SVV één helft geïnspireerd Cor Dijkhuizen: „We verwachten meer deelnemers99 PPSC komt na rust goed terug Irene van der Laan voorin HDVS neemt medische ruimte in gebruik Bloemen voor softbaUers SCHOPPEN TROEF Kampioen Schiedam proeft sfeer Van Hanegem lost startschot Tweede Omloop van Ter Heijde i .-»• -7» A OOK LAATSTE WEDSTRIJD WINST: 12-11 De Ruisvoorn WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1975 A Van een onzer verslaggevers Schiedam Leo Halkes zoekt nog steeds. Met name in de richting van de bezetting van de rechter-verdedigersplaatst maar ook naar een mogelijk heid om de vuurkracht van de voorste lijn wat meer ve nijn te bezorgen. Daarom testte SW gisteravond tegen PPSC juist op die plaatsen weer nieuwe spelers. Ook PPSC-trainer André Cor- veleijn is bezig aan een op bouw, maar heeft in tegen stelling tot Halkes nog vo lop de tijd om te schaven. SW oefent nog slechts een maal (morgenavond tegen Xerxes) en dan dient Leo Hal kes te weten waar hij aan toe is. In dit opzicht zegt de 5-2 zege van SVV tegen een PPSC dat nog nauwelijks over wedstrijdritme beschikt maar bitter weinig. Zo bood datzelfde PPSC twintig mi- noten lang knap tegenstand, om vervolgens ver weg te zakken. Met als heel geldig excuus, dat de zaterdag tweede klasser het moest doen zonder spelers als Mijndert van Veen, André Heer- en en Heinz van Katwijk. Maar toen PPSC eenmaal een ver snelling terugschakelde, profi teerde SW we] razensnel, want binnen het kwartier stond het toen plotseling 4-0. De doelpun tenmakers waren Molendijk (2x), Hans Campen en Bart Kreft. Opvallend was dat SVV het hierna wel mooi genoeg- vond. Halkes, die in dit duel Kees Zoetmulder en Robert Ko rengevel een kans gaf, greep daarom na afloop dan ook terug naar vooral die eerste helft, toen SW nog gretig op weg was naar een duidelijk zege. Het kwam er echter niet meer uit.' Sterker nog: PPSC kwam terug. Na twintig minuten spelen in de tweede helft was het Segaar die voorberei dend werk van De Wit en Jeroniraus in een doelpunt omboog: 4-1, Het betekende zelfs het sein voor wat meer offensieve acties van PPSC, want nadat Dick Vos eerst nog buiten bereik van Sjaak B onmeester tegen de lat had geknald, werd het zelfs 4-2 door Coen Winkelman, daartoe in staat gesteld door Piet van Veen. HOGER TEMPO Verder liet SW bet niet komen. Het tempo, dat tot een gezapig niveau was weggezakt, ging weer wat omhoog en prompt kwam PPSC weer in moei lijkheden. En het betekende uiteinde lijk 5-2 doordat Ko Goudriaan een één-tweetje met Danny Molendijk hard achter de kansloze John Rust knalde. Nog één wedstrijd, waarin Leo Halkes uiteindelijk het „resultaat" van zijn oefencampagne moet showen, rest SW. Morgenavond is Xerxes voor dit doel de tegenstander, maar uitgezon derd de wedstrijd tegen Excelsior, kan worden gesteld dat ook dit resul taat nauwelijks maatgevend zal kun nen zijn. SW reikte in de periode van voorberei ding in geen enkele wedstrijd tot het niveau dat ver uitsteeg boven de te genstander: en dat waren wel stuk voor stuk amateurclubs. En juist daarom blijft SWs competitie-start! een levensgroot vraagteken. Al moet] het rijtje resultaten FC Den Haa-j g/C 2-0, HOV 3-1, Quick Boys 3-3, VUC 1-0, Hermes DVS 0-1 en PPSC 5-2, het optismisme wel een beetje temperen. SW speelde gisteravond in de volgende opstelling: Boumeester, Van Loon, Steenbergen, Den Tuinder, Zoetmul der; Campen, Verel, Goudriaan; Jeup (Korengevel), Kreft en Molendijk. Opstelling PPSC: Rost, Scheffer, We ber, Op ten Brauw, Van Veen; Vos, de Wit, Winkelman; Jeronimus, Se gaar en Kalden. Van onze sportredactie Schiedam Hennes DVS heeft opnieuw een be- langrijke stap gezet in een optimale begeleiding van haar spelers. Met een officieel tintje open de de Schiedamse hoofd klasser gisteravond een volledig op sportgenees kunde ingerichte kamer. „Praktisch alle blessures kunnen daar snel en doeltreffend behandeld worden", aldus voorzit ter Ger Kleinjan met ge paste trots. ,Als je top amateurvoetbal speelt moet je blessures zo snel mogelijk kunnen gene zen. "Waarbij komt," zo Van onze sportredactie Vlaardingeu Voor de jeugd van de Vlaar- dingse Zwem Club wa ren de langebaanwed- strijden in het Overijs selse Olst succesvol. Op de 3000 METEK VRIJE SLAG DAMES KWAM bene van der Laan tot een tweede plaats in 4L58.15 en op de 3000 meter school klasseerde Ilse Verhey zich ais vijf de in 53.50. Ook in Strijen kwamen een aan- tal Vlaardingse zwemmers aan de start- Op de 2000 meter vrij heren finiste Tonny Ruys in achttiende positie in 30.10, ge volgd door Paul Gast die er in 30.33 een 20 ste plaats aan over hield. Op de 2000 meter vrije slag da mes eindigde Irene van der Laan als negende in 2&32 en Mieke Gast als 39 ste in 39.03 Op de 2000 meter schoolslag dames tenslotte bereikte Use Masseur Hennle Semeyn vindt in elftal leider Jan Rijke een gewillig slachtoffer, moeid was, overigens niet alleen gaan gebruiken voor een optimale medische be geleiding van eigen leden. „Het ligt in de bedoeling om deze ruimte ook beschik baar te stellen voor andere Schiedamse amateurclubs," aldus voorzitter Kleinjan. meende de praeses, „dat uitbesteden van behan deling aan derden een kostbare zaak is-" „Niet dat we anderen concur rentie willen aandoen", al dus clubarts Edwin van der Voort, die samen met mas seur Heimie Semeyn de scepter zal zwaaien in dit centrum, „maar er is meer behoefte op het gebied van de sportgeneeskunde". Hermes DVS wil haar medi sche kamer, waarmee al leen al aan apparatuur een kleine vijftien mille ge- Dat er behoefte is aan der gelijke sportbéhandelka- mers, bleek al spoedig. Nog voor de opening lag er al een aanvraag van een bas ketbalvereniging om ervan gebruik te mogen maken. Teneinde de medische behan delkamer, mede tot stand gekomen dankzij sponso ring van de Spaarbank An no 1820, nog optimaler te gaan benutten, wil men ook nog een fysiotherapeut aantrekken. Volgens voor zitter Kleinjan denkt men die in eigen gelederen te kunnen vinden. Van onze sportredactie Schiedam Ter gelegenheid van bet kampioenschap van Botterdam, recepieer- den de softbalsters van Schiedam maandagavond In het gezéllige clubhuis op Harga. Door verplichtingen elders, was voorzitter Jo van der Touw niet in de gelegen heid de kampioenen te hul digen. Zijn taak werd over genomen door algemeen se cretaris Ton Verwey. Vèrwey memoreerde in zijn toe spraak kort de geschiedenis van het Schiedamse softbal en wees er op dat dit vijfde achter eenvolgende kampioenschap van de Schiedam dames is. Na mens het bestuur sprak hij de hoop uit dat de dames dit jaar de promotie naar de landelijke eerste klasse zullen bereiken. Na een persoonlijk woord tot, de coach en enkele speelsters, werd het hele team door hen in de bloemen gezet Namens de Schiedamse spor traad kwamen mevrouw Vis been en de heren Van Kaalte, Roosen en Van de Linden, hun gelukwensen aanbieden. Een prachtig bloemstuk was de stof felijke blijk van waardering van de sportraad. Dhr- A. van de Linden die namens de spor traad het woord voerde, wenste de dames veel succes in de promotie duels. Vertegenwoordigers van de ver- - enigingen Sparta, Holy, Neptu- nus, Compri Alluminium 'en Alexandria waren eveneens aanwezig. Evenals de softbal competitieleider van het rayon Rotterdam. Last but not least waren er felicitaties van de se nior honkballers, de junior honkballers en de voetbaljunio ren van Schiedam. Van een onzer verslaggevers Ter Heijde Feyenoord-vedette Willem van Hanegem lost morgenavond in Ter Heijde (nabij Monster) het startschot voor de Tweede Omloop. Hoekse'cafehou-1 der Wim van Beyeren, die tevens plaats zal nemen in de jury, heeft de „nummer tien" gestrikt om de i wedstrijdlopers, die vanaf 19.30 uur aan hun negen kilometer beginnen, weg te schieten. Het vorig jaar door Nico Storm en Cor Dijkhuizen opgezette atletie- kevenement krijgt derhalve nu een in een groter organisatorisch verband opgezet vervolg. Cor Dijkhuizen: „Vorig jaar was het natuurlijk een ongelooflijk succes. Daarom verwachten wij nu nog veel meer deelne mers. De oorspronkelijke be doeling was om hier in Ter Heijde wat leven In de brouwe rij te brengen, iets aparts voor de mensen te doen. Zo'n evene ment was er immers nog nooit geweest. Ergens was bet mis schien een gok, maar het slaag de in ieder geval wel." Samen met het comité Omloop van Ter Heijde, waarin zitting hebben Sïem Barend se (voorzit ter RKSVM), Bert van der Meer (Praeses Monster), Henk van Arkel (secretaris) en Wim Vooys, hopen Storm en Dijk huizen nu in ieder geval dat de weergoden willen meewerken om ook de Tweede Omloop tot een succes te promoveren. Vo rig jaar, toen Vlaardinger Hen- ny Smit zich de sterkste wed strijdloper toonde vóór Jan Knippenberg en plaatselijk fa voriet Jacques Valentin (beiden ook nu present), omzoomden duizenden toeschouwers het parcours rond de Piet Hein- straat, alwaar de start en finish is. Dijkhuizen: „Als het weer mee werkt dan verwacht ik ze ook morgen weer én veel meer deel nemers. We hebben geen voor inschrijving gehad, de deelne mers kunnen zich gewoon mel den bij Gebouw Irene aan de Karei Doormanlaan. En voor de sfeer zouden we het leuk vinden als de verenigingen in hun clubtenue zouden komen." PARCOURS liet parcours (lengte 910 meter) loopt vanaf de Piet Heinstraat, Trompstraat, Pietersonstraat, Arie Tukstraat, Verhiykstraat, Karei Doormanweg en de Mi- chiel de Kuijterstraat. Wielercommentator George van den Enden roept, bijgestaan door een deskundige jury met onder andere Wim Verheij, Ti- nus Bosselaar en Jochem van Spronsen, de atleten op de vol gende tijden op voor de start: 18.00 uur: jeugdloop (910 me ter), 18.30 uur: prestatieloop (2700 meter), 19.30 uur: wed strijdloop (900G meter). Bij Jan Knippenberg zoals hij verleden jaar na zijn Stockhoimtrip in Ter Heijde werd ingehaald. Ook morgenavond is „De Knip" er weer bij. laatstgenoemde categorie is er een apart klassement ingesteld voor de veteranen (40 jaar en ouder). Dankzij de Monsterse middenstand is er een aantrek kelijk prijzenschema, Ook het randgebeuren van dc stratie aangespannen rijden voorgeschoteld. Monsteraaar W. de Jong verschijnt met een originele Tilburry met Friese volbloed. Als ronde-miss fun geert Hoekse schone Janny de Jong. Tweede Omloop van Ter Heij- Vanaf 17.00 uur kan men zich de is aantrekkelijk. In de pauze inschrijven (jeugd 1,-, presta- krijgt het publiek een demon- tie- en wedstrijdloop 2,50) in gebouw Irene. Comité-lid Bert van der Meer: „We zitten nog min of meer in een opbouwfase met deze Omloop. Blijft het in slaan dan denken we er in de toekomst over om ook interna tionale atleten hier te krijgen. Maar alles moet vanzelfspre- kend eerst nog groeien." 9 't Is begrijpelijk dat oefen- -wedstrijden door het warme weer worden verschoven Maar laten de clubs, in dit geval twee van de zaterdag, dit vooraf wel even weten Nee, we noemen geen na men, maar het hoort nu een maal bij de service en bo vendien kweek je goodwill bij het publiek 0 Concreet voorbeeld: Bij Zwaluwen- Zwart Wit '28 waren daar door tientallen mensen an derhalf uur te vroeg 0 En gingen dus weg 0 Het bad in ieder geval anders ge leund Neem in dit ver band een voorbeeld aan De Hollandlaan, dat vanavond speelt tegen Hennes DVS 0 En de media waarschuwde dat bet duel, in het kader van de nederlaagserie, al om kwart voor zeven begint O De regenbuitjes hebben de velden al weer goed ge daan Vooral Sunlight dat r uit de Nieuwe durfde sproeien zoutgehalte te hoog was 0 De dames van Satelliet gingen op toemee en wonnen een zevende prijs 0 Leen Tom, de be kende Vlaardingse dammer, stapt 22 augustus in het hu welijksbootje met Annelies Nijhof 0 Ab Westbroek, oud voorzitter van MSV '71, verhuist naar Oostenrijk 0 Voor training in de blaasbal van Be Quick kan men zich wenden tot Erik van der Pols, Merellaan 365 in Maas sluis (01893-18479) 0 Kosten alleen voor training 10,25 per half uur 0 De selectie van hv De Hollandlaan blijft in de zaal trainen 0 Komende zondag doet zij mee aan een toernooi bij DWS 0 Evenals het Vlaar dingse WIK 0 Herman Eyk heeft weer plannen om te gaan zeevissen 0 Vlaardin- gen zegt: *Het zaterdagvoet bal is gebaat bij een winkel sluiting op zaterdagmidda- g*\En verder de kreet: „Ik moet met mijn vrouw gaan winkelen komt een einde. Irene van der Laan Langebaanspecialist Verhey een negende plaats in 38.10. Aan de recreatienummers namen bij de jongens, over 250 meter, Eric Zwanenburg deel en bij de 300 meter Jaap en Ria Zwanen burg van VZC alsmede Kline Van Oudenaarden. Van onze sportredactie Schiedam Softbalkam- pioen Schiedam speelde maandagavond de laat ste competitiewedstrijd tegen het Rotterdamse Antillian Stars, De voor al om hun aanvallende kracht gevreesde antï- liaanse dames, maakten vanaf de eerste inning duidelijk dat zij er op gebrand waren de kam pioenen te verslaan. Tot aan de laatste inning heeft Schiedam alles moeten geven om een nederlaag te voorkomen en zij wisten uiteindelijk in de allerlaatste slag beurt met 12-11 te zege vieren. Coach Wim Falentijn wilde ia* deze wedstrijd alle selectie speelsters van de sfeer laten proeven en had in de basis opstelling Pam Smit, Jeanne Besse en José Bergmann aan de kant gehouden. Hoewel het zeker niet aan deze wijzigingen heeft gelegen, namen The Stars al in de eerste slagbeurt een 0-3 voorsprong. Lea Linch opende met een infield hit en scoorde ten koste van twee nullen het eerste Rotterdamse punt. Gloria Webster en Theresa Zweers plaatsten eveneens honkslagen en wisten door Schiedamse fouten de thuis plaat te bereiken, In de gelijk makende beurt wist Schiedam niets terug te doen. Er werd goed geslagen maar bet An til- Van onze sportredactie Vlaardingen Bij de Vlaar dingse Hengelaars Vereniging De Ruisvoorn was J. Boer suc cesvol met een vangst van 2550 gram vis. Op dé tweede plaats- eindigde J. Hollenberg met een vangst van 2450 gram en de overige resultaten waren: P. Beekhoven 2250 gram, W. Mul der jr, 1800 gram, mevrouw Boer 1540 gram, W. Mulder sr. 720 gram, Sj. Waardenburg 540 gram. De overige zes leden van De Ruisvoorn vingen niets. lian Stars veld was in deze beginfase onpasseerbaar. In de derde inning scoorde Schie dam tegen. Fia Falentijn kwam door een honkslag op het eerste honk en werd door Gerda Kor- pel en Truus Bras over de thuisplaat geholpen. Opnieuw haalden The Stars flink uit. Theresa Zweers opende met een geweldige home run, waar na drie veldfouten van Schie dam ook Pauline Gumps thuis brachten, In de ..vijfde inning kwamen de Rotterdamse dames zelfs op 1-0. Het was alweer Theresa Zweers die met een prachtige line drive Gloria Webster in staat stelde te sco ren. VOORSPRONG Schiedam hervond zichzelf en profiteerde in de gelijkmaken de slagbeurt van een zwakke periode van werpster Eveline Traa. Gerda Korpel opende met een honkslag en Til Debets volgde met een daverende ho me run. Diny de Gids(4 wijd), Hilda van de Burghout 5), Yvonne AssenbergÖionkslag), Gré Duchain(4 wijd) en Joke Pannekoek(honksIag) brachten Schiedam op een 8-6 voor sprong. Nog waren The Stars niet versla gen. In de zesde en de zevende inning plaatsten zij een aantal honkslagen, waardoor zij op nieuw een flinke voorsprong namen (8—11). Schiedam was nu echter niet meer te stuiten en wilde ook de laatste wed strijd in winst omzetten. Joke Pannekoek en José Her mann bereikten door vier wijd de honken en honkslagen van Fia Falentijn en Til Debets brachten de eindstand op l&TL Het zo sterk begonnen Antillian Stars moest ook nu bekennen dat Schiedam de ware kam pioen was. Werpcijfers Schie dam Til Debets; nul maal drie slag, één maal vier wijd, tien honkslagen tegen. Schiedam maakte elf veldfouten. Antillian Stars, Eveline Traa; 0-6-13. Vijf veldfouten. Stagprestaties Schiedam, Joke Pannekoek 3 uit 4, Fia Falen tijn 3 utt 5, Gerda Korpel 2 uit 5, TU Debets 2 uit 5, Dini de Gids 1 uit 2 Truus Bras 1 uit 3 en Yvonne Assenberg 1 uit 4,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4