SCHIEDAMSCHE COURANT Vernieuwde afslag Maassluis- west nog dit jaar klaar „Moerman kan best doorgaan met proeven Zr.Veenstra vertrekt naar Rotterdams ziekenhuis Bergweg GO0 NIÉUWS! Schietpartij Delftlandseweg Maatregelen tegen botulisme Politie bewaakt leeggekomen Korte Achterweg JA, IK N6<EM D6 PRO€F VOLGEND JAAR GEEN LANGE FILES STRANDBEZOEKERS MFF.R „Orde" Raad wil kankeronderzoek EMflfp W pn Bankbeheerder in been geraakt Ravage na inbraak in kleuterschool Advocaat gemeente Vlaardingen in nieuw kort geding: 95 Meisje betrapt inbrekers Gemeente sloopt vloeren om krakers geen kans te geven Kuiter- wedstrijden in De Hoek Bedrijf wil showroom niet uit Vrijdag IS augustus 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -100ste jaargang no. 25385 «pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis/Hoek van Hol- |i land Nog voor het einde van dit jaar is het I knelpunt nabij de afslag 1 Maassluis-west van jl rijksweg SO verdwenen. Vooral gedurende de so- meimaanden ontstaan jjgllL op dit punt lange files strandbezoekers die bij deze afslag de richlinr Hoek van Holland kie- - - zen, ïf De totale reconstructie van deze „bottle-neek" omvat een viaduct en de bijbe horende op- en afritten. ySPtS Het viaduct zelf zal vol gens het ministerie van verkeer en waterstaat al in oktober gereed zijn. Op dit moment wordt vrijwel wekelijks vooral in de week einden via de radioberichten gewaarschuwd voor lange files op rijksweg 20 tussen Maas* sluis-centrum en de rotonde Westeriee. Voor vele automobi- listen uit Rotterdam, VI aar din gen en Schiedam is dit name lijk de .enige route om bet Hoekse strand te bereiken. Vlak voor de afslag Maassluis west gaat de rijksweg over in eeiarSbialle tweebaansweg. -De lange rij auto's die links voor sorteren belemmeren dan gere geld ook de gewone rijbanen zodat ook het doorgaande ver keer richting Naaldwijk en Den 'Haag vast komt te staan. Als nu aan het eind van dit jaar het viaduct klaar is, kan dit laatste verkeer in ieder geval ongehinderd doorrijden. De strandgangers kunnen dan ge bruik maken van een nieuwe afslag. Daarna kunnen zij on der het viaduct door, waarna de weg weer aansluiting geeft op de Maasdijk richting Hoek van Holland. Voor de gemeente Maassluis is deze verbetering echter nog niet voldoende. De gemeente raad toonde zich half 1974 al voorstander van een derde aan sluiting op het Maasluise we gennet Men wil hiermee berei ken dat er minder verkeer uit de nieuwe wijken via het cen trum naar rijksweg 20 gaat Schiedam Twee mannen hebben gisteravond laat geprobeerd de lieer A. van Marsbergen (35), beheerder van het filiaal van de AMR O Bank aan de Mgr. Nolenslaan, In diens woning aan de Delftlandseweg in Schiedam te beroven. Bij deze poging werd de filiaalbeheerder door een kogel in het been geraakt. Hij is Inmiddels in het Noletziekenhuis behandeld. Toen gisteravond werd aangebeld bij de woning, deed mevrouw Van Marsbergen open. Zij trof op de galerij twee mannen aan, die naar haar echtgenoot vroegen. Juist toen de vrouw haar man had geroepen, zag zij In een flits dat een van de mannen een masker over zijn gezicht trok. Automatisch gooide zij de voordeur direkt in het slot waarop van buitenaf werd geschoten. Een kogel schoot door de deur heen en trof de heer Van Marsbergen, die op dat moment kwam aanlopen, in het linkerbeen. De politie heeft een vaag signalement van de beide mannen, die tussen de 20 en 30 jaar zouden zijn. Schiedam Inbrekers hebben in de kleuterschool Jacintha aan de Mgr. Nolenslaan grote rava ge aangericht Bij het overhoop halen van diver se lokalen richtten zij voor tweehonderd gulden braak- schade aan, nadat zij via een van de ramen waren binnen gekomen. De politie heeft nog niet kunnen vaststellen of er iets is gestolen. Lange files bij de afslag Maassluis-west. Volgend seizoen zijn ze verdwe nen.... Minister Tj. Westerterp van ver keer cn waterstaat heeft laten weten dat hij daar geen be zwaar tegen heeft, maar de be windsman vindt wel dat de gemeente Maassluis zelf de kosten hiervan moet betalen. Meer hierover op pagina drie. VIaardiogen „En gaat over tot de orde van de dag", sprak gisteravond WD'er Sjors Neijssel tijdens het indienen van zijn amendement. Het is een gebruikelijke zin in de Vlaardinge raad. De kersverse burgemees ter Kieboom had het er maar moeilijk mee. Hij vond het onzin. „Ik vind dat je de orde altijd moet handhaven", zei hij, „je kan moeilijk tot de wa norde van de dag over gaan." En dat vond Sjors, die wat rood aanliep al lesbehalve leuk- Rotterdam/Vlaardingen „Weg of geen weg/dr. Moerman kan best doorgaan met zijn vitaminen en dieet-proevea Ddt werk wordt hem niet afgenomen door de aanleg van de Heusdenlaan over zijn landgoed". Dit zei gistermiddag mr. F. W. B. Baron van Lynden, advocaat van de gemeente Vlaardingen in het kort geding dat de kankeronderzoeker voor de Rotterdamse rechtbank Doel van het kort geding is uitstel te verkrijgen van de aanleg van de weg, totdat door het Haagse gerechtshof in oktober uit spraak is gedaan in een ander kort geding van de Vlaardingse arts tegen de gemeente. De gemeentelijke advocaat voer de aan dat bij eerdere onteige ningen van Moorman's grond, voor de aanleg van de West- landseweg en de verbreding van de rijksweg, óók werd be weerd dat hierdoor het experi mentele kankeronderzoek on mogelijk werd. Van Lynden: „Moerman moet de kans krij gen zijn kennis en ervaring over te dragen, maar door de aanleg van de weg, wordt zijn werk niet onmogelijk". Moerman's pleitbezorgers, mr, Hockema (voor de juridische zaken) en mr. Schuurman-Stek hoven (voor de medische kant van de zaak) stelden: „We moe ten het kind niet met het bad water weggooien. Met pioniers op wetenschappelijk gebied als dokter Moerman moet de ge meenschap voorzichtig rijn, in dit geval is Vlaardingen dat niet". De president van de rechtbank doet dinsdag 2 september om tien uur uitspraak. Hoewel college voordracht voor directiepost handhaaft: Schiedam Zr. S. Veen- stra, hoofd verplegings dienst van het Gemeente Ziekenhuis in Schiedam, zal met als adjunct-di rectrice in de staf plaats nemen. Hoewel het colle ge van b. en w. haar nog wel zal voordragen voor deze post, heeft zr. Veen- stra al gesolliciteerd naar een gelijkwaardige functie in het Rotter damse ziekenhuis Berg weg. Zoals onze krant afgelopen maandag al meldde bestond er onzekerheid over haar benoe ming. In een vergadering van de riekenhuiscouunissie werd baar sollicitatie besproken. Het blijkt dat zr. Veenstra haar voorkeur geeft aan de' post in Rotterdam. Het college van de Maasstad zal haar bin nenkort voor benoeming voor dragen. Niettemin zal het gemeentebe stuur haar toch voordragen in de functie. Men wil graag de post van adjunct-directrice in het leven roepen om de nodige duidelijkheid voor sollicitanten te scheppen. Bovendien eindigt vandaag het dienstverband met zr. Veenstra, zodat zij in feite een korte tijd toch de post kan vervullen. Hiermee wordt tevens aangege ven wat voor positie de hoogste verpleegkundige in het zieken huis inneemt Nu de moeilijkheden in de staf van het ziekenhuis door de commissie grotendeels zijn op gelost krijgt de gemeente er dus weer een probleem bij: men moet op zoek gaan naar iemand die wél de directiepost zal ac cepteren. Wel is er een einde gekomen aan de niet al te beste verhoudin gen tussen zr. Veenstra cn ge neesheer-directeur Leus Ink. Di rect na haar benoeming tot hoofd van de verplegings dienst, nu een jaar geleden, ontstonden er wrijvingen tus sen hen. Zr. Veenstra heeft nu de knoop doorgehakt en ver trekt. Leusink is nog steeds met ziekteverlof. NOLET De directiestructuur van het No- Ietziekenhuis, dat waarschijn lijk over enige tijd fuseert met het Gemeente Ziekenhuis, is ook gewijzigd. Besloten werd drs. H. J. van Zuiden, econo misch adjunct-directeur, te be noemen tot economisch direc teur. Directeur-geneesheer C. J. M. Vlootman wordt algemeen directeur en zr. M. Walburgia- van Eijs blijft verpleegkundig adjunct-directri ce. Schiedam Een aantal verenigingen in Schiedam, waaronder de dierenbescherming en de volkstuin- dersverenigingen, zijn door de gemeente aangeschre ven om mogelijk botulisme in Schiedam te bestrij- den. Door de directeur van gemeentewerken wordt een aantal maatregelen voorgesteld. Ook aan de Schiedammers wordt gevraagd zoveel mogelijk mede* werking te verlenen. Kadavers van gestorven watervogels kun nen botulisme veroorzaken. Zo snel mogelijk moet de hoofdaf deling plantsoenen van gemeen tewerken worden gewaar schuwd (tel. 260500, toestel 356 de heer M. van Vliet) als men dode eenden of watervogels op. merkt Deze worden dan door de gemeente weggehaald. Vlaardingen Het bevol kingsonderzoek dat door de stichting Tuberova wordt gehouden, moet zich voor taan niet op tbc, maar op longkanker en hart- en vaatziekten richten. Dat vonden gisteravond de meeste raadsleden in Vlaar dingen. Sjors Neijssel (van de WD) dien de daartoe een amendement in, waann werd voorgesteld „een bevolkingsonderzoek op long- carcinoom (kanker dus) en hart- en vaatziekten te houden voor de mannelijke bevolking boven de veertig jaar." Mevrouw Ballingwondt (PCG) vond het discriminerend: „Ik vind het een verlies als de vrou welijke bevolking niet aan dit onderzoek mee kan doen." Het „mannelijke" werd dan ook uit het amenedement gehaald. Toch kwam het niet in stem ming, het college nam het voor stel terug. Volgende maand wordt er verder over gepraat Schiedam De 18-jarige dochter -van de familie S. aan de Julïa- nalaan heeft in haar oudertijk huis twee inbrekers op heter daad betrapt op het moment dat baar ouders op vakantie waren. Bij het arriveren van het meisje dat de planten water wilde ge ven sloeg het duo op de vhichti De twee, nog onbekende, inbre kers sprongen van het balkon aan de achterzijde van het huis in de vier meter lager gelegen tuin en namen terstond de be nen. Agenten voor het zojuist leeggekomen en direkt gedeelte lijk gesloopte pand aan de Korte Achterweg. Schiedam - Uit vrees voor een kraakactie hebben gemeenteambtena ren gisteren nog geen half uur na de aankoop het interieur van een pandje aan de Korte Achterweg voorlopig onbewoonbaar gemaakt. Tevens werd het oude huisje in het Schiedamse centrum onder bewaking van twee politieagenten gesteld. Hoek van Holland De ruiter sportvereniging „De Clieek" or ganiseert zondag weer onderlin ge wedstrijden in de manege aan de C ordes straat Beginners, gevorderden en vol leerde ruiters komen tegen el kaar in het veld op diverse onderdelen. Een springcon cours is het sluitstuk van de middag. De wedstrijden begin nen om half elf. De prijsuitrei king vindt omstreeks vijf uur plaats. In het fraaie halsgevelhuisje wer den de vloeren, uitgebroken. Tot grote ergernis van de laatste bewoners Luuk en Marijke Pe ters, werden ook de gootstenen en trappen met sloophamers kapotgeslagen voor de ambte naren het pand helemaal dicht spijkerden. „Wat hebben die vernielingen nu voor nut?" vroeg een van de toekijkende krakers van het ak- tiekomite De Laan zich hierbij af. De slopers kennelijk niet zo op hun gemak met dit karwei, ver gaten echter een paar stukken gereedschap. Het gevolg was dat de planken voor de voor deur korte tijd later weer moes ten worden opgengebroken, ter wijl de krakers toekeken. Wethouder C. 2ijdeveld, op drachtgever van de sloop, maakte van deze gelegenheid gebruik ook naar binnen te- gaan en een blik te werpen op het resultaat, alvorens het huis je voor de tweede maal werd afgesloten. Zijdeveld: „Inderdaad willen wij de krakers hiermee voor zijn. Er zijn echter alleen maar de len uitgehaald die voor eventue le renovatie toch zullen moeten worden verwijderd zoals vloer delen. Een vernielde gootsteen heb ik niet gezien, maar ik ben maar anderhalve meter binnen geweest Wanneer er een is kapotgeslagen zal het ongetwijfeld geen goede geweest zijn. We gaan nog be kijken of renovatie mogelijk Sieraden ontvreemd Vlaardingen In een woning aan de Boe rhaavestraat is ingebro ken, Bij de thuiskomst na een vakantie bemerkte de bewoon ster van het pand dat diverse sieraden ter waarde van der tienduizend gulden waren ont vreemd. De indringers hebben bovendien geluidsapparatuur meegeno- Deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpl.: 0P°n envelop. zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Ft otterdam, Vlaardingen De showroom van het automobielbedrijf P. Avan der Kooi] aan de Ke- thelweg moet binnen drie maanden rijn verdwenen. De termijn van een tijdelijke ver gunning is afgelopen. Het be drijf voelt er echter niets voor de houten prefabloods te verla ten. Directie en werknemers hebben dat in een brief aan de gemeenteraadsleden s van Vlaardingen laten weten. „Die showroom is niet alleen onze arbeid, onze boterham, maar ook voor 42 procent ons bezit", schrijven de werknemers van het bedrijf, die wanneer ze tien jaar in dienst zijn van het be drijf een certificaat krijgen. Zo doende hebben de werknemers 42 van de honderd certificaten weten te bemachtigen. „Wij vin den dat de showroom onmis baar is voor het bedrijf', schrij ven zij. De vergunning voor de showroom kan echter niet worden ver lengd. De grond waar het hou ten gebouw staat heeft een an dere bestemming, In het be stemmingsplan Emaus staat het gebied aangegeven als „be stemd voor openbare en bijzon dere gebouwen" (kerken, scho len enz.) „En een showroom valt daar nu eenmaal niet on der", aldus een woordvoerder van de gemeente. Dat bestemmingsplan dateert al van yoor de tijd dat Van der Kooij z'n vergunning kreeg. Bij die verlening, zo weet de direc teur van het bedrijf, „werd een mondelinge mededeling gege ven, dat de showroom ook wel langer mocht blijven staan." Van der Kooij begreep dat het gebouw nog wel een periode van vijf jaar zou kunnen blij ven staan. „Wij hadden goede nota genomen van de mededeling dat de in standhoudingstermijn niet zou worden verlengd ais een ver zoek daartoe 20u worden ge daan", aldus de directeur. Van der Kooij wil dat het besluit van b. en w. ongedaan wordt gemaakt. Directie en werkne mers vinden het een onbegrij pelijke beslissing van het ge meentebestuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1