parijs, waar Siegel en pas sant ook weer een treffend stukje Franse sfeer crërt Siegel toont zich ook hier ween meester in het demon teren van dubbele bodems en al lijdt de suspensv deze film dan wel eens aan een zekere matheid en ver slapping, de wijze waarop deze Amerikaan op de Brit- sev toer gaat vergoedt toch veel. De redactie behoudt zich hel recht voor brieven verkort weer te geven Voor publicatie in aanmerking komende stukken worden met de volledige naam van da inzender ondertekend. Opname van de stukkBn bete kant niet dat de redactie het met de strekking van deze me ningen eens is. VRIJDAG 25 JULI .1975, Tot mijn spijt las ik in uw krant van dinsdag, 8 juli jL de nega tieve mening van dè heer Van de Sluis omtrent de aangepaste visplaatsen voor gehandicap ten v$ Jammer dat hierin iets gekraakt wordt, wat, na goed overleg, door de Gemeente Schiedam^ aangelegd en bekostigd. Waar om er niet blij mee, dat de Gemeente haar goede wil heeft getoond en met het oog pp de toekomst alleen maar hoop geeft op meerdere uitbreidin gen en mogelijkheden voor ge handicapten. Uiteraard is het niet de bedoeling gehandcicapten op een afgezon derd „stekkie" te laten vissen, doch wij zijn blij dat de moge lijkheid is geschapen op een rustig „stekkie" te kunnen vis sen en wij hopen, dat er in de toekomst meer van deze „stek kies" worden aangelegd. Foeteren en kritiek leveren op dat wat er niet is, wordt al genoeg (te veel) gedaan. Moet dat nu ook nog op het wat er wél is!? Wij bezitten een aangepaste bus en wij rijden de gehandicapten graag naar hun visplaats toe en brengen hen dan ook weer thuis. Medewerkster Stichting „Lente feest" één v.d. chauffeurs van de bus (Naam bij redactie bekend Schiedam Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland gaan ak koord met het plan van de ge meente om het- Johann Strauss plein in de v»:Jk Groenoord v voor een bedrag van t54 rnlle,- te verbeteren Nog dit jaar zai de dierit x* meentewerken beginnei met het op peil brengen va« f. plein. Tevens zullen dan kiu..* speelvoorzieningen en kronke lende voetpaadjes rond de flats worden aangelegd. Om de snél heid van he* verkeer af te rem men worden in de straat ook drempels aangelegd. Bij de ingangen van de flatgebou wen hebben de ambtenaren parkeer-inhammen geprojek- VI aar dingen Het Oranje-caril lon in de toren van de Vlaar- dingse Grote Kerk vanavond bespeeld door Hein de Ligt uit Umuiden. De Ligt begint met het „Preludium II" van Matt-, hias van den Gheyn, Daarna brengt hij twee sonates ten ge hore van Domenico Cimarosa, wat werken van Bach. Teie- marrn en Verlie. Ook moderner werk heeft Hein de Ligt op zijn programma staan: „The enter tainer" van Scot Joplin en „Yesterday" van McCartney. De organist besluit met .Prelu dium en fuga" van Borderwijk- Roepman. Schiedam De afdeling vur- tnings- en ontwikkelingswerk (V&O) van de culturele stich ting Schiedamse Gemeenschap beeft vanmorgen het nieuwe eursussenpakket officieel be kendgemaakt. Aan het pro gramma voor het seizoen 1975- 1976 hebben diverse instanties meegewerkt, onder meer het Stedelijk Museum in Schiedam, de Wetenschappelijke Kring Schiedam/Vlaardingen en de Federatie van Instellingen voor Sociaal-cultureel werk en Samenlevingsopbouw. - -_■> Het eursussenpakket omvat les sen in Engels, Duits, Frans, Ita liaans, Spaans, moderne letter kunde, volksdansen, besturen en vergaderen. Hatha Yoga, handenarbeid, werken met klei, autotechniek, fotografie voor beginners en bridge. Bovendien zal dit seizoen een aantal lezin gen over uiteenlopende onder werpen worden gehouden. Belangstellenden kunnen zich voor cursussen opgeven bij het gezamenlijke kantoor van de VW en de SG in het Prove niershuis in Schiedam. Een oud Jachnummer van Louis de Funès (in 1968 ge maakt) is door Passage voor de dag gehaald met Jean Gabin als de tegenspeler in "Pas op je telien". Voor de jeugd gaat er een Neder landse prestatie om de tv- held Pipo met Cor Witsehe in "Pipo en de piraten van toen". Als bioscoopbezoekers over de hele wereld bereid zijn om de malle fratsen vén Louis de Funès te lachen, dan moet het gieren niet meer te stuiten zijn, wanneer de klei ne grappenmaker Jean Ga bin als tegenspeler krijgt. Zo ongeveer moeten de produ centen gedacht hebben, die de Franse regisseur Denys de la Patellière opdracht ga ven „Le Tatoué" te maken. Het is geen onbedaarlijk la chen geworden. Daarvoor heeft Denys de la Patellière te veel op het ongewone van het samengaan der beide po pulaire acteurs gemikt. En het is natuurlijk ook curieus Jean Gabin als gepensio neerd legionnair met de door Louis de Funès gepor tretteerde kunsthandelaar te zien harrewarren over een tatoeëring van de hand van Modigliani, weLke de oude ijzervreter sinds jaren op de rug draagt. Maar daarmee alleen is nog geen goede film gemaakt. Zeker niet, wan neer de regisseur aan de lo pende band grappen begint, die hij niet afmaakt, situa ties schetst, die ergens in het niets eindigen en dus op geen enkele andere lach mikt dan die van de klucht effecten, welke er wel heel dik bovenop liggen. En anders dan bij voorbeeld Robert Dhéry, die in "Le petit baigneur" een veel in telligenter gebruik van Louis de Funès' humoristi sche mogelijkheden maakte en als gevolg daarvan ook veel gaver grappen op de lange afstand creëerde, de gradeerde Denys de la Patel lière daardoor zowel De Fu nès als Gabin tot komische bekkentrekkers zonder meer. Om wie men natuur lijk wel een enkele keer la chen kan, maar die toch te vaak in herhalingen moeten vervallen om het verhaal naar zijn zwakke einde te slepen. Zodat men zich al gauw gaat afvragen waarom men dit Jean Gabin eigen lijk heeft aangedaan. In Passage Bio een film van Don Siegel. lange tijd teveel ondergewaardeerd en bijna altijd een interessant Ameri kaans filmmaker. Don Siegel blijft als "An Ame rican in London" in zijn eer ste Engelse speelfilm "The black Windmill" op twee ge- dachten hinken. Dat kon na tuurlijk ook moeilijk anders: de bikkelharde Siegel van talloze door en door Ameri kaanse gangsterfilms en th rillers geconfronteerd met de verbijsterende tradities van het behoudende Albion. Hij heeft zijn ogen en oren goed de kost gegeven bij het verkennen van de mogelijk heden in Engeland en daar uit zijn allerlei grapjes en toespelingen voortgekomen op Britse toestanden, die voor een goede verstaander een attractie op zichzelf zijn. Siegel had het wel kwaad met vakbondsbestuurders, die bezwaren hadden tegen zijn werkwijze, waardoor w het studiopersoneel wel eens 'gedupeerd werd, maar ver der is het zijn film niet aan te zien, dat hij hierdoor wer kelijk gehandicapt zou zijn. Zijn grootste moeilijkheid was de weigering van onze Nina van Pallandt om ach naakt in bed te laten foto graferen (voor een chantage- "stü") zodat hij haar voor de hele film moest laten ver- vangen door Delphine Syrig, "The Black Windmill" is overigens een routine-affaire met enige dubbele bodems. Dit staat te lezen in het pas ver schenen jaarverslag 1974 van de Schiedamse havendienst. In dat verslag wordt ook duidelijk Schiedam De 21-jarige Rotter dammer EL T. heeft op de scheepswerf Wilton-Fi jen oord een elektrische schok van 380 volt overleefd. De man hield er alleen een brandwond aan zijn rechterhand aan over. In de veronderstelling dat er geen stroom op zou staan had EL T. bij werkzaamheden met een compressor een kabel beet gepakt Op de kabel stond echter wel stroom. Waarschijnlijk had een van zijn collega's deze even tevoren ingeschakeld. Alvorens flauw te vallen zag de Rotterdammer nog kans zich los te rukken. Met de ambulan ce van de GG en GD is hij ter observatie naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht, waar hij een uur later bij kennis kwam. De arbeidsinspectie stelt nog een onderzoek In. gemaakt dat hoewel de haven dienst rond de jaarwisseling 73- 74 relatief gezien een „makkie" had (slechts tien schepen door kruisten toen de wateren van de jeneverstad), de aan- en af voer van goederen met van dié olieboycot te lijden had. Zelfs viel er een onverminderde han del te constateren. REPARATIE Van de 669 schepen die Schiedam' in '74 aandeden kwamen er 490 om te dokken of voor reparatie (in 1973 waren dat er 558), 153 om te ontgassen of om schoon- - gemaakt te worden (het jaar daarvoor was dat aantal 194), en 26 om te laden oLte .lossen (in "73:15 schepen)?"' - LOODSREIZEN Hoewel er aanmerkelijk minder schepen kwamen en ook weer wéggingen, bleef het aantal loodsreizen nagenoeg gelijk. In 1973 gingen 1649 loodsen op dienstreis, een jaar daarna gin gen 1652 loodsen op pad. De gemeente ontving opnieuw en kele grote tot zéér grote sche pen. Ondermeer arriveerde hier de Queen Elizabeth, het groot ste passiersschip ter wereld. AANVOER De Binnensluis werd door onge veer honderd schepen meer ge passeerd dan in 1973, hetgeen tot uiting kwam in de vergrote aanvoer van granen en melasse naar de branderij en met vijftig procent tot bijna 67.006 ton. Burgemeester Rod Sykes (links) van de jubilerende stad Calgary in Californië heeft geschenken ontvan gen van zijn collega Lems in' Schiedam, dat dit jaar eveneens een eeuwfeest lheeft gehad: -De cadeautjes, een paar flessen jenever, het boekje Schiedam Nu en een boekje niet oude prentbriefkaarten werd en overhandigd door het Schiedamse CDA-raad- siid Rosman (midden) die in Californië op familiebezoek Is. In ruil voor dit vriendschap pelijke gebaar kreeg het raadslid voor de Schiedam se eerste burger een foto boek van de stad mee. Behalve de festiviteiten voor het honderdjarig be staan bezocht Rosman ook de Dutch Canadian Club, waar oud-landgenoten on der meer een zanggroepje hebben gevormd. Schiedam Het Schiedamse haven- gebied is in 1974 wel door bijna honderd schepen minder bezocht dan het jaar daarvoor (namelijk 669 schepen tegen 767 in 1973), maar er is volgens de gemeentelij ke havendienst van Schiedam geen enkele reden tot ongerustheid. Oorzaak van de in deze stad ver minderde scheepvaart is namelijk, volgens diezelfde havendienst, de oliecrisis geweest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3