SVV rest nog maar twee weken, w SVV ontkomt aan nederlaag Van 't Wout scoort voor HBSS tweemaal WF NIET ONVERDIENSTELIJK ^'WÊëM J Verdediging een zorgenkindje Goed debuut van Kees Schuurhuizen WÊÊÊÊÊmi y, CaL Excelsior kan Reygersberg niet stoppen URSUS: TE VEEL INVALLERS PPSC defensief sterk DRZ's defensie hapert nog GSS houdt SVDPW op 2—2 Tilt verzekeringen MAANDAG 4 AUGUSTUS 6 Schiedam De tijd dringt. Nog ruim twee weken resten Leo Halkes om zijn elftal competitie-rijp te maken. In die aanloop naar de eerste wedstrijd (FC Vlaardïngen thuis) speelt SW nog oefenduels tegen "Excelsior, Hermes DVS en Xerxes. De vraag Is echter of die op papier zwaarste tests niet wat te laat komen. Twee weken voor de start van het seizoen ontdekte Halkes ineens(?) hoe wankel zijn defensie eigenlijk wel is. Reden tot paniek? Nog niet... dag voetballend met acht nieu- Quick Boys, de club die welingen, wel in stóót is om te aantoonde dat de rood gr oe- bikkelen, ne defensie niet onder druk opzicht bracht Quick Boys kan staan, is niet zomaar de Schiedammers te snel in een amateurclub. Leo Hal kes zegt bet zo: „Quick, Boys speelt zo vaak tegen sterkere clubs en clubs uit het betaalde voetbal, dat je het niet met een doorsnee amateurclub mag vergelij ken". En net zo goed mag SVV (nog) niet met de doorsnee eerste divisieclub worden vergeleken. moeilijkheden. Op die momen ten dat de Katwijkse frontlinie pure fysieke kracht benutte schoot SW tekort Met name de Schiedamse afweer kwam daardoor nauwelijks nog aan beheerst uitverdedigen toe. Driemaal profiteerde Quick Boys er van. Er is maar weinig fantasie voor nodig om te ver onderstellen dat déze SW-de- fensie in twee weken niet meer is klaar te stomen. Blijft de vraag of SW in staat zal zijn die achterstand in de resterende weken weg te wer- HOOPVOL ken. Leo Halkes is er rotsvast van overtuigd. „Dit is vriend- Wat dan? Leo Halkes mikt, dat schappelijk voetbal, daardoor is duidelijk, vooral op bet ka- blijft het netjes, maar onder andere omstandigheden wordt er natuurlijk wél gebikkeld. De instelling is dan heel anders". Onbeantwoord is echter ook de vraag of ditzelfde SW, zater- rakter van zijn spelers. Van daar ook zijn uitspraak: „Let maar eens op, tegen Excelsior spelen we zomaar een klasse beter". Halkes gelóóft in de mogelijkheden van zijn spelers. maar baseert zijn voorspelling vooral op hóóp. „Ik ben optimistisch", zegt Halkes na de tot nu toe gespeelde wed strijden. FC Den Haag-C 2-0, HOV 3-1, VUC 1-0 en Quick Boys 3-3. De reden van dit opti misme zal velen ontgaan. Meer dan ooit zijn de meningen op Harga verdeeld wanneer de competitie-mogelijkheden ter sprake worden gebracht. Met als plotseling zorgenkind je de verdediging. SWs defen sie draaide tegen Quick Boys voor meer dan een normaal Door Hans Soeters percentage op laatste verdedi ger Rinus Steenbergen, Voor stopper Rob de Nijs, bezig aan rijn eerste contractjaar, kwam tegen de kleine Katwijkse spits Wim Plas (twee doelpunten) herhaaldelijk in moeilijkheden, terwijl Jan den Tuinder en Kees van Loon vooral in de persoonlijke duels weinig over tuigend te werk gingen. Doel man Sjaak Boumeester was te gen de drie Katwijkse inzetten volslagen kansloos. Zeer waarschijnlijk zal Leo Hal kes terug grijpen op zijn eerste probeersel: Goudriaan als libe ro, Steenbergen voorstopper, Verel op rechts en Van Loon op links. Met de aantekening dat in dat geval enkele spelers op plaatsen lopen die ze zeker niet ambiëren. Toch deed deze defensie het tegen FC Den Haag voortreffelijk. VERSTERKING Opvallend is ook, dat de op pa pier sterkste middenlinie (overigens nog zonder de ge blesseerde Wim Mulder) tegen Quick Boys opnieuw niet uit de verf kwam. Kiest Halkes voor een defensie met Verel en Goudriaan, dan is ook dit pro bleem opgelost en maakt Mul der zijn rentree tussen Cam- pen, Zoetmulder of Vorsten- bos. Juist Hans Vorstenbos (eerste contract jaar) toonde za terdag een versterking te zijn. Rest de frontlinie, die er in vier duels negen in trapte. Tot de wedstrijd tegen Quick Boys nam Bart Kreft vijf van de tot dat moment zes gescoorde tref fers voor zijn rekening. Tegen Quick Boys kwam de lange spits er nauwelijks aan te pas, maar zorgden eerst Goudriaan en na rust Molendijk en Jeup voor de doelpunten. Een voorhoede met - ook voor Halkes - nog wat vraagtekens. Bart Kreft wordt de spits, dat is duidelijk, maar met name de vleugels kenmerken zich door een weinig constant niveau. Halkes: „Zoals Molendijk nu speelde was hij zonder meer Leo Halkes... „Ik ben optimistisch"... een versterking". Molendijk wós fel en zeker vergeleken bij zijn voorganger van de eerste helft, Rinus van Es, een klasse beter. Halkes: „Van Es komt er wel, maar is nog te veel met zichzelf bezig. Hij zal de tijd moeten krijgen". Op links bewees Peter Jeup op nieuw dat hij vorig seizoen niet ten onrechte SWs recordhou der in gele kaarten werd. Jeup heeft goede momenten, soms op het geniale af, maar verlist zich vaak in handelingen die weinig met voetbal te maken hebben. Jeup kan minutenlang onopge merkt - ogenschijnlijk afwezig - ronddwalen, om prompt zoals tegen Quick Boys, de mooiste treffer van de wedstrijd te sco ren. En dit SVV, dat bestaat uit over wegend nieuwelingen, maar vooral bol staat van grilligheid en onzekerheden, moet vóór woensdag 20 augustus tot een klikkend geheel worden ges meed. Halkes: „Ik ben er zeker van dat dit SW een goede middenmoter moet kunnen worden. Let maar eens op, ko mende woensdag tegen Excel sior spelen we al een klasse beter". Precies twee weken la ter begint de competitie-. Rentree van Martin de Vette Wateringen - Na drie trainingen was er dan gisteren voor Ex celsior de eerste echte voetbal wedstrijd. Dat ging uit tegen Velo. Trainer Bierhuizen had niet minder dan vier wijzigin gen in zijn team aangebracht. -Als rechtsachter fungeerde Zuyderwijk, tot nu toe spelend in het tweede team, evenals Theo Dal, die na de rust Mar- tin de Vette zou vervangen. Als centrumspits stond ook al een speler uit het tweede team, na melijk Nico van Stralen. Peter Boon, als linkerspits was de enige A-speler die in het team meespeelde. Bierhuizen was, hoewel van Velo met 5—3 werd verloren, niet ontevreden en vooral het optreden van Martin de Vette deed de trainer goed. Martin, na een beenbreuk een jaar uit de roulatie geweest, speelde gisteren voor het eerst weer mee. Al was het dan maar een halve wedstrijd, hij bewees in die periode dat hij voor het eerste team een. welkome aan vulling is. Sjaak van Huet in de halflinie voldeed goed en kwam zelfs nog tot een doelpunt Broer Nico stond niet opgesteld omdat hij met vakantie was. Sjaak van Huet scoorde de eerste gelijkmaker 1—1, waarna Ex celsior de rust inging met een achterstand van 2—1 omdat Tieman een strafschop veroor zaakte. Na de pauze werd het al heel snel middels Dal en Van Stralen 2—3. Een misverstand in de verdediging van Excelsior was de oorzaak dat het weer gelijk werd: 3—3. Daarna ging Velo's ex-semiprof Aat Rey gersberg zich roeren en twee solo's van hem betekenden evenzovele doelpunten en de overwinning voor de thuisclub: 5-3. Schiedam Het ontbreken van zes selectiespelers was voor Ursus in de oefenwedstrijd te gen Groenweg iets te veel van bet goede. De Schiedammers verloren het duel uiteindelijk met 51, nadat de rust was bereikt met een 20 achter stand. Maar het betekende ook dat Ur sus' nieuwe doelman Henk Ras geen eenvoudige taak had, al zag het er even naar uit dat er nog iets ging veranderen, want bij 3—0 zorgde Henk Verweij voor de Schiedamse tegentref- J fen 3—L Ursus, pas een week in training, kon echter niet ver hinderen dat Groeneweg er 51 van maakte. Het tweede elftal van Ursus, door de vele invallers duidelijk ver zwakt, verloor eervol met 2—1. - Ursus' nieuwe trainer Dirk Hoogeboom tilt echter niet aan deze eerste resultaten^ terwijl ook Hans Schinkel, die is belast met de lagere elftallen, nog vo lop tijd krijgt om zijn spelers op het nieuwe seizoen voor te bereiden. Ko Goudriaan haalt uit. SW kwam desondanks niet verder dan een deling. Katwijk aan Zee Niet zonder moeite ontkwam SW zaterdagmiddag in Katwijk aan zijn eerste nederlaag in de oefen reeks. Quick Boys, een van de betere zaterdag eerste klassers, beschikt over een individueel sterk elftal én over de nodige fysieke kwalitei ten. SW bleek er defen sief niet tegen bestand. Het werd op het sfeervolle Katwijkse veld tenslotte 3-3, doordat de Schiedam mers wel raad wisten met de aanvallende mogelijkhe den, al werden er nog enke le (mooiere) kansen om zeep geholpen. Het werd al heel kort na het begin 1-0 door Wim Plas, die de eerste van een drietal Schie damse slordigheden afstrafte. Toch kwam SW nog voor rust op gehjke hoogte, doordat doel man Schaap een inzet van Kees van Loon niet onder controle kreeg en Ko Goudriaan het kar wei afmaakte: 1-1. En al na enkele minuten in de tweede helft (met Molendijk op de plaats van Van Es) nam SW een voorsprong. Het voor bereidende werk kwam van. Goudriaan en Den Tuinder, waarna een kopbal van Verel via de handen van de Quick Boys-goalie voor de voeten van Molendijk kwam: 1-2. Het Schiedamse spel werd er ech ter niet rustiger door. Met Vor stenbos voor Den Tuinder en Campen voor Zoetmulder, keek SW korte tijd later weer tegen een achterstand aan. Beide doelpunten kwamen regelrecht uit defensieve misverstandjes. Eerst was het Wim Plas die uithaalde, 2-2, en even later huppelde de bal voor de voeten van Laurens Mouter: 3-2. Het pleit voor SW dat het in de slotfase keihard bleef werken voor de gelijkmaker. Maar de Schiedammers maakten in die fase ook duidelijk dat het Quick Boys te veel ruimte had geboden. Onder druk wankelde ook de Katwijkse defensie. En enkele minuten voor het einde resulteerde dit in een slecht verwerkte inzet van Ko Goud riaan, die door Peter Jeup hard in de bovenhoek werd geknald: 3-3. Scheveningen Of PPSC in het door Scheveningen georga niseerde traditionele ,Haringto erno oi" een van de prijswinnaars zal worden lijkt twij felachtig. De Schie dammers besloten hun eerste wedstrijd van het seizoen met een 2—0 zege en dat lijkt, gezien de kracht van Scheveningen, niet genoeg. Het zal trainer André Cor- veleijn overigens een zorg zijn. Tenslotte zag hij zijn formatie vooral defensief een goede wed strijd spelen en boven dien zijn nieuwste aan winst Heinz van Katwijk meteen zijn eerste treffer scoren. En dit op een ma- nier waarop de van CSVD teruggekeerde middenvelder patent heeft: van forse afstand en kogelhard: 1—0. Tien minuten later (30ste minuut) kwam PPSC op 2—0 door John Segaar (ingevallen voor de ge blesseerde Piet Veen), die de Scheveningse buiten- spelval ontweek en de uitstekende doelman Smits kansloos liet: 2—0. En omdat PPSC er in de tweede helft niet meer in slaagde de score op te voeren -werd de ruststand óók de eindstand. Loosdninen - Met nog de prettige herinnering in gedachten van acht jaar geleden toen HBSS bij Loosduinen met een 0—2 winst kampioen werd van de 3e klasse, werd nu voor HBSS met een hernieuwde kennismaking tegen Loosdui- nen het voetbalseizoen geopend. Ook nu werd door HBSS aan het langste eind getrokken en wel met een 2—3 overwinning werd huiswaarts gekeerd. Hoewel het weertype er niet be paald naar was en de warmte de spelers menigmaal parten speelde, was de inzet zowel van Loosdninen als HBSS be- wonderingswaardig. Naast de spelers die trainer Szalay al twee weken onder zijn hoede heeft, kon nn ook een redelijke indruk van de kwaliteiten van vooral de nieuwe spelers ge kregen worden. Hoewel spelers als Heeze (Hennes DVS) Overdiek (Fortuna VI.), Stad (FCN) en Vijsbroek (WK) in het tweede elftal opereerde, kon men duidelijk zien dat dit voor HBSS aanwinsten bete kenden, evenals Van 't Wout (Excelsior M) die in het eerste elftal een goede partij vertolkte. winst te zetten. Even later werd het 1—2 voor HBSS toen Wim van de Berg een corner zeer secuur nam. Op het hoofd van Cees van 't Wout mikte, die met een magnifieke kopstoot doel- trof. Loosduinen kreeg in Jan Spek de kans gelijk te maken doch alleen voor keeper Ver dam schoot hij net naast Tien minuten voortijd was het weer Jan van Tilborg die zich zeer beheerst om Jan Molenkamp had gedraaid en vervolgens de bal hard in de touwen joeg. Scheidsrechter Van de Wel had echter een overtreding van Mo lenkamp geconstateerd wat HBSS alleen een vnje trap bui ten de rand van het strafschop gebied opleverde. Een 23 overwinning dus voor Dit bleek echter uitstel van exe- HBSS, hoewel in eerste instan tie het Loosduinen was dat de eerste maal het net wist te vin den. Ries Kerkhoven schoot de bal oerhard tegen de bovenarm van Gert Pieroen waar scheids rechter Van de Wel uit Hoek cutie te zijn want nu was het Adrie van Duyvenbode die de bal haarfijn voor het Loosduin- se doel lepelde waar wederom van 't Wout met een enorme snoekduik de bal achter de Loosduinse goalie kopte: 13. van Holland een penalty in zag. Op de valreep wist Loosduincn Aanvoerder Jan Molenkamp gaf vanaf de elfmeterstip Cees Verdam geen schijn van kans, wat dus 1—0 betekende. Jan van Tilborg was het die voor HBSS de stand in evenwicht bracht en een aarzeling van de achterhoede van Loosduinen op een wijze die alleen hem eigen js, tot een fraai doelpunt om nog een tweede doelpunt te sco ren toen De Zoete doelman Verdam uit zijn doel lokte en vervolgens de bal heel knap over in het doel deponeerde. Bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter een 23 over winning dus voor HBSS wat genen het spel beeld zeker ver diend was. Schoonhoven Vierdeklasser Schoonhoven was de eerste sparringpartner van DRZ. Een DRZ, dat met drie nienwe spe lers toch wel versterkt blijkt te zijn. Cock Bruins el Schie damse Boys Henny Grete, na een jaar Demos weer terug op het oude nest en Rob Slaven burg, die na SVDPW ook weer op het oude nest neerstreek, gaven het team wel wat meer techniek. Jammer was bet dat trainer Zeeman nog niet kon beschikken over Jan Grootveld en Ab Boes, die nog met va kantie waren. Het spel van DRZ was zeker goed verzorgd. Het was alleen heel goed merkbaar dat het team nog niet op elkaar was inge speeld. Vooral in de verdedi ging klopte de zaak niet hele maal en mede daardoor kon de thuisclub dan ook met 4—C aan het langste eind trekken. De ruststand was 1—0 en In de tweed de helft bleek de conditie toch wel een woordje mee te spreken. A3 met al een leuke wedstrijd waaruit trainer Zee man zijn conclusies kan trek ken. Het tweede team, dat ge lijktijdig speelde won met 1—0. Schiedam - Ook voor afdelings eerste klasser GSS en de een klasse hoger spelende zondagclub SVDPW is het oefenprogramma begon nen. Op Harga speelden beide formaties tegen elkaar, maar meer nog tegen de warmte. GSS meer geïnspireerd, blikte achteraf met ontevreden naar de 2—2 deling, die tenslotte was bereikt tegen een hoger spelende tegenstander. Ook de tweede elftallen oefenden tegen elkaar, maar hier liet GSS weinig heel van SVDPW's reserveformatie: 7—0. Den Haag - Schiedam speelde de eerste oefenwedstrijd tegen Bandstad Sport en hoewel werd verloren, 2—1, was het spel gezien de drukkende hitte, niet onver dienstelijk. Die temperatuur had tot gevolg dat de tweede helft maar een half uur duurde. In de rust was dat tussen heide partijen afgesproken. Nieuwenhoom Wilton, met pas twee trainingen in de be nen en met niet minder dan vijf nieuwe gezichten in het team speelde tegen Nieuwen hoom niet Onverdienstelijk, al verloor het het duel met 4-1. Trainer Wim Klein ziet het met de nieuwkomers wel zitten en was lang niet onte vreden over bet vertoonde spel. Dc nieuwe aanwinsten voor het eerste team waren, Peet van 't Hof, uit het twee de team, Peet Verhaal(GSS), Wim Gundlag en Wim Mo reels VV) en Siem van Loene- □(Ursus). Dit vijftal zorgde voor een tech nisch goede partij voetbal en als de conditie er weer is zal dat zeker resultaat opleveren. Nu stond WF na een kwartier voetbal al met 2-0 achter- Dat deed de Schiedammers wakker schudden. Zij namen het heft in handen en dat resulteerde in een doelpunt van Wim Moree waardoor de eerste helft werd afgesloten met de stand 2-1. Ook na de rust bleek WF niet de mindere ploeg, maar tot doelpunten kwam het niet De Schiedam- se weerstand brak toen hel een strafschop kreeg te slik ken: 3-L Mede daardoor werd het ten- slotte nog 4-1. Trainer Wim Klein heeft al zijn spelers waarover hij kan beschikken aan het werk gezien, want ook het tweede team speelde tegen Nieuwenhoom. "Het werd een punten verdeling van 4-4. Vallen en opstaan bij Nieuwenhoom—WF. De Schiedammers speelden verdienstelijk. Schiedam moest het nog zonder Leen van de Ploeg, Wim Schemkes en de nieuweling Ey- rinks, (DJS) stellen. Zij zijn nog met vakantie- Wel deed mee Henny Sla (DHS) als laatste man. In het doel maakte Kees Schuurhuizen zijn debuut en hij deed dat uitstekend- Eef Krabbendam, in dienst bij de Rotterdamse politie, moest ook verstek laten gaan, omdat de dienst niet toe stand vrij te nemen. De goede indruk die doelman Schuurhuizen maakte, kon toch niet verhinderen dat Randstad Sport de leiding nam. Het was wel tegen de verhouding in. Schiedam had namelijk met goede combinaties de wedstrijd tot dan toe gemaakt. Een uitval van de thuisclub bracht echter een prachtig doelpunt: 10. Een kwartter na de rust ontstond uit een doelworsteling het twee de doelpunt van de thuisclub en daarna was het initiatief weer aan Schiedam dat tot 2—1 kwam uit een schitterend geno men vrije trap waarmee rich drie spelers bemoeiden. Het was uiteindelijk Den Hartog die het doelpunt maakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6