SCHIEDAMSCHE COURANT West zoekt eigen ruimte Merendeel automobilisf en laat gordel links liggen GÉÉN OVERLEG VAKBONDEN CINCINNATI! GO0 NIÉUWS Politie laat liet nog bij waarschuwingen immsm ftÉiS WÊÊÈËm. ROKEN VERBODEN TIJDENS GEMEENTEVERGADERINGEN if1, ik M€€M D€ PRO€P „Nummer zes... DERDE OVERVALLER VOOR OFFICIER Nieuwe boot voor padvinders mst BEWONERSVERENIGING WIL UIT DE KREEK mi 't Zit er weer op Districtsbestuurder Waumans: „Vieze politiek" Demonstratie tegen Heusdenslaan Dronken automobilist over de kop Ouders zien zoontje (2) doodvallen Maandag 18 augustus 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25386 - 8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - kiaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 99 Een mysterieus stilzwijgen van de juryleden na'afloop. Hun gedachten vertoefden kennelijk nog elders met de beelden van een zevental schonen uit de Rijnmond in het achterhoofd. Niettemin kon de objectieve toeschou wer tijdens de voorronde van de Miss Harga-verkiezing in bar Granada vrijdag niets an ders mompelen dan „num mer zes". Hoewel de span ning er na twee ronden (de eerste keer verschenen de missen in vrijetijds-, de twee de ronde in avondkleding) nog inzat bleek de derde en laatste '„vróuwenkeuring" doorslaggevend. Want daar stond als één na laatste miss Ricky Punt in een gloednieo we zuiverwitte minuscule Zuidamerikaanse bikini hier meer bekend onder de naam tanga (zie foto). En met haar éénentwintig jaar zal zij on getwijfeld de voorronden overleven. A3 was het oordeel van de jury nog geheim. Pas na de tweede ronde, aan staande vrijdagavond in Gra nada, zullen we het weten. Dan worden de namen be kend van degenen die vrij dagavond 29 augustus mee dingen naar de titel Miss Harga in de „24 uur van Schiedam" ten bate van het nieuwe dierenasiel. Voor die tweede voorronde kan men zich trouwens nog opgeven (tel. 266215). Maassluis De Olave-groep uit Maassluis, een groep padvin ders Iaat zaterdag een nieuw schip te water. Het is een schip van het Lelyvl et-model met twee zeilen. Het vaartuig is 700 kilo zwaar, zes meter hoog en/5,60 meter lang. Het schip wordt te water gela ten bij zeeverkenneiscentrum De Visserij aan het Brielse meer. De padvindsters en kabouters hebben ter gelegenheid van het ten. doop houden het hele week einde een doopfeest gehouden. Het Het Het-schip heeft zater dag om half drie voor het eerst officieel kennis met het water gemaakt - 1 t:ï iSÖ&C J Schiedam De bewoners vereniging Schiedam-West wil op korte termijn een eigen lokaal in het centrum van de wijk openen. Het bestuur van de vereniging is hiervoor reeds op zoek naar een leegstaande winkel in de omgeving van de Westfrankelandsestroat- Het weekje varen met het hospitaalschip J. Henry Dunant van het Rode Kruis zit er weer op. Vrijdagmiddag al kwam het schip met Vlaardingse, Maassluise en Westlandse langdu rig zieken aan weer in de Koningin Wilhelmi- nahaven in Vlaardingen aan. 's Avonds volgde loan nog een vrolijke avond met onder meer een muzikale show van de drumband Llberté. Za terdagmorgen tijdens de ontscheping ontving de zieken nog eenaf- scheidsbloemetje dat hun door de Vlaar dingse gemeentepolitie was aangeboden. Schiedam Het roken tijdens raads- en commis sievergaderingen van de gemeente wordt hoogstwaarschijnlijk verboden. Volgende week maandag wordt een Initiatiefvoorstel daartoe behandeld in een vergadering van de gemeente raad. Het algehele verbod komt in plaats van de regeling die sinds enkele jaren bestaat Tot nu toe moch ten zowel publiek als raadsleden né de pauze wel roken. Het voorstel wordt gesteund door mevrouw Taver ne-van Cam pen en E. Rasman (CDA), A- Verlin de en R. van der Veer (PvdA) en T. Bakkers Vlaardingen De vakorganisaties zijn door het in moeilijkheden verkerende Vlaardingse bedrijf Cin- cinnatti Milacron niet uitgenodigd om deze moeilijk heden en de te nemen maatregelen te bespreken. „Cincinnati! speelt met vuur", meent NKV-distrïctsbestuur- der Wil Waumans. Hij doelt hiermee op de procedure die het bedrijf heeft gevolgd om de zaak in de openbaarheid te brengen, „Dinsdag hing er csn mededeling op het publicatie bord van het bedrijf dat een herstructurering van bet be drijf noodzakelijk is, wij wis ten van niets. Natuurlijk komen er ook ontsla gen, want er wordt gesproken over „bepaalde activiteiten die zullen moeten worden beëind igd". Waumans noemt dat een „vieze politiek"; „Ze maken eerst de werknemers bang m de hoop dat die zelf vast ontslag nemen en dan lichten ze de bond in". De directie heeft de bonden laten weten, dat in de loop van de volgende week besprekingen; en C. van Til borg (WD). De aanleiding voor het rookverbod is de publicatie van de Gezondheidsraad die onlangs een aantal adviezen hierover gaf met als doel het roken te beperken. De raadsleden die het voorstel indie nen vinden dat de gemeente Schiedam het goede voorbeeld aan de bevolking moet geven en dus het roken moet verbieden. Letterlijk wordt in het voorstel gesteld dat de schadelijke gevolgen van het roken voor zowel de rokers als voor hen die de rook ongewild inademen niet meer te verdedigen zijn uit een oogpunt van volksgezondheid. zullen beginnen en de beslissing in september moet worden ge nomen. Voor die besprekingen zijn de bonden nog niet uitgenodigd. Waumans: „We moeten ons nog beraden over de te nemen maatregelen, maar er gaat in ieder geval een bnef uit, waarin staat dat we bezwaar maken tegen de door het bedrijf ge volgde procedure". Vlaardingen/Ma assluis/- Schiedam De ver plichting om autogordels te dragen blijkt bij een groot aantal automobilis ten in het Nieuwe Water weggebied nog niet hele maal ingeburgerd- On danks het feit, dat de nieuwe regeling al an derhalve maand oud is. zijn er nog hele zwermen mensen die de gordels niet omgespen. De poli tiekorpsen van Schie dam, Vlaardingen en Maassluis hebben tot nu toe nog geen proces-ver baal uitgereikt onder het motto: eerst iedereen aan de nieuwe omstan digheid laten wennen. Het blijft vooralsnog bij waarschuwingen, wan neer een automobilist betrapt wordt op auto- gordelloos rijden. De politie van Schiedam echter acht de tijd nu rijp voor harder optreden. Inspecteur P. X van den Hengel van de afdeling verkeer en surveillance: „Je kan non met een gerust hart stellen, dat iedereen de tijd heeft gehad om aan de autogor dels te wennen. Het wordt nu tijd voor repressief optreden, dus een verbaal. De waarschu wingsperiode is nu wel achter de rug". Hij gelooft dat het aantal verbalen echter niet in de honderden zal lopen. Bij algemene verkeerscontroles hebben de Schiedamse politie mensen niet al te veel automo bilisten kunnen betrappen op rijden zonder gordels. Van den Hengel: „Het merendeel houdt zich er aan". Slechter is het gesteld met het gedrag van autobestuurders op Vlaardings grondgebied. Daar heeft de politie vastgesteld dat met name in de stad zelf het overgrote deel van de automo bilisten zonder gordels rond rijdt, Ook Ln Vlaardingen bHjft het vooralsnog bij waarschu wend optreden. „We gaan nog geen echte actie ondernemen" verzekert hoofdinspecteur H, W. Offreins, „het verplichten van de autogordels is een ge- woontevormende bepaling. Je moet de mensen de tijd geven om het een routmegebaar te laten worden. De auto m en meteen de gordels om. Mis schien dat er na de vakanties wat strenger wordt opgetreden, nu nog met in elk geval. Wij laten het afhangen van de richt lijnen van de Centrale politie Verkeerscommissïe". „Bij ons wordt het nog ooglui kend toegestaan dat men zon der gordels njdt" vertett agent A. Cordia van Maassluis. Hij en zijn collega's schatten dat meer dan de helft van de autobe stuurders in Maassluis zonder gordels rijdt „De reactie van de mensen is telkens dezelfde als je ze betrapt; jeetje, verge ten. Ik geloof ook niet dat het echt onwil is van de mensen. Geen hapjes, geen sherry Vlaardingen Het actiecomité Vrije Tuinders heeft zaterdag op het Vlaardingse Liesveld, bij het Kolpabad en op het landgoed van dokter Moerman gedemonstreerd tegen de aan leg van de beruchte Burge meester Heusdenslaan. De demonstranten, die zeggen de tuinders te vertegenwoordigen, hebben handtekeningen verza meld. Wat daarmee gaat gebeu ren is nog niet duidelijk. Wat er met het landgoed, althans met een gedeelte daarvan, gaat gebeuren is wel duidelijk. Mor gen wordt de grond van "De Meester" betreden voor de aan leg van de omstreden weg. Het in de grond steken van de eerste spa zal geen feestelijk tintje hebben; het ceremonieel met sherry en kaas-uit-het- vuistje dat het slaan van een eerste paal begeleidt, wordt voor het laatste stukje van de Burgemeester Heusdenslaan achterwege gelaten. Zaterdagse demonstrant John van Heijningen over de eigen lijk wel erg Iaat begonnen actie; "Ach, wat is te laat Dat is het pas als de weg er ligt". Schiedam De 26-jarige Schie dammer W. B. is zaterdag nacht, na een borrel teveel te hebben genuttigd met zijn auto over de kop geslagen. Hij reed met te hoge snelheid over de Vlaardingerdijk, richting Vlaardingen. De dronken bestuurder verkeek zich op de flauwe bocht in de dijk nabij de Aleidastraat. De auto moest worden wegge sleept Twee fietsen die tegen een boom stonden geparkeerd werden geramd en een boom werd door de wagen afgekapt De auto kwam op z'n kop op het trottoir terecht Nadat de politie proces-verbaal had opge maakt mocht de man met een rijverbod op zak huis waarts keren. Het wijkcentrum De Kreek aan de Lange Haven, waar na nog wordt vergaderd, ligt volgens de vereniging niet centraal ge noeg. Dat geldt ook voor de noodruimte in het Sportfond- senbad aan de Burgemeester Knappertlaan, waar oud-voor zitter Van Voor en sinds enige tijd wekelijks een huuispree- kuur houdt. Deze ruimte ligt niet alleen aan de rand van de wijk, maar is bovendien te klein. Het verenigingsbestuur had reeds twee jaar geleden, kort na de oprichting, voor een nieuw wijkgebouw een oogje laten vallen op het braakliggend ter rein op de hoek van de West- frankelandsestraat en de Alei dastraat Het blijkt nu echter dat de gemeente geheel andere plannen met het veldje heeft „Maar we willen nu toch zo lang zamerhand eens wat meer een eigen gezicht krijgen", meent voorzitter P. van der Werff. In het nieuwe lokaal wil hij verga deringen en het huurspreekuur gaan houden. Tevens zal het ruimte moeten bieden aan het secretariaat van de vereniging, gelijk de bewonersvereniging van de ztddwijk die in een school aan de Zwartewaaise- straat is gevestigd. Oost, de derde oude wijk, opent waarschijnlijk al volgende maand een eigen lokaal in de winkel van de in januari overle den Matthijs Dollee, beter be kend als Koos de Kapper. Evenals in Zuid verlaat deze vereniging het wijkcentrum van de buurtwerkers. Vlaardingen Een twee-jarige jongen is zaterdagavond tegen zeven uur van de tweede etage van een flat aan de Van der Duyu van Maasdam laan in Vlaardingen gevallen. Het slachtoffertje, Hervé van Ze venbergen, is aan zijn verwon dingen ln het Dijkzigt-zieken- huis overleden- De ouders van het kind bevonden zich op het moment van het ongeluk op straat De jongen, die aan de galerijkant over de balustrade trachtte te kijken viel en kwam ruim vijf meter lager op de rand van het trot toir en het struikgewas terecht De ouders vervoerden Hervé on middellijk naar het Holy-zie- kenhuis. De benodigde hulp kon daar met worden geboden. In allerijl werd het slachtoffer naar het Rotterdamse Dijkzigt vervoerd. De politie zorgde voor de afzetting van de stra ten. Zaterdagnacht is de jonge Vla ar dinger aan zijn verwon dingen Maassluis - De 20-jarige C.R. uit Den Haag is vorige week voorgeleid voor de officier van justitie. De Hagenaar is de derde verdachte die is aangehouden na de roofoverval op de heer J. C. Robbemond, eigenaar van de Verfboctiek aan de Noordvliet in Maassluis. Twee daders hielden toen een vrouwelijke winkelbediende aan de praat, zodat een derde een greep in de kassa kon doen. De overvallers griste een bedrag tussen de 1500 en 2.000 gulden weg, maar werd op heterdaad betrapt. Er ontstond een vechtpartij waarbij de eigenaar erin slaagde zijn geld terug te krijgen. Wel konden de overvallers toen ontsnappen. Deze krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; adres: woo n pi. lel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1