SCHIEDAMSCHE COURANT Opvang werkloze jongeren kan weer beginnen GROETEN UIT CANADA GO€D NIÉUWS! Spoelingschuit van museum is weer terecht „Gestolen auto" stond 10 meter verderop JA. Ik M€€M D€ PRCXf Een goede swop voor S niemand een strop :v3SS*w Commissie klaar met definitieve rapport Motor en auto uitgebrand manieren Vlaardingers slachtoffer van politie jacht op S. Vrijdag 1 augustus 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pagina's -100ste jaargang no. 25375 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Ln H°°fd ^rgedragen Schiedam De spoeling- schuit van het Schie damse Stedelijk Mu seum Is weer terecht. Gistermiddag is het bootje, dat van histori sche waarde is, terugge sleept naar de Schle- damse wateren. Na <5e publicaties in onze krant over de ontvreemding van de spoelingschuit meldden zich' is weggevaren naar zijn woon plaats. Een weddenschap met de anti quair zou hem ertoe hebben gebracht zich het bootje toe te eigenen. Zij vertelden de poli tie, hoe enige tijd geleden ter sprake was gekomen dat de Heenvlietenaar ervan 'baalde' om elke dag met zijn auto heen en weer te moeten rijden van zijn woning naar zijn werk, aan de andere kant van de Nieuwe Waterweg, gulden hebben geboden als hij er inderdaad in was geslaagd met de spoelingschuit zijn woonplaats te bereiken. gisterochtend bij het Schiedam- Liever zou de. man die afstand se hoofdbureau van politie twee mensen: een 25-jarige Rotter damse antiquair en een 35-jari- ge inwoner van Heenvliet De Jaafste bekende dat hij zaterda—. gochtend, met behulp van een buitenboordmotor en vergezeld van een vriend, met de schuit Zaterdagmiddag kregen de Heen- vlietenaar en rijn vriend met het scheepje echter pech op de Nieuwe Waterweg. Een voorbij varende schipper bood hulp en bracht de twee mannen en hun schuit naar Vlaardingen, waar het bootje werd afgemeerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De officier van jus- met een boot afleggen. Tijdens titie zal de zaak in behandeling dat gesprek was men op het nemen- idee gekomen om "die Ouwe De diefstal van een buitenboord- schuit", die toch al weken lag motor, die onlangs werd be- gemeerdin' de Schiedamse kendt door een-21-jarige-Schie- Noordvestgracht, daarvoor te dammer, heeft met de kwestie gebruiken. De antiquair zou de rond de spoelingschuit niets te inwoner van Heenvliet honderd maken. iHehammer De terape- T"i 1 zaam. De regenachtige nacht is voorbij, tweede dag van de 14e Wereldjamboree is be gonnen. Dreigende wol ken hangen boven het dal waar zo*n 11.000 padvinders de kille Noorse nacht hebben doorstaan. Dè ritsen van de tenten in het Neder landse stafkamp gaan langzaam open. De staf komt uit de klamme slaapzakken. door HfCees van der Wel Freek Vriens, een van de twee perspadvinders, start onmiddel lijk zijn cassette-recorder met het enige en favoriete bandje, het „Five fingers, one hand", het Jamboree-lied klinkt weer op. Het is nog maar nauwelijks afgelopen of er komt een her haling van de padvinderalarm- schijf: „Op veler verzoek her haal ik het nog een keer", joelt Vriens. Niemand van de staf kan zich herinneren om de mu ziek gevraagd te hebben. Dat is pas padvindershumor. De ou bollige dreun blijft uren in je hoofd hangen. De bezoekers komen weer het onmetelijk grote kamp binnen. De eerste dag rekenden de or ganisatoren op 10.000 belang- stellenden. Er kwamen er slechts 3000. De tweede dag lijkt het wat beter te gaan. Veel ouders van vooral de Ameri kaanse padvinders komen langs. Drie vliegtuigen vol nieuwsgierige „Yankees" zijn in Oslo aangekomen. Terloops doen zij ook nog ev« navïa on five dollars a day". De dames en heren uit het land van president Ford vroeger ook een echte padvinder ma ken vanuit de bus, die langs de kampementen rijdt foto's voor thuis. - Vlaardinger Arie Ouwendijk, een van de 250 Hollanders, is net als alle andere padvinders door het geheel gegrepen. Hij doet mee aan het „swcppen", een ruilhandel voor insignes. „Een goede swop is voor niemand een strop", staat in een van de bulletins van het Nederlandse contingent. De uitgeboorde mi ni-klompen van de Nederlan ders vormen een geliefd ruilob ject Amerikanen bieden er grof het insigne tien kilometer hardlopen voor. Maar op de goed in de markt liggende klompen rust voorlopig een „swop"-stop. „Ik wacht tot de laatste dagen," aldus de Vlaar- dinger, die hoopt dat zijn klom- pinsignekoers zal stijgen. Ande re jongens van Jan de "Wit heb ben al afspraken gemaakt met „brooderscouts", om maar me- -. teen het hele uniform te ruilen, even „Scandi- Het leven in Noorwegen is duur. Erg duur zelfs. De padvinders moeten al gauw een gulden be talen voor een eenvoudige ijsco („plak het ijspapiertje in je log boek", bulletin 15, Nederlands contingent), Qola kost drie kro nen, dat is 1,50 en wanneer „onze jongens", zoals ze door sommige stafleden worden ge noemd, een als hamburger uit ziend stuk vlees in de kiosk willen kopen kost ze dat een rijksdaalder. De padvinders prefereren dan ook maar zelf te koken. Er worden echter heel wat goed bedoelde gerechten weggegooid. Toch jammer van al de Noorse specialiteiten; ze zouden „geswopt" kunnen wor den. Vlaardingen Zowel de 23-jarige Vlaardingse motorrijder J. J. v.d. M, en de automobilist G. J. M. uit 's-Gravenpolder kwamen met de schrik vrij na een botsing op de Maassluisedijk. De motorrijder verloor hier de macht over het stuur na een slip. Hij kwam op de andere weghelft en botste tegen een tegemoetkomende auto. De motor en de auto brandden totaal uit Hoek van Holland In samen werking met de Rotterdamse politie heeft de Hoekse politie een inval gedaan in het illegale gokhuis aan de Alkstraat. Deze werd uitgevoerd tijdens de mid daguren op een moment dat in de speelzaal geen publiek aan wezig was. Alleen de rouletteta fel werd in beslag genomen en de beheerder kreeg een proces verbaal. Schiedam Met de op vang van werkloze jeurd en van met hun werk ontevreden jongeren kan binnenkort in Schiedam weer serieus worden ge start. De commissie voortzetting JOP (Jonge ren Ontwikkelingspro ject) heeft na langdurig vergaderen onlangs haar definitieve rapport uitge bracht en zo gauw alle betrokkenen van vakan tie zijn teruggekeerd, zal het Schiedamse college van burgemeester en wethouders het nieuwe projectbestuur bijeen roepen. Het nieuwe Jop (het ging ruim anderhalf jaar geleden door inter ne moeilijkheden ter zie le) zal daarmee formeel in werking zijn gesteld Het voortgezette JOP zal gaan werken vanuit sociëteit De Tempel, een werkeenheid van de Katholieke Stichting voor Sooiaal-Culturele Arbeid (KS- CA). In samenwerking met an dere clubhuizen zullen de wer kers van het JOP gaan probe ren de jongeren zonder werk bij te staan om gezamenlijk de problemen op te lassen- In de definitieve nota, die op enkele kleine wijzigingen na met verschilt van de maanden geleden al gereedgekomen ont- werp-nota, wordt duidelijk dat het nieuwe JOP een brede basis zal moeten hebben van deskun dige medewerkers. Die rijn via de diverse participanten van het project (waaronder de KS- CA en de Frderatie van Instel lingen voor Sociaal-Culturele Arbeid en Samenlevingsop bouw) subsidiabel. De medewerkers zullen moeten proberen om de jongeren be wust te maken van zichzelf en van de maatschappij en hun plaats daarin. Door het JOP zal ook de samenleving een goed inricht moeten knjgen in de problematiek van de jongeren en de maatschappelijke oorza ken daarvan, zo staat in de nota. In de praktijk zal blijken hoe dat moet gaan gebeuren. Bij het voortgezette project moet worden voorkomen dat de sta fleden, die zowel met de jonge ren als met de participanten in aanraking komen, die moeilijke dubbelrol gaan,spelen die het oude JOP deed verzanden, is de conclusie van de commissie. Niet alleen koesterden de jon geren destijds een groeiend wantrouwen tegenover de beide stafleden (per slot van rekening maakten die twee deel uit van een project dat een instituut was van een maatschappij die de jongeren niet zo zagen zit ten), hetgeen tot uiting kwam door brandstichting in de zon- derwerk-winkel van het JOP aan de Singel. Ook namen de spanningen toe tussen de twee stafleden (die als hulpverlenen de instantie wel degelijk soli dair waren met de jongeren) en de participanten. In theorie wa ren de participanten namelijk wel bereid om aan JOP-ideeën voorrang te geven, in de prak tijk bleek het vrijwel onmoge lijk om die prioriteiten te verle nen omdat de instellingen ook rekening moesten houden met andere groepen voor wier wei rijn zij medeverantwoordelijk waren. Aan de ondergang van het JOP werd ruime aandacht besteed in een eerste nota van de commissie voortzetting JOP. r H"-: Strand- Hoek van Hol land. Zon. Het strand. Massa toerisme. Een verkoelend plekje vlak aan zee wordt een paradijsje voor mens en dier. De legioenen strandbezoekers lijken zo op het eerste oog één grote, bonte massa. Een na dere beschou wing leert an ders. Dan blij- ken het ineens f J allemaal aparte mensjes en dier tjes te zijn. Blo te, bruine, witte, korte, dikke, ra re, mooie en le lijke. Onze fotograaf ging gekleed het strand eens van die kant bekijken. De menselijke en de.mëest in teressante. Hij zag onder meer dat „stuk" dat aan het strand met haar hond speelde, maar ook die man met bretels die niet verder kwam dan zijn broek opstropen en de „blote kakkies" in het water zetten. Meer over onze strandmanieren op pagina vier. Hoek van Holland Een nerveuze 24-jarige Rotterdammer deed begin deze week in Hoek van Holland aangifte van diefstal van zijn auto die hij op de boulevard had geparkeerd. De formulieren hierover werden ingevuld en de man leende zelfs geld van de dienstdoende agent om in de Maasstad te kunnen komen. Surveillerende agenten vonden 's avonds de auto terug. Hij stond op nog geen tien meter van de plaats waar hij volgens de Rotterdammer was gestolen. De man is later weer naar de Hoek gekomen om zijn auto te halen en tegelijkertijd het geleende geld terug te betalen. Gistermiddag viel burgemees- het honderdjarig bestaan boden en natuurlijk ook de r jvoor de tweede vierde, twee Proosjesflessen. keer de eer te beurt om van Een beeld van'de stad gezien In Calgary, een stad van on een Schiedammer een ge schenk te ontvangen in'het kader van het zevende eeuwfeest van de stad. Raadslid S. Rosman kwam met een fotohoek terug uit het Canadese Calgary, een stad die in juli uitbundig feestvierde omdat de plaats door de lens van fotograaf Walter Petrigo werd hem aangeboden door de eerste burger van Calgary, Rod Sykes. Eerder had Bosman, die vier weken lang op be zoek was bij zijn broer in de Canadese stad, namens Schiedam een boek aange leden lezen dat wethouder Cor Bolmers zijn ontslag had ingediend. geveer 450.000 inwoners, wonen honderden gèemi- „De binding met Nederland greerde Nederlanders, ook uit Schiedam. Er is zelfs een speciaal immi grantenblad in omloop met nieuwtjes uit het moeder land. Zo konden de Schie dammers enkele weken ge- bestaat nog steeds," aldus de conclusie van Rosman. Enkele weken geleden kreeg Lems uit handen van kunstenaar Theo (Doop) Wiegman een groet uit Los Angeles. Vlaardingen De Vlaar dingse politie heeft gis teren twee rijksgenoten, die de nacht daarvoor door Schiedamse poli tieagenten waren aange houden, weer heenge zonden. Een identiteits controle in verband met de zaak S. lever de niets op. De twee waren in de nacht van woensdag op donderdag op weg naar hun woonplaats Vlaardingen, toen zij op de Horvatbweg in Schiedam door agenten werden gedwongen te stoppen. Hoewel het een ge woon routine-onderzoek betrof, raakte één van de twee in pa- ni^c en hij gaf een andere naam op dan in zijn paspoort stond. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden,, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Deze bon in open envelop, zooder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1