SCHIEDAMSCHE COURANT I goq nieuws1 oorzieningen bij nieuwe serviceflat tel Pü JA, Ik D€ PRO€f ■mam Hagenaar verongelukt Lichtmast in twee-en „Tropenrooster" op scholen in Schiedam en Hoek van Holland Verbouwing Huize Liduina start half augustus feiPiL Bij moest en zou sigaretten hebben Vlaardinger ramt Schiedamse politie-auto Minder klachten tussen Hoek van Holland en Vlaardingen ZR. VEENSTRA ADJUNCT-DIRECTRICE GEMEENTE ZIEKENHUIS Fietsendieven aangehouden Bekkenfractuur opgelopen ülflllllllülllülülllllli! KREDIET VAN BIJNA 200.000 GULDEN GEVRAAGD Brandje op pijpenlegger {mm Valpartij bij openzwaaien van autoportier Meisje na val bewusteloos Schip vaart auto aan Jaarlijk se rommelmarkt in de Hoek Bromfietser in ziekenhuis Dinsdag 5 aususlus 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang uu. 25377 Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262666 - klachtendjenst 144344 SCHIEDAM EN KETHEL .Vlooienplaag in Bdhiedam Schiedam Zr. Veenstra, tot nu toe hoofd van de verplegingsdienst in het Gemeente Zie kenhuis, zal binnenkort worden benoemd tot adjunct-directrice. Het Schiedamse college van burgemeester en wethouders zal de eerstkomende raadsvergadering een voorstel daartoe indienen. Zuster Veenstra werd ruim een jaar geleden hoofd van de verplegingsdienst. Korte tijd later ontstonden moeilijkheden met directeur- geneesheer Leusink. Zr. Veenstra verklaarde daarop dat zij liever het Gemeente Zieken huis wilde veriaten. Na overleg met de gemeentelijke ziekenhuis- commissie bleef zij toch. Enige maanden geleden ging wel dr. Leusink met ziektever lof. Tot op dit moment is hij nog steeds niet m het GZ teruggekeerd. Schiedam zit weer letterlijk onder de vlooien. Oor zaak: het aanhoudende warme weer. Evenals vorig jaar heeft een gemeentelijke ontsmettingsploeg al tientallen malen moeten uitrukken om de bloedzui- gertjes te bestrijden cn de plaatselijke drogisten hebben handenvol werk: de spuitbussen met insecti ciden vliegen bijkans de deur uit. Maasland De 51-jarige Haagse automobilist K. T. is maandag avond om half zes bij een ver keersongeluk op rijksweg 20 onder Maasland oro het leven gekomen. De man kwam met zijn personenauto bij het kruis punt Coldmhovenlaan-Maas- dijk/Maassluis vanaf de dijk en wilde linksaf rijksweg 20 in de richting van Westerlee oprij den. Hij verleende daarbij geen voor rang aan een uit die richting komende vrachtwagen-combi natie uit Helmond. De 25-jange bestuurder kon de Hagenaar onmogelijk meer ontwijken en botste met een snelheid van ongeveer 65 kilometer op de personenauto. In zorgwekkende toestand werd de Hagenaar naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Monster .Een 21-jarige automo bilist uit Den Haag heeft in de Emma straat een lichtmast in tweéen gereden. Met vermoedelijk te hoge snel heid reed de man door een bocht, verloor de macht over zijn stuur en raakte een licht mast, die afbrak. De man zelf werd kcht gewond en de auto is vernield- De vlooien er 2ijn soorten die ook bij mensen blijven leven dreigen dit jaar zelfs nog erger toe te slaan dan vorig jaar. toen in het hele zomerseizoen „slechts" 35 klachten de ver- voers-, reinigmgs-, ontsmet- tmgs- en marktdienst (VROM) bereikten. Nu al, terwijl de zon nestralen nog krachtig naar de aarde afdalen, heeft de speciale ontsmettingsploeg meer moeten ingrijpen dan in 1974. Ook in Vlaardingen worden de ..springertjes" gesignaleerd, maar in deze stad valt het rela tief gezien nog mee. Evenais het vorige zomerseizoen heeft men hier te kampen met half zoveel vlooien als in Schiedam In Maasland en Hoek van Holland heeft men bij de gemeente nog geen meldingen ontvangen. Ook de gemeenschappelijke rei nigingsdienst van De Lier. Maasland en Schipluiden (LMS) heeft de helpende hand nog met hoeven uitsteken. Wel groeit overal de belangstel ling voor het verdelgende „vlooïenpoeder". Ook voor in secticiden, maar volgens ge meentewoordvoerders komt Schiedam - Drie jongens zijn na een tip van een buurtbewoner op de Rotterdamsedijk aange houden omdat zij twee fietsen wilden stelen. Het waren de 18-jarige ijzerwerker P.B., de 24-jange verkoper T.S. en de 17-jarige uit Rotterdam afkom stige bankwerker W. de J. Vlaardingen De 33-jarige D.S. uit Maassluis heeft een bekkenfractuur opgelopen toen een contragewicht van een vorkheftruck tegen hem aankwam. Het ongeluk vond plaats op het terrein Van Hooymeijer aan de G. Step- hensonweg. dat vooral door de aanwezig heid van andere insecten, het bijzonder muggen. De heer E. T Kraan, directeur van de Schiedamse VROM- dienst, reageert op de vlooien plaag vrij nuchter „Ach, vlooien zijn bij warm weer een bekend verschijnsel en het is dit jaar uitzonderlijk warm Daarbij komt dat de vakantie- tijd natuurlijk voor vlooien een gunstige periode is: als de men sen voor enkele weken uithuizig zijn, kunnen de eitjes onge stoord uitkomen. Toch vind ik de toestand nog niet verontrus tend; het is nu eenmaal niet ongebruikelijk dat de ontsmet tingsploeg het in de zomertijd druk heeft." In Vlaardingen hebben tot nu toe 15 geplaagde inwoners de reini gmgs- en ontsmettmgsdienst er bij gehaald. Voornamelijk wa ren dat mensen, dje terugkwa men van vakantie en hun huis onder de vlooien aantroffen. Het gemeentelijke commentaar* „Wellicht schakelt met iede reen. die last heeft van vlooien, de reinigingsdienst in. Per slot van rekening werkt deze dienst met gratis en moet voor hulp van de ontsmettingsploeg een praküjkbedrag van enkele tien tjes worden betaald. Veelal pro-, beert men zelf de vlooien uit te roeien; door goed te stofzuigen of met behulp van een spuitbus. In sommige gevallen zijn de vlooien via huisdieren de wo ningen binnengekomen; de mensen doen dan de hond of de kat het huis uit in de hoop dat de vlooien meegaan. Maar dat helpt uiteraard niet" De warme winterperiode is er de oorzaak van. dat veel vlooien op de wereld zijn gekomen. Van natuurlijke uitroeiing is daardoor geen sprake geweest. Een vrij eenvoudige methode om vlooien uit huis te verdrij ven is het in huis halen van wilde margrieten of chrysan ten: aan die bloemen heeft de vlo een broertje dood. Mocht deze handeling echter fa len, dan zijn er nog wat „paar- detniddelen": het plaatsen van een bakje water met slaolie op een met vlooïenpoeder be strooid laken heeft vaak het gewenste effect: de diertjes ra ken door het poeder versuft en proberen dan nog langs het bakje naar boven te klimmen. Als ze daarna in het water val len worden 2C kleverig door de slaolie en verdrinken ze. De verbouwing van Huize Liduina begint half augustus. Over een half jaar kunnen de bejaarde bewoners terugkeren. Schiedam/Hoek van Holland De la gere en kleuter scholen in zowel Schiedam als Hoek van Holland zijn met ingang van vandaag overge gaan op het zoge naamde „tropen rooster". Er zal al leen van acht uur 's ochtends tot één uur *s middags worden gewerkt- De rest van de dag zijn de leerlingen vrij. Het is het directe ge volg van de tropi sche warmtegolf die op het ogenblik het weer m Neder land beheerst De verwachting is dat temperaturen bo ven de dertig gra den deze week nog aan zullen houden. Het besluit is in Schiedam na veel wikken en wegen genomen. Onder- wijsconsulent A. Tigges* „Er zijn een groot aantal nadelen aan ver bonden. In sommi ge scholen, vooral de noodlokalen, is de temperatuur echter erg hoog Er wordt dan toch niet vee! gedaan." Ook op woensdag zullen de leerlin gen, die gisteren voor 't eerst weer de school bezoch ten, van acht tot één werken. Dat betekent dat er dan meer uren dan nor maal worden ge maakt. Het „tro penrooster" brengt volgens Tigges het aantal lesuren niet tn gevaar- In Vlaardingen en Maassluis hoefde men (nog) geen be slissing te nemen: de lagere scholen beginnen daar pas volgende week maandag weer. De regeling in Schie dam geldt voor één week. Hoek van Holland volgt de zelfde regehng- Schïedam Over enkele weken wordt gestart met de verbouwing van het bejaardencentrum Huize Liduina aan de Liduinastraat. Er is inmiddels toestemming verkregen van de betrokken instan ties. De bewoners zijn inmiddels over gebracht naar de verzorgmgs- flat van Huize Frankeland of zijn tijdelijk naar familie ge gaan. Ze zullen ongeveer een half jaar daar moeten verblij ven. De verhuizing van de bejaarden is geruisloos verlopen. Verleden jaar hadden de bewoners nogal wat kntiek op de gedwongen verplaatsing naar andere tehui zen Sommigen vonden het niet nodig dat er een verbouwing plaats zou vinden. Zowel het bestuur van de Sint Liduina Stichting als het Pro vinciaal Bestuur van Zuid-Hol- land verzekerden echter dat Huize Liduina een opknapbeurt Vlaardingen Door het gereedkomen van het service gebouw voor bejaarden aan de Blois van Treslong straat en de voltooiing van het gymnastieklokaal aan de Van der Werffstraat is het noodzakelijk hier enige voorzieningen te treffen. Het Vlaardingse gemeente bestuur vraagt de raad hiervoor bijna 200.000 gulden beschikbaar te stellen. mm Schiedam Op de werf van Wilton Fijenoord heeft de brandweer in het weekeinde een vuurtje geblust dat was ontstaan bij laswerkzaamhe- den op de pijpenlegger Sea li on steUingplanken langs het voorma lige vrachtschip hadden vlam gevat nadat er een paar stuk ken gloeiend staal naar bene den waren gevallen. be stelling liep hierbij gennge schade op. De brandweer assis teerde de bedrijfsbrandweer met een nevelstraal en een ho- eedrukstraal. Het college van burgemeester en wethouders heeft voor de naas te omgeving van de gebouwen al een plan laten ontwikkelen. Het plan omvat onder meer: 0 het maken van een ontslui- tingsweg voor het serviceflatge bouw; de aanleg van een toegangs plein voor de gymzaal; het aanleggen van parkeer voorzieningen aan de Van Vian- itraat voor de gebruikers 5 de gymzaal; •Êp <e aanleg van een zitterras rozenvakken voor de be jaarden; 0 de aanleg van groenvoorzie ningen en wandelpaden met in begrip van een voetgangers brug, welke de verbinding moet gaan vormen tussen het toe gangspad van de sportaccom modatie aan de Marathonweg en de Blois van Treslongstraat. Het ontwerpplan is door de be treffende opbouwwerker door gesproken met de bewoners van de Van Viandenstraat en van de serviceflat. Zij kunnen Schiedam - De 16-jarige Schie damse P.S. is na een ongeval op de Rotterdamsedijk met een hersenschudding en een gebro ken rechterpols in het Gemeen te Ziekenhuis opgenomen, Het meisje zat als duopassagier op de brommer van de even-' oude Rotterdammer W.V.K. op het moment, dat de 53-jarige, eveneens in Rotterdam woon achtige, AH.R. naast het fiet spad het portier van een gepar keerde auto onvoorzichtig opende. Hierbij werd de brom mer geraakt Zowel bestuurder als passagier kwamen te vallen. De jongen kwam er met de schrik van af. Het meisje is echter met de ambulance van de GG en GD naar het ziekenhuis ge bracht Schiedam - De 5-jarige Anouska van den Brand van het Sibe- liusplein is na een val in het Prinses Beatrixpark vijftien minuten buiten bewustzijn ge weest. Het meisje is ter observatie opge nomen in het Gemeente Zieken huis. De oorzaak van het onge val is nog onbekend. moest ondergaan om aan alle gestelde eisen te kunnen vol doen. In het veertig jaar oude gebouw zijn vrijwel geen kamers met eigen douche of bad. Ook de toiletten zijn voor het overgrote deel gemeenschappelijk en ruimtelijk niet goed verdeeld. Er werd gevreesd dat er ztch stonngen zouden voordoen in de elektrische en sanitaire in stallaties. Ook de centrale ver warming en de riolering wordt nagekeken. Maandenlang heeft het bestuur gezocht naar vervangende ruimte voor de ongeveer dertig bejaarden, omdat men hen met tegen de zin in ergens anders wilde plaatsen. Door onder meer deze omstandigheden kon de verbouwing niet vorig jaar plaats vinden, maar kan pas half augustus worden begon nen. De gemeente heeft een plan ontwikkeld met allerlei' voorzieningen voor de pas gereedgekomen serviceflat aan de Blois van Treslongstraat. met het plan instemmen, maar gaven te kennen op de Florjs de Vijfdelaan ten oosten van de kruising met de Blois van Tres- longslraat/Karei de Grotelaan een voetgangersoversteekplaats noodzakelijk te achten. Het col lege heeft inmiddels besloten ook deze voetgangersoversteek plaats aan te leggen. Schiedam - Tijdens een manoeu vre van het motorschip Tjoba (261 ton) in de Buitenhaven is een op de kade geparkeerd staande auto beschadigd De voorplecht van het schip raak te de auto aan de achterkant, Het spatbord werd ingedeukt Hoek van Holland De jaarhjk. se rommelmarkt wordt zater dag 9 augustus m de Prins Hen drikstraat gehouden. Kinderen tot dertien jaar kunnen naar eigen ideeen de verscheidene stands opbouwen. De straat is van tien tot zes afgesloten voor al het verkeer. Nadere inlichtin gen over deze traditie verschaft de VW. 's-Gravenzande Een zestienja rige bromfietser uit Schiedam is met hoofdletsel in een zie kenhuis in die plaats opgeno men. De Schiedammer reed gister- avond om half zeven op zijn brommer over de Maasdijk, Bij het passeren van enkele fietsers botste hij tegen een tegemoet komende fietser. Ondanks de helm, die de Schiedammer droeg, liep de jongen toch hoofdwonden op. Naaldwijk De Naaldwijksc winkels zullen tijdens de Oog st- en Oranjefeesten (28, 29 en 30 augustus) langer open blij- Vlaardingen De politie heeft de Vlaardinger AAL aangehouden omdat hij een sigarettenautomaat aan de Van Hogendorplaan Tiatf vernield. Op het bureau ver telde de man dat hij geld in het apparaat had gegooid, maar dat hij geen sigaretten kon trekken. Hij was toen zo kwaad geworden dat hij de ruit had kapot geslagen. Een gelijksoortig incident deed zich voor bij een café aan de Qosthavenkade. Daar was de 20-jange KM. buiten de deur gezet omdat hij andere bezoekers lastig viel. Eenmaal buiten besefte de Vlaardinger dat dat ook betekende dat hij niets meer te drinken kreeg. De café deur bleek toen echter op slot, hetgeen voor hem geen probleem opleverde. Hij trapte deze gewoon in. Schiedam/Maasland - Op de vluchtstrook van rijksweg 20 richting Hoek van Holland ter hoogte van de afslag Maasland is een 37-jarige Vlaardinger, de Turkse werknemer M.G. met zijn auto op een politiewagen geknald. Hij liep enkele schaafwonden aan de benen op en zijn passagiere, de 28-jarige G.G. een paar gekneusde ribben. De beide agenten raakten met gewond. De Vlaardinger reed de rijksweg op bij de oprit Maasland maar merkte te laat de lange file op. Hij bleef op de vluchtstrook njden, maar daar stond een Schiedamse politiewagen het verkeer in de gaten te houden. Waarschijnlijk weigerden daarna de remmen van de auto. In ieder geval'botste hij tegen de wagen. Beide auto's raakten total-loss. Er is nog een onderzoek gaande naar de toedracht. Deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad, Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam adres woonpi tel Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1