SFSRT ©TIPS Excelsior M zonder Pj-3welr:tigen uit de ïïai mg serie Vlaardingen niet scholvaardi g genoeg Hoekse jeugdronde „knaller" van formaat Fysieke kracht Scheveningen geeft doorslag mm Lichtpuntjes genoeg bij SNS Zwaarste brasem Jeugd FC Vlaardingen ook tegen Satelliet Gerard Gaanderse naar Ccursus gAANDAG 28 JULI 1975 5 Henk van der Burg mislukte schoten Scheveningen Ex celsior zorgde op „Hou trust" voor een allerminst overtui gende ouverture van het nieuwe sei zoen. In het kader van de jaarlijkse Haringserie - vorig jaar wonnen de Maassluizers de be ker - werd nu met 2-1 van de organise rende 4e klasser Scheveningen verlo ren. Een excuus voor de neder laag mag misschien de atsveaigheid van enkele sclectiespelers zijn. Niet in het veld verschenen Fer Groeneweg, Hans Plaatser en Frans de Monnik (vakantie), ter wijl de licht geblesseer de' Gerrit Geurtsen door Nico Venneer was ver vangen. Ook van tie nieuwelingen die dit jaar overschrijving aan vroegen naar Excelsior, speelde nog niemand mee omdat deae spelers pas per 1 angustns voor Excelsior in officiële wedstrijden mogen uit kapten. Ondanks dat er dan min of inner een geïegenheidselftal in,het veld kwam, was het resultaat toch wel beneden het niveau van de Maassluï- se-eersteklasser. Schevenin. gen profiteerde twee keer van onoplettendheid in de Teun Groeneveld .niet veel wijzer 0 De kop is er af 0 FC Vlaardingen '74 kan leren uit zijn fouten 0 Onwen nigheid was zaterdag avond troef aan de Mara- thonweg 0 Ook voor -de controleurs, die al vier kassa's moesten openen om de vele laatkomers (van de 2500) snel te hel pen 0 Over de vier nieu welingen nog geen oor deel' 0 Wel verraste de kwaliteit die middenvel der Hugo Lochtenbergh in zich bergt 0 Daar kan FC Vlaardingen '74 nog veel plezier aan beleven 0 Een noodkreet komt van CION, dat voor zater dag 2ijn oefenwedstrijd tegen Rockanje de mist in ziet gaan O Evenals die voor een week later 0 Wie helpt de Vlaar- dingse afdelingsclub aan een andere wedstrijd Inlichtingen bij Cees Goudswaard, telefoon 010-704952 Het betreft overigens wel uitwedstrij den, omdat het veld aan de Marathonweg een gro te beurt krijgt 0 En pas ergens in augustus mag worden bespeeld Sa telliet heeft zich verze kerd van een sponsor(s) en in dat licht is het niet zo vreemd dat het oud- Feyenoord (20/8) en FC Vlaardingen '74 (27/8) naar de Marathonweg laat komen 0 Over spon sors gesproken: Zurich verzekeringsmaatschap pij uit Den Haag gaf 15 trainingspakken aan de Vlaardingse Scheidsrech ters Vereniging 0 Voor de nederlaagserie speelt De Hollandiaan woens dagavond - in park 't Nieuwelant - tegen het Gorkumse SVW 0 Excelsiordefensie. Dat bleek genoeg voor de zege. Excelsior begon goéd. Met pit tig aanvalsspel werden de kustbewoners direct in de verdediging gedrongen. Omdat Excelsior al spoedig wist te scoren leken de Maassluizers regelrecht op de overwinning af te gaan. Al in de eerste minuut was het raak. Rechterspits Lies Kardol kreeg de bal aange speeld en stevende meteen door de defensie van de Scheveningers. Hij rondde zijn aktie vakkundig af: 0-1. Excelsior bleef de aanval zoeken maar kwam niet verder dan een schot van Henk van der Burg dat nog Kwetsbaar net op de doellijn kon wor den weggewerkt Het duurde een klein half uur alvorens Scheveningen orde op zaken had gesteld. Ex celsior hield wel het betere van het veldspel, maar ver giste zich in de verrassende uitvallen van de Schevenin gers. In de 27e en 32e minuut wa ren het twee snelle aktïes vanuit de midden, die be wezen dat de Excelsior-ver- dediging, met gelegenheids- centrumduo Bob Mcinster en Mart van der Pol, kwets baar was. Men greep niet goed in en Scheveningen stond met 2-1 voor. Excelsior bleef het spel ma ken, vooral door Eric Schef- fers en Herman Esajas, die samen met Lies Kardol tot de betere mensen in de equipe van trainer Teun Groeneveld behoorden. De fysieke kracht van de Sche veningers won het echter vaak van de techniek van Excelsior. Het was voor beide ploegen de eerste wedstrijd in de oefenperiode. Dat was voor al in de tweede helft te mer ken. De vermoeidheid be gon een aardig woordje mee te spreken met als ge volg dat de wedstrijd veel van haar aantrekkelijkheid verloor. In de stand kwam geen wijziging meer, on danks de wisselspelers Jaap van Roon en A-junior Ge rard van Dijk voor Arend van 't Hoff en Chris Hesse. Excelsior bleef de betere ploeg, maar kwam tegen de sterke Scheveningse verde diging aanvallend duidelijk tekort Teun Groeneveld zal zaterdag dan ook weinig wijzer geworden zijn. Voor hem is het wachten op de volgende oefenwedstrijd op 2 augustus in Gouda tegen 2e klasser Jodan Boys. Dan zullen ook de nieuwkomers getest kunnen worden. Vlaardingen Nieuwe trainer Gerard Gaan- flerse (37 jaar en oud speler) werd na twee trainingen al meteen in Se oefenpartij tegen zijn oude club SNS (Stad aan het Haringvliet) aan een spelersbeoordeling on- derworpen. „Aan de ene kant startte de oefen- campagne te vroeg, veel Van onze sportredactie Vlaardingen In het concours4 van de Vlaardingse Hengelaar sj Vereniging "De Ruisvoom" vrïst H. Bijl zich als eerste tej Plaatsen met 3890 gram vis en~ derde werd W. Mulder kwam J. Kollenberg met een vangst van! f?30 gram vis en derde werd W. Muller jr. met 1850 gram vis.' t>aar- 23t tevens de zwaarste brasem bij, één van 1340 gram. p c°ncors werd gehouden in de ^oonervliet in Maassluis, waar ie vangst overigens erg tegen vieh ^resultaten: W. Mulder sr. 1715 tfafn, J. Boer j6go gram, P. «eijndijk 1300 gram, H. Waar denburg 1210 gram, P. Bekho- ven.760 gram, mevrouw Boer M gram, Kr. Schilder 500 Komende zondag ver- rfWten de vissers om 4,30 uur V en D aan het Veer- Plein. spelers zijn nog: niet be schikbaar door de va kantie, maar "het is nut tig om het spelerspoten- tieel op bredere basis te toetsen. De oefening bij SNS kreeg daarom toch zijn waarde", zo uitte de nieuwe leider zich. Het werd een repetitie met veel improvisatie en dat Vlaardin gen deze ontmoeting met ï-Ö verloor is geen schande. Eerst omdat Vlaardingen verre van kompleet was (drie spelers van de vaste kern) en ten tweede omdat in een eerste oefenwed strijd het resultaat niet voorop stond. Desondanks was Vlaar dingen de ploeg met bet beste van het spel en creëerde veel kansen, die door o.a. Jan van dl daten voor de eerste twee elftallen en er wordt keihard gewerkt, leder voor zich wil zich persoonlijk waarmaken en de strijdwijze is er tot nu toe naar. Wij zitten nog in het beginsta dium en er zal nog een schifting volgen- Vast staat toch wel dat het voor Vlaardingen geen makkelijk seizoen zal worden, maar er kunnen zich ook ver rassingen voordoen. Vast staat dat een kombinatie van routine aangevuld met jongere spelers het gezicht van Vlaardingen gaat bepalen". i Vlaardingen haalde Sjaak Jansen weer van stal. der Mark en Dick Jansen niet werden verzilverd. Eén ding is duidelijk bij eerste man Gerard Gaanderse: „Er zitten meer mogelijkheden in de breedte Ik heb verschillende Van onze sportredactie Vlaardingen FC Vlaardingen 74 heeft zijn oefencampagne uitgebreid met een wedstrijd tegen zaterdag eersteklasser Satelliet op woensdag 27 au gustus. Hoewel de competitie voor de eerste divisie dan is begonnen, is de Vlaardingse club op die tweede woensdag avond vrij. De wedstrijd wordt gespeeld aan de Kethelweg ett begint om 18.30 uur. Trainer Jan van Baar en heeft toege zegd in zijn sterkste opstelling te zullen komen. Het overige oefenprogramma: donderdag 31 juli: FC Vlaardin gen '74-FC Utrecht (18.45 uur); zondag 3 augustus: FC Vlaar dingen '74-Union St. Gilloise (14.30 uur); woensdag 6 augus tus: Asso-FC Vlaardingen '74 (18.15 uur); 8 augustus: Sparta 'Mocht kwaliteiten waargenomen bij de jeugdige spelers en bij spe lers die uit de lagere regionen, zijn doorgestroomd. Neem bij voorbeeld Frans Plomp, Een jongen die voor zijn plezier in het achtste elftal liep te „pillen" en vroeger een behoorlijk voet- baller bij Fortuna was. Vijf jaar lang is gestopt met de voet balsport en bij Vlaardingen voor de aardigheid weer is be gonnen. En zich nu weer volle dig wil inzetten". Waarmaken comb-FC Vlaardingen '74 (18.45 uur). Voor het C-elftal: 6 augus tus: VDL-FC Vlaardingen '74 (19 uur); vrijdag 8 augustus: RCDH (Den Haag)-FC Vlaar dingen '74 (18.30 uur); 12 augus tus: TSB-FC Vlaardingen. '74 (18.15 uur) en 21 augustus: Hoekse Boys-FC Vlaardingen 74(18.30 uur). Vlaardingen een doffe dreun hebben gekregen na het vertrekken van drie spelers (Huub Goos en Kees Wester- hout naar 's-Gravenzandse Sportvereniging en aanvoerder Theo Joppe naar TSB), Vlaar dingen krijgt meer armslag In de komende kompetitie. Ge rard Gaanderse: „Er is een ge zonde opvatting onder de kan- „Het weer beschikbaar zijn van Theo Jansen en Albert van der Marei geeft ook weer lichtpun ten, terwijl jeugdspelers als Han van Leeuwen en Kees van der Mark wellicht kunnen doorbreken. Ook een Dick van der Fiji en Ben Vis, Het geeft vraagtekens, maar de oefenpe riode geeft voldoende gelegen heid om klaarheid in de zaak te brengen", lichtte Gerard Gaanderse verder toe. Zo bracht het duel tegen SNS interessante gegevens aan de oppervlakte. Zo trad ook één van de twee buitenstaanders, keeper Henk Althuizen (ex-Ur- sus) Peter Bojo (ex-Fortuna) was niet van de partij op in het tweede deel en wekte een redelijke indruk. SNS (op drie man na kompleet) werd tenslotte een nuttige spar ringpartner. Voor de pauze werd er niet gedoelpunt en kre gen Vlaardingers Jan van der Mark en Dick Jansen de beste kansen. Er was vanzelfspre kend nog een tekort aan condi tie en snelheid, maar er was sprake van behoorlijk spelpa- troon. Na de pauze was Vlaar dingen de eerste twintig minu ten in de aanval met reële sco- ringsmogelijkheden. Toch was een ongelukkig moment in de Vlaardin gen-verd cd i ging de oorzaak van de IJ) voorsprong van SNS. Vlaardingen reageerde met goed doortastende aanvallen maar verder dan een bal van Dick Jansen op de paal kwam de formatie van Gerard Gaan derse niet De reserves deden het qua score beter en reikten naar een 4-2 zege op de reser- ves van SNS. Chris Bongers was de grote man door vier maal te scoren. Hoek van Holland De zesde uitgave van de jeugdronde Hoek van Holland is een „knaller" van formaat geworden. Weer of geen weer, drie avonden lang hebben de jongens en meisjes in de leeftijdsgroepen van 6 tot en met 13 jaar slag geleverd op het parcours rond de Van Rijcke- vorselschool. Maar het absolute hoogte punt viel toch dins dagavond rond half negen, toen ook vele sponsors van de merkenploegen zich op de baan waag den. Bepaald niet om hard te rijden, maar met de gekste vervoermiddelen, waaronder zelfs een compleet vliegtuig. De belangstelling van het publiek was weer bijzonder groot. Op elk van de drie avonden werd het parcours omzoomd door hon derden belangstel lenden. Zij ook zorgden voor een groot deel van de beschik bare premies. Er waren tientallen taarten, boeketten bloemen, ijstaarten en vele andere prijzen te winnen. Daarnaast waren er ook de honderden waardebonnen van een gulden die besteed kunnen worden bij de deel nemende winkeliers. Felle sprints werden geleverd voor de honderd porties pa tat die door een aantal strandexploitanten beschik baar waren gesteld. De aandacht van de kinderen was echter vooral gericht op de klassementsprijzen. In elke leeftijdsgroep was er een dagklassement waar voor mooie standaards te verdelen waren. Mooier nog waren de prijzen in het eindklassement Het resul taat was in elk geval dat alle kinderen met een fors gevulde premïeenvelop naar huis gingen, terwijl de snelste rijders van alle ploe gen een trofee boven hun bed kunnen zetten. Het eindresultaat na drie da gen rijden zag er als volgt uit: 6/7 jaar de ploeg van HV-winkeliers, 8 jaar Auto- schadebedrijf Schoenmeij- er, 9 jaar Loodgietersbe- drijf Koppe, 10 jaar Snack bar v.d, Sande, 10/11 jaar (meisjesgroep) Bloemenma gazijn Kegina, 11 jaar VW, 12 jaar (ex Eaquo) NW en voetbalvereniging Hoek van Holland, 13 jaar (indivi dueel) 1. André van Oosten, 2. Frans van der Toorn, 3. John Grootjans. Van onze sportredactie Vlaardingen Na de dis pensatie die nieuwe trai ner Gerard Gaanderse kreeg op zijn D-diploma om Vlaardingen te gaan trainen, kwam voor hem wederom een verheugen de mededeling van de KNVB (Koninkijlke Ne derlandse Voetbal Bond) los. Hoogstpersoonlijk deelde bondscoach Geor ge Knobel Gerard Gaan derse telefonisch mee, dat hij voor de C-cursus was toegelaten. Niet al leen voor Gerard Gaan- derse, maar ook voor het bestuur van Vlaardingen een waardevolle zaak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5