SCHIEDAMSCHE COURANT Bewonersverenigingen willen meebeslissen over opbouwwerkers WERKLOOSHEID AANZIENLIJK TOEGENOMEN YMCA GO0 MI6UWS M, IK M€€M D6 PROff Benoeming zr. Veenstra onzeker Bloemeiiexpositie ie tropische hitte Brief aan ministerie: stel benoeming uit Standwerkers op de barricades Zilver voor vijftig jaar tuinieren Schiedamse bejaardenpas vervalt Auto schept bromfietser Ruim een kwart meer dan vorig jaar Nog geen „ja" tegen directiepost Maandag 11 augustus 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD100ête jaargang no. 25381. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262568 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Met het be zoek aan Vlaardingen en het geven van een show in gebouw Triangel is het voor de tachtig jongeren van de Young Men's Christian As sociation afgelopen: de groep, die een week lang In Bulshorst kamp had gehou den, is dit weekeinde weer vertrokken. De groep jongelui van de YM CA was in Vlaardingen op uitnodiging van de plaatse lijke afdeling van de Chris telijke Jongerenvereniging Liefde en Vrede. De jonge ren van 16 tot 23 jaar, die afkomstig zijn uit vijf lan den voornamelijk Enge land en Ierland hebben in Bulshorst een show met zang, volksdans, toneel en creatief spel samengesteld. In enkele Nederlandse ge meenten hebben de jonge ren deze show opgevoerd en aan Vlaardingen werd het laatst een bezoek gebracht. Voordat de show in Trian gel was te zien, zijn de jon geren op het Vlaardingse stadhuis door burgemeester KJ eboom ontvangen (ziefo- to). Daarna bezichtigden zij nog de stad- Schiedam De bewonersverenigingen van de drie oude wijken hebben vandaag het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CKM) gezamenlijk verzocht om de benoeming van een opbouwwerker voor deze wijken op te schorten. In de brief die aan het ministerie en het gemeentebe stuur is verzonden ageren Oost, West en Zuid fel tegen de ondemokratische wijze waarop de Kath olieke Stichting voor Sociale en Culturele Arbeid (KSCA) deze funktionarissen benoemt en begeleidt. De verenigingen willen eerst ook beslissingsbe voegdheid over de opbouwwerkers. !n een lome warmte hebben vrijdagavond een handvol standwer kers geprobeerd het winkelend publiek op het Liesveld een beetje aangenaam bezig te houden. Sommigen luk te dit wel, met als 'ge volg dat hele drommen hun stand omringden. Anderen kregen het niet voor elkaar de aan dacht van de passanten op zich te vestigen en lieten derhalve de boel maar de boel. Het was eigenlijk ook wat te warm. Toch waren er na sluiting van de win kels en de stands prij zen voor de beste de- monstrateurs, of ze nou veel verkocht hadden of niet, of de mensen nu kwamen luisteren of niet. Standwerkers G. Weide, W. van'Schaik en S. Keizer gingen met de lauweren strijken. Vlaardingen Aan voorman tuinder J. van der Lugt (64) van de Vlaardingse plantsoe nendienst is bij Koninklijk Be sluit de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. De heer Van der Lugt was gisteren precies vijf tig jaar in dienst bij de afde ling plantsoenen van het be drijf gemeentewerken. 'Afgelopen vrijdag heeft burge meester W- A. Kieboom van Vlaardingen. hem. de eremedail le uitgereikt in de kantine van het bedrijf gemeentewerken aan de Hoflaan. Voorman-tuin man Van der Lugt, die tevens een verwoed imker is, werd de laatste jaren veelal betrokken bij de groenvoorzieningen in de wijk Holy (ondenneer de groen- gordel langs de Vlaardingse Vaart). Bij zijn veertigjarig dienstverband ontving hij uit handen van oud-burgemeester mr. J. Heusdens al de bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Schiedam De Schiedamse be jaardenpas zal per 1 december gaan vervallen. Daarvoor in de plaats komt de landelijke pas voor bejaarden, met meer faci liteiten. Bejaarden die in het bezit zijn van het gemeentepasje behoe ven voor de aanschaf van het papiertje dat in het hele land geldig is niet het volledige be drag van zes en een halve gul- den te gaan betalen. Zij kunnen volstaan met twee gulden. De gemeente betaalt dan het res terende bedrag, gedeeltelijk ge subsidieerd door het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. De invoering van de landelijke pas gaan de ambtenaren daar na nader uitwerken met de Raad voor Bejaardenwerk, zo is deze week bekend gemaakt °P de openbare vergadering van de raadscommissie voor so ciale zaken en volksgezondheid. Vooral de Gorzenaren liggen overhoop met de KSCA die is gevestigd aan de Over- schiesestraat Voorzitter A, Zwambom, één van de on dertekenaars van de pro testbrief, ziet de stichtings vorm voor de begeleiding van dergelijke functionaris sen totaal niet zitten. Hij vindt het een gesloten dub, waar derden helemaal bui ten worden gehouden. De besturen van de bewoners verenigingen willen nu dat de afspraken tussen de stichting en de opbouwwer- s 21-jaxige Rotter- is vrijdagavond Schiedam De dammer TJL gewond geraakt toen hij door een auto op de Broersvest werd geschept. De bestuurder van de auto, de 23-jarige A. C. v.d, B. werd plotseling met brommer geconfronteerd toen deze tussen een aantal gepar keerde auto's doorreed. De Rot terdammer is met een gebro ken kuitbeen naar de Nolet- stichting gebracht Vlaardingen De werkloosheid bij de mannen in bet Waterweggebied is vorige maand aan zienlijk toegenomen: een stijging met dertien procent tot in totaal 1260 werkzoekenden- Ver geleken met juli van het vorig jaar ligt de werkloosheid zelfs ruim een kwart hoger. Bo vendien moet, gelet op het grote aantal afgege ven ontslagvergunningen en het aanzienlijke aantal nog slechts voor een opzegtermijn werk zame mannen en vrouwen, gevreesd worden dat de stijging van de werkloosheid voorlopig niet kan worden teruggedraaid. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, drs. Harberts, ziet de toekomst dan ook sombei in: „Met uitzondering van de bouw en de me- taal". De toename van het grote aantal werkzoekenden is voor een deel het gevolg van incidentele factoren als de vakantieperiode en de op gang gekomen inschrijving van schoolverlaters. Een andere factor is de sterke toename van het aantal werkzoekende buitenlandse werknemers, een stijging van ruim vijfenveertig procent tot in totaal 115 werkzoekenden. Dit hoge cijfer is een gevolg van de dalende economische bedrijvigheid, maar ook van de legalisatie van illegaal in ons land verblijvende gastarbeiders, die zoals Harberts stelt „zfch nu niet meer tevreden hoeven te stellen met het werken in het duister bij min of meer bonafide werkgevers". Volgens Harberts zijn de werkloze buitenlanders voor het overgrote deel Turken. Bij de vrouwen was na de toeneming van de vorige ma Eind het aantal werklozen nu 23 hoger, een toename dus van vijf procent De vraag bleef bij de vrouwen geheel op het peil van de vorige maand (de verhouding vraag aanbod is hier één op drie), bij de mannen daalde de vraag met tien procent De vraag-aanbod-verhouding begint hierdoor in zijn totaliteit het cijfer één dicht te benaderen, maar als de beroepsgroep metaal buiten be schouwing wordt gelaten, is de vraag naar man nen 475 tegen een aanbod van 1058, een verhou ding van 1 op 2,2. De vraag bij de mannen daalde vooral bij kantoor bedienden en de overige beroepen en bleef op peil voor de bouw en de metaal. Bij de vrouwen werd minder naar kantoorpersoneel gevraagd. Schiedam De benoeming van zr. Veenstra tot adjunct-direc trice van het Gemeente Zie kenhuis staat op losse schroe ven, Bet blijkt namelijk lang niet zeker te zijn, dat zij deze post zal aanvaarden. Zelf wil de zij tegenover ons geen ja en geen nee zeggen. „Er wordt nog over gesproken", aldus nr. Veenstra die nu nog hoofd van de verplegingsdienst is. Zuster Veenstra werd ruim een jaar geleden benoemd tot hoofd van de verpleging6dienrt. Er ontstonden al vlug problemen met de directeur van. het Ge meente Ziekenhuis, dr. J, Leu sink. Zij dreigde met ontslag, maar de moeilijkheden werden overwonnen na overleg met de ziekenhuiscommissie. Daarvóör waren er ook al proble men geweest in de leiding. De voormalig adjunct-directeur Coppes had daarom ontslag ge nomen. De derde man die Ln de staf zat, administrateur Jans sen, is al maandenlang ernstig ziek De benoeming van zr. Veenstra valt in een periode dat direc teur Leusink met ziekteverlof is. Het is niet onmogebjk dat zij de nodige eisen zal stellen voor*- dat Leusink zijn werk weer gaat uitoefenen. In de zieken huiscommissie zal de benoe ming worden besproken. kers openbaar worden ge maakt. Verder willen zij vooral beslissingsbevoegd heid op werkgeversniveau. ,Over het nut en het belang van een opbouwwerker be hoeven we niet te twisten. Hij moet echter voor de wijk en met de vereniging werken. Ook de geest van de bewonersvereniging moet dus worden uitgedra gen", menen de besturen unaniem. Door de KSCA zou het daar nu nog al eens aan schorten. Bovendien weten de bewo nersverenigingen volgens voorzitter A. van der Heu vel van Oost wat er in de wijken speelt. Zij kun nen dus beter dan de stich ting problemen in de wijken aanwijzen die moeten wor den aangepakt. Zolang de bewonersveremgin- geri bij de KSCA'röéts"m cle melk hebben te brokkelen botert het niet tussen die twee. Deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad, naam: adres: woonpl.: lel.: Deze bon in open envelop, ronder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Een lust voor het oog, die expositie van de Voikstuinders, VLAARDINGEN Voor de ten toonstellingscommissie van de Vlaardingse Voikstuinders Vereniging was het een moei lijke opgave om bij een tropi sche hitte een acceptabele bloemententoonstelling in te richten. Een expositie in het clubgebouw van het complex in Zuidbuurt samengesteld uit door de dames van de bloem schikclub opgestoken vaasjes bloemen en andere staaltjes van sierkunst. Kwekers van groenten lieten enkele van hun prod uk ten zien waarvan de kwaliteit niet onder doet voor wat via de veilingen in de han del terecht komt. Ecu amateur- kweker van cactussen toonde bovendien zijn fraaie collectie. Ter verfraaiing was midden in het clubgebouw een border met bloemen en planten inge richt terwijl de sfeer van lan delijkheid werd gecreëerd met het plaatsen van een antiek boerens chu urt je. Het visitekaartje en blikvanger van de show stond buiten. Een wondermooie terraspergola met bakken vol zomerbloemen. De arrangementen warer. van Ge rard v.d. Schalk en zijn staf van medewerkers die menig zweetdruppeltje plengden voor dat op korte termijn alles klaar was voor de officiële opening vrijdagavond. Bij deze opening waren naast een aantal leden, waaronder het voltallige be stuur, ook aanwezig wethouder Rien Bovenberg en leden van de PvdA raadsfractie. Mevrouw M. de Vries-v.d. Spek, erevoorzitster van de vereni ging en Wout Groene veld even eens een pleitbezorger in de raad voor het plaatselijke volk- sluinwezen. Dit tweetal zette wethouder Bovenberg danig onder druk voor wat betreft de noodzaak om te komen tot uit breiding van de volkstuinen- complexen. Deze zegde alle me dewerking toe onder restrictie van een beperking van de eisen aangaande de grootte van de tuintjes. Het streven dient erop gericht te zijn iedereen een tuintje te geven die hierom vraagt, aldus de wethouder. Wout Groeneveld opende ten slotte de deur van het clubge bouw waarmee hij de tentoon stelling voor geopend verklaar de. Als speciale gast was aanwezig het hoofdbestuurslid van het Nederlands Algemeen Verbond van Volkstuinhouders, J. v.d. Zwart uit Leiden. Namens het verbond kwam hij het bestuur vertellen dat het complex aan de Broekweg bij de onlangs gehouden complexenkeuring in klasse C. als eerste uit de bus was gekomen met 285 punten..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1