m NUTTIG OEFENDUEL TEGEN SC ELBURG WIJST UIT: conditioneel sterker Holy neemt verder afstand Ursus na rust slagvaardiger m' Botlek en GSS in evenwicht iBass'Vt&s DHS experimenteert in Delft Martinit weer wat wijzer "PPSC klopt CW Schiedam: teveel invallers MAANDAG 18 AUGUSTUS 1975 Door winst op Compri/A Spirit kan Schiedam-2 niet stuiten its&r&Lz: M Haringbeker naar Schiedam Excelsior laat naast 's-Gravendeel Toch nog weinig aanvalskracht 6 tfv*3w ■XrS&iV/USt HBSS Vlaardingen Door een overwinning op de dames van Compri-Alluminium uit Zwijndrecht, hebben de soft- balsters van Holy opnieuw twee punten veroverd en is hun totaal op zes gekomen. Omdat Zwijndrecht slechts twee punten heeft, moeten de Holy-dames" met nog vier wedstrijden voor de boeg, in staat worden geacht het eerste klasseschap te behouden. Schiedam Het 30-jarige SC Elbtirg, evenals HBSS uitkomend in de derde klasse KNVB, was de eerste tegenstander van HBSS op Harga in de reeks van vriendschappelijke oefenwedstrijden voor aanvang van de competitie over veertien dagen. Trainer Szaiay had, uitgezonderd Leen Rademaker die nog op vakantie is, nn de beschikking over al het spelersmateriaal dat het de komende competitie moet gaan maken. ■Het resultaat van deze eer- Waanden alteen in het straf- ■-ste thuiswedstrijd was «bnreeMedIvoor Cees Verdam „a. verscheen doch de bal per een eerste helft met een sbuij met de haItd e in Zeer hoog tempo spe- Vijf minuten later mocht HBSS lend EIburg terwijl in de wederom van geluk spreken tweede helft HBSS het initiatief naar zich toe trok om vervolgens met 2-1" als overwinnaar het strijdperk te verlaten. Een nuttige oefenwed strijd voor HBSS waar bij trainer Szaiay kon constateren dat vooral de eerste helft de verde diging nogal eens mis greep en met name Cees dat het niet op achterstand werd gezet Een hoge voorzet van Henk Dijkhuizen werd half door de Schiedamse goalie ge mist en kwam voor de voeten van Willem van Norel die ken nelijk zo verrast was dat hij. voor het lege doel staan,d half over de bal heen trapte HBSS het zich echter ook niet onbe tuigd en bij een hoge voorzet van Ton van de Leye reikte Cees van t Wout hoger dan keeper Bertus Klein doch zijn pn Hppq Verdam t kopbal werd door Henk Smit te weinig resoluut ingre- van de doellijn gehaald. pen- Het „hartige woordje" la de rust •- had dan ook het nodige effect en vooral keeper Verdam speelde de tweede helft een klasse beter door nu wel veel resoluter op te treden. Zoals gezegd dos een eerste helft met een beter spelend EIburg dat na een kwartier een dot van een kans kreeg om de score te openen toen middenvoor Ton een half uur spelen wisselde trainer Szaiay Ton van de Leye» die tot dusver niet zo goed rfjo „draai" had kunnen vinden, voor Wim Houtman, welke wissel de nodige vaart in de ploeg bracht Ook werd vanuit de voorhoede nu meer „gestoord" waardoor de El- burg-verdediging niet meer zo vrijuit kon spelen als het eer ste half uur. Deze verbetering van speelwijze vv 'l •'■'i* "-,'Y <"**<- Verwoed duel resulteerde voor HBSS al snel in het openingsdoelpunt Wim van Est ontfutselde de bal aan Rime Zwart, stevende op het doel af en schoof met een ef fectvol schot de bal beheerst langs de uitlopende keeper Klein: 1-0. Een aardig incident deed zich voor toen scheidsrechter Struyk uit 's- Gravenzande vijf minuten te vroeg voor de thee afblies. Toen hij hierop door beide grensrechters werd geat tendeerd liet hij dan ook alle spelers, waarvan sommigen al bij de kleedlokalen waren, weer opdraven om alsnog de reste rende vijf minuten uit te spelen. EIburg profiteerde hiervan door onmiddellijk na de seheidsrechtersbal enkele scho- Gevaarlijke situatie voor het doel. ten op doel van. Cees Verdam te lossen, waarbij Cees het schot van Ton Waanders maar half kon keren en pardoes voor de voeten van Rien Tuininga sloeg die zonder pardon uit haalde wat 1-1 betekende. De tweede helft speelde HBSS een „bekeken" partij. Het hoge tempo van EIburg was verdwe nen en het was nu HBSS dat het spel dikteerde. De mogelijk heden om de score wat op te voeren waren voor HBSS zeker aanwezig, maar een schitterend schot van Cees van 't Wout schampte de bovenkant van de lat en een „zoever" van Wim Houtman trof de kruising. Ook Wim Stad {ingevallen voor Cor Heeze, die de tweede helft nogal wat moeite met het tem po had, gezien het feit dat hij nog maar nauwelijks in trai ning is) kreeg nog een prima kans doch juist toen hij alleen was doorgebroken floot scheidsrechter Struyck voor een overtreding tegen wat HBSS dus alleen maar een vrije trap opleverde. Een kwartier voor tijd werd het dan toch 2-1 voor HBSS. Wim van Est had op links een cor nerbal op het hoofd van de naar voren gekomen Henk Scharloo gemikt, wiens kopbal langs de ingevallen keeper Kolthoom suisde maar door Wim van de Wetering van de doellijn werd gehaald, echter precies voor de voeten van Wim Houtman die hard inknal- de. Een juweel van een inzet kwam wederom op naam van Wim Houtman toen hij drie man pas seerde en schuin op de rand van het strafschopgebied uit haalde maar, zoals reeds eerder gemeld, zijn schot spatte op de kruising uiteen. Een stand dus van 2-1 voor HBSS. Schiedam De softbalsters van Spirit, hebben de reeks over winningen niet kunnen voort zetten. Het sterke tweede team van Schiedam heeft de jongste softbalclub van het rayon Rot terdam niet verder laten ko men dan 85. Hiermee heeft ook Schiedam II de kans ver groot, in navolging van het eer ste team, kampioen te worden. De Schiedam reserves gaan In de tweede klasse aan kop met drie punten voorsprong op nummer twee. Toch was het Spirit dat als eerste wist te scoren. In de tweede inning kwam zowel Marian Ha- geraats als Monique Gillet, bei de een honkslag, over de thuis, plaat Schiedam antwoordde di rect Honkslagen van Jacqueli ne Saarloos, Irene Korpershoek en Marja Voorwald brachten de stand op 32. Al in de derde slagbeurt liep Schiedam beslissend uit Na vier wijd voor Ivonne Kleinhe- renbrink, gaf Truus Bras een klap die goed was voor drie honken Ook Jacqueline S aar loos en Irene Korpershoek plaatsten nog honkslagen. waardoor Schiedam op 7-2 kwam. Spirit stelde pogingen in het werk om de koplopers onder druk te zetten en in de volgende drie slagbeurten wist het telkens éénmaal te scoren. Schiedam had inmiddels het totaal og acht gebracht, zodat de zevende inning begon met een 8— stand. De Spirit-dames slaagden er ech ter niet meer in hun stadgeno ten in te halen. Werpöjfers Schiedam, Pam Smit; vijf maal drie slag, nul maai vier wijd en acht honkslagen tegen. Voor Spirit gooide Ma rian van Leeuwen de cijfers 4-2-5. Beide verdedigingen gin gen vier maal in de fout Met Charlotte Bouwman als werpster wisten de Holy, dames hun rivalen de eer ste vier innings van punten af te houden. Zelf scoorde Holy weL Al ging het in de eerste slagbeurt nog niet gemakkelijk. In de tweede innings was het anja Wit- berg die met een drie honk slag Compri verrastte. Een doorgeschoten bal van de Comprï-catcher bracht haar over de thuisplaat. In de derde innings kwamen de Zwij ndr echts e-dames terug. Door vier wijd, één veldfout en en één honkslag van Marian Top, kregen zij drie honken bezet Een drie honkslag ,van Elly van de Boomgaard bracht haar teamgenoten overde thuisplaat Ook Ria Aardóom plaatste nog een honkslag, waardoor de stand naar 6-5 werd gebracht Holy rook echter de winst en nam in de gelijkmakende beurt defi nitief afstand. Vier wijd, drie veldfouten en vier honkslagen betekenden een 14-5 stand in het voordeel van de Vlaar- dingse dames. In de resterende twee slagbeurten wisten de Zwijndrechtse dames nog wel tweemaal de thuisplaat te toucheren, maar de overwin ning bleef met 14-7 in Vla ar din gen. Werpcijfers Holy; Charlot te Bouwman; twee maal drie slag, twee maal vier wijd en elf honkslagen tegen. Het Holy- veld maakte vijf fouten. Com pri ADuminium» Crista Enge len; 2-2-11. Compri maakte ze ven veldfouten. Séhiedam-PPSC is winnaar gé worden van het jaarlijkse „Ha- ringtoemooi" van de voetbal club Scheveningen. De Schie damse zaterdag tweede klasser won zijn wedstrijd met 2—0, Dit resultaat werd door geen der overige deelnemers verbeterd: Excelsior M verloor met 2—1, terwijl Katwijk ook niet tot een overwinning kon komen, 01, en alleen Zutphen er een gelijk spel uit sleepte: 3—3. PPSC laat zich door deze overwinning bij schrijven in het rijtje bekerhou ders met onder meer clubs als 's-Gravenzandse SV, Hermes DVS, Zwart Wit '28 en de win naar van vorig jaar Excelsior M. 's-Gravendeel Het spel van de lang ge blesseerd geweest zijnde Martin de Vette wordt elke wedstrijd beter en zo ook giste ren in de wedstrijd die Excelsior tegen 's-Gra vendeel speelde. Doel man Van der Pas was niet aanwezig en werd vervangen door de al tijd wel betrouwbare Speelmeijer. Henny Kla assen maakte op de rechtsachterplaats een goed debuut. In de eerste tien minuten van de wedstrijd had Ex celsior het spel volledig in handen. Het kwam ook middels Sjaak van Huet tot een doelpunt, dat ech ter om duistere reden we gens „buitenspel" werd afgekeurd. Na de doel punt werd de thuisclub wat vinniger. Het ging een straffe mar.dekking toepassen en dat resul teerde ook in een doel punt Na de rust had Excelsior zich hersteld- De spelers zagen kans om zich meer en meer vrij te lopen van hun bewakers maar een af werker van de talloze aanvallen ontbrak, al had John Kloppers pech toen hij zijn schot door de rug van André van Stralen gekeerd zag. Toch kwam de dik verdien de gelijkmaker, Na goed aangeven van Peter Boon omspeelde Kloppers twee verdedigers en de uitlo pende doelman, om daar na heel beheerst de bal in het doel te plaatsen. Van onze sportredactie Spl jkenisse Botlek heeft het In het oefenduel tegen de Schie damse eerste klas RVB-er GSS niet verder gebracht dan een 0-0 gelijkspel. Een resultaat waar de Spljkeuissers niet ge heel ontevreden mee waren ge zien het vertoonde spel, maar vooral ook omdat de 0-0 eind stand een veel beter resultaat was voor Botlek dan de twee nederlagen (0-2, 5-0) die het het afgelopen seizoen tegen de Schiedammers moest incasso- Van beide kanten deden zich ver schillende kansen voor om de score te openen, maar de defen sies bleken oppermachtig. Botlek-trainer Peter Schell zag het ondanks de geringe score toch als een nuttig oefenduel: „Dit duel is me beslist meege vallen. Er werd van beide kan ten goed gevoetbald. Ik had de indruk dat onze conditie iets beter was dan van GSS. Overi gens is GSS zondermeer een goede ploeg. Snel, een elftal dat blijft voetballen. Een goede te genstander voor een oefen duel". Delft DHS heeft in het toernooi van DHL alle selectie spelers uit kunnen proberen. Zaterdag werd het B-team naar Delft ge stuurd en dat ver loor met 4—0 van BEC en met 51 van Velo. Gisteren moest de A-selectie het dan maar doen. Van Quick, dat fi nalist zou worden werd met 2—0 ver loren. Winst werd er geboekt op Tey- lingen, 30, en te gen Coal werd het een gelijkspel van 0—0. In deze laat ste wedstrijd was duidelijk dat er twee zeer vermoei de ploegen aan het werk waren. Verheugend voor DHS was het op treden van de IS- jarige Jantje Ker- semeijer in de ver dediging. Hij speel de zondags de drie wedstrijden volle dig mee. Verder mochten Karei Doesburg (Hermes) Henny Pieroen (HBSS) en (SW) hun talenten tonen. De deze week op zijn overschrijving naar Schiedam te ruggekomen Hen ny Sla, mocht nog niet meedoen om dat hij nog een schorsing van drie wedstrijden heeft lopen. Schiedam Trainer Dick Hoogeboom van Ursus moet weten wat voor vlees hij in de kuip heeft. In de gehele oefen periode heeft hij tal van spelers gezien en mi- schien was het daarom dat gisteren in het oefen duel tegen ASB zelfs een beroep werd gedaan op Leo Valk in de halflinie en Hoogeveen als voor stopper mocht fungeren. Daarnaast miste Ursus Nieuwstraten, Van Dijk en Huigen die nog met vakantie zijn. Het gemis van Nieuwstraten en Huigen in de aanval was zeker merkbaar. Als gelegenheid slinksbuiten fungeerde Hans Verschoor, van origine een voorstopper. Hij kwam zelfs nog tot een doelpunt maar dat werd afgekeurd. Het gebrek aan aanvallers bij Ursus was zeer duidelijk merkbaar al leek het er op dat de ploeg de club uit de afdeling wat onderschat te. Mede daardoor kon ASB de eer ste twintig minuten het heft in handen nemen en de verdedi ging van Ursus onder druk zet- ten. Dat had twee doelpunten tot gevolg. Een van Streefland en een van Wolterse. Met die achterstand moest Ursus de tweede helft gaan beginnen. Nu bleek Ursus toch veel sterker en ook een betere conditie te hebben dan de bezoekers. Die moesten terug en kwamen niet meer tot een aanval toe. Het spel van Ursus kreeg duide lijk meer inhoud- Dat resulteer- Delft De tweede oefenwed strijd van Martinit, tegen Del fia, heeft overduidelijk bewe zen dat de Martinitters er oog niet zijn. „Dat moet dan de waarde zijn van dit oefenduel", aldus voorzitter Aad van der Horst. Pas terug van vakantie en nog ongetraind was Ruud van der Horst, evenals Kline man voor de rust uit de ploeg gelaten. In de tweede helft kwamen rij opdraven en moesten Kouwen- berg en Kooyman het veld rui men. Daar ook het tweede team tegen Delfia speelde kon trai ner Joop Schop zijn gehele se lectie aan het werk zien. Het fanatiek en felle spel van de thuisclub belette Martinit in zijn eigen spel te komen. Maa- r.-.dat zal in de derde klasse wel meer gebeuren en dat zul len de spelers moeten incalcule ren. Delfia heeft dat allemaal goed uit weten te buiten en won het duel dan ook met 4—0. Rest nog te vermelden dat bij de stand 3—0 doelman Nagelhout vervangen werd door Van der Tas. Schiedam -Een experimen teel PPSC slaagde er in om een ook al niet in de sterk ste opstelling spelend CW met 2—1 te kloppen. Op Thurlede nam de ploeg van André Corveleijn in de 20ste minuut een 10 voor sprong door John Jeroni- mus. De Schiedamse voor hoede kreeg hierna nog een handvol kansen maar wist er geen raad meer mee. Het geen betekende dat CW In de tiende minuut van de twee de helft langszij kon komen, toen Van de Heuvel eerst de Schiedamse afweer ontregelde en vervolgens doelman Binus Suurmond kansloos liet Toen was het Ineens CW dat de betere kansen kreeg, maar er net als PPSC voor rust geen raad mee wist. En tenslotte was het alweer Dick Vos die op de hem bekende wijze doel wist te treffen: van forse afstand via de binnenkant paal. Het betekende 2—1 voor PPSC. Een nuttig oefenduel, dat echter door het niet op volle sterkte verschijnen van CW kwa uitslag weinig houvast biedt Pittig moment uit het duel Ursus-ASB de ook in oen doelpunt van Henk Verwey uit een pass van Aad de Held, Na het afgekeur de doelpunt van Hans Ver schoor, lukte het Bravenboer uit een pass van Leo Valk de gelijkmaker te scoren. Ondanks de hevige druk op het, door de 17-jarige Wijnholts, knap verde digde doel van ASB bleef het 2-2. Ook al omdat in de voor hoede van Ursus de afmaker ontbrak. Rhenen Een Schiedam, zonder Jan van Namen, Eef Krabbendam, Schemkes en De Hartog, en na tien minuten een invaller voor Zonneveld, heeft in Hhenen tegen de vierde klasser WCR een nederlaag van 1—0 geleden. Het was een bijzonder sterk en hard spelend WCR dat Schiedam geen gelegenheid gaf om tot goed spel te komen. De Schiedam mers ontliepen dat harde spel een beetje en mede daardoor kreeg de thuisclub veel vrijheid. WCR kon na de rust profiteren van een misverstand tussen Rietveld en Van der Ploeg en tot 10 komen. Wel kreeg Schiedam de gelegenheid om naast de gastheren te komen, maar Bram Scholte schoot de bal uit een strafschop precies in de handen van de doelman. Het tweede team speelde gelijk 1—1. Het derde verloor met 3—1 en het vierde team boekte winst 2—1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6