SCHIEDAMSCHE COURANT Noodlanding op weiland start met blin de nkrant Weer onrust bij Cincinnati! Geen uitstel voor Moerman GO® nieuws jZó, die zit Adriani ©verleden West onderzoekt klacht over parkeertuin Aanleg begint echt JA, IK D<E PRO€f Boetes voor arrestanten bezetting Van Leijden Gael ZOS zoekt medewerkers en abonnees voor Vis ionaal" Foto-expositie in Noordmolen „ProeP huwelijk in aula museum Directie: In september beslissing over noodzakelijke herstructurering Inbraak aan Rotterdamsedijk „Heusdenslaan zo spoedig mogelijk aanleggen" Donderdag 14 augustus 1975 r ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 253846 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De kantonrechter -heeft gisteren de vijf Vlaardin- gers veroordeeld die op eind vorig jaar bij een bezettingsac- tie in de 2e Van Leijden Gael- straat waren gearresteerd om dat zij de bewoners ophitsten en omdat zij het verkeer in gevaar brachten. De 37-jarige reclametekenaar B. L. P- werd evenals de afwezige 25-jarige elektromonteur J. v,d. A. veroordeeld tot een boete van 30 gulden, subsidiair één dag hechtenis. De andere drie, de 23-jarige J. A. V., de 32-jari- ge A- van W. en de 20-jarige T. W. (de laatste was ook niet aan wezig), werden veroordeeld tot een boete van 20 gulden, subsi diair één dag hechtenis. De offi cier van justitie had boetes van 40 en 55 gulden geëist, P. en Van W. lieten direct na de uitspraak weten in hoger be roep te zullen gaan. Aan de oproep van de Bond van Huur ders en Woningzoekenden om massaal naar het gerechtsge bouw te komen om de vijf mo reel te ondersteunen was nau welijks gevolg gegeven. Er wa ren nog minder dan tien be langstellenden. Maassluis Een nog onbekende zweefvlieger heeft gisteren een noodlanding gemaakt op een weiland tussen de wijk Maassluis-West en rijksweg 20. De gedwongen landing eindigde op enkele meters van de langs de njksweg lopende sloot De bestuurder bleef onge deerd en het toestel raakte niet beschadigd. Na de landing verklaarde -de man aan te hulp geschoten automobilisten dat hij van het vliegveld Teriet nabij Arnhem was vertrokken en dat hij door het heiige weer de weg was kwijtgeraakt. 'Tets verderop zag ik allemaal water en toen dacht ik: „Hier zit ik niet goed", was het lakonieke commentaar van de piloot. Later is zijn toestel door leden van de zweefvliegclub van Teriet opgehaald. En weer ging er een eerste paal de grond in. Deze keer in Maassluis. Gister middag om vier uur sloeg burgemeester Van Dijke de officiële eerste paal voor 72 villa's in de Dijkpolder. Dertig van de 72 koopwoningen a anderhalve ton zijn al verkocht. Van het project bij de Rozenlaan en het Kastanjedal worden vier villa's voorzien van een praktijk- of kantoorruim te. De huizen worden in vier typen gebouwd. Zo komen er breedkamermodellen, toren- kamermodellen en slaapkamargalerijen. Achttien worden er gebouwd ais twee onder één kap. Ten noordoosten van de nieuwe bebouwing komt een vijver, door groen omzoomd en ter afsluiting van de njksweg is a! een geluidsisoierende wal aangelegd: ook groen. Delft Op 83-jarige leeftijd is overleden ir. J. G. Adriani, oud-directeur van de nv. Kon. Delftsche aardewerkfabriek De Porceleyne Fles te Delft, welke functie hij een kwart eeuw heeft vervuld. De heer Adriani werd op 28 maart 1930 tot directeur van het Delftse bedrijf benoemd en bleef dat tot 1955. Hij had een werkzaam aandeel in de viering van het driehonderdjarig be staan van De Porceleyne Fles in 1953. Na zijn afscheid was de heer Adriani die later Oosterbeek als woonplaats voor Delft verwisselde nog com missaris en president-commis saris van de Delftse onderne ming. Schiedam - In de Noordmolen aan de Noord vest wordt een foto-expositie gehouden ter ge legenheid van het feit dat het gebouw twee jaar geleden hero pend werd. Twintig foto's op posterformaat zijn tot en met zaterdag 26 sep tember op werkdagen te bezich tigen van 12 tot 20 uur. Vrijdag en zaterdag van 12 tot 23 uur. Schiedam De Ziekenomroep Schiedam (ZOS) start volgende maand met „Visionaal", een veertiendaagse gesproken krant voor blinden en slechtzienden in Schiedam, "Vlaardingen en Maassluis. In de krant die op band en cassette gaat verschijnen, kunnen visueel gehandicapten plaatselijk en regionaal nieuws beluis teren. In samenwerking met de regionale afdelingen van de Nederlandse Blindenorganisaties worden door vrijwillige ZOS-medewerkers de banden inge sproken. Vla' 'de 'Nijmeegse blindenbibliotheek" Dë Sage ten Broek kunnen blinden en slechtzienden zich abonneren. Al lang bestaan bij de ZOS plan nen voor de „bandkrant", waarvoor regelmatig overleg Is gepleegd met de blindenbiblio theek. De inhoud van de „kran ten" bestaat uit het nieuws dat in. de plaatselijke en regionale pers verschijnt. De uitgave is niet alleen bestemd voor blinden en slechtzienden,; ook motorisch gehandicapten twee Schiedam.se ziekenhuizen. In de bejaardencentra worden zelfgemaakte dia-series ver toond, ook worden daar regel matig ontspanningsavonden ge geven. De ZOS 'gaat er van uit dat door dit soort werkzaamhe den groepen mensen in de sa menleving niet in een isolement raken, maar worden betrokken bij „de wereld van alledag". en bejaarden kunnen zich De apparatuur van de ZOS, die abOrirv^rPn. lip knetnn twin irr rir. 4^-.. J abonneren. De kosten voor een abonnement bedragen vijf gul den per jaar. De krent is vrijge steld van portokosten. Leden van de blindenhanden en perso nen van wie wordt aangenomen dat zij voor deze uitgave be langstelling hebben, ontvangen deze maand een circulaire met uitvoerige gegevens. Door mid- in de loop der jaren door mid del van schenkingen en dona ties is verkregen, kan door vi sionaal voor meer doeleinden worden gebruikt. Dat gaat voorlopig nog wel gebeuren in de te kleine studio aan de Dr. Kuyperlaan. De ZOS is nog steeds op zoek naar andere be huizing. del van een antwoordkaart Voor de blïndcnkrant zoekt de Schiedam De bewonersvereni- ging Schiedam-West gaat bin nenkort onderzoeken wat het college van burgemeester en wethouders er vorig jaar april toe heeft gebracht om aan een bewoonster van de Thomas a Kempisstraat vergunning te verlenen voor een inrit. Dit geschiedt naar aanleiding van een klacht die op de laatste jaarvergadering in centrum De Kreek werd geuit en waarbij één van de omwonenden kri- - tiek leverde op het feit dat in de voortuin van pand 22 een - auto-parkeerplaats is aange legd. De man vond dat het aanzien van de straat er met het blik in de tuin niet op vooruit was ge- - gaan. Wanneer de vergunning - zoals wordt vermoed - destijds inder daad zonder duidelijke motie ven is verleend, staat de bewo nersvereniging achter de klacht Het bestuur zal dan gaan trachten om het huidige college er toe te bewegen de vergunning in te trekken. Enkele buren hebben ai bekend gemaakt dat zij ook over de parkeerplaats een boze brief naar het gemeentebestuur gaan sturen. Wethouder Zijdeveld reageerde vorige maand, toen wij de klacht al in de krant van woensdag 23 juli uitvoerig be schreven, op dit voornemen door te zeggen dat het voor de Schiedammers wat merkwaar dig over zou komen als iets dat vorig jaar mocht, nu opeens niet meer is toegestaan, Hij wilde voor ook maar iets te ondernemen de klachten eerst hard gemaakt zien. Wel zei de wethouder ervoor te waken dat in de toekomst voor dergelijke gevallen geen toestemming meer wordt verleend. Het aan zien zou er ook volgens Zijde veld niet op vooruit gaan, De eigenaresse van de omstreden tuin wimpelt de klachten af met de opmerking dat slechts zeer weinig buurtbewoners daad werkelijk klagen, er officieel toestemming voor is gegeven en de tuin bovendien haar eigen dom is. Gistermiddag kon het mu seumpersoneel al kennis ma ken met het vele werk dat verzet moet worden voor een trouwpartij. Want over enkele weken zal men dage lijks in de weer moeten zijn om alles in goede banen te kunnen leiden. Ruim twee maanden lang zal dit zo blij ven, omdat de originele „trouwresidentie", het oude raadhuisje aan de Grote Markt intern wordt ver bouwd. Om de karakteristie ke omgeving voor een trouwpartij te bewaren koos de gemeente de aula var> hét Stedelijk Museum aan de Hoogstraat om de paartjes in de echt te kunnen verbin den. Om half vier gistermid dag was de generale repeti tie: Astrid Snikkers (24 jaar) en Hans Habraken (28 jaarj mochten staande tegenover de ambtenaar van de bur gerlijke stand hun ja-woord geven. Ook weer een bijzon dere ambtenaar, want op speciaal verzoek kwam Ge rard VerhuJsdonk dat doen. Naast eigenaar van een ,,snoep''wjnkei en raadslid voor de WD, is hij namelijk ook onbezoldigd - ambte naar van de burgerlijke stand kunnen de geïnteresseerden zich abonneren bij de Nijmeeg se blindenbibliotheek. De be langstellenden kunnen ook kon- takt opnemen met de ziekenom roep, adres: postbus 239, Schie dam. De nieuwe activiteit past in de enige jaren geleden door de ZOS ingeslagen weg. De zieke nomroep verzorgt namelijk niet alleen radioprogramma's in de ZOS kontakt met vrijwilligers, die overdag (op dinsdagen) in de studio het nieuws willen inlezen en met technici die hel op de band kunnen zetten. Voor de eerste functie zoekt de ZOS „prettige stemmen" en mensen met gevoel voor de Ne derlandse taal. De technische kennis kan de ZOS bijleren. Het adres: Postbus 239, tele foon 705933, Schiedam. Vlaardingen Bij Cincinnetti Milacron (gereedschaps machines) is opnieuw onrust ontstaan over mogelijke ontslagen. Een directiemededeling op het pubLtkatïe- bord in het bedrijf heeft voedsel gegeven aan deze veronderstelling. De directie kondigt hierin aan dat een nieuwe her structurering van het be drijf noodzakelijk is» dat daarover in de loop van de volgende week besprekin gen zullen beginnen en de beslissing in september moet worden genomen. "Die directiemededeling was voor ons een volkomen verrassing", verklaarde desgevraagd Wil Waumans, districtsbestuurder van de Industriebond NKV. Hij heeft gisteren een afschrift van de mededeling ontvangen. "Er staat onder meer in dat de her structurering betekent dat een aantal activiteiten zal worden beëindigd. Natuurlijk komen er dan ook ontslagen", aldus Wau mans. Hij vindt het een hoogst merk waardige gang van zaken dat de directie van Cincinnetti de vakbonden niet tijdiger heeft ingelicht. "We zullen ons gaan beraden over de stappen die we als vakbonden zullen gaan on dernemen", zo kondigde de NKV-districtsbestuurder aan. In maart jk was er ook onrust bij Cincinnetti Milacron naar aan leiding van de aankondiging dat 120 van de 774 personeelsle den zouden worden ontslagen. Deze reorganisatie werd nodig geacht omdat de vraag naar gereedschapsmachines sterk is, teruggelopen, onder meer van uit de automobielindustrie. De ontslagen werden oven uitge- 'steld nadat de vakbonden meer duidelijkheid hadden geéist over de beweegredenen die aan de reorganisatie ten grondslag lagen. Er kwam uiteindelijk een sociaal plan uit de bus dat nog in het stadium van uitvoering is. "Ik vind het hoogst merk waardig dat nu een reorganisa tie nodig is", aldus Waumans. Schiedam Inbrekers hebben uit een woning aan de Rotter damsedijk een bedrag van 3000 gulden gestolen. De voordeur van de 27-jarige C. H. P. M. werd bij deze inbraak geforceerd. Het ontvreemde geld was bestemd om een reeds bestelde kleurentelevisie te be talen. Vlaardingen Mét het college van burgemeester en wethouders voelt de Vlaardingse gemeenteraad er niets voor de aanleg van de Burgemeester Heusden slaan uit te stellen. Naar aanleiding van een aantal ingekomen stukken besliste de raad gisteravond met slechts zeven stem men tegen, dat ook het laatste gedeelte van de weg over het landgoed van de kankertherapeut dr. Moerman, aansluitend op de Burgemeester Pruissin- gel zo snel mogelijk moet worden aangelegd. Vlaardingen „Het geen dag worden uitge steld", zei gisteravond wethouder Bas Goud- riaan over de ontruiming van de tuintjes op het landgoed van dokter Moerman. Morgen moe ten de tuinders, die plaats moeten maken voor de beruchte Heus denslaan, hun bezittin gen hebben gepakt. Dan wordt echt begonnen met de aanleg van de weg. Verschillende raadsleden hebben gisteravond ge vraagd om uitstel tot na de uitspraak van het kort geding dat dokter Moerman tegen de ge meente heeft aangespan nen. Dat kort geding dient vandaag. De tuinders, die hun land kwijt raken, kunnen in aanmerking komen voor een schadevergoeding.' De gemeente overweegt wel de huur die aan dok ter Moerman is betaald terug te betalen aan de gedupeerden. Burgemeester K leboom formu leerde bet als volgt; „Het punt waarop we niet meer terug kunnen is niet alleen bereikt, het is zelfs al voorbij." Desondanks wilde PPR-raadslid Wim Kwakkelstein wel van wet- houder van stadsontwikkeling Bas Goudrïaan weten, wat voor consequenties het niet-aanleg- gen van de weg heeft Jfs die Heusdenslaan nog wel nodig, nu de evenwijdig lopende rijks weg kortgeleden met twee rij banen is verbreed?", wilde hij weten. Hoewel ook andere raadsleden meer over de verkeerstechni sche kanten van de zaal wilden weten, weigerde Goudriaan hie rop in te gaan: „Er zijn in de hele zaak geen nieuwe gezichts punten." Hij verwees de betrok ken raadsleden slechts naar het voorontwerp-structuurplan. „Dat binnenkort op tafel komt", zo beloofde de wethou der- Alle raadsleden, ook de tegen stemmers, gaven te keunen, dat huns inziens de hele „alfaire- Moerman" door het gemeente bestuur behoorlijk was behan deld. De beschuldiging van de actiegroep dr. Moerman dat oud-burgemeester Heusdens in formatie heeft achtergehouden, vonden de leden van de raad bovendien veel te ver gaan. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: f woonpi.: tel.: .t Oeze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1