mh Winst voor Excelsior maar hijzaak FC VLAARDE f GEN ZOEKT NOG NAAR EVENWICHT BB Viking te zwak voor promotie m Oefenprogramma Hugo jSf ENöf?OEK m Loehtenhergh 1 opvallendste speler Rob de Waard: „Derde klas te hoog gegrepen" de krant helpt u op weg MAANDAG 28 JULI 1975 3' «CUBELEN JsS»3SwfiSr.e' f*,p fiaprif I Doelman Eikelenboom {op de grond) is weggedrukt en daaruit scoort Nol Heijer- Uit de hoekschop van Frans Struis draait nieuwe spits Rinïe van Zanten om zijn as man de twijfelgoal voor Excelsior. en scoort 0—1. Vlaardingen FC Vlaardingen '74 geniet het voordeel - van de twijfel. Alle verwachtingen ten spijt, past na de aanzet van de oefencampagne tegen Excelsior maar één conclusie: de met Hagenaars bevolkte Vlaardingse eerste divisieclub is sterker geworden. Ondanks de 21 nederlaag, zaterdagavond voor ruim 2500 kijkers, maar dat was in die eerste fase van de voorbereiding slechts bijzaak. Hoopgevende zaak voor trainer Jan van Baaren: „De mogelijkhe den zijn groter geworden om van dit nieuwe FC Vlaardingen '74 op korte termijn een hechte eenheid te maken". Daarom koos de Vlaardingse technische stat voor drie moei lijke duels: Excelsior, donder dagavond FC Utrecht en vol gende week zondag: Union St, Gilloise, wat helemaal in de strategie past Evenals voor Excelsiors trainer Bob Jan se burgerlijke stand. VUaanUngen Geboren: Mark Alexander, z.v. A M. Groen en I. van Baal, Woer den, Frans Halsstr. 3a; Rilana, d.v. C. Boere en A P. Plaisier, Johan de Wittstraat 89 c; Patri cia Klasina, cLv. J. A de Pater en T. C. Nuijen, v. Baerlestr. 213; Claudia, d.v. P. M. Wolf en E. G. Hoogland, Ged, Biersloot 4; Bryan Frans Jan, z.v. F. J. Rombout en T. J. A Verver, Van 't Hoffstr. 46; Cornelia Hendrika Maria, d.v. A. P. W. Vliegen en C. J. M. Martens, Maassluis, Merellaan 407; Jas per, z.v. J. A M. Spruit en M. Markovics, Aalscholverlaan 312; Maurice Christiazn, z.v. H. Ch. de Groot en J. W. van Beugen, Burg. Pruissingel 118a; Ramon Reiner, z.v. L. P. v, d. Wilde en H. van Dorp, Drs. Stijkelstr. 34; Johannes Ronald, z.v, A van Steensel en K. C, Bazen, L. de Colignylaan 329. Overleden: Pieter van der Zwan, 75 jr., echtg, v. J, C. Rook, Van 'Riebeeckstr. 62, Pieter Jan Groeneveld, 43 jr., 3e Maassteeg 10. Ondertrouwd: Pavlos Provias, 30 jr., wonende te Monaco en Ada Puik, 27 jr., Van Bleiswijkstraat 58c. Gehuwd: Hans van Witzenburg, 22 jr. en Johanna Margaretha Maat 20 jr.; Adrian us van de Velde, 25 jr. en Irene van der Bie, 18 jr.; André Cornells de Vries, 28 jr. en Johanna Alijda Angelique Geerlings, 19 jr. Geboren: Lennard Jan, z.v. H. J. Konijnendijk en H. J. Knol, Gijsbr. v. Amstelstr. 156. Overleden: Johann Sterenborg, 69 jr., wednr. v. T. Kalkhoven, Dillenburgsingel 5. Gehuwd: Philippa, Leendert Ber- nardus, 21 jr. en Van Buuren, Catharina Maria, 18 jr. Geboren: Martijn Willem Anton, z.v. A. T. M. v. Wijk en S. C. C. de Jong, Spechtln 323; Ro bert, z.v. A v, Papeveld en J. C. W. Dumont v. Bleiswijkstr. 46c; Dennis, z.v. C. Klein en A A de la Fosse, v. Bleiswijkstr. 42a; Senaa, cLv. H. Ghazal en L. Mabrookeh, A dr. Pauwstraat 60b; Martine, d.v. W. Schruijer en J. M. van Es, Bonn weg 141; ^Annette Daniëlle. d.v. P. E. Stasse en M. J. M. v. d. Sande, Brusselweg 107. Geboren: A ex an dra Kiona, d.v. ;W. Roodenburg en C. A. van Mink, Sperwerlaan 461; Corne lia Sandra, d.v. G. J. Viveen en J- Verboon, Prof. Mekelstr. 162; Peter Christiaan, z.v. C. Sits- koom en I. T. Korfmaker, Aal- scholvertaan 74b; Oscar Rogier, z.v. G. W. van Bergen Walraven, "en P. A Schuddebeurs, Heili- f gerleelaan 1; Cécely Daliëne 'Dajanara, <Lv. J. E. Zievinger en N. A. M. Luidens, Lepelaar- singel 278; Helma Daniëlle, d.v. 4 G. J. Sluimer en A B. Mole naar, Fazantlaan 299. Overleden: Kraaijeveld, Cornells Adrianus, 82 jr., wed. v. C. Dek- ^ker, Delftseveerweg 15b; Ver- beij, Wilhelmina, wed. v. C. de l Ligt, 61 jr., Oranjelaan 7; Tal- j mon, Marius, 66 jr., echg. v, L. H. Visser, Schiedam, Idenburg- f straat 22. was er voor de Vlaardingse manager na afloop maar één conclusie mogelijk: „Je kunt beter met sterke tegenstanders te maken krijgen, want dan zie je de zwakke punten eerder". Rotterdamse Janse: „Ik was blij met FC Vlaardingen "74, dan weet je waar je aan toe bent Je wordt gelijk met je neus op de feiten gedrukt, boe- wel ik in vergelijking tot vori ge week tegen Alleman ia Aachen weer een lichte ver betering zie". Jan van Baaren: „Excelsior was met een Rinie van Zanten (had den wij ook op verlanglijstje staan), Nol Heijerman en Cees van der Munnik (beiden van Sparta) veel sterker dan vorig jaar, al twijfelde ik persoonlijk aan de tweede goal van de Rot terdammers. Voor iedereen dui- Van. onze sportredactie Vlaardingen Voor de waterpoloërs van Viking '60 waren de promotieduels, resp. tegen Nautilüs en De Lansingh, voor een plek in de landelijke derde klas, een te grote opgave. Hoewel de Vlaardingers zonder moeite door de competitie waren heengekomen", was voornamelijk het grote aantal spelers die met vakan tie waren, aldus aanvoerder Hob de Waard, „een te grote handicap. Ga maar na, vier van de elf spelers die we tot onze beschikking hebben, waren afwezig en daardoor was het teamverband in beide duels helemaal zoek. Anderzijds was het Nautilus en De Lansingh heel goed bekend dat Viking '60 in vooral Henny Zeilstra zijn grote afmaker had. „Over het algemeen", deelde De Lansingh vooraf al mee, „beschikt de Vlaardingse ploeg over een vrij statische eenheid, waarin alles is aange wezen op middenvoor Zeil stra". Beide clubs hadden Viking '60 dan ook uitvoerig kunnen be spioneren in zijn laatste (kam- pioens) duel tegen RET, die de Vlaardingers met 7-1 wonnen en waarin Henny Zeilstra niet minder dan zes goals voor zijn rekening nam. Éénmaal uitge schakeld was Viking '60 zonder afmaker en dat systeem had voor Nautilus en De_ Lansingh succes. In het eerste duel konden de Vlaardingers tegen De Lan singh nog wel stand houden tot een kleine 4-3 nederlaag, maar tegen Nautüus stapelde Viking '60 fout op fout en ver- Jtoor met 8-3. In de uitbeurt, in Krimpen aan de IJssel, nam Viking '60 welis waar het initiatief dat via Wout Schouten werd beloond, maar toen in die openingsfase inval ler-doelman Koert Geus de bal niet klemvast kon krijgen, was de stand snel gelijk. Een vlotte aanval van De Lansingh in de tweede periode leverde direct al een doelpunt op en ondanks het feit dat de Vlaardingers konden, profiteren van een man meer, omdat een Krimpense speler zich niet kon beheersen en ei gen rechter ging spelen, zag het geen kans de gelijkmaker te laten aantekenen. Hetgeen overigens wel het geval was in de derde periode, toen Viking '60 op balbezit speelde en hoewel Wout Schouten werd aangepakt, hij vanaf het mid denveld kon doorstomen en 2-2 mocht scoren. De Lansingh ant woordde direct met een kogel tegen het houtwerk en aan de overzijde was Harry Paas dicht bij een doelpunt toen hij zich na goed te hebben vrijgezwom- men, oog in oog kwam met de Krimpense doelman. Die echter bekwama redt. Maar stadat Kel der van De Lansingh wegens ruw spel uit het water was ge tild, sloeg Viking '60 toch toe via Jan Speyer: 2-3. In de vierde en laatste periode liet Viking '60 de kans om de winst naar zich toe te trekken voorbij gaan en toen de Vlaar dingers op een bepaald moment de bal niet onder controle kon den krijgen, was het Boers die op eenvoudige wijze doelman Koert Geus kon passeren: 3-3. De zenuwen namen in die tijd volledig bezit van de spelers omdat de verliezer zo goed als uitgeschakeld zou zijn. Uiteind elijk trok De Lansingh aan het langste eind omdat Henny Zeil stra op onreglementaire wijze een Krimpenaar het scoren be lette en uit de vier meterbal trokken de gastheren de winst naar zich toe: 4-3. VIKING NAUTILUS 3-8 Ook het tweede duel tegen het Dordtse Nautilus kon Vi king '60, door het te grote aan tal vakanties, niet tot een goed einde brengen. De gasten na men al snel een voorsprong, maar toen Wout Schouten er in tweede instantie uit het water moest, was het toch Rob de Waard die in het Kolpafcad de gelijkmaker kon aantekenen. Een fout van de Vlaardingse doelman hield weer 1-2 in en nadat de Dordtenaren van een defensiefont hadden kunnen profiteren (1-3), werd het snel 1-4 en zelfs 1-5. In de vierde en laatste periode kondigden het zesde en zevende doelpunt zich snel aan, evenals het achtste, eer Henny Zeilstra enigszins de marge kon verklei nen tot 2-8. Het werd door de zelfde speler ook nog eens 3-8 en toen Rob de Waard op het punt er 4-8 van te maken, floot de arbiter voor het einde en promoveerden Nautilus en De Lansing naar de derde klas. In het Vlaardingse kamp na afloop overigens geen droefe nis. Rob de Waard vertolkte de realiteitszin van de spelers: „In één ruk door te stoten van de ZRO naar de derde klas lande lijk is een te grote stap. Waren wij gepromoveerd, dan hadden wij wel de zekerheid het erg moeilijk te hebben gehad. Daarom hebben wij vrede met de vierde klas. Je kon het trou wens al zien aan de invallers van ons die normaal in de afde ling (ZRO) spelen. Het tempo ligt gewoon te hoog". delijk zichtbaar werd doelman Peter Eikelenboom duidelijk weggedrukt in rijn poging de bal te pakken". Duidelijk was zaterdagavond dat Excelsior (met zeven nieuwe spelers) en FC Vlaardingen (met vier) prioriteit gaven aan een zo snel mogelijk hecht teamverband. „Inclusief een optimaal combinatievermo gen", redeneerde trainer Van Baaren, „omdat bijvoorbeeld de Haagse knapen, uitgezon derd dan Cees Zwambom (ex- RVC) die nog geblesseerd is, ook door hun lengte geen beulswerk kunnen verrichten. Daarom grotendeels aangewe zen zijn op techniek". Van Baa ren: „Bovendien, Wat wil je, als je pas acht trainingen ach ter de rng hebt en dat een eerste confrontatie is met nieu we makkers". FC Vlaardingen '74 was alleen voor rust bij machte om bij herhaling verwarring te stich ten in de nieuwe experimentele tandem Aad den Butter/John Jacobs als opvolgers voor Wickel/ïsraël en dat ging meestal via Barend van Hij- koop, die enerzijds de felle tac kles van Jacobs moest ontwij ken, maar met rijn voorzetten tevergeefs wachtte op de lengte van Jan RoodboL „In dat geval moet Cees Zwam bom", aldus trainer Van Baa ren", de topspecialist worden". Niettemin opende de Vlaardin gers over twee kanten en dat door Bas van den Berg is in vergelijking tot bijvoor beeld vorig seizoen een moge lijkheid meer. Toen was de Van Baaren-equipe in hoofdzaak aangewezen op de linkerspits - wie dat het ook was terwijl er zaterdagavond voorzichtig al naar mogelijkheden werd ge zocht via de flanken. Nochtans werd er uit de panieke rige situatie voor het Excelsior- doel niet gescoord, maar, wél, toen doelman Peter Eikelen boom in de 22ste minuut be kwaam een kogel van Wim Kie vit onschadelijk maakte, maar Rinie van Zanten (ex-Spijkenis- se) uit de hoekschop scoorde; O—l. Twaalf minuten later volg de de twijfelgoat van Nol Heij- erman, uit wederom een hoekschop en vlak voor het rustsignaal van goed leidende Oetelmans joeg Hugo Loch ten- berg de bal vanaf de stip raak (1—2), nadat Jan Roodbol al te gretig was aangepakt door doelman Eddy van der Roer. Het betekende tevens het einde van de (kleine) doelpuntengolf, want in tweede instantie was Excelsior, ondanks een serieus positiespelletje, niet meer in staat langs de trapvaste Vlaar dingse defensie heen te komen, terwijl vooral door gebrek aan conditie de thuisclub de beslis sende stap tekort kwam om Van der Roer tot capitulatie te dwingen. SPELMAKER Maar voorop gesteld, het resul taat was bijzaak. Veel eerder ging de interesse uit naar de verrichtingen van de debutan ten in het betaalde voetbal van beide werkgevers. Voor het*1 merendeel van de 2500 kijkers werden de nieuwe (Haagse) aankopen met argusogen beke ken en beoordeeld. Conclusies in dit verband waren er nog niet te trekken, wel een alge meen inzicht. Waarbij dan kan worden vastgesteld dat FC Vlaardingen in een Hugo Loch- tenbergh een spelmaker van Importantie gaat krijgen. Voor rust kwam dat nog weinig tot uitdrukking, omdat de ex-FC Den Ilaag-speler zifr rol van aanvaller, als alternatief van Cees Zwambom, moest vervul len, maar éénmaal na rust op zijn „stekkie", ging er van de 21-jarige nieuweling een gTote rust uit. Trainer Jan van Baaren: „Hij zal op dat middenveld moeten gaan heersen. Het spel bepalen, daarvoor is hij ook aangekocht Met wie overigens in dat mid delste vak is overigens nog een open vraag. Kandidaten ge noeg, noem maar op: Hugo Lochtenbergh, Rob van der Bol, Cees Bouman, Frans Stand en Rinie Otte. Zijn agres sieve wijze van spelen (van Lochtenbergh dus), gecompen seerd met een grote dosis spe linzicht en zijn honger naar bal bezit, moet een grote opluchting gaan worden voor de laatste vier, waarvan één ervan, Bep de Ruyter, zegt: „Ik hoop het maar. Vorig seizoen stonden wij te lang onder druk. Dat gaat ten koste van de concen tratie. Daarom, nogmaals, ver wacht ik een veel sterker mid- denveld". Niettemin voelde Vlaardings laat- ste man Bep de Ruyter rich enkele malen sterk genoeg er zaterdagavond tussenuit te gaan, „Ik zag mogelijkheden", erkende hij, „wist voor rust nog niet de kwaliteit van een Loch tenbergh, maar dat is mij na rust wel duidelijk geworden". Tweede opvallende speler; doel man Peter Eikelenboom, die al vroeg in competitievorm steekt, dat zaterdagavond ook bij her haling demonstreerde en dat is in vergelijking tot vorig seizoen een grote geruststelling. Toen immers, tekende de Vlaardin- ger niet en zat FC Vlaardingen '74 opgescheept met een falen de Koos van Elhswijk. Aan de „act" van Barend van Hijkoop mogen geen verregaan de conclusies worden verbon den. De kleine Hagenaar was voor rust met rijn passeertech- niek in staat om enkele solo's uit te voeren, maar moest na rust bakzeil halen. Hij kreeg trouwens in vele gevallen onge controleerde ballen toege speeld, ook te hoog en daarom ziet trainer Jan van Baaren voor hem maar één oplossing: „de Hagenaar meer in het spel betrekken. Zijn vindingrijkheid is groot, maar hij moet wel een daadwerkelijke één van de elf rijn". Joop Quellhorst toonde zich als rechter verdediger wel, actief, maar zal de concurrentie moeten aankunnen met Gerrïe Pijl, die na rust opdraafde. Tot slot belangrijk punt voor FC Vlaardingen '74: Behalve Cees Bouman kon ook Hugo Loch- tenbergh, behalve rijn benutte strafschop, een goed gericht - schot lanceren. Van onze sportredactie Vlaardingen In het eerste weekeinde van augustus wordt er op grote schaal geoefend. Vrijwel alle amateurclubs uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland komen in actie. Programma zaterdag: Nederlaagserie van Zwaluwen tegen KWH aan de Zwalu wenlaan om 14.30 uur; HVODSO (Zoetermeer) 14.30 uur; Zinkwegse Boys—DVO '32 14.30 uur; Ter LcedeVlaar dingen 14.30 uur; Jodan Boy s—Excelsior Maassluis 14.30 uur; Jodan Boys—Excelsior Maassluis 14.30 uur; Sunligh- tExcelsior Pernis 16 uur, SS- S—Hoekse Boys, 14.30 uur. Satelliet is vanaf vrijdag in een trainingskamp in het KNVB- centrum in Zeist. De kans is niet uitgesloten dat de zaterdag club daar nog een wedstrijd speelt. Mogelijk tegen Excel sior, dat in dat weekeinde ook in Zeist verblijft Contacten met trainer Bob Janse zijn al gelegd. Ook het Maassluise Excelsior houdt voor het begin van het ongetwijfeld moeilijke seizoen gezien het groot aantal gere nommeerde clubs weer vast aan het trainingskamp. In Re- nesse om precies te zijn in kasteel Moermond slaat de selectie onder leiding van Teun Groeneveld zijn bivak op. Tot en met zaterdag 16 augustus. Op die zaterdag speelt het in Vlaardingen tegen Zwaluwen. Programma zondag 3 augustus: FC Vlaardingen '74—Union St Gilloise (14.30 uur); RKWIK Coa] 14.30 uur; VFC—RFC 14.30 uur; MSV '71—SFC 16.15 uur. Geslaagd MAVO: Aan de Ir. P. Caiandmavo in Hoek van Holland slaagden voor het mavo-4 diploma de volgende kandidaten: Bob van Aalst, Comelis v.d. Berg, Antoinette Boom, Jo hanna Braster, Petronella van der Burg, Saskia van der Burg, Hendrikus Dek ker, Wilhelmus van Eldert, Jeanette Gallas, Paul van Gemeren, Willy de Groot, Willem van den Heerik, Aal bij Heringa, Gerard us Her inga, Erik Hoogenboora, Ezard de Jong, Grada Khn- ge. Robert Koot, Frank Kos ter, Robert Kramer, Rolinda Nutbey, Catharina Felle- grom. Jan Pille, Jannetje Quak, Ronald Rijke, Ria Schell, Renske Sonneveld, Hendrika van der Veer, Marjon Verhoeff, Cornells de Voogt, Yolanda Wille- brand, Elisabeth Wijmer, Dirk Zuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3