FC Vlaardingen '74 leert erg snel ©TIPS SW oefent in Katwijk Applaus voor Wim Kieboom Nita van Vliet gaat tóch haar eigen gangetje LEEN BARTH EVEN TERUG Conditietest tegen FC Utrecht levert knappe 20 overwinning op „Ik wil altijd eerste worden"... Kansje voor MSV'71 Waterweg agenda VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 Vlaardingen FC Vlaardingen *74 leert erg snel. Het bewijs: FC ütrecht gisteravond, dat ondanks een geslaagde toemee door Zuid-Frankrijk, in hoge mate werd verrast door de Vlaardingse vastberadenheid en juist daardoor met 20 verloor. „Ik had het de makkers nog so gezegd," verontschuldigde trainer Jan Kab zich, „FC Vlaardingen *74 speelt geïnspi reerd voetbal, maar niemand luisterde blijkbaar". Het gevolg was dat de Utrechtse formatie nogal tam overkwam en de Van Baren-eqnipe glansrijk slaag de voor de conditietest. „Ga maar na," verduide- VOORSPRONG lijkte Van Baaren, „je Het trio Frans Stans, Cees Bon man en Hugo Lochtenberg verwacht na de snelle' tweede goal na rust een fors offensief van FC Utrecht, vooral toen de lange makkers voor doelman Dick van der Meer verschenen, maar wij hadden nog zóveel stoom over, dat met na- me laatste man Henk Wery („experiment," al dus Jan Rab) bij herha- :ling aan de noodrem moest trekken." Tweede bewijs: PC Vlaardingen *74 kreeg" roet dit sterk op eens gezindheid geënte Spel („sa mensmelting Vlaardingers en Hagenaars verloopt voortreffe lijk**) steeds vastere greep op het middenveld, waar ander-, maal de concurrentie hoog op laaide. Was vorige week, tegen Excelsior, Hugo Lochtenbergh voor do defensie ecu dankbaar object voor aanspeelbare bal len, gisteravond, voor weder om 2500 kijkers, toonde Frans Stans aan de concurrentie goed aan te kannen. Joist dat deel van de snel bewegende Vlaar- dingse formatie is een „kweek vijver" van sterk spelinzicht Jan Rab: „Juist die balbehan deling van enkele knapen ging ons te ver. Dat een verdediging fel is, is tot daar aan toe, maar dat het Vlaardrogse venijn al op het middenveld begon, had ik ook niet verwacht.** (Rob van der Bol moest wer ken) was, althans gisteravond, eert drie-éénheid, waartegen de Utrechters weinig konden uit richten. In tegenstelling tot en kele dagen terug tegen Excel sior, toen de krachten nog moesten worden gebundeld. Wïm Berckenkamp, als alterna tieve spits, was sterk aan de hal, verdedigde 2eifs bekwaam mee, maar was er in de zeven tiende minuut ook snel bij om een actie van Jan Roodbol af te ronden met een schitterende boogbal over doelman Suvée: 1-0. door Bas van den Berg Een juweel, vooral op de wijze waarop het Utrechtse getreuzel van Piet OudenaHen werd afge straft Jan Roodbol zat er bij die actie goed tussen en voor dat laatste man Henk Wery, die te hulp snelde, wist wat er aan de hand was, was Wïm Berc kenkamp al present om de bal over te nemen. Vinnig greep de thuisclub daarna het initiatief, ook al moest doel man Van der Meer, die een uiterst betrouwbare indruk maakte (Van Baaren: „Einde lijk twee keepers van klasse"), nog schoten van Hildebrand en Van der Ham onschadelijk ma ken, alvorens FC Vlaardingen *74, dat veel meer mogelijkhe den heeft om via de vleugels te openen, kans op een grotere voorsprong kreeg door toedoen' van Frans Fiers en Hugo Loeh- tenbergh. Maar beide malen redde de Utrechtse doelman su bliem. Toen evenwel Leo van Veen de spitsplek ruilde met Van der Ham, Piet van Oudenallen steeds langere solo's ondernam en Hildebrand erg schotvaardig bleek, moest de defensie van de Vlaardingers met veel slidings erger voorkomen. In dat laatste kwartier voor rust domineerde FC Utrecht, „maar," veront schuldigde trainer Jan Rab ach wederom, „Dc experimenteer maar wat en daarom komt er strafschopgeval helemaal weg. niet veel uit" Anderzijds speelt Evenals een handsbal van Oo- FC Utrecht morgenavond in de sirom even ^ter, e«n actie „Galgenwaard" tegen Liverpool van Barend van Hijkoop. en dan komt zo'n 2—0 neder- £e tijd dat Leo van Veen laag commercieel niet best het houtwerk raakte, streef den de Vlaardingers steeds meer naar een vastere greep op het middenveld. „Maar het ging allemaal nog te onstuimig," wist ook trainer Van Baaren. Jan Rab: „Met wat meer overleg komt er veel meer uit" STRAFSCHOP Na rust toen Frans Fiers zijn plek had afgestaan aan Joop Quellhorst, claimde Wim Berc kenkamp een strafschop, toen Henk Wery de Gouwenaar niet meer de baas kon, maar omdat VÏS m de zestiende minuut was gezegd, de spelers vrij te laten er dan 20 n Situatie spelen, wuifde hij dit duidelijke waarin het Vlaardingse middenveld aandacht vroeg. Voor Frans Stans kwam toen de ideale ge legenheid om de bal na een misser van doelman Suvee hard in te schie ten: 20. Ook daarna ging het initiatief van FC Utrecht volledig de mist in. De Vlaardingers balanceerden weliswaar op verdedigen of blijven aanvallen, maar toen zij resoluut voor het laatste kozen, gaf FC Utrecht, ontgoocheld als het was, snel niet meer thuis. 0 Na Cees Zwambom is ook keeper Klaas de Bie van FC Vlaardingen *74 geblesseerd 0 Zelfs zodanig dat hij aan een meniscus moest worden geopereerd 0 In elk geval kan Wim Kieboom een nieu we aanwinst zijn 0 Zijn Onirgemeestersaftrap) giste ren aan de Marathonweg deed de hoop weer leven 0 Sunglight heeft een nieuwe weekblad 0 Met omslag en al O Vee* tekst en adverten ties maken er een leesbaar blad van 0 De jeugd komt in het eerste nummer al uit gebreid aan het woord 0 Over het geslaagde zomer kamp 0 Pechvogel, bij de C-jeugd, was daarbij overi gens H. van Oostenbrugge, die tijdens een wedstrijd zijn sleutelbeen brak 0 Ho ly bezit stille werkers 0 Ze hebben er niet om gevraagd aldus een artikel in bet maandblad, maar het com plex kreeg allnre met de reclameborden, een prachti ge tribune en een geheel vernieuwde slagkooi 0 Een mogelijke eersteklasser waardig 0 Nu we het toch over honkbal hebben 0 Zondag 17 augustus valt de beslissing: Holy of Kenesis Birds wordt kampioen 0 De topper in Delft wordt overigens zonder Gerard Sa- lemink gespeeld 0 Kenesis Birds zit daarover nu al in de war 0 Niettemin laat Holy zich niet in slaap sus sen 0 Zoals in het beker duel tegen de Delftenaren 0 Vergeet u de kwaliteiten van Leen Barth in het elftal van Union St. Gilloise niet 0 Zondag aan de Marathon- weg om half drie Schiedam —'Na oefenwedstrijden tegen FC Den Haag- C, HOV en VUC, speelt SW zaterdagmiddag in Katwijk tegen de zaterdag eersteklasser Quick Boys. Een sparringpartner waarvan trainer Leo Halkes de nodige tegenstand verwacht Quick Boys oefende vorige week tegen FC Den Haag en slaagde er in de nederlaag tot 1-0 te beperken. Een uitslag die daarom zo opvallend is»^ omdat alom werd aangenomen dat de formatie van trainer Simon Perdijk door het vertrek van onder meer Pluimgraaf (naar Rijnsburgseboys) was verzwakt. Het tegendeel blijkt waar te zijn, zodat SW op het sfeervolle Katwijkse com plex weieens zijn eerste echt moeilijke sparringpart ner zal kunnen treffen. De wedstrijd begint om vier uur. ih-H 4 Van onze sportredac tie Vlaardingen Niet alleen veel applaus voor het* kranige FC Vlaardingen '74, dat gisteravond een voltallig FC Utrecht met 2-0 versloeg, maar ook voor burgemeester "Wim Kieboom, die' vooraf de aftrap verrichtte met rijn rechterbeen Vergezeld van zijn echtgenote en schoonzoon genoot hij vrijwel zeker van dit nieuwe Vlaar dingse team. Van onze sportredactie Vlaardingen Zondag wacht FC - Vlaardingen '74 een derde zwa re oefenwedstrijd tegen het Bel gische Union. St. Gilloise. De Brusselse club leefde lange tijd in de schaduw van Anderlecht en RDWM, maar is sinds de komst van een Brusselse tex- tielkoning uit bet slop geraakt Het trok daarom, spelers van. naam aan, zoals de internatio nals Jan Verheyen en André de NuL Ook keeper Leen Barth - van Anderlecht - heeft zich aan die club verbonden, zodat het voor de Vlaardingers alleszins een testcase wordt Het is niet te verwachten dat trainer Jan van Baaren na het duel tegen FC Utrecht zijn selectie Wijzigt Aanvang 14.30 uur. Schiedam Het zal Nita van Vliet een zorg" zijn wat anderen er van denken. „D£dr heb. ik maling aan," klinkt het strijdlustig" en de zestien lentes jonge Maaslandse méént het nog ook. En dus arriveert ze niet zoals de meesten van haar leeftijdsgenootjes wel zouden hebben gedaan extra opgedoft voor de lens van de fotograaf. Geen spoortje nervositeit. Wipt, gehuld in het cïubtricot van het Barend- rechtse Barrhopoort, van haar racefiets en zakt neer op een stoel van het drukbeklante terras van Het Vierkantje. Verbaasde gezichten rondom. Geheel in stijl frommelt ze vervolgens haar gebruinde benen in een onnavolgbare houding en beantwoordt al die vragende gezichten tegenover haar met een uitda gend wat moeten jullie van me gezichtje. Nita van Vliet ten voeten uit HlAr een zorg wat anderen er van denken. Gespeelde provocatie?. Vergeet het maar. Nita van Vliet is, zoals ze het zelf uitdrukt, helemaal gek van wielrennen. Öat nog hele volksstammen deze tak van sport een pure aangelegenheid voor mannen vinden, wimpelt ze weg: „Dat is hun probleem, niet het mijne". Een logica waar niets tegen valt in te brengen. Maar wat bezielt een meisje van net zestien jaar om juist te kiezen voor een sport waarin uitdrukkin gen als „kapot zitten" en „afzien" een waarderende klank meekrijgen, „Ik fiets nog maar zo kort," klinkt het bijna als een excuus, „pas sinds maart vorig jaar". Toen kon ook Nita de lokroep van de wielrenne rij niet langer weerstaan, want tenslotte was pa Van Vliet in vroeger dagen een gewaardeerd coureur en had Nita al veel te lang met afgunstige blikken de 'verrichtingen van drie jaar jongere broertje Teun gade geslagen. En uiteraard stond er in huize Van Vliet nog wel ergens een race fiets. door Hans Soeters „Maar die was natuurlijk veel te groot voor ine," herinnert Nita zich, „maar goed, ik kon ten minste óók gaan fietsen." En vanaf dat moment werd de blonde Maaslandse steeds va ker gesignaleerd op clubont- moetingen en criteria, terwijl ze op de Schiedam se wielerbaan zo stilletjes weg bezig is alle be schikbare premies bijeen te vnrie- schrapen. Nochtans beschikt Nita van Vliet, zeker voor haar leeftijd, over het vermogen elke geleverde prestatie te ontdoen van alle franje. Over haar prijzenhon- ger tijdens de wekelijkse popu laire zegt ze: „Da's geen kunst, daar heb ik gewoon te weinig tegenstand. In feite kan alleen Dynphy Wesdorp aan mijn wiel Wijven." EERSTE PLAATS Daarom ook betreurt ze het dat de betere dames wegblijven. De strijd, die ze op de weg wél moet leveren, mist ze op de baan. Behalve dan als Marijke Lagerlöff, de sterke KI aas waal se, acte de présence geeft. Dan verandert er ineens erg veel Zeker bij Nita van Vliet, die zegt: „Voor mij telt slechts de eerste plaats en als Marij ke er is lukt me dat net niet". Om er prompt aan toe te voe gen: „Maar wacht maar, dat komt nog wel." Het moment waarop dat zal ge beuren is iets waar Nita naar toeleeft Waardevoller dan de overwinningen die ze nu reeds behaalde, is dan ook de herin nering aan de ronde yan Schijndel waarin ze voor het eerst in haar nog prille wieler- carrière Marijke Lagerlöff te rap af was. „Ik reed maar ach ter haar, maar, zo vroeg ik me opeens af, waarom doe ik dat eigenlijk; waarom ga ik er niet gewoon voorbij? Dat heb ik toen gedaan zag dat Marijke nog wel even ging stóén maar ook dat ze weer terugzakte en werd zevende. Marijke eind igde als tiende." Nita van Vliet haalt er de moed uit om dóór te gaan. TRAINING „Ik wil alleen maar winnen," zegt ze nogmaals. En das stapt ze wanneer maar mogelijk Is op de fiets en traint twee- tot driemaal per week zo*n zestig kilometer. „Ik probeer er ook echt een beetje naar te leven; rook en drink niet en ga vroeg naar bed." En wanneer Nita toch nog eens „in de fout" dreigt te gaan, is er altijd nog de harde hand van pa. „Ik ben Nita van VlietVoor mij telt alleen de eerste plaats".... toch nog. eens een keer naar dancing Vlietslïcht gegaan rn'n vader noemt het een dans* hol heel stiekem, maar later heb ik het hem toch maar ver teld. Nou ja, toen was het wel donderen geblazen." Anderzijds is Nita er van over tuigd dat haar vader met juiste adviezen komt. „Hij waakt er voor dat ik me niet over de kop draai, want zo ïs het wel: als ik eenmr^l op de fiets zit ga ik als een le hond tekeer. Vol gens m'n vader rijd ik dan net alsof ik nog geen verstand heb. En eigenlijk heeft ie wel gelijk, want telkens kom ik in die ge vallen op de streep net iets tekort". Uit alles blijkt dat Nita bege leid door vader Van Vliet haar eigen gangetje gaat, met de bedoeling dit straks heel hard te doen. „Re durf nu al te zeggen dat ik heel moeilijk met fietsen zou kunnen stoppen. Misschien als ik een jaar of vierentwintig ben, maar neem nou Keetie Haage, die is nog een stuk ouder. Toch is ze nog door niemand te kloppen." De nationale kampioene is Nita's grote voorbeeld. OPMERKINGEN En dus traint ze dagelijks, trotseert met een uitdagen de blik de talloze „stomme opmerkingen" van de over ige weggebruikers, louter met de bedoeling straks erg goed te worden. „Veel men sen vinden het nog maar niks hoor, een meisje op een racefiets. De automobi listen draaien er hun raampje voor open en wat ze din tegen je zeggen- Maar ze doen maar, als Ik maar lekker kan fietsen." De op het terras verkoe ling zoekende wande laars, ondertussen i wend aan Nita's aanwe zigheid, blikken weer op van hun pilsje als ze ver trekt. „Sportief hè", zegt een enkele generaties ou dere dame, terwijl Nita uit het gezicht verdwijnt, „heel wat anders dan die zogenaamde jeugd van tegenwoordig".... Schledam/VIaardingen Voer de honkballers is het nog steeds een rustige tijd. Het ko mend week-end.is het tweede en laatste van de vakantiestop. Deze viel vorige jaren altijd samen met de Haarlemse Honkbal week. doch nu is de aanleiding de Europese Kam pioenschappen in Barcelona. Schiedam blijft niet van het veld. Zondag om 14.00 uur wordt er geoefend tegen Euro Stars, en dat is op Harga. In de de di&- trictsklasse geniet DDH Groe- noord ook van twee weken rust MSV71 heeft zijn vakantie al achter de rug. Morgen gaat het naar „110-morgen" op bezoek bij St Lodewijk. Aanvang 14.00 uur. ,The Saints' hebben niet de beschikking over hun werpers- staf, en dat betekent dat waar schijnlijk coach Rob Midden dorp de heuvel bestijgt, een kansje voor MSV? Vlaardingen Oefen programma Water wegclubs: Zaterdag: ZwaluwenRWH, 14.30 uur Zwaluwen- laan; HVODSO, 14.30 uur, Zwanensin- gel; Zinkwegse Boy- s-DVO '32, 14.30 uur, Hoekse Waard; Ter LeedeVlaardingen, 14.30 uur, Sassenheïm; Jodan Boys—Excel sior M, 14.30 uur Gou- da; Sunlight—Exces- lior P, 16 uur, Delta weg; St. Lodewijk- —MSV '71, 14 uur te Rotterdam (honkbal); Derde visconcours VHB, Vlaardingse Vaart; SSS—Hoekse Boys, 14.30 uur, Klaaswaal; FC Vlaar dingen C—DFC, 11 uur, Marathonweg; Quick BoysSW, 16 uur. Katwijk; Loos duinen—HBSS, 14.30 uur, Loosduinen; Sche veningenPPSC, 15 uur, Houtrust; GS- S—SVDPW, 16.15 uur Harga. Zondag: FC Vlaardin gen *74Union, St. Gilloise, 14.30 uur, Mar. weg; RKWIK- COAL, 14.30 uur, 't Nieuwelantpark; VF- C—RFC, 14.30 uur, Sportlaan; MSV *71—SFC, 16.15 uur, Maassluis-west; Wie lerwedstrijden „De Coureur", 9 uur, FC OmmoordDHS, 14.30 uur, Rotterdam; Velo—Excelsior *20, 14.30 uur. Wateringen; NieuweniioomWF> 14 uur, te Nieuwen- hoom; Groenewe- g—Ursus, 14.30 uur te Gouda; Randstad Sport—Schiedam, 14.30 uur te Voorburg; Schoonh ovenDRZ, 14.30 uur te Schoonho ven; Cricket: HDV- S—VUC, 11 uur „Har ga"; Honkbal: Schie dam—Eurostars, W uur „Harga". t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6