Semi-derby herleeft op Harga HmmWÊsm wm HDVS PRODUKT1EF TEGEN ONA: Schieten Hoogste recette sinds jaren EXTRA PREMIE MÈSKtaKÊKtËttm WILLEM VAN TIENEN AAN KOP /'wVt* - Is*-*»8 mÊÊ DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1975 Bep de Ruiter ontwijkt een schot van Hans Verel. f&i&fjSf&A/sj &t£ S hicdam De „lui druchtige" Jan van Baaren is niet meer. De Vlaar dingse oefenmees- ter, die vorig sei zoen enkele malen een boze bui mocht afkoelen op de tri bune, is rustiger geworden. Toch zal het nog wel even duren voor het korps arbiters de goede voornemens van de Vlaardinger serieus gaat ne men. „Ik heb blijk baar de naam", reageerde Van Baaren na het duel tegen SW gelaten. Scheidsrechter Berrevoets wist dan ook blijkbaar van niets. Eén. keer slechts sprong de trainer van de FC uit zijn dug out, met Jouter de be doeling een van zijn spelers te kal meren. Maar Van Baaren heeft nu eenmaal een repu tatie opgebouwd en dus moest prompt SW-aanvoerder Rinus Steenbergen op last van de arbi ter de helemaal niet boze trainer vermanend toe spreken, Een wat komische situatie, die de SW'er met een wat verlegen lachje afdeed. Toch „vergat" Van Baaren zichzelf op Harga één keer. In de kleedkamer, waarvoor de verza melde pers in af wachting was van de winnende trai ner, klonk het luid: „Jongens, mondje dicht tegen de pers, geen woord over die extra premie". Was Jan van Baa ren eenmaal tóch nog te luidruchtf Schiedam Leo Halkes bietste na afloop om een shaggie. Z'n trillende handen konden de doorgestane emoties niet verbergen. Toch speelde er rond de mondhoeken van S Ws trainer een nerveuze glimla ch. Zélfs viel er iets van een tevreden trekje te bespeuren. En in die sfeer, zo kort na de door zevenduizend kijkers bezochte wedstrijd SW—FC Vlaardingen, waagde Halkes zich aan een opmerke lijke uitspraap: uitspraak: ben tevreden, want het is mij meegevallen". Opmerkelijk dbArom, omdat SW voor het eerst sinds jaren op eigen veld verlies noteerde tegen FC Vlaar dingen. En dus is de con clusie gerechtvaardigd dat Halkes angst moet hebben gevoeld. Vrees, die moet zijn ontstaan door de Vlaardingse bliksemstart Bezorgdheid, omdat SVV in de oefencampagne nog niet had laten zien waartoe het in staat is. Halkes moet in alle stilte hebben ge vreesd dat wat Willem II overkwam, ook SW zou kunnen gebeuren. FC Vlaardingen won „maar" met 1—2 en dus speelde er bij Halkes vooral een bev rijdend gevoel. Zo bekeken leverde de semiderby op Harga louter tevreden men sen op. Zeker Jan van Baaren, die ook al duidelijk maakte juist het duel tegen SW met zorg te hebben benaderd, „Dit is voor ons een grandioos keer punt", aldus de Vlaardingse oe- fenmeester, die er eerlijk voor uit kwam vóór de wedstrijd met een puntje tevreden te zijn geweest Maar het FC Vlaardingen van nu hoeft geen angst meer te koes teren. De tijd dat de ploeg bij het binnenwandelen op Harga ineen schrompelde is voorbij. Pure kwaliteit zeker voor eerste divisie-begrippen geeft het tam een power, waar SW (nog) niet tegen op kan. Maar de Schiedammers hoeven zich daarover geen moment te scha men. Halkes zegt het zo: „In feite de buteerde mijn elftal. Het team is opgebouwd uit erg veel nieu welingen, die voor het eerst een eerste divisie-wedstrijd speelden". Het pleit voor SVV dat het slechts één moment in de wedstrijd kon worden be trapt op plankenkoorts. En dat was uitgerekend dat ene mo mentje waar Jan van Baaren op had gewacht: wat doet SVV bij een achterstand? Van Baaren wist dat zijn forma tie zou groeien bij een voor sprong. Hoe gering die marge ook zou zijn, de Vlaardingse oefenmeester wist ook dat op dé} moment de aanwezige kwa liteit de doorslag zou geven. Door Hans Soeters En om precies te zijn een kwar tier na rust slaagde de opzet van de Vlaardingers. Hugo Lochtenberg, met SW'er Jan .den Tuinder, één van de abso lute uitblinkers, velde met zijn treffer juist om die reden het vonnis over SW. Want datzelf de SVV, dat in de voorgaande periode zeker met de mindere was geweest, raakte prompt van de kook. Wég was de orga nisatie, weg was ook het Schie- damse zelfvertrouwen. In een zo onervaren ploeg als dit nieuwe SVV móet zo'n moment wel fatale gevolgen hebben. Nel zo goed als kan worden gesteld dat juist dén FC Vlaardingen zich op zijn sterkst voelt. Het resulteerde al na zeven, minuten, in een tweede Vlaardingse tref fer. En weer viel het gat daar waar ogenschijnlijk geen ge vaar meer was. Nu was het Barend van Hijkoop die door had dat SW het venijnige passje van Lochtenberg niet be greep. Via de lat caramboleerde de bal voor de voeten van Jan Eoodbol: 0—2. Maar SVV leert snel. Vooral Opstellingen. SW: Boumees- ter. Van Loon, Den Tuin- der, Steenbergen, Zoetmul- der, Campen (Van Es), Vor- j s te bos (Korengevel Verel, Goudriaan, Kreft en Molen dijk. FC Vlaardingen: Van de Meer, Quellhorst, De Ruiter, Robbemond, Pijl, Van de i Bol, Lochtenberg, Bouman, Zwamborn (Roadboi), Berc- kenkamp, Van Hijkoop. Scoreverloop: 1—2 (00) 60ste min. Lochtenberg 0—1, I 67ste min. Roodbol 0—2, 85ste min, Kreft (straf- j schop) 1—2. door het opschuiven vaa Rinus Steenbergen kwam er ineens weer wat rust op het midden veld. Joolden er zelfs weer wat aanvallen in de richting van invaller doelman Diek van de Meer. En zowaar kwam FC Vlaardingen nog even in moei lijkheden. FC Vlaardingen kan echter ook wel een beetje de hand in eigen, boezem steken. Tenslotte draai de Danny Molendijk zich het Vlaardingse strafschopgebied in, om even te worden „geman geld" en juist daardoor SWs rechterspits in de gelegenheid te stellen fantasievol ter aarde te storten. Geacteerd of niet, arbiter Berrevoets, die al veel vroeger in het duel SW een veel duidelijker penalty had onthouden (Robbemond maak te hands), wees gedecideerd naar de stip. Bart Kreft, die op links geen rol van betekenis had kunnen spelen, scoorde feilloos: 12. Toen moet Jan van Baaren heb ben teruggedacht aan de wed strijd van vorig seizoen. Ook toen leidde zijn equipe, terwijl de laatste minuten wegtikten, met één treffer voorsprong. Toen was het Leen Wamaar die de Vlaardingers de volle winst ontnam. En de Vlaar dingse kracht ten spijt, had die gelijkmaker ook nu weer kun nen vallen. Maar net zo goed had FC Vlaardingen er in die laatste vijf minuten nog een grotere zege uitgesleept. Tegen over de harde inzet van Steen bergen, knap gekeerd door Van de Meer, mikte Berckenkamp nog over Bouwmeester in het lege doel. Een seconde te laat echter, want terwijl de bal over de graaiende handen van de SW-goaJie wipte, maakte Berrevoets er een eind aan. „En in feite hebben we, verge leken bij de wedstrijd tegen Willem II, heel slecht ge voetbald", wist Jan van Baaren later. „Maar er wa ren excuses voor, want we hebben wat probleempjes Wwm Mm li - Kg Mss 8f$ Ém ÉH V De enige keer dat Berrevoets tussenbeide moest komen. Molendijk en Robbemond maken er verder geen probleem van Baaren zijn blijheid onder ■woorden: „Hier winnen, ja, dat is voor ons echt iets bijzonders..." gehad", daarbij doelend op de wat grieperige Van. Hij koop en de blessures van Peter Eikelenboom, Frans Stans en Frans Fiers, Maar de Vlaardingse vreugde overvleugelde die tegensla gen, „want", bracht Van 0 Sportstips, de moest ont hullende rubriek uit het Wa terweggebied, vernam het bericht als een donderslag hij heldere hemel 0 Be trainers durven niet 0 Of ficieel heet het, dat de he ren oefenmeesters zich niet kunnen vrijmaken, maar het comité „24 uur van Schiedam" heeft zo zijn twijfels O Reden voor Sportstips om even uit de trainers-school" te klappen Onthullende inside infor mation dus 0 Twaalf trai ners werden telefonisch be naderd 1 0 Zes hiervan noemden het aanvangstijd- stip, vijf minuten over tien, „te vroeg voor het leveren van een prestatie" 0 Vier trainers wilden perse kee per zijn 0 Enkele trainers hadden bedenkingen tegen de samenstelling 0 Belang rijkste argument: „Dan ziet mijn tegenstander van straks hoe ik voetbal" 0 Onthullende informatie die duidelijk maakt dat het in het traïnerswereldje niet botert 0 Het journalisten- team, tenslotte een perfect ingespeeld, homogeen ge heel, treedt nu aan tegen het team van de sportraad 0 Overwogen wordt om Aad Bierhuizen en André Corveleijn in dit team als gastspelers te laten mee doen 0 Grote tegenvaller voor de journalisten Is de blessure van Piet Ocks, waardoor het publiek bet zal moeten doen zonder zijn pientere passjes 0 Een ge ruststellende gedachte over igens voor sportraad-goalie Frans van Rijsbergen 0 Ook SW werd gisteren geconfronteerd met een fik se tegenvaller 0 De druk kerij, waar SVV fraaie in formatiegidsen Iaat ver vaardigen, kreeg de order niet op tijd gereed 0 Nu moeten de toeschouwers wachten tot zondag, wan neer FC Dordrecht naar Harga komt 0 Willem Jan Nooteboom, de Schiedamse motorcoureur, showt tijdens de „24 uur van Schiedam" zijn beide racemotoren 0 Zowel op zijn Egli-Yamaha 350 cc als op zijn Honda 750 cc zal hij laten zien hoe hard er op een 240 meter lange wielerbaan kan wor den gereden 0 Ook de gym nastiekvereniging DOK neemt - met een lange ma t- groep - deel aan het evene ment 0 In de Commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Schiedam is uitvoerig gediscussieerd over de wasaccommodatie van de Koorenbeurs 0 Sportstips las, verheugd, dat in het commissiestuk gesproken werd over top sport 0 Erkenning dus voor de tafeltennisclubs 0 Edoch, in bet officiële raadsstuk geen woord meer over topsport 0 „Ge schrapt", aldus wethouder Chris Zijdeveld, „Slip of the pen" 0 Zou SVV-voorzitter Maarten Eising dan toch ge lijk hebben? 0 Overigens wist de wethouder niet dat gemeentewerken directeur, ir KL G. de Block, had voor gesteld een „vierpersoons loopdouche" te laten aan brengen 0 Zonder schei dingswand 0 Anders zou het tenslotte een tweemaal tweepersoons loopdouche zijn 0 Maar tafeltennis is ook een damessport 0 En omdat dit voornemen eer der in deze krant werd bloot gegeven wilde me vrouw Taverne (CDA) hier over de naakte feiten weten - 0 Haar argumentatie: „Bt heb er enige moeite mee, - maar ben dan ook een dagje ouder en waardeer het niet - zo" 0 De wat jongere Chris Zijdeveld: „Ik heb er per soonlijk geen moeite mee, maar kan het me bijna niet voorstellen" 0 En das zal""" de wethouder uit hoofde van zijn functie een kijkje moeten gaan nemen 0 Om-'1 dat zijn fantasie tekort schiet 0 Tijdens de - stemming hielden drie van--, de tien raadsleden zich.*, overigens van stemming, bloot 0 Dat doen niet de missen die deelnemen aan de mi ss-Harga verkiezing in"' bar-disco-dancing Granada, waar morgenavond de laat ste van de twee voorronden wordt gehouden 0 Zeven schonen paradeerden reeds langs de zeer deskundige ju ry 0 Acht tot tien missen komen uiteindelijk in de fi nale die op vrijdagavond 29 augustus als onderdeel van de „24 uur van Schiedam" wordt gehouden 0 Sport stips, ter plekke deskundig aanwezig, houdt u op de hoogte... Vlaardingen De VHV De Zwerven de Visser vervolgde de kampioens serie met als inzet De Grote Markt- beker met een concours vanuit de roeiboot in het water van de Trek- vliet. Het weer liet weinig te wen sen over, evenals de bijtlust van de rissen, zodat er mooie vangsten werden geregistreerd. Vooral Willem van Tienen kreeg be hoorlijk leven op z"n veertje en ving dan ook 8600 gram vis waaronder flinke blieken en brasems. Dit lever de hem de eerste plaats op ui het klassement. Verdere uitslagen: 2. B. Hoogendijk, 4240 gram: 3. J. Sijs. 3700; 4. Chr. Lu cardie, 2140; 5. J. Overduin, 2080; 6. C. van Oosten, 2050; 7. S. v.d. Arend, 2000; 8. M. Vermeer, 1700; 9. S. van F[-nken. 1400; 10. G. van Leerdam, 700; 11. J. Ramoon met 200 gram vsS- Scholen zware voorn bonden zich mo menteel op in het water van het Spui waarin 't Westen de vierde ronde afwerkte in de serie met ab inzet de „Mevr. Stigt er beker". Het weer was uitstekend en de voorn had er ra m want met elkaar brachten de deelnemers zo'n 4S kg- vis boven water, waaronder ook en kele brasems. Het concours kwam op naam te staan van Daan Bervelmg die 9855 gram vis buitmaakte. Hij werd op de hie len gevolgd door Diek Boomsma die de tweede plaats opeiste met 9720 gram vis- Verdere klassering: 3. W, Struijs, 5275 gram; 4. Dick Tempelaar, 4855; 5,1. Hartog, 3695: 6. G. Boomsma, 2975; 7. S. Breedveld, 2745; 8 Frank Tem pelaar, 2560; 9. S. v d. Ree met 1375 gram vss. Voor de zesde ronde van de kam- psoenssene vissen de leden zondag a s. in de Oude Rijn, Vertrek vanaf het clublokaal, 5 uur. Maasland Tijdens de onderlinge wedstrijd van deze week. boekten de schatters van de Schietvereniging Maasland de volgende resultaten (resp korps en vrije baan) W van Hoon 39 - 26, A. Pellikaan 44 - 28, M P Hanewaaijcr 46 - 30. A Meerman (Maasland) 49 - 28, D vd Marei 49- 29. Kr Krui 46 - 27, N Poot 47 - 28. w vd Heijden 42 - 28. G Bakker 45 - 27; D v d Lely 41 - 28; J. van Zwienot 48 - 28; Pi Poot 46 - 28, P. Boekestein 39 - 27, M. van Staalduinen 46 - 20. M C Verploogh 4S - 30. N C Haring 37 - 26. T w den Breejen -15 - 25. J Hancraaaijer 48 - 30, A Moerman {De hier) 49 - 30. J W Groene*ecen 40 - 30, H J Korpei 48 - 28. M. P. Graveland 49 - 30, L van Berkel 49 - 30, J. vd Lety 46 - 28. G Dekker 42 3D; H van Woerden 46 - 29. 3 J M Ham 48 - 28 en P. Kalkman 46 - 29 ,S hiedam Terwijl SW en FC Vlaardingen resp. hun eerste en tweede competitietreffen afwerkten, werd er door de amateur- clubs uit het Waterweggebied geoefend als voorbereiding op het nieuwe seizoen- Hermes DVS ontmoette op Harga die voor de eindstand van 5—2 het Goudse ONA en sloot het zorgde, duel af met een 52 zege. De HT ON-UK SUS 40 formatie van Pim Visser kan Zonder Aad de Held, voor wie terugkijken op een sterke eer- Nagelhout speelde, Jheeft vief ste helft, met Ton Vorstenbos als sterke schakel op het mid denveld. Het overwicht van de Schiedammers resulteerde ai na vijf minuten in een doelpunt van Bo"b Weeda, tien minuten later gevolgd door een treffer van Aad van de Voort. Tien minuten voor rust slaagde Teun Komaat er in de score naar 30 te tillen. Met Ger Bakkes op de plaats van Ger Ruseier Cock Hoogeveen werd voorstopper vergrootte Hermes de voorsprong. Dezelf de Cock Hoogeveen was verant woordelijk voor Hermes' vierde treffer, waarna ook ONA wat nadrukkelijker de aanval zocht. Het resulteerde in een solo van Hofstede, 4—1, en een serie van vijf hoekschoppen op het doel van Harry Sperm on. Pas nadat Dick Ernst voor ONA de ach terstand nogmaals had ver kleind, 4—2, was het uiteinde- ~üjk, opnieuw Cock Hoogeveen de blasser Ursus de Rotterdam se eerste klasser HION goed partij gegeven. Weliswaar toonde HION zich slagvaardi ger en produktiever. Al na tien minuten profiteerde Van Tuyl van een missertje van doelman Ras, maar een mentaal sterk Ursus stond in die eerste helft geen verdere treffers toe. Dat veranderde in de tweede helft, toen HION het tempo nog meer opvoerde en de ITrsus-de fensie de doorgebroken Winters slechts onreglementair kon af stoppen. Hey maakte vanaf elf meter geen fout: 2—0. Toen doelman Ras kort hierna op nieuw een Rotterdamse inzet niet onder controle kon krijgen en Van Tuyl wederom als scherprechter fungeerde, 3—0, capituleerde Ursus. Hetgeen be tekende dat HION er vlak voor j tijd nog 4—0 van kon maken via een knappe kopbal -van Hoek. VFCHillesluis 7—0 Een voor het eerst op volle sterk te spelend VFC heeft in de oefenwedstrijd tegen Hillesluis laten zien wat dat betekent. Vooral conditioneel draaide VFC na rust erg sterk, zodat een 20 stand halverwege werd omgebogen in een 7—0 eindstand. De Snelle Vlaar dingse combinaties resulteer den al na tien minuten in het eerste doelpunt, gescoord door Johan Kuiper, die weer tien minuten later in het straf schopgebied werd gevloerd en Leen Boon vanuit oen penalty voor 2—0 kon zorgen. In de tweede helft kwam VFC echter pas werkelijk los, Johan Kuiper zorgde voor 3—0, Jaap van Dorp rondde een een-twee met Anton Huyer goed af, 4—0, waarna Huyer zelf nummer vijf achter de HiUeslüis-goalie knal de. John van Fessem. en. Pim van de Burg zorgden uiteinde lijk voor de 70 eindstand. VDLSVDPW 2—0 In een stevig maar sportief oe fenduel heeft VDL duidelijk gemaakt dat met de Maassluise equipe het komende seizoen ernstig rekening moet worden gehouden. SVDPW, toch wel gelijkwaardig, moest in de streekderby een 20 zege toe staan, VDL blijkt m staat de bal goed m de ploeg te houden, maar tegelijkertijdslim te zoeken naar de beslissende openingen. Zoals in de 20e minuut, toen Jan Altena de meegekomen Arie Boer alleen voor doelman Karei Bras 2ette, Het betekende tevens de ruststand: 1—0. Ook in de tweede helft was SVDPW zeker niet de mindere ploeg, maar kon toch niet ver- hinderen dat VDL in de 55e minuut opnieuw zou scoren. Nu kwam het voorbereidende werk van Paul Silvester en slaagde Jan Altena er jn de Schiedamse doelman te passeren: 2—0. Het werd de eindstand. duel van. Al na 12 minuten vond de Dclftse aanval een gaatje in de niet helemaal at tent reagerende Vlaardingse defensie. Toch werd nog voor rust de eindstand bereikt, want eerst slaagde Henk Boomsma er in de Delftse doelman te verschalken, maar weer was het DIIC dat. een 12 voor sprong nam. Het toch al hoge tempo werd door de Vlaardingers in de tweede helft nog eens extra op geschroefd, maar ondanks een ruim veertig minuten durend offensief slaagde Holiandiaan er niet in de achterstand weg te werken. Mar Plomp zat er heel dicht bij, maar zijn inzet trof de paal. De Hollandiaan^DHC 1—2 De Holiandiaan en het Delftse DHC maakten er een attractief in hoog tempo gespeeld oefen- Martinit—HOV1—2 Lovende woorden van HOV-trai- ner Jan van der Velden na afloop van het oefenduel Mar- tinit—HOV. De trainer van de Rotterdamse eerste klassen „Martinit moet dit seizoen ver kunnen komen. Met name het spelinzicht is reeds op een be hoorlijk niveau en ,voor een derde klasser wordt er vaak knap gevoetbald". En dus kon Martinit terecht trots zijn op de kleine 1—2 neder laag. De ploeg van Joop Schop keek al snel in de eerste helft tegen een achterstand aan door een doelpunt van Freek "Muh- lenbrueh, maar nog voor het verstrijken van de eerste helft kwam Martinit op 11. Ook in de tweede helft slaagde Martinit er in om de bal goed in de ploeg te houden. Eén keer moest de Schiedamse defensie de Rotterdammers nog laten gaan. En opnieuw was routinier Freek Mühleribrueh de maker: 1-2. HBSSTransvalia 21 Een iets te fel ingrijpende HBSS- defensie en een goed genomen vrije trap plaatste HBSS in de wedstrijd tegen Transvalia voor de taak een 0—1 achter stand ongedaan te maken. Al kort na dit doelpunt lukte dit, doordat Wim van Est zijn bela gers te snel af was, Kees van 't Wout de,bal knap doorkopte en Martin Meyer het karwei afrondde: 1—1. Met Leen Rademaker op de plaats van Van de Berg ver kreeg HBSS in de tweede helft een Hcht overwicht dat uiteind elijk de winnende treffer ople verde. Weer kwam het voorbe reidende werk van Wim van Est, die opnieuw Martin Meyer de gelegenheid gaf te scoren: 21. HBSS-trainer Zoltan Sza- lay: „We zijn nog niet waar we naar toe willen, temeer daar ik ons afgelopen zaterdag, tegen SC Elburg, sterker vond spe len." Westlandia—Exc'20 3—1 Excelsior*20 is er niet in geslaagd een technisch overwicht uit te buiten. Westlandia nam al snel na het begin een 10 voor sprong, maar een slim geno men vrije trap van Peter van. de Hoeven betekende toch nog een 1—1 stand met de rust. Het inspireerde Excelsior er in de tweede helft een offensiefje uit te persen, maar mede door het straffe leiden van de scheids rechter zakte de ambitie bij de Schiedammers al snel weer weg. Westlandia profiteerde dankbaar en liep uit naar 3—1- Peter van de Hoeven was er toen al niet meer bij, omdat Excelsior-aanvoerder Wim Tie- man het raadzamer vond zijn medespeler, die meerdere keren met de scheidsrechter m discus sie ging, naar de kant te sturen. Satelliet—Oud Feyenoord 6—5 De kijkers die gisteravond de moeite hebben genomen getui ge te zijn van het duel tussen Satelliet en de oude glorie van Feyenoord hebben zich S^ea moment verveeld. Niet alleen schotelden beide ploegen de toeschouwers elf voltreffers voor, maar bovendien viel ,er ook heel wat te genieten. Oud Feyenoord, nog immer slim en bekeken voetballend, nam een 1—3 voorsprong met de ru5t, maar moest ïn de tweede helft conditioneel wat terugnemen: En daarvan profiteerden de Vlaardingers. Hoewel in dit duel het belang van de overwin ning ondergeschikt was aan het kijkspel, slaagde Satelliet ex, tot vreugde van de Vlaardingse aanhang, in een 6—5 zege .uit te halen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4