VW wil praten over braderie in Hoek van Holland weg toch begonnen Aanleg Nieuwe openbare school in de Hoek Soos Nuissl komt naar Vlaardingen Monumentaal Maassluis" I wacht op meer deelnemers n Betrapt in kantine Stekende Marokkanen aangehouden Jongen (11) valt van uitkijktoren Praten en - demonstreren hielp niet Vlaardinger 60 jaar lid bouwbond WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1975 3 .«Sr Hoek van Holland Het bestuur van de Hoekse VW wil gaan praten met alle deelnemers aan de braderie. Tijdens dit ge sprek met winkeliers en ver enigingen zal dan een oplos sing moeten worden gevonden voor mogelijke verschillen van inzicht. Verder zal men het eens moeten worden over de wijze waarop deze braderie, vooral ten aanzien van het punt verkoop, een zo breed mo gelijke basis te geven. Pit ant woordt het bestuur van de Hoekse deelgemeenteraad op vragen van de PvdA'er F. Moor. Deze had het bestuur op een aan tal misstanden bij de braderie gewezen, waarvan steeds de verenigingen en de winkeliers de dupe dreigden te worden. Het dagelijks bestuur zegt ver der dat het verbod tot van bepaalde artikelen door verenigingen zich beperkt die artikelen die de de winkeliers in hun assortiment verkopen. Bovendien laat de vergunning in dat opzicht weinig speelruimte. De verhoging van de prijzen voor de stalletjes acht het deel- raadsbestuur nauwelijks een hinderpaal. Wel zegt men het met de steller eens te zijn dat de se braderie meer en meer commercieel karakter maar men voegt eraan toe dit niet hoeft te leiden tot vermindering van de ve waarde van het evenement. De huidige opzet is anders dan oorspronkelijk werd bedoeld, maar de VVV kan nauwelijks anders nu de subsidie van „hn- terwijk-activiteiten" is verval len en men naar andere dek kingsmiddelen heeft moeten uitzien. In een gesprek met het VW-be-j stuur is het bestuur van de deelgemeenteraad tot de con clusie gekomen dat de VVV een goeddeels commerciële taak heeft en dat ook de organisatie van een braderie daaronder valt De gemeentelijke diensten zullen dan ook niet meer doen dan diensten verlenen zoals het plaatsen van afzettingen. „Maar dergelijke dingen doen we ook bij andere sportieve en recrea tieve evenementen", aldus het dcelra adsbe stuur. Vlaardingen Er worden pogingen ondernomen om op zaterdag 13 september zanger Joost Nuissl naar de Stadsgehoor zaal in Vlaardin gen te halen. Hij zou dan tijdens de open dag op moeten treden. Het Vlaardingse pu bliek kan die dag kennis maken met de opgeknap te Stadsgehoor zaal aan de Schie- damseweg. Er Is een heel pro gramma voor sa mengesteld. 's Middags wordt een concert van kamermuziek ge geven. 's Avonds kan er gedanst worden. En als het een beetje meezit kan er ge luisterd worden naar Joost Nuissl, de man uit de Herman van Veen-Harlekijn stal, die bekend is geworden door het ontboezemen de lied Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben'. De dag ervoor, vrij dag 12 september, wordt een recep tie gehouden. De genodigden kun nen dan tevens de eerste voorstel ling in het ver bouwde cultuur, paleis bijwonen. Jeroen Krabbé en Pleum Touw spe len samen een hoofdrol in het toneelstuk "Privé voor twee". Schiedam Bij een inbraak in de kantine van de voetbalver eniging Ursus is gisteren de 19-jarige Rotterdammer G.H. op heterdaad betrapt. De zandstraler die door een sur veillerende agent werd aange houden wordt er ook van ver dacht dat hij een geparkeerde auto heeft opengebroken. De man wordt hiervoor nog op het hoofdbureau van politie ver hoord. Maassluis De politie heeft twee Marokkanen aangehou den omdat zij bij een vechtpar tij elkaar hadden mishandeld. Zo had de 45-jarige M. B. zijn 36-Jarige landgenoot H. B. M. T. met een schaar in de rech terzij gestoken. De ruzie tussen het tweetal was ontstaan ln een fabriekshal van de Verto aan de Lange Boonestraat. r Vlaardingen De 11-jarige H. van Doom is op de speelplaats op het Mendelssohnplein van een twee meter hoge uitkijkto ren gevallen. De jongen verloor zijn evenwicht en brak bij de val zijn linkerpols. Per ambu lance is hij naar het Holy zie kenhuis overgebracht Een vrachtwagen chauffeur die al wat uren heeft moeten wachten verliest zijn geduld, net als de emo tionele tuinders, die zich gevaarlijk achter de achteruitrijdende zandwagen hadden op gesteld. l!llllllllllllllll!lll!UIIIIIIIIIUII!IMIIIIinill)IIIIIII!millllll!l!RIII!l!lll!nnnnillll!m:!lll[UUIIIIIIII!!ll!lllinil!!lllll!llIII!in!!llll!l!llll!ll!illllll!llllll!!llllll|j|||||||l!!imni|!|IU!|llllll|n!)lll!milllll!l]||||IUlll^ 99J Vlaardingen De 85-jarige J. Ekelenburg uit Vlaardingen is gehuldigd omdat hij 60 jaar lid is van de bouw- en houtbond van het CNV. De jubilaris werd onder meer toe gesproken door zijn kleinzoon die thans districtsbestuurder van deze bond is. De bejaarde Vlaardinger kreeg een fruit-, mand en een geschenkenbon aangeboden. Het CNV-hoofdbe- stuurslid dat speciaal uit Ut recht was gekomen om de heer Ekelenburg te feliciteren kon hem verder geen officiële ge schenken aanbieden omdat een 60-jarig lidmaatschap vrijwel nooit voorkomt. Hoek van Holland Burge meester en wethouders van Rotterdam willen dat er in Hoek van Holland aan de Tasman weg een nieuwe openbare school voor kleu ter- en basisonderwijs wordt gebouwd. In een voorstel aan de gemeente raad zeggen zij dat er bij deze school ook een behoor lijke gymnastxekaecommo- datie dient te komen. De openbare Van Rijckevorsel- school is nu nog gevestigd in het in 1951 gebouwde houten gebouw aan de Columbus- straat. In een semi-permanent gebouw aan de Van Spilbergen straat is de kleuterschool „De Duinroos" gevestigd. Voor het Rotterdamse college is het gewoon logisch dat er een nieuwe school moet komen voor het basisonderwijs. Door ook het kleuteronderwijs hierin onder te brengen geeft verder een goede mogelijkheid tot een nauwere samenwerking tussen deze beide vormen van onder wijs. In de eerste jaren zal de nieuwe school nog niet voldoende ruim te bieden aan alle leerlingen. Het overschot zal dan moeten worden ondergebracht in de Van Spilbergenstraat Hierin zouden bijvoorbeeld een kleu terklas en twee klassen basison derwijs, bestaande uit de aller jongste leerlingen uit het oude gedeelte van Hoek van Holland, kunnen worden geplaatst. Dit gebouw zal overigens in de ver dere toekomst gebruikt kunnen worden voor wijk- en jeugdacti- viteitcn. De bulldozer werkt De actievoerders gooien met zand. De „Moerman-weg" ïijkt niet meer te stoppen. De wethouders KJoots, Van der Velden, Goudriaan en Boven berg luisteren toe. De tuinders willen dat de aanleg van de weg wordt stopgezet. De discussie vindt plaats voor het portret van de man naar wie de laan wordt vernoemd: oud burgemeester Heus- dens. Maassluis Amateurfotografen hebben nog enkele weken de tijd om mee te doen aan de fotowedstrijd „Monumentaal Maassluis". De gemeente Maassluis heeft de wedstrijd georga niseerd ter gelegenheid van het Monumentenjaar. Een deskundige jury zal meteen na de sluitingsdatum 1 september aan het werk gaan om alle inzendingen naar eer en geweten te beoordelen. Er wordt gelet op originaliteit, artisticiteit en kwaliteit Voor de inzenders van de beste foto's is fotomateriaal beschikbaar gesteld ter waarde van vijfen twintig tot honderdvijftig gulden. Inzer dingen kunnen worden afgeleverd in het Gildehirisje aan de Zuiddijk 11, of op de gemeentesecretarie, afdeling culturele zaken aan de Covert van Wijnkade 30. Deelnemers aan de wedstrijd dienen foto's in te sturen die zwart-wit zijn en H minstens op briefkaartformaat Alle inzendingen worden op zaterdag 13 en zondag 14 september tentoongesteld in het Gemeentemuseum van Maassluis. V6ór S de opening zal wethouder I. van der Knaap van culturele zaken de prijswinnaars bekend maken. Meer inlichtingen over EE de wedstrijd zijn te verkrijgen in het Gildebuisje, tel. 01899- 15003 of 13339.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3