SCHIEDAMSCHE COURANT Lems laat „circus- verbod" vallen 'Tegenstanders .Rijksweg 19 vragen Kampe ervergoecting' College wil route bus 56 niet wijzigen GO® IÏIGJWS! Koop huizen in de Hoek Voortaan overleg met dierenbescherming Brand door hittegolf Maassluise ambtenaren mogen eerder naar buis Nieuwe regeling vuilniszakken: weinig problemen JA, IK N€€M D€ PROÉf YMCA BEZOEKT Vlaardingen „Rijbewijs ingevorderd m. Openbaar vervoer est aanpakken" IN SCHIEDAM EN VLAARDINGEN NIET Inbraken in het weekend Reinigingsdienst is redelijk tevreden- 9S Gil f Woensdag 6 augustus 1975"" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144t44 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25378 SCHIEDAM EN KETHEL "Hoek van Holland Aan de President van - Heelstraat en de Pre sident J. W. Wierds- mastraat znllen 22 eengezinswoningen worden gebouwd. Burgemeester en wet houder van Rotter dam zijn in principe akkoord gegaan om het voorhanden lig- gende bestemmings plan enigszins te wijzi gen, zodat de wonin- gen gebouwd kunnen worden. In het oorspronkelijke plan. waren beide per celen, tezamen onge veer 3695 vierkante meter, bestemd voor woningbouw in drie lagen en zeven garage boxen, De woningen zouden aanvankelijk warden gebouwd door de wo ningbouwvereniging .Rotterdam aan Zee", maar deze heeft zich echter als opdracht geefster teruggetrok ken. Het dagelijks be stuur van de Hoekse d eel gemeen teraad heeft als reactie daar op, gevraagd of Ele- mentum b.v. naast de bouw ook de verkoop van de woningen ter hand mocht nemen. Met dit verzoek heb- ben b. en W. reeds in gestemd. Elementum heeft zich bereid verklaard de woningen bij voor keur te züllen verko pen aan gegadigden die door de deelge- m een teraad zullen worden voorgedragen. Uit een enquête is al gebleken dat ongeveer - de helft van de gega digden een goedkope huurwoning achter laat, hetgeen de door stroming ten goede zal komen. Vlaardingen Een groep jonge lui van de Young Men's Chris tian Association brengt op vrijdag 8 augustus een bezoek aan Vlaardingen. De voorna melijk uit Engeland en Ierland afkomstige jongelui worden ontvangen door een werkgroep van de Vlaardingse afdeling van de Christelijke Jongeren- vereniging Liefde en Vrede. 's Middags is er een ontvangst in het gemeentehuis door het ge meentebestuur onder aanvoe- h ring van burgemeester W. Kie- :t boom. Hierna gaat het gezel schap de stad bezichtigen. Het- bezoek aan Vlaardingen vormt voor de buitenlanders het sluitstuk van het internatio nale YMCA-kamp, dat in Huls horst wordt gehouden. Onge veer tachtig jongeren van zes tien tot drieëntwintig jaar uit 1 vijf landen hebben in deze week een show samengesteld. Met deze show, die zang, volks dans, toneel en creatief spel bevat trekken de jongeren ver schillende gemeenten langs. Vlaardingen is er een van. De show wordt 's avonds in ge bouw Triangel opgevoerd- Schiedam Op het politiebureau j ket rijbewijs ingevorderd van <-de 31-jarige Vlaardinger A. F. v. S. De man was niet voor - de eerste keer door agenten dronken achter het stuur aan getroffen. Dat gebeurde bij een lichte aan- njding op het kruispunt van de Burgemeester van Ha aren! a an "en de Nieuwedamlaan waar hij bij was betrokken. nader onderzoek bleek dat hij bij een aanrijding die een uur aan Kortlandstraat -bad plaats gevonden was door gereden. a de blaastesten en de bloed proef kon de Vlaardinger naar buis terugkeren. Schiedam Het „circus- verbod" in Schiedam be hoort al weer tot het verleden. Burgemeester Arie Lems heeft beslo ten deze geruchtmaJcen- de maatregel aanzienlijk te verzachten. Dat bete- 1 kent dat vanaf vandaag- circussen met dieren- nummers weer welkom zijn in de stad. De burgemeester is over stag gegaan door de vele argumenten die tegen hem zijn ingebracht na dat hij begin dit jaar het „verbod" afkondigde. Circussen, met nummers waarin dieren op tegen natuurlijke wijze hun rol werd opgedrongen mochten in Schiedam niet meer komen. Dat Lems deze voor velen weinig sympathieke maatregel nu weer laat varen is ondermeer geko men na een discussie in de commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken. Een forum waarin twee dierenartsen en een inspecteur van de dierenbe scherming zaten, gaf als haar mening dat er in Nederland weinig of geen misstanden in circussen worden geconsta teerd. Het begrip „tegennatuur lijk handelen" was volgens hen niet bruikbaar omdat heel het 1 Het mag weer in Schiedam. maatschappelijk verband te- vat gennatuurlijke elementen be- In een vergadering van ABZ die deze week werd gehouden kon digde Lems aan dat hij zijn maatregel aanzienlijk zou ver zwakken. Eerst moest hij echter nog een felle aanval van Ge rard Verhulsdonk (fractieleider van de WD die de gehele dis cussie op gang bracht) gedogen. In niet mis te verstane bewoor dingen legde Verhulsdonk nog eens uit dat het „verbod" van Lems niet was gestoeld op ei gen ondervindingen (wat de burgemeester overigens ontken de). De omgekeerde bewijslast die Lems propageerde („laat men nu maar eens aantonen dat men het goed doet") vond Verhulsdonk een „gruwel voor elke jurist en niet-jurist". Burgemeester Lems vertelde daarna echter dat hij voortaan elk circus zou toelaten mits aan enkele voorwaarden was vol daan. Die voorwaarden behel zen dan voornamelijk de dres suur, het transport en de voe ding van de dieren. Hij zal dit in overleg gaan doen met het hoofdbestuur van de dierenbescherming. Deze moet hem als een circus om een vergunning vraagt vertellen of het om een „goed" of „slecht" bekendstaand circus gaat Ook zal hij een aantal richtlijnen hierover vragen. Circussen die nu in Schiedam willen optreden kunnen al van deze verzachtende maatregel „profiteren". Wtjkgrocp Zuidbuurt beschuldigt college van tegenwerking (fi Uit onze krant van zater- dag 19 april. Vlaardingen - Het Vlaardingse college van burgemeester en wethou ders vindt het niet nodig om de route van buslijn 56 te wijzigen of stopplaatsen op verzoek in te voeren. De wijkgroep Zuïdbuurt beeft het college in april gevraagd, om het openbaar vervoer vooral voor de bejaarden in de Westwijk te verbeteren. Het gemeentebestuur ziet niets in een rmglïjn, waarin de bejaar denflat Mamix betrokken is, zoals de wijkgroep voorstelde. Volgens b. en w. heeft dit ver mindering van de vervoersser- vice voor de wijk tot gevolg. "Omdat veel reizigers dan een "onnodige" omweg zullen moe- Vlaardingen Tweemaal moest de brandweer uitrukken voor kleine brandjes die waren ont staan door de hittegolf van de laatste dagen. Door broei en zonnewarmte was in een meu belbedrijf aan de Industrieweg brand ontstaan. Het vuur kon snel worden bedwongen en de schade bleef gering. Aan de Sperwerlaan ontstond een grasbrandje, dat vermoedelijk is ontstaan door een stukje Vlaardïngen/Schiedam v t v *\r - De Kerngroep Delft van iV,ryT vV"* "'ri?' li? de Vereniging Miüeude- 1 V -v,v" TCV'v''!"v'V' 'v- fensle vraagt de ge meenten Vlaardingen en Schiedam om een finan ciële bijdrage in de strijd van de vereniging tegen de aanleg van Rijksweg 19, dwars door het aan te leggen recrea tiegebied Midden-Delf land. Na een bijdrage van de gemeente Delft en verschillende andere inkomsten staan de mi lieuactivisten in totaal nog voor 750 gulden in het krijt. In een schrijven aan de ge meentebesturen wijst de kerngroep erop, dat twintig mensen werken aan plaat selijke en meer algemene milieuproblemen. Wat be treft de Rijksweg 19-probIe- matiek heeft de Kerngroep- Delft hierover een nota uit gebracht, waarin de ver schillende aspekten nader worden uitgewerkt en alter natieven worden, aangedra gen. Verder is een kampeer- actie gehouden op het zand- lichaam voor de rijksweg om op het probleem de aan dacht te vestigen van de direkt betrokkenen. |Het opstellen, drukken en ver- - spreiden van de nota heeft Begin juni werd er op het geplande tracé van Rijksweg 19 uit protest gekampeerd. Nu vragen de organisatoren 1300 gulden gekost en de een ..kampeervergoeding". kampeeraetie zo'n 1100 gul den. Het tekort van 750 gul- enigïng erg moeilijk met de juist nu is het belangrijk te vragen en met de opgeda- wikkelingen in te springen", den maakt het voor de ver- acties verder te gaan. „En om naar reacties op de nota ne kennis op nieuwe ont- betoogt de Kerngroep Delft. iiiïiiiiiiiiifiiiiiiiiniJimjïiniiiiiimJiitjjrrfifiinfiiiiinmiMjminmiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiintiirniiiijiijiJiïiirfitnrfii nmrunjiiifiiJiimiuiniiiiimmumiriiiiirnitiiniiiiiiitiiiiiiiimiiumifJiiimiuiiiiiiimrHijiiumiiiJiiifjiiiiiriiiifiirmiiiiinitiriiiirrmiiiiiKiuiimiiii die diensten en bedrijven waar Over invoering van een tropen- de middag, zonder lunchpauze. gepaste werktijden. Ook in Schiedam gelden voor de amb tenaren de normale werktijden. Maassluis Zolang de huidige warmtegolf aanhoudt zullen de Maassluise ambtenaren werken jn Vlaardingen is van de invoe- volgens een „tropenrooster." ring van een tropenrooster voor Dit houdt in dat de werktijd de ambtenaren nog geen spra- Het Maassluise tropenrooster aaneengesloten is van zeven ke..Slechts het toeleveringsbe- geldt voor de ambtenaren op de uur 's morgens tot twee uur in drijf heeft aan de warmte aan- gemeentesecretarie en „voox „het dienstbetoon dit toelaat". Het gemeentebestuur adviseert zijn burgers daarom zoveel mo gelijk eerst telefonisch na te gaan of men bij een bepaalde dienst terecht kan. rooster voor de Maassluise scholen, die volgende week weer beginnen, wordt nog over leg gepleegd met de rijksinspec tie. itu Hf liiiiN niiiiiii jiii inn Nijiiiiiiiiiiu ten maken", betoogt het college. Volgens b. en w. moet dan boven dien de rusttijd voor de chauf feur bij het station Vlaardin- gen-West vervallen, zodat er op de gehele lijn 56 slechts één eindhalte overblijft Onregel matigheden in de uitvoering van de dienstregeling zijn hier door moeilijker op te vangen, terwijl door de kortere halte- ringstijden van de bus bij het station West de aansluiting van trein en bus zal verslechteren. De EL.T. koestert dan ook gro te bezwaren tegen het invoeren van een ringlijn," meent het gemeen tebestu ur. Ook in de invoering van een stop plaats op verzoek ziet het colle ge geen heil: "Omdat bij het toepassen van stopplaatsen op verzoek een goede dienstrege ling in gevaar komt". De be jaardentaxi waarvan de wijk groep zich voorstander toont komt in het antwoord van b, en w. niet voor. Maar het college is wel bereid te bekijken hoe in de vervoersbehoefte van de in de Mamixflat wonende bejaar den kan worden voorzien. „Een studie hieromtrent is gaande. Zodra deze is afgesloten zullen wij een beslissing nemen", be looft het Vlaardingse gemeente bestuur. Vlaardingen In het afgelopen weekend is ingebroken in een café aan het Etna us en in een discotheek aan de K.W.-haven. In beide gevallen werden de automaten opengebroken en werd het geld hieruit meegeno men. Verder brachten inbrekers een bezoek aan een gemeentepand aan de Hofland. De buit: een schrijfmachine. Uit een bedrijf spand aan de K.W.-haven na men de dieven een cassette-re corder en 88 gulden mee. Ten slotte meldde de Vlaardingse mej, W. van V. dat haar Volks wagen vanaf de J. P. Coeniaan was gestolen. Schiedam De inwoners van Schiedam houden zich aardig aan de nieuwe regeling van de gemeente om van 1 juli af alleen vuilniszakken van het Komo-keur buiten te zetten. Dat is de voorlopige conclusie van de Gemeentelijke Ver voer-, Reinigings- en Ontsmettingsdïenst (VROM) na een paar steekproeven die deze week langs de routes van enkele vuilniswagens werden gehouden. Er staan nu weinig merkloze plastic zakken voor de reinigings dienst klaar. Dit in tegenstelling tot begin dit jaar toen de regeling ook werd ingevoerd. Een groot aantal Schiedam mers bleek daarvan niet op de hoogte en klaagde dat het vuil niet werd opgehaald. Naar aanleiding van deze klachten besliste de gemeenteraad in maart dat de regeling zou worden opgeschort tot 1 juli. „Nu zijn er weinig problemen. Wij zijn nu redelijk tevreden", vertelt direkteur. B. T. Kraan, „hier en daar staat er nog wel eens een. die we dan laten staan. Toch zijn we soepel. We gaan echt niet een berg met zakken nazoeken om te kijken of er soms een tussen zit die geen komo-merk heeft Zo kinderachtig rijn we niet". De reinigingsdienst zegt meer last te hebben van de rommel die vaak naast de zakken worden geplaatst „Die laten we absoluut wel staan", aldus VROM-direkteur Kraan. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. paam: adres: woonpt. tel.: i Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer $34, Rotterdam. If I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1