„24 uur van Schiedam": ©TIPS Ursus en HVO: veel mogelijkheden ven eling uitgesloten Anneke van der Ende doet ervaring op Duitsers bleven weg... Zwaluwen Exe.920: nuttig Satelliet scoort half dozijn 9EM3p iMpftSISR Non stop evenement op wielerbaan Schiedam Ada Fors wint in België Zaterdag-competitie dames Draaiboek WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1975 4 HRRSH' HSRSR' 9 Vanavond hoopt Cees Zwambom zijn entree in de topelf van FC Vlaardingen *74 te maken. Tegen het Schipluidense Assop de club die getraind wordt door oud speler van Fortu na, Mar Schippers 9 Klacht van Zwaluwen-spelers: Het gras was te hoog 9 Niette min dwongen de vogels KWH een 2-2 gelijk spel af 9 En wonnen met straf schoppen 9 Trainer Frans de Kruis, verheugd over de triomf en het feit dat de meeste spelers al in conditie waren; „In zo'n vorm ver slaan we ook FC Vlaardin gen "74." 9 Maar dat zal wel als een grapje bedoeld zijn 9 HVO met of zonder Theo Struyck scheelt nog altijd een slok op een borrel 9 Vanavond pas Holland- ia an's eerste oefenwedstrijd 9 Tegen Alblasserdam, in het kader van de nederlaag serie 9 Zaterdag weer een groot paarden con cours in de Holywijk'9 De organisa tie hebben de Schiedamse clubs 9 Eveneens is er bij „Soenda" een groot tennis toernooi dat tot 17 augustus duurt 9 En niet te vergeten van de Europese (jeugd) zwemkampioensc happen in Genève, die morgen al be ginnen 9 Van Vlaardingse zijde doet daar Diane Ede- lijn (mgslagen) aan mee. Vlaardingen Zowel HVO-trainer Harry Bou quet als Ursus-collega Dirk Hoogeboom hebben met tevredenheid hun selecties aan het werk gezien. Natuurlijk, Bou quet, wiens ploeg met 2-3 verloor, wijst vooral op de toekomst. Een neder laag tegen een vierde klasser zo vroeg in het seizoen zegt nog weinig, terwijl Dirk Hoogeboom uit dit eerste goede re sultaat - Ursus verloor afgelopen zondag met. 5-1 van Groeneweg - de nodige „pep" zal weten te halen. Het echte klasseverschil kwam er dan ook niet uit. Ursus open de opvallend slagvaardig, met in het doel Frans van de Poel en Gerard Hcogeveen als voor- stopper. Het experiment leek te gaan mislukken, toen HVO a! na tien minuten een voor sprong nam. De harde kopbal van Boun betekende 1-0. Tien minuten later kwam Ursus al weer naast de Vlaardingers. De Se hi edammers, op dat moment duidelijk sterker, zagen Hans Schinkel op een voorzet van NIeuwstraten doeltreffend uit halen: 1-1. Meteen vanaf de aftrap nam Ur sus in de tweede helft een 1-2 voorsprong. Via Peet Mulder kwam de bal bij Ton Braven- boer die zich geen moment be dacht en hard inschoot: 1-2. Met Huigen voor Timmers en Kui ters in de plaats van doelman Van de Poel, werd het onmid dellijk na de keeperswisseling 2-2. Joop Kuiters had in het Schiedamse doel nog geen bal aangeraakt, toen Visser hard onder de kruising mikte. Direct hierna oogstte de Schiedamse goalie echter het nodige ap plaus door een harde Vlaar dingse kopbal fraai uit zijn doel te ranselen. Maar Ursus, met het goed spelen de duo Aad de Held-Gerard Hoogeveen als sterke as, zette HVO opnieuw onder druk. Zo zelfs, dat de Vlaardingse defen sie een voorzet van Wim Huigen niet afdoende kon wegwerken. Tien minuten voor het einde betekende dat voor Ursus de zege, want Henk Verweij zorg-' de prompt voor 2-3. Ook de wedstrijd tussen de beide' reserveteams leverde een Schie damse zege op: 1-2. In het Schiedamse doel speelde Henk Ras - afgelopen zondag nog keeper in het eerste - een uitste kende wedstrijd. Schiedam „Het is gewel dig, we komen tijd te kort". Deze opmerkelijke tegenstrijdigheid, opge tekend uit de mond van Harga-voor2itter Jan Gordijn, tekent het sfeertje waarin de „24 uur van Sehiedam" wordt rondgepraat. Om alle misverstanden me teen maar uit de wereld te helpen: het evenement verloopt organisatorisch uiterst soepel. Jan Gor dijn: „Het aanbod is zo1 groot, dat we aan die 24 uren niet eens genoeg hebben". Het comité is blij met dit massale „ja" vanuit het Schiedamse sportleven. De opbrengst van het evene ment komt ten goede aan de dierenbescherming afde ling Schiedam. Over die op brengst tast het comité ui teraard nog in het duister, „maar", zegt Jan Gordijn, „we zijn enorm optïmisti- Door Hans Soeters sch, want gezien de vele reacties venvachten we erg veel mensen. Er komt dan ook een bord waarop we de bezoekersaantallen en het geldbedrag gaan bijhouden. Iedereen ziet dan naar welk eindbedrag we toe gaan". Het comité heeft er dan ook alles aan gedaan om te voorkomen dat er tijdens de 24-uurs manifestatie ook maar een moment van ver veling kan optreden. Sport, muziek en variété wisselen elkaar af. Het programma start op vrijdagavond 20.00 uur en gaat non stop door tot zaterdagavond 20.00 uur. Een van de stuwende krach ten achter het evenement, Dick van Gelder, krijgt al op vrijdagavond 15 augus tus een voorproefje wan neer in bar-disco-dancing Granada de eerste van de twee voorronden voor de miss-Harga-verkiezing wordt gehouden. Op vrijdag 22 augustus volgt de laatste voorronde. Beide verkiezin gen beginnen om 21.00 uur. Met de TROS zijn onder handelingen gaande om de mooiste miss, die vanaf dat moment een jaar lang de titel „Mïss-Harga" draagt, af te vaardigen naar de miss-Holland-verkiezingen. Voor de winnares ligt in elk geval een weekendreis naar: Londen (voor twee perso nen) te wachten, De deelnemers aan de Harga- discjockey-verkiezing kun nen gebruik maken van de professionele apparatuur van de Var a-drive in-disco- tbeek. Jan Gordijn; „We hebben er alles aan gedaan om het zo aantrekkelijk mo gelijk te maken. We ver wachten nogal wat publiek van verschillende pluimage, maar juist omdat de sport zal overheersen verwachten we geen moeilijkheden. In tegendeel zelfs, we rekenen er op dat we die 24 uur zonder wanklanken door kunnen komen. Fietsen en hardlopen.... belangrijke onderdelen van de 24 uur van Schiedam KERMIS Om die reden ook worden er op het parkeerterrein van het wie- lerbaancamplex diverse kermi sattracties geplaatst, „zodat", aldus Jan Gordijn, „iemand zich tóch kan vermaken als er op de baan of op het midden terrein iets gebeurt dat niet zijn interesse heeft". Al zal dit, gezien de snelheid waarmee men. zich door de pro gramma-onderdelen dient heen- te werken, wel meevallen. Elk onderdeel duur niet langer dan vijftig minuten en wordt beslo ten met voor de aanwezige niet- wïelrenners de gelegenheid het baanrecord (met als record de eerste tijd van de avond) te breken. Voor de winnaar is er een fonkelnieuwe fiets als prijs beschikbaar. Een onderdeel dat eveneens op vaste tijdstippen terugkeert is een „Australische achtervol ging", met als bijzonderheid dat de „renners" zich op autopeds dienen voort te bewegen. Die (vier) autopeds zijn tevens de prijzen welke worden uitgereikt aan de winnaars van de lampio noptocht (per wijkvereniging één winnaar). De jeugd, vanaf zes jaar, komt voorafgegaan door muziekkorpsen naar de wielerbaan. Het vertrekpunt is de Rembrandtlaan, vrijdag avond 20.00 uur. Het grootste aandeel in de 24 uurs manifestatie leveren de sportclubs. Zo gaan de plaatse lijke handbalclubs (Wilton, UVG, DWS, Scylla en HVK) strijden om het kampioenschap van Sehiedam. Dit was aanvan kelijk ook de bedoeling voor de korfbalteams, maar uitgere kend ot> zaterdag 30 augustus begint de korfbalcompetitie. Een Schiedamse selectie, be staande uit spelers van SSC Harga, ODI en Succes, zal nu op zaterdagmorgen een wed strijd spelen'tegen een sterke tegenstander. Dat doet ook het volleybalteam van Passage/VCJ, met als ver moedelijke tegenstander Star- lift/Blokkeer. Een voetbalteam, van journalisten treedt in het strijdperk tegen een team be staande uit Schiedamse trai ners, terwijl een viertal verslag gevers op de wielerbaan een achtervolging rijdt tegen de baaneormnissie. De Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna heeft de organi satie op zich genomen van de op zaterdagmorgen te houden prestatieloop en de nachtloop voor atleten, die 's nachts om drie uur wordt gelopen. Het ligt in de bedoeling om voor de nachtloop enkele bekende atleten aan te trekken. Uiteraard wordt er op de wieler baan ook gefietst. Hoogtepunt worden de „revanches" van de WK in Kocourt, met aanslui tend daarop weer voetbal (Va- ra-TV-team tegen de Schiedam se sportraad). Het programma wordt besloten met wedstrijden voor skelters, die tijdens eerder gehouden testritten snelheden van rond de honderd kilometer per uur lieten registreren. Jan Gordijn: „Het pro gramma zit overvol, maar desondanks willen we proberen er toch nog wat onderdelen bij te krijgen. Als dat lukt kor ten we sommige onder delen gewoon iets in. We vinden het bij voorbeeld jammer dat we nog niets van de turnverenigingen hebben vernomen, want bij voorbeeld het optre den van een langemat- ploeg, of trampoline lijkt ons uitstekend passen in het geheel. Maar hoe dan ook: we zijn dik tevre den met hetgeen nu reeds is bereikt. Het wordt een succes, daar ben ik zeker van...." Van onze sportredactie Vlaardingen Over het algemeen waren de tl}-' den van de Nederland se zwemjeugd in de drielandenstrijd tegen West-Duitsland en En geland niet best In Hengelo moesten zelfs Agues Jansen en Edwin Kooyman op zoveel mo gelijk nummers te werk worden gesteld, om de schade, door veie va kanties, zoveel moge lijk te beperken. Van regionale zijde was alleen Peter Geelen van Strijen in staat om een kringrrecard te evena ren, Op de 100 vrij voor jongens onder de 14 jaar klokte hij 1.01 en dat was een evenaring van het record dat al enkele jaren op naam staat van Rob de Gier. Anneke van der Ende van VZC, die voor het eerst in een internatio naal toernooi zwom, klokte de 200 vrij meis jes in 2.23.3 en dat hield een zesde plaats in. Winnaar werd hier Eline Herfst van zwemclub Rotterdam in 2.15.7. On danks die winst bete-" kende dat geen kringre- cord, dat nog altijd met 2.13.3 in handen is van Ada Pors. Op de SÖ0 vrij eindigde Eline Herfst in tweede positie (9.47.2) en op de 100 vrij was Anneke van der Ende goed voor 1.07.2 en dat hield een zesde plaats in. Ook klasseer de Vlaardingse Anneke zich als zesde op de 400 vrij in 5.03. Bij de jongens op de 1ÜÜ vrij finiste Peter Geelen van Strijen in derde po sitie in 1.01 terwijl cp de 200 schoolslag Edwin de Jong van ZPB tot 3.54.3 kwam. Op de 200 rugslag moestPeter Geelen genoegen nemen met een zesde plaats in 2.48.4, terwijl op de 400 wisselslag Peter Geelen als vierde eindigde in 2.38.1. 1 Op de 200 vrij klokte Pe ter Geelen 2.30.3 (zesde plaats), terwijl Edwin de Jong de 100 school aflegde in 1.20.2. En dat hield een vierde plaats in. Vier VZC'ers waren te gast bij de jaarlijkse zwemstrijd Damme- Brugge in België en wa ren daar succesvol. Ada PorS was de snelste op de 4500 meter vrije slag dames, gevolgd door Irene van der Laan op de zevende plaats. Bij de heren finiste Frits- Jan Edeiijn in vierde positie. En op de school slag was Ilse Verhey van VZC goed voor een zevende plaats. De zwemstrijd trok maar liefst 8000 toeschou- Vlaardingen Zwaluwen en Ex celsior '20 maakten er gister avond in Vlaardingen een nut tig oefenduel van. Zwaluwen, in de eerste helft toch Wel dui delijk sterker, slaagde er niet in het overwicht in doelpunten uit te drukken. Temeer omdat Excelsior, met Cor Zuiderwïjk als invaller-libero, het verdedi gend toch wel goed deed. Gescoord werd er pas in de twee de helft, toen bij Excelsior Wim Putter was ingevallen,voor Jan van de Luitgaarden en routi nier Wim Tieman als laatste verdediger fungeerde. Na tien minuten werd het op wonderlij ke wijze 0-1. Martin de Vette miste van dichtbij een juweel van een kans, maar zag Sjaak' van Huet razendsnel de bal on derscheppen, die anders zou zijn achter gegaan. Van Huet mikte alsnog de bal voor het Vlaardingse doel, waar Martin de Vette zijn eerdere misser met een kopstoot goedmaakte: 0-1. Vijf minuten later was het echter' alweer gelijk. Leen Pijpers so leerde knap door de Schiedam se defensie en maakte alleen voor doelman Coen van de Pas geen fout: 1-1- Hoewel er verder niet meer werd gescoord, bleef het duel aantrekkelijk om te zien en voor beide trainers nut tig genoeg. Bij de reserveteams versloeg Zwaluwen de Schie dammers met 2-1, Vlaardingen Het trainingskamp in Zeist heeft het team van Satelliet zeker goed gedaan. De Vlaardingers, gisteravond tegen het Schiedamse GTB opvallend productief, bewezen bovendien qua opbouw al veel verder te zijn dan de ploeg van Frans Steenbergen. De Schiedammer maakte er overigens geen probleem van, wetende dat bij bezig is zijn spelers een ander speltype aan te leren en dat een dergelijke omschakeling nu eenmaal tijd kost. Juist daarom was het zo jammer dat GTB al heel snel door persoonlijke foutjes (Jan Zwep) op een 2-0 achterstand kwam te staan. Toen leek alles nog niet zo moeizaam te gaan verlopen, want Bouk Steenbergen verkleinde de achterstand tot 2-1. Het bleek echter schijn, want toen de wedstrijd eenmaal voorbij was had Satelliet zesmaal doeltreffend uitgehaald. Voor de Vlaar dingse doelpunten zorgden: Mar Sijs (2x), Peter Hoek (2x), Arno Smit en Wagemakers elk éénmaal Van onze sportredac tie Vlaardingen Thans zijn ook de dames die op zater dag voetballen, in gedeeld door de af deling Rotterdam van de KNVB. In 2 A neemt het Vlaar dingse Satelliet het op tegen FIOS, GOZ, WFB, WRW, ZBVH en Zwart Wit. Omdat in ver band met de nieu we accommodatie van MW'27 er ook voor de dames mo gelijkheden zijn. zijn de Maaslandse dames, die vorig jaar nog onderdak vonden bij Naald wijk, thans in de derde klas A inge deeld. Samen met DOS'32 DOTO, Eureka, HOV, FC Rotterdam, Smits- hoek en Sunlightv Mathé Pronk, met gangmaker Nop Kach bovenin de baan, plaatst een aanval op Ga-' by Minneboo, rij dend achter Bru no Wal rave. Ruim tweehonderd kij kers waren getui ge van dit duel bij de stayers, die echter ook niet in staat waren de grote tegenvaller van gisteravond het wegblijven van de Duitse ploeg - naar de achter grond te rijden. De wielerbaan Schiedam, één van de vijf banen waarop naast de Nederlandse en Belgische équipe, óók de Duitsers zouden rijden, moest het daar door doen met een zogenaamde interland HoIIand- Beigië. Doordat Duitsland, dat eerst wel, toen weer niet en toch weer wél zou ko men, uiteindelijk écht niet kwam, won België met 3-1. De enige Ne- derander die tot twee overwinnin gen kwam, was sprinter Ben ten Tije. Meer over de interland op de Schiedamse baan: zie Rotterdamsch Nieuwsblad. 20.00 uur Opening door de heer H. Wlllems van Beve- ren, erevoorzitter Dierenbe scherming afdeling Schie dam 20.00 uur Start lampionop- tocht, met als vertrekpunt Rembrandtlaan. Medewerk ing wordt verleend door de wijkverenigingen en de Schiedamse muziekkorpsen 20.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 21.05 uur Wielrennen (baan- wedstrijden) met op het mid denterrein demonstraties Taekwon'Do (sportschool Lagerwaard) 21.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 22.05 uur Wielrennen (baan- wedstrijden) 23.00 uur Miss-Harga-verkie zing, met aansluitend de Harga-dj verkiezing en op treden van Shape of Things 02.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 0355 uur Atletiek nachtloop over tien kilometer (organi satie AV Fortuna) Start en finish wielerbaan. 03.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 04.05 uur Optreden Steelband 08.00 uur Prestatieloop (ver schillende afstanden) met start en finish op de wieler baan 08.15 uur Achtervolging tussen journalisten-équipe en baan- commissie, met aansluitend aankomst deelnemers presa- tieloop 08.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 09.05 nur Korfbalwedstrijd met Schiedams selectieteam 0955 nur Baanrecord voor niet-wielrenners 10.05 uur Voetbal journalisten- trainers 10.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 11.05 uur Damesvoetbal DR2- VFC 11.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 12.05 uur Handbalwedstrijden om het kampioenschap van Schiedam (Wilton, DWS, UVG, Scylla en HVK) 12.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 13.05 uur Volleybalwedstrijd met PassagefVCJ 14.05 uur Wielrennen (haan- wedstrijden) met op het mid denterrein boksdemonstra- ties SBV De Haan 14.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 15.05 uur Handbalwedstrijden om het kampioenschap van Schiedam 15.55 uur Baanrecord voor «iet-wielrenners 16.05 uur Wielrennen (baan- wedstrijden) revanches van de WK in Rocourt, met op het middenterrein demon straties paardesport 1655 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 17.05* uur Voetbalwedstrijd .tussen Vara-tv-team en Schiedamse sportraad 17.55 uur Baanrecord voor niet-wielrenners 18.05 uur Karting' (skelters) -door het'Landia Kartteam uit De Meem 20.00 nut Sluiting I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4