Bruynzeel kiest mierawe clubnaam: ..De Korenbeurs" Aad Stougje profiteert I MSV571 krijgt pak slaag Van Asten sterkste in Alfen a/d Rijn DHS begint rustig Wieier competitie Lande- equipes op wielerbaan Schiedam w Schiedam experimenteert Werpers missen precisie Willem Jan Nooteboom onfortuinlijk MAANDAG 4 AUGUSTUS 4 i 'itos^Clazing ."bekende klank" Schiedam Op dinsdagavond 12 augustus valt het doek. Om precies te zijn, om half acht; het moment waarop Jos Cla zing de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de tafeltennisvereniging Bniynzeelkeukens opent. Enkele uren later zal de naam Bruynzeelkeukens de finitief zijn doorgeschrapt en plaatsma ken voor de nieuwe naam: Tafeltennis vereniging „De Korenbeur". Voorzitter Jas Clazing: „Voor ons was het eigenlijk een voor de hand liggende naam. Tenslotte is het tafeltennis juist in de Korenbeurs groot geworden en kreeg door heel Nederland heen de naam van een soort taf el termispa leis". Dat de tafeltennissers niet teruggrepen op een van de oude namen, TSF of Service, noemt Jos Claang een logische zaak. „Die binding met TSF is nooit erg groot geweest, maar toen we in 1972 gingen starten onder de naam Bruynzeel, betekende dat ook dat we een nieuwe vereniging hadden opge richt. Drie seizoenen hebben we onder deze naam gespeeld, dus zijn er eigenlijk geen sentimenten meer met vroeger". Dat het bestuur gekozen heeft voor een reeds beken de naam, is op zich ook al een begrijpelijke zaak. Tenslotte gaat de club op dezelfde voet verder, dus met teams in de ereklasse en de promotie-ereklasse. En temidden van die nationale tafeltenmstop kreeg het gebouw waarin Bruynzeel speelde, de Koren beurs, een bekende klank. Ook in de vereniging zelf verandert er wel het een en ander. André Quadt, die, nadat bekend werd dat de firma Bruyn zeelkeukens zou stoppen met sponsoring, op zoek ging naar een nieuwe geldschieter, trekt zich terug uit het bestuur. Jos Clazing: „Het was voor hem en voor het bestuur een grote teleurstelling dat hij daar niet in is geslaagd. Met het vertrek van André Quadt verlie zen wij een goed bestuurslid, die ook 2Ïjn sporen heeft verdiend in het jeugdwerk, waarin hij voor dien als voorzitter van de jeugdcommissie een belangrijk aandeel had". Overigens vond het be stuur vier nieuwe karüdataen: R. van Htiut, B. Bierma, P. van Zijp en A. Marijnissen. Een heel andere zaak in het Schiedamse taféltennis- wereldje is het gebouw De Korenbeurs zelf. Na jarenlang touwtrekken tussen clubs en gemeente, werd er afgelopen seizoen een nieuwe vloer gelegd en een krediet aangevraagd om eindelijk eens een volwaardige wasaccommodatie te verwezenlijken. Daarnaast noemt Jos Clazing het verheugend, dat de sportraad meer aandacht gaat schenken aan de topsport in Schiedam. Alles duidt er op dat de tafeltennisvereniging „De Korenbeurs" zijn positie temidden van de wél gesponsorde clubs wil behouden. Hierbij mikt het bestuur op, wat betreft de leden, clubbefde. Maar „De Korenbeurs" hoopt ook dat de Schiedamse sportraad, wanneer maar mogelijk is, een helpend handje zal toesteken hierte van Ka Hennu ie zijn ook opgenomen Cessemeijer (17) en Peter Wolferen (16), waarmee duidelijk maakt dat het aat mikken op de toekom- Schiedam De honkballers van Schiedam hebben gistermiddag' de vabantiestop benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen het Rotterdamse Euro Stars. De Schiedammers verlo ren dit vriendschappelijke duel met 4—9. Coach Wout van der Have experi menteerde er tegen de Stars lustig op los. Gestart met Wout Don op de plaat, gaf hij na vijf innings het jeugdige pitcher/- catcher duo Rob Steyl-Jaap Visser de gelegenheid twee in nings ervaring op te doen. Ook good old Aad van de Hamer verscheen nog twee innings op de heuvel. Hoewel nog met in zijn oude vorm, gooide Van de Hamer, ervaren als hij is, met slecht. Ook in het veld wisselden de posities regelmatig, waarbij ook weer enkele jeugdspelers een kans kregen. Eurastars, in de verdediging geleid door John Gravendijk (vijf innings) en Wim van de Heuvel, was voor de Schiedamse aanval net iets te sterk. Hoewel ook de Rotter damse aanval niet kon impone ren, liepen zij toch uit tot 0—9 alvorens Schiedam iets terug kon doen. Met drie honken bezet sloeg Ton Buurman een honkslag in het rechtsveld. De Euro Stars ver dediging meende dat de bal fout ging en reageerde niet, waardoor drie Schiedam", hon klopers over de thuisplaat kwa men. Ton Buurman scoorde zelf het vierde Schiedam punt op een doorgeschoten bal. Vanavond speelt het Schiedamse jeugdteam (vong jaar bijna jeugdkampioen van Nederland) een wedstrijd tegen het Ameri kaanse jeugdteam The Falcons uit Grand Rapits. Deze wed strijd begint om 18.00 uur. Schiedam Later dan de meeste clubs is ook eersteklasser DHS weer begonnen met de training. Dit weekeinde verzamelden zich voor die eerste training 26 van de 33 uitgenodigde spelers in Kethel, waar nieuwe trainer Adriaan van Huuksloot het zijn spelers niet meteen erg moeilijk L - maakte Gisteren trainde DHSV selectie opnieuw, omdat een eerder gepland oefenduel tegen FC Ommoord niet kon door gaan. De selectie van DHS is - ten opzichte van andere seizoe nen minder drastisch gewijzigd. Weliswaar vertrokken enkele goede krachten, maar genover staat de komst van rel Doesburg (HDVS), Pierreen (HBSS), Gabuk (SW) en Hordijk (Neptunus). In de selectie zijn Jan Kessemeiji van Wolferen DHS cok g st. Wat later dan de meeste clubs startte" DHS dit week einde de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Rotterdam Honkbal is een teamsport, doch oak een sport waarbij individuele prestaties zeer belangrijk zijn. Zo*n sleu- telfiguur is bijvoorbeeld de werp er.. Amerikaanse statistie- l ken rekenen aan de werpers 70% van de defensieve kracht van een team toe. Zaterdag- t middag op 11 O-Morgen bij St Lodewïjk—MSV "71 werd het bovenstaande pijnlijk voor MSV duidelijk. J-K> ,Lou van de Hamer, die het meest, bó en Henk van der Vaart, die in „f relief (als vervanger) de heubel f bij MSV bestijgen, waren door vakanties afwezig. Coach Theo van Duin had deze taak nu toegedacht aan Gerard Leeuw, de eerste twee innings en Peter Patijn, de derde en vierde in ning. Pitchen is iets wat je niet zo maar kan, met pijnlijke precisie moet je de bal tussen oksel en knie over de thuisplaat werpen om van de hoofdscheidsrechter een slag genoteerd te krijgen. Die precisie hadden de MSV-wer- pers niet en dat betekende voor deze twee werpers in vier In nings "achttien maal vier wijd. Lodewijk stond gewoon te „leu- nefi" want in deze vier innings -waarin ze achttien punten »y'sctjprden, hadden rij twee J*; hpnkslagen. De vijfde inning 'kwam bij MSV Julian Lynch op de heuvel, het was toen uit met de vier wijd, maar de MSV-vel- ders waren door de zon zo ge- I, blakerd dat rij fout op fout w" stapelden. Tien in één inning: tegen opnieuw maar twee Lodewijk-hits. -Ook bij Lodewijk had men te kampen met vakantiegangers '"binnen de werpersstaf, zodat nu met veel bravour Rob Mid dendorp zijn worpen richting thuisplaat zond. Niet onver- dienstenlijk gezien rijn cijfers: zeven maal drie slag, drie maal j-, vier wijd en vier honkslagen tegen. Maar een „echte" werper ziet er toch anders uit i v. - Scoreverloop: -St Lodewijk 1-4-3-10-9-0-x is 27. MSV '71 l-ttO-Ö-Ö-1-3 is 5. :Werpersresultaten: •St Lodewijk: Rob Middendorp r 7-3-4. 5 veldfouten. "'MSV *71: Gerard Leeuw 2 inn. -3-8-0 2 ft; Peter Patijn 1-10-2, 5 ft (2 inn.): Julian Lynch (2 inn.) - 1-0-2,10 ft. i Actie tijdens St. LodewijkMSV .het kwam zelden voor. Alphen a/d Rijn Drie en zestig nieuwe lingen gingen van start voor de dertien de ronde van Alphen a/d Rijn, waaron der Aad van Asten en Perry Balvers (Harga) en Ronnie Meeldijk (Barrho- poort). Reeds na drie ronden gingen zeven ren ners aan de haal (Van Lent-Nugteren-De Bie-Hoogkamer-Hofland-Zeijderveld en Post). Deze liepen zo snel weg van het peloton, dat voor de insiders langs de kant de beslissing reeds gevallen leek te zijn. Van Asten dacht daar echter anders over en ging na tien ronden alleen achter de vluchters aan en wist deze na een zeer snel gereden ronde te achterhalen. Nu was de beslissing wel gevallen, want mede door het sterke werk aan de kop van Van Asten, liep het kopgroep je steeds verder uit, tot een grootste voor- Z'Ch prepareren op de eindsprint, waarin sprong'van 35 seconden op de achtervol- hij zich niet kansloos wist, gezien zijn gende groep. voorsprong bij de premiesprints- Toch Na zestien ronden ging Balvers aan de werd hij in de laatste ronde nog bijna haal en kreeg een sterk groepje renners verrast door een demarrage van René mee, maar daar de eenheid onder deze Hoogkamer, die wist geklopt te rijn als renners ver te zoeken was werden zij hij met Van Asten aan zou komen, weer teruggehaald. Toch gaf de wils-Van Asten ging er achter aan toen nie- krachtige Schiedammer het nog niet op mand bereid was de vluchteling te ach- en ging nog verschillende malen met terhalen. Hij kwam er bij en demarreer- vluchtorsgroepjes mee naar voren, maar de direct door om met een afgetekende steeds bleek het niet de goede ontsnap- voorsprong rijn 5e seizoenoverwinning in ping te zijn. de boeken bij te laten schrijven. In de kopgroep werd er echter steeds hard Uitslag der nieuwelingen 40 kilometer doorgereden, om toch maar uit de greep 58,43 minuut F Aad van Asten (Vlaardin- van de diverse groepjes te 'blijven die gen Harga), 2. Hennie van Lent (Zwanen- toch fel bleven jagen en rich nog niet burg), 3. Bas Nugteren (Ridderkerk), 4. bij de naderende nederlaag neerlegden. Jan de Bie (Haarlem), 5. René Hoogka- De laatste tien ronden liet Van Asten de mer (Leiden), 20, Ron Meeldijk (Vlaar- premies voor de andere renners en ging dingen) 21 Perry Balvers (Schiedam). Zandvoort Willem Jan Nooteboom kwam er net niet meer bij. De Schiedammer, die gisteren op het circuit van Zandvoort voor het eerst met zijn fonkelnieuwe Egli-Yamaha uitkwam in de klasse 350 cc, keek door een slechte start al meteen tegen een achterstand van 27 seconden aan. De Schiedammer, die eerder de snelste rondetijd (1.49.3) had laten noteren, zette echter prompt de achtervolging in. Per ronde knabbelde hij drie tot vier seconden van de achterstand af, maar kwam uiteindelijk enkele meters te kort om winnaar Jan Verwey (op BWS Special) te kunnen kloppen. Derde werd Cor Scheepers op Yamaha. In de 750 cc verging bet Willem Jan Nooteboom nog onfortuinlijker. De Schiedammer was aan vankelijk vertrokken Ln een goede vijfde positie, maar moest in de vijfde ronde opgeven door een kettingbreuk. Eerste werd Marcel Ankoné (Suzuki), 2. Dick Alblas (Suzuki) en 3 Rein Kros (Honda). Willem Jan Nooteboom toch nog tweede Rotterdam „Ik weet nu ongeveer, wat een renner in de tour te lijden heeft van de hitte", waren de eerste woorden van liefhebber Wim Tonder, genietend van een koel glas bier, na de 60 loodzware snel gereden kilometers in de eerste wedstrijd van de zesde competitie tussen Ahoy-Barrhopoort-Harga-Hoekseren- ner-Feyenoord Rotterdam en Sportief. Want ondanks de hitte, werd er zeer hard gekoerst en werden al snel de eerste achterblijvers genoteerd. Bij deze eerste achterblij vers, ook de nieuwe Hargarenners Dik Vet en Nico Rouss die hun eerste wedstrijd reden en met hun onervarenheid ook nog eens met de strijdlust van de rest van het veld kregen te maken. Gerrie Roth ging vanaf de start direct weg en wist zo'n driehonderd meter voorsprong te veroveren voor er een reactie uit het peleton kwam. Deze aanval werd geopend door Cees Jonkers, Henk Faber en Wim To-nder. Dit drietal kwam snel bij Roth, cbe niet kon aanhaken, en rich terug naar het peleton liet zakken, denkend, dat ook de drie koplopers wel teruggehaald zouden worden. Dat was evenwel een misrekening van vele renners, want de drie vooraan verstonden elkaar erg goed en steeds samenwerkend, werd de een na de andere renner gedubbeld en liep de voorsprong op het peleton uit tot ruim 50 seconden. In de eindsprint ging Jonkers van kop af en werd niet meer bedreigd, terwijl Faber op de streep Tönder naar de derde plaats verwees. Bij de amateurs (waarvan er maar twee overbleven) liet Martin Verwey zich kloppen door Aad Stougje, maar hij had het excuus, dat zijn achterband in de laatste ronde leeg liep en zich in de spurt niet ten volle durfde geven bang om onderuit te gaan. Gerrit Ceelen was de sterkste veteraan door Toon Blokzeyl (de man die aan het eind van deze maand naar de wereldkampioenschap pen voor veteranen, gaat) ruim te kloppen en zich ook gerust als kandidaat mag stellen voor deze kampioenschappen, maar door zijn zaak (drogisterij) zich niet vrij kan maken. Bij de junioren was Cees Vonk de sterkste door Peter van de Vlist met lengtes te kloppen. Bij de nieuwelingen ging Hans Meier (Harga) aanvankelijk goed mee met het veld renners, maar moest na ongeveer tien kilometer de rest laten gaan en werd toch nog in dezelfde ronde als zevende geklasseerd. De „Hargatweeling" (Bennie Heeze en Rudi de Bruin) zoals zij door velen worden gdnoemd, bleven ook nu elkaar trouw bewaken, niet lettend op de rest maar er alleen voor wakend dat de een niet weg zou kunnen komen. Daardoor werden rij ook nu weer kansloos voor een ereplaats, terwijl, als zij zich eens met de rest van de renners zouden bemoeien, er best eens een ereplaats in zou kunnen zitten. Johnnie Heeze bij de 12- 13 jarigen heeft er na de vakantie ook weer goed zin in en werd nu na goed gereden wedstrijd toch 16e in een sterk veld. Rob de Rooy (Ahoy) was de snelste van een kopgroep van 11 renners bij de 10-11 jarigen, waarin Herman de Bruin (8e) te weinig kreeg na zijn harde werken tijdens de koers. Jan Tettero terug van zes weken vakantie werd 18e. René Bree straat werd de winnaar met grote voorsprong op de overige renners. DE UITSLAGEN: Amateurs 60 kilometer 1.17.37 uur: I. Aad Stougje (Feyenoord), 2. Martin Verwey (Ahoy). Liefhebbers 60 kilometer 1.17.52 uur: 1. Cees Jonkers (Sportief), 2, Henk Faber (Sportief), 3. Wim Tönder (Sportief), 4. Cees van de Linden (Hoekserenner), 5. Aad Stolk (Feyenoord), 6. Henk van Gaaien (Ahoy), 7. Aad Meyer (Ahoy), 8. Beb Hendriks (Sportief), 9. Gerard Olsthoom (Ahoy), 10. Jan Hooymeyer (Sportief). Veteranen 50 kilometer 1.12,41 uur: 1. Gerrit Ceelen (Ahoy), 2. Toon Blokzeyl (Ahoy), 3. Beb de Rooy (Ahoy). Junioren 50 kilometer 1.09.53 uur: 1. Cees Vonk (Rotterdam), 2. Peter van de Vlist (Feyenoord), 3. Dick Kuykstra (Feynoord). Nieuwelingen 35 kilometer 52,51 min.: 1. Piet van de Linden (Feyenoord), 2. Adse Heymans (Feyenoord), 3. Karei Dupon (Barr- hopoort), 4. Ron van de Linden (Hoekserenner), 5. Wim Ooms (Feyenoord), 6. Mart' van Mourik (Feyenoord), 7. Hans Meier (Harga), 8. Ton van Buytense (Hoekserenner), 9. Martin Marion (Feyenoord). Jeugd 14 jaar 20 kilometer 32,54 min.: 1. Theo Scholtes (Hoekserenner), 2. Ton van Rijn (Barrhopoort), 3. Wim van Driel (Barrhopoort), 4. René Blokzeyl (Ahoy), 5. Bennie Heeze (Harga), 6. Rudi de Bruin (Harga), 7. Jan Schenderling (Rotterdam), 8. Manon Zaadhof (Feyenoord). Jeugd 12-13 jaar 15 kilometer 27,43 min.: 1. Jos van de Berg (Barrhopoort), 2. Aad van Herwijnen (Feyenoord), 3. René van de Linden (Hoekserenner), 4. Rob Rond- berg (Ahoy), 5. Fred Tiggelaar (Feyenoord), 6. Peter Imholz (Ahoy), 7. Juliet Oeten (Ahoy), 8. Mary Barendrecht (Barrhopoort), 9. Joop van de Steen (Ahoy), 10. Rob de Beer (Ahoy), 16. Johnnie Heeze (Harga). Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer 19,53 minuut: 1. Rob de Rooy (Ahoy), 2. Henk Ceelen (Ahoy), 3. Perry Groenenberg (Barr hopoort), 4, Rob Lupgens (Ahoy), 5. Jaco van Galen (Ahoy), 6. Aad Stolk (Feyenoord), 7. Fred de Berg (Barrhopoort), 8. Herman de Bruin (Harga),'*?. John Kleiendorst (Hoekserenner), 10. Cees Gouman (Barrhopoort), 18. Jan Tettero (Harga). Jeugd 8-9- jaar 5 kilometer 9,21 minuut: 1. René Breestraat (Barrhopoort), 2. Tim Fortuin (Feyenoord), 3. Sandra Breestraat (Barrhopoort), 4. Ron van Buytense (Hoekserenner), 5. Rob Wagemaker (Feyenoord). Schiedam De derde topper van het seizoen. Zo luidt de aan kondiging van het morgen avond op de wielerbaan Schie dam te verrijden internationa le programma. En terecht, want de baaucommïssïe is er in geslaagd drie sterke lande- equipes naar sportpark Harga te lokken, hetgeen met ïn het vooruitzicht de WK ïn Roeöurt (15 aug.), inderdaad een topper mag worden genoemd. België, West-Duitsiand en Neder land nemen aan deze wedstrij den deel met ploegen die rijn samengesteld uit renners die strijden voor een plek in de WK-equipes. Het programma omvat sprints, persoonlijke- en ploegachtervolging en twee manches achter grote motoren. De deelnemende renners zijn( (West-Duitsiand) Rolf Dick, Rei- nier Klenner, Gregor Braun, Peter Vonhof, Jürgen Coiembo en Günther Schumacher. (Belgie) Roger Cuypers, Hugo Marechal, Karei Andries, Jean Louis Baugnes, Thierry Moulin en Gery Veriinden. (Nederland) Ben Ten Tije, Peter van Doom, Lau Veldt, Herman Ponsteen, Peter Nieuwenhuis, Gerry van Gerwen, Wil van Helvoirt, Gerrit Möhlmann, Gerry Slot en Rob Zuydweg. Het interiandprograma wordt omlijst met wedstrijden voor amateurs, nieuwelingen en ju nioren. De wedstrijden begin nen om half acht en duren tot omstreeks half elf. De toegang sprijs bedraagt twee gulden voor volwassenen en één gul den voor 65-plussers en kinde ren tot veertien jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4