SCHIEDAMSCHE COURANT Proef renovatie in Vetten- oordse- polder Flatgebouw geheel zonder water GO0 MIOIWS! ja, ik nkm D€ procf Stella was er een beetje beduusd van Groenoord: ISO.OÖOste sou-en watergenïeter Auto „behandeld" na ruzie over parkeerplaats Razende dronkaard gesust Mislukte overval GETUIGEN GEVRAAGD Jongens stelen spoelingsclmit van museum 'Ln'rn'H Zes panden binnenkort onder handen Brandweer kan geen noodoplossing bieden Geen moeder, brigade Van Hogen- dorplaan Bromfietser over de kop en in sloot r te beroven. In de taf hij in de late ijn slachtoffer een gezicht en bedreig- De voorbijganger van zijn stuk bren- uden zijn, mag nog niets st worden over de inhoud een renovatieplan, aldus vertegenwoordigers van het meentelij k Woningbedrijf bezocht voor een technisch on derzoek. Voor de uitslagen van dit onderzoek geldt volgens de VOP-vereniging hetzelfde als voor de enquête: er moet vol doende rekening worden ge houden met de wensen van de bewoners zelf. 4 PAGINA'S Dinsdag 29 juli 1975——onafhankelijk dagblad1WOste Jaar»anS no. 25372 Broersvest 3 - telefoon administratie 26809] - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland Het zal je maar gebeuren, 9 jaar oud, en dan als de titel van minimiss Hoek van Holland achter je naam. Stella Pauw, de jongste dochter van een Hoekse snackbarhouder, was er echt wel een beetje beduusd van. Uit maar liefst honderd kinderen tussen de 3 en 10 jaar werd zij op de Hoekse braderie gekozen tot minimiss. Meershoek Koop-In-Markt, organisator 'van het verkiezingsge- beuren, wst op de braderie in alle opzichten de show te stelen. Niet alleen trok de mirümissverkiezing enorme belangstelling, maar bovendien besliste de jury dat de „Vuurtoren"-beker voor de beste bedrijfspresentatie ook naar de Koop-In-Markt ging. Afgelopen vrijdag en zaterdag werd er voor de ogen van het publiek uitgebreid gejureerd in de voorronden. Zo'n honderd kleine meisjes paradeerden in kleine groepjes over het po dium. Nerveus, onwennig, maar in sommige gevallen ook tamelijk professioneel. Ouders riepen nog de laatste aanwijzingen, die de kinderen soms alleen maar zenuwachtiger maakten. Tenslotte bleven drie meisjes overt Stella Pauw (9), Pauline v.d. Bijl (9) en de driejarige Connie Breedveld. De presentatie van Stella Pauw gaf tenslotte de doorslag en zij ontving de mantel, de staf en de kroon op haar hoofd. Verder waren ervoor de winnares bloemen en een gratis etentje voor het hele gezin in een restaurant i De Hoekse minimiss Stella Pauw. Twee van da te renoveren woningen in de Stationsstraat Schiedam Als gevolg van een breuk In een leiding is vanmor gen de watervoorziening van een flatgebouw aan de Nieuwe Dam laan geheel uitgevallen. Honderd gezinnen stonden droog. De mannen moesten naar het werk zonder kop kof fie of kopje thee, toiletten kon den niet worden doorgespoeld. niemand kon zich wassen. „Al die narigheid had voorkomen kunnen worden als de brand weer even een pijp met aftap- kraan op een brandput zou hebben geplaatst", aldus een van de bewoners. „Alle ge meentelijke instanties weiger den echter medewerking om dat „toestemming van de chef* ontbrak" Als een van de eersten ontdekte vanmorgen bewoner Van Eyck dat er iets aan 't handje was. Om tien over zes hield hij de fluitketel onder de kraan om een kop koffie te kunnen zet ten. Er kwam echter geen drup pel water uit de kraan. „Klachten over gemeentewonin- Vlaardïngen De gemeente VIaardingen, een architectenbureau en de Vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder .nemen bin nenkort gezamenlijk zes woningen onder handen, die bij wijze van proef gerenoveerd zullen worden. De gemeente neemt Stationstraat 78 en 80 voor haar rekening, het architectenbureau Van1 Pelt de nummers 222 en 224 in de Pieter Karei Drossaert- -straati en de wijkvereniging zelf nr. 70 en 72 in de Prins Hendrikstraat. In tegenstelling tot de andere twee neemt de wijkvereniging een pand, dat niet geheel verla ten is. Men is namelijk van mening dat het enorm belang rijk is dat een renovatie in overleg met de bewoner ge schiedt juist wanneer het om een proef woning gaat. Omdat Vlaardingen - De Van Ho- gendorplaan krijgt geen moederbrigade. Zo heeft het college van b. en w. beslist nadat verscheide ne pogingen om een aan tal moeders bijeen te krijgen, zijn mislukt Op roepen In de pers, een gesprek met school hoofden en de bnurtwer- ker hebben zo goed als niets opgeleverd. Slechts één moeder, twee leer krachten en opbouwwer ker Jacques Thijssen ble ken bereid voor een vei lige oversteek van schoolkinderen zorg te dragen. Burgemeester en wethou ders hebben ook besloten om in afwachting van de reconstructie van de Van Hogendorplaan geen ver dere verkeersmaatrege len te nemen. het echter nogal moeilijk was om snel een pand te vinden waar twee gezinnen bereid wa ren om "als proefkonijn te die nen heeft de wijkvereniging maar een half leegstaande wo ning gekozen. In de laatste VOP-krant wordt aan de wijk bewoners bericht, dat de ver- nieuwbouwtekeningen binnen kort vervaardigd zullen wor den. In de drie te renoveren straten zijn de bewoners inmiddels' geënquêteerd door enkele men sen van het Bouwcentrum in Rotterdam- Erg belangrijk is nu wat er met de uitkomsten gaat gebeuren, zo vindt de wijkver eniging. Een enquête alleen acht zij onvoldoende om aan de hand ervan een heel renovatie plan te maken. Derhalve zullen e sprekken op gang moeten ko men, waarin mensen uit de re novatiestra ten samen met ge meentevertegenwoordigers vaststellen wat er het beste met de betreffende woningen kan gebe uren- Zolang die gesprekken nog niet gehouden zijn, mag beslist worden over de van de Ook hebben een aantal bewoners bezocht voor een technisch derzoek. Voor de dit onderzoek gel Zoekende in een woestijn van faünkende'tweewieiersl'Met een brandende zon op je rug ontdek je dat de eenzame fiets van de morgen omringt is door honderden andere rijwielen. Voor het enige openfuchtbad dat Schiedam rijk is een zegen. Want het is nog maar één seizoen geleden dat Groenoord een vrijwel mislukt jaar had. In 1974 kwamen er niet meer dan 200.000 bezoekers: het slechtste seizoen sinds de opening in 1956. Nu kan men al bogen op ruim 150.000 zon- en watergenieters sinds de hekken op zater dag 12 april openzwaaiden. Toch moeten er nog heel wat kaartjes worden afgescheurd wil Groenoord het normale jaargemiddelde draaien. Maar dat zat w wel lukken als ook de maanden augustus en september zomers blijven. Slechter dan vorig jaar kan het in ieder geval niet meer gaan. Aan de dagelijkse bezoekers zat het niet liggen: honderden kinderen stromen elke dag weer naar het blauwe water van zowel zwembad als het flippervijvertje (zie foto). Bovendien doet men de naam Groenoord eer aan: veel gras en groen langs en rond het bad, uitermate geschikt als „strand". Waarom dan naar De Hoek? Schiedam Op het Rubensplein heeft zaterdagavond laat een dronken man gedreigd zijn vrouw „voor haar kop" te schieten. Verder was hij van plan om enkele in de buurt geparkeerde auto's te beschadi- gen en om ruiten her en der in te gooien. Het emotionele optre den van de man baarde nogal wat opzien. Agenten, die later arriveerden, wisten de man te sussen. Het is niet bekend wat hem in razernij heeft doen ont steken. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpt.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen - Een Vlaardingse zeeman weekeinde geprobet voorbijganger te binnenstad gaf avonduren zijn klap op het de hij hem. liet zich niet van zijn gen en verzette zich hevig. De zeeman nam daarop de benen. Korte tijd later kon hij echter worden aangehouden. gen buiten kantoortijd gaan hier in Schiedam over de brandweer", zei hij. „Ik draaide het nummer, vertelde wat er aan de hand was en stelde voor dat de brandweer even een brandput zou openen. Schroef daar een pijp op met een kraan eraan, zulke hulpstukken liggen gewoon klaar, 't Is vijf minuten werk". ,Dat kan niet zonder toestem ming", zou hem te verstaan zijn gegeven. „Eerst dient de chef beheer gemeentewoningen daartoe een verzoek te richten tot de commandant van de brandweer" was het bezwaar. Ook een telefoontje met de poli tie met het verzoek eventueel via GG en GD te bemiddelen, bleef zonder resultaat „Dat we zonder kop thee en onge wassen naar 't werk moesten is nu te wijten aan pure ambtena rij", stellen de geërgerde bewo ners van het flatgebouw". Vlaardingen De 22-jarige bromfietser J. V. is met zijn vervoermiddel op de brug In de Zufdbuurt over de kop ge slagen en in de sloot terechtge komen. Vermoedelijk heeft hij de macht over het stuur verlo ren. De VI aar dinger moest met een gebroken been In het fïoly- zicfcenhuls worden opgenomen. Vlaardingen De politie zoekt getuigen van een aanrijding op de hoek van de Binnensingel en de le van Heijden Galestra at. Vrijdagavond omstreeks half elf botsten hier twee Opeis, res pectievelijk bestuurd door de Rotterdamse mevrouw H. v. <LL. en de Vlaardingse W. C. F. P. tegen elkaar. Getuigen wordt verzocht zich te melden bij het hoofdbureau van politie, teL 342355. Schiedam Onbekende jongens hebben zaterdagochtend een spoelingschoit van het Stede lijk Museum in Schiedam ge stolen. Het scheepje, dat door een oude Schiedammer enige tijd geleden aan het museum cadeau werd gegeven, lag al enkele weken gemeerd in de No ordv estgracht- Binnenschipper J. Geneuglijk, wiens schip naast de oude spoe- lingschuit heeft gelegen, zag het bootje zaterdagochtend wel wegvaren. De man wist echter niet v/ie de eigenaar van het scheepje was. Zijn commen taar: „Het scheen mij toe dat die jongens handelden in oude spullen, antiek en zo". Vermoed wordt dat de jonge die ven het scheepje al enige tijd in de gaten hebben gehouden. Hoewel de Schiedamse politie het bootje in de gaten zou hou den, hebben de jongens op een onbewaakt ogenblik een buiten boordmotor aan de spoeling schuit bevestigd. Daarna zijn zij er mee weggevaren, Het was de bedoeling dat het scheepje op de bedrijfsschool van de scheepswerf Wilton-Fije- noord zou worden opgelapt Op hun tocht door de Schiedamse wateren vermoedelijk zijn zij in de richting Overschie geva ren, omdat de kanalen naar de Nieuwe Waterweg in het week einde waren afgesloten kwa men de jongens nog een brug wachter tegen, met wie zij enige tijd spraken. De brugwachter kreeg echter geen argwaan. De spoelingschuit is van histori sche waarde. Vooral voor Schiedam: spoeling is een bij product van jenever. Museum directeur Hans Paalman heeft gistermiddag officieel aangifte gedaan van de diefstal. Schiedam Bij reparaties aan het dak van een woning aan de Westfrankelandsestraatheeft de 27-jarige verwarmingsmon teur C. X R. uit Rotterdam een vat kokende teer over. zijn rechterarm gekregen. Met ern stige brandwonden is hij opge nomen in het Noletziekenhuïa Het ongeval deed rich zaterdag morgen voor. De Rotterdam mer verrichtte de reparatie voor een vriend van hem, de bewoner van het pand. hicdam De 23-jarige politieagent E. A. D. V. uit Vlaardin gen heelt dit weekeinde bij zijn collega's In Schiedam langifte gedaan van vernieling van zijn auto. Nadat hij joodschappen had gedaan, vond hij op de parkeerplaats op iet Emmaplein zijn auto terug, die aan de rechterkant onder le krassen zat. Een onbekende had met een scherp voorwerp ie hele zijkant van voor naar achteren „behandeld". >rt tevoren, zo vertelde de agent bij het Aangeven, had hij die plaats ruzie gehad met een onbekend gebleven dame, met duldde dat hij zijn auto had geparkeerd op de plek vaar rij haar auto had willen zetten. De politieman had ach oen niets aangetrokken van de scheldwoorden en was rustig jaan winkelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1