Brons voor Brenr Hermes DVS heeft kans in eigen' hand Groot faengelconcours S chiedam-7OO mm "Bic -■tHM Vakantieploeg Fortuna slechts vijfde.... 50 1 SVV naar Sittard 7 DOOR ZEGE OP VUC: mm m g§ WMm msÊiÊi BWiBI— Teun optimistischj Zwartepoorte: Hij zal het nog ver brengen MSV '71 kan nog beter Oranje Nassau verbetert communicatie Geslaagd jeugdtoernooi van „Alle Hens" WiSMiMBiÉlSMSSÊÈÉSBM DINSDAG 26 AUGUSTUS 1975 4 Schiedam SW reist morgen middag naar Sittard in de we tenschap dat alles wat het meer haalt dan een forse ne derlaag, is meegenomen. Na de twee nederlagen op eigen reld en de conclusie dat de Schie dammers vooral fysiek nogal wat te kort komen lijkt ook Fortuna SC een niet te nemen obstakel. De Limburgers rijn dit seizoen sterk gestart en bemachtigden in drie wedstrijden zes winst punten. Opmerkelijk is ook de productieve start; tien doelpun ten. Fortuna SC, vooral voor eigen publiek aanvallend sterk, steunt op een goed sluitend middenveld. En juist die scha kel tussen afweer en frontlinie haperde bij SW in de eerste twee competitiewedstrijden. Deo Halekes blikt echter niet meer achterom: „We moeten die wedstrijden onmiddellijk vergeten en weer aan de vol gende wedstrijd gaan denken", luidde rijn reactie na-de 0—4 tegen FC Dordrecht Een wed strijd tegen Fortuna SC waarin SVV het opnieuw erg moeilijk zal krijgen. FC Vla ar dingen is vrij. j Maassluis Excelsior leed afge lopen zaterdag, na vier achter eenvolgende overwinningen, de tweede nederlaag in de oefen periode. In de eerste thuiswed strijd, tegen Meeuwen, kreeg men met 2—4 de kous op rijn kop. Trainer Teun Groeneveld dit jaar voor het eerst bij de Maas- sluizers was uiteraard teleur gesteld, maar wenste niet in de put te zitten. „Excelsior heeft niet best gespeeld, dat is duide- "tijk. Het spel aan on2e zijde was te statisch en in aanvallend op zicht was er teveel balverlies. Meeuwen daarentegen heeft .„.goed lopen voetballen en profi teerde knap van fouten in onze achterhoede." Teun Groeneveld blijft echter het volste vertrouwen in zijn ploeg houden: „Ik geloof niet dat het een ware afspiegeling is van de kracht van Excelsior. Het was gewoon een slechte dag waarbij de/ploeg verkrampt speelde. Dat kan een gevolg zijn van de hevige concurrentie. Men is bang om fouten te makenen haalt het ritme uit het spel. Nee hoor, ik lig er niet van wakker. Excelsior kan veel beter. Van- ayond tegen DHL kunnen de jongens dat bewijzen!" Luik De vreugde leek verstomd, omdat Cees Stam in het wereldkampioenschap van de profstayers het goud niet haalde. Maar desondanks keek iedereen toch glunderend naar Jan Breur, die op de laatste dag van de baankampioenschappen voor een ware verrassing had gezorgd. De debutant in het bonte gezelschap sleepte er met gangmaker Bruno Walrave maar liefst een bronzen medaille uit. Van onze sportredactie Maassluis Schotvaardigheid ontbreekt bij MSV *71. Dat baart trainer Arie Kap zorgen in de voorbereiding op de ko mende competitie, waarin hij meer succes wenst dan de afge lopen jaren het geval is ge weest. In de oefenpartij tegen Indus '67 werd weliswaar twee maal gescoord, maar de kansen om tot een hogere score te lei den waren legio. Het was eerst Peter de Jong die eri 0-1 van maakte en Bert de Jager was goed voor 0-2. Vlaardingen De korfbalvereni ging Oranje Nassau gaat de communicatie tussen bestuur en leden drastisch verbeteren. Uitvloeisel daarvan Is het in stellen van een spreekhalfuur, vooraf aan de bestuursvergade ringen, de bestuursvergaderin gen openbaar te maken en het ter inzage leggen van notulen van die vergaderingen. Voor zitter Mart Romers schrijft in de laatste verschenen week brief, dat de openbare vergade ringen verband houden met het feit dat de leden meer dan anders éénmaal per jaar de kans krijgen mee te denken en te praten over de gang van zaken bij de snel groeiende korfbalvereniging Door middel van het inzage leg gen van de notulen hoopt Oran je Nassau te bereiken dat de leden, de werkwijze van het be stuur regelmatig kunnen volgen en bekritiseren. De training, speciaal voor de jeugd, is een onderwerp waar over het bestuur duidelijk zijn visie heeft Getracht zal worden, om het peil van die trainings)! te verbeteren en daartoe zullen, de leden worden gevraagd Om een trainerscursus te gaan vol gen. Mart Romers: „Wij zijn natuurlijk als bestuur reëel genoej om te beseffen dat het aanbot om een dergelijke cursus te gaan volgen niet overweldigend zal zijn. Mochten er leden bij zijn die toch zo'n cursus zullen gaan volgen, dat zal het toch nog geruime tijd duren eer Oranje Nassau daar profijt van trekt.". Om alvast iets te doen krijgt iede re jeugdleider het boek pupil len- en aspirantentraining ter beschikking, van Hans Pouw en Ruud Emmerik. Het bestuur en twaalftalcommissie zijn tot de conclusie gekomen dat niet meer dan drie senoirenteams voor de competitie moeten wor- den ingeschreven. Naast opstel lingen in het blad „De Korf"' zal ,in het vervolg tevens aandacht worden besteedt aan het hoe en waarom spelers niet of we! worden opgesteld. Brenr, die in zijn korte loopbaan als profstayer alleen in het Ne derlands kampioenschap een uur lang achter de motor strijd leverde, kwam na de zestig mi nuten van Rocourt volledig ge broken van de fiets, „nebben we nu een uur gereden of was het langer", vroeg Breur direkt nadat hij verschillende felici taties in ontvangst had geno men. En kort daarna, aan de rand van de piste: „Is hier geen stoel, want de laatste vijf minuten hebben voor mij net zo lang geduurd, als de hele wedstrijd". Toen de Schiedamse professio nal zich op de sintels tegen een reclamebord plaatste stamelde hij: ,Jk had het niet durven hopen". Stayer-supervisor Adri Zwartepoorte: „Breur zal het nog ver brengen. Ik ben ontzet tend blij dat we hem ondanks rijn derde plaats in het Neder lands kampioenschap toch heb ben meegenomen". De stayerscarrière van Jan Breur is nog erg pril. Door de Rotter damse gangmaker Joop Zij laard, die via de Javacti's ook graag het werk op de grote motor wilde doen, werd Breur benaderd om te gaan stayeren. Zijlaard nam de 23-jarige Del- bana-professional in januari mee naar Antwerpen, waar in de vrieskou voor het eerst werd getraind. Het doorzettingsvermogen van Zijlaard en de lol die Jan Breur begon te krijgen in het rolrij- den, zorgde er uiteindelijk voor, "dat de nieuwe stayer een fiets van Cees Stam overnam en zich speciaal op deze tak'van de wielersport ging toeleggen. Mid dels manager Jan Derksen kreeg Zijlaard het voor elkaar om direkt al in het Europees kampioenschap te starten, dat. deze winter in West-Berlijn werd gehouden. Door gebrek aan routine en het feit, dat er in Duitsland geen herkansing was, werd Breur er op grote achterstand gezet. Het was voor het Rijnmond-duo moeilijk om tussen de gevestig de mannen te komen, maar toch bleef Breur met Zijlaard volhouden. Zelfs het afzeggen van Cees Stam voor de Neder landse titel bracht Jan Breur nog niet op het op een na hoog ste plan. Nico Been werd in Utrecht gelegenheidskampioen en Breur moestzelfs Fred Rompelberg, waarover al veel te doen was geweest, voor zich laten. door Hans Coolegem. Nochtans koos de KNWU voor de jongere Jan Breur. De Schie dammer, die vroeger als ama teur al eens in de achtervol- gingsploeg was uitverkoren, mocht mee naar Rocourt, waar de jonge professional zijn kans greep. Nu achter de gerouti neerd Bruno Walrave omdat de wielerbond vond dat Joop Zijlaard voor deze belangrijke strijd nog niet over voldoende routine beschikte. Om evenwel wat te leren, mocht de Rotterdamse entreneur van de bond in Luik als reserve Jan Breur de lachende derde. fungeren. Toen Breur achter de nieuwe wereldkampioen Dieter Kcmper en Cees Stam het brons veroverde was dit succes ook voor een deel te danken aan de Rotterdamse kastelein, die op bescheiden wijze I» de hulde mocht delen. Jan Breur, die evenals in de her kansing startnummer één loot te, is tijdens de wedstrijd niet verder afgezwakt dan de derde positie, waarmee hij het toer nooi wist te beëindigen. „Het was ook moeilijk om Cees Stam vanaf het begin te helpen", ver telde Breur later. „Als je als eerste vertrekt is het zonde orh je te laten afzakken". Omdat de Duitser Pfeffgen en Kemper ook voorin de regen- boogstrijd begonnen, speelde dat Jan Breur in de kaart. De debuterende Oranje-renner kon hierdoor ongehinderd bijna een half uur op kop blijven rijden, terwijl de overige coureurs zich aan de staart door verschillen de duels al kapot maakten voordat het echte „spel" ging beginnen. Toen ook nog de gedubbelde Pfeffgen voor zijn landgenoot als eerste barricade achter Breur ging fungeren, was er voor de Schiedammer niets meer aan de hand. Dat hij aan het eind van de race bijna geen krachten meer overhad, was geen probleem, omdat de Fransman Dupontreue, die hem voor de derde plaats nog kon bedreigen, ook al zijn reserves had opgebruikt De gelukkige Breur „Als Je Je rechtstreeks kan plaatsen is dat toch een voordeel. Je mist de rit, die toch kracht vergt en ook veel verlangt van je zit vlak, dat nu bij mij helemaal stuk is". Ongetwijfeld zullen er voor Jan Breur nu betere tij den aanbreken. Een periode waarin de professional ook voor het eerst gaat verdienen, want dat heeft hij in de afgelo pen acht maanden nog moeten meebrengen. Voor hem staat al vast dat hij op 28 september in Dortmund, waar Dieter Kemper vandaan komt, zijn eerste IVK-r e van c he wedstrijd rijdt „En dan hoop ik dat ik ook nog wat zesdaagsen zal kunnen rijden, want dat is mijn liefste wens". Hermes DVS—De Krekels ...keihard cricket gevecht...- Schiedam Het was niet de mooiste slag van Koos Willems, maar wel de winning hit in het cricket- treffen tussen Hennes DVS en de Kreekels. De spanning was geweken. Onder donderend applaus verlieten Koos Willems en Jacques Geeratzhet veld. Koos Willems wilde niet fa- kregen de Kreekels voor het Hennes nu al het gehele seizoen teistert sloeg ook. nu weer toe. De hele middenmoot van de order of goiing in faalde. Jan Stahlie had de grote pech Ibw gegeven te worden op een bal slag van Koos Willems bracht 103 runs op het bord, even later gevolgd door een keiharde boundery (ICS). Willems scoor de een run (109), len en vocht voor het behoud van zijn wicket. Grote zekerheid ken merkte zijn spel op de klasseaanval van de niet hoge totaal van 112 uit Het had lager kunnen zijn wanneer niet enkele vangen '0m Zeep Waren Inmiddels was de stand 6 voor BI' die tijn ^toeschouwen, vertrok- te hoog, was zijn commentaar. Spekten bi] de Hermes- Die umpire nam een volkomen foute beslissing. toe (110). Willems scoort een 2. gebracht. Kreekels. De Hagenaars Hennie van Wijk en Martin hadden hun sportieve -• - -*rtrt plicht gedaan, maar zo nauwgezet dat de over winning van Hermes DVS aan een dun zijden .draadje heeft gehangen. De berichten die op Harga circuleerden tendeerden naar winst van concurrent VUC in de wedstrijd tegen Quick Nijmegen. Hermes Glansbeek namen met 4 voor 28 en 4 voor 30 bij Hennes de meeste wickets, Bos 25 en Po- tosky 18 boden goede tegen stand. Dit moeten we wel kun nen maken, meende Wim van der Sloot tussen de innings. Het moet gezegd worden dat dit weinig hoopvol. Captain Wim van der Sloot en Koos Wiliems zouden er in slagen Hermes uit de mi sere te halen. Op 78 werd in zeven overs niet gescoord. Onmogelijk om te scoren, zei Koos Willems. Hun aanval was De Hagenaars feliciteerden de zo penetrant en het veld zo Schiedamse collegas..Het De partijen staan gelijk (112). De volgende bal is een 4 die ergens aan leg achter de wic- ketkeeper over boundery rolt (116 en 8) en dolle vreugde bij de grote cricket-aanhang van Hermes-DVS. niet lukken. Het openingspaar Rob Stouthandél en Rico Borrani verweerden zich met 11 en 12 L uitgezet dat we geen enke le kans kregen om te scoren. Ed probleemloos zou Na verloop van tijd zakte het - nr runs redelijk. DVS moest winnen om het Martin van Wijk en Martin Glans eerste klasserschap te be houden. De Schiedammers beek droegen met 23 en 15 ook bij, maar de collaps die bowlen wat af en konden'Van "der Sloot en Willems weer aan scoren denken. Op 102 sloeg v.d. Sloot volkomen onver wacht een lange bal in de han den van de mid-on Jacques Geeratz kwam in, een moeilijke een sportief maar keihard cric ket-gevecht geweest VUC won van Quick Nijmegen, maar is uitgespeeld. Wanneer Hermes DVS zondag aanstaande de laatste wedstrijd tegen VRA in Amstelveen wint blijft het in de eerste klasse. Draw of verlies betekent degradatie naar de overgangsklasse. Hoek van Holland „Wat mij opvalt is, dat onze Hoekse ploeg eigenlijk helemaal niet behoeft onder te doen voor die clubs met die grote namen", aldus de terechte mening van een toeschouwer bij het jeugd toernooi dat zaterdag door de commissie „Alle Hens" in Hoek van Holland werd georgani seerd. In samenwerking uite raard met de voetbalverenigin gen Hoek van Holland en Hoekse Boys die niet alleen spelers leveren, maar ook zorg den voor deskundige leiding en begeleiding. Voor de hoekse verenigingen was het eigenlijk jammer dat juist in de B-groep vorig seizoen de sterkste spelers waren overge gaan, zodat met een vrij jeug dig team moest worden aange treden. Bij de A-junioren wist de combi natie van spelers van Hoekse Boys en Hoek van Holland ech ter zowel Excelsior als Sparta achter zich te laten en der der de prijs te veroveren. Met als intermezzo een optreden van de folkloristische dans groep „Dvojnice" kon deel raadsvoorzitter L, van der Hou wen na een inleiding van Hoek van Holland-voorzitter B. Blo kland rond vier uur de prijzen' uitreiken. Daarvoor waren de volgende wedstrijden gespeeld: 1 afdeling: Combinatie-Excelsior 1-0, Feije- noord-Sparta 0-0, Xerxes-Com- bïnatie 2-0, Excelsior-Feije- noord 0-1, Sparta-Xerxes 0-3, Combinatie-Feijenoord 0-1, Ex- celsior-Sparta 0-0, Feijenoord- Xerxes 1-0, Sparta-Combinatie 0*1, Xerxes-Excelsior 1-0. 2e afdeling: Xerxes-Combinatie 2-0, Excelsior- Feijenoord 0-1, Sparta-Xerxes 1-0, Combinatie-Feijenoord 0-3, Excelsior-Sparta 2-1, Feije- noord-Xerxes 1-0, Sparta-Com- binatie 5-0, Xerxes-Excelsior 0-1, Feijenoord-Sparta 2-0 Com binatie-Excelsior O-l. In de A-afdeling bracht dat de volgende eindstand: Feijenoord 7 pt Xerxes 6 pt Combinatie 4 pt Sparta 2 pt en Excelsior 1 pt B-afdeling: Feijenoord 8 pt Ex celsior 6 pt. Sparta 4 pt. Xerxes 2 pt Cobinatie 0 pt (Combinatie zijn dus de elftallen van Hoek van Holland en Hoek se Boys). Over het geheel genomen werd het een bijzonder sportief toer nooi met slechts enkele onbete kenende blessures. Wel Melden de scheidsrechters er zeer strakke opvattingen op na. Zo werd in twee gevallen natrap pen onmiddellijk bestraft met uitsluiting voor de verdere duur van het toernooi. Schiedam - In het kader van de viering van 700 jaar Schiedam als stad organi seert de Hengelsportvereaiging „Schie dam en Omstreken op zaterdag 6 september een groot Nationaal viscon- cours. Een wedstrijd voor korpsvissers en Individuele sportvissers waaraan ook biet hij hengelsportverenigrngen aangesloten recreatie hengelaars kun nen deelnemen. Het concours wordt gehouden in net water van de Delftse Schie ter hoogte van de enclave „De Kandelaar" te be reiken -via de Kerkweg in Kethel Noord. De loting voor de kantnummers wordt gehouden op vrijdag 29 augustus in het Wijkcentrum Nieuwland, Dr. "Wibaut- plein 129, Schiedam aanvang 19,30 uur. Vanaf 20,00 uur kunnen de deelnemers hier het getrokken nummer afhalen. Wie hiervoor niet in de gelegenheid is ontvangt het voor hem/haar bestemde kantnummer voor de aanvang van de wedstrijd aan de waterkant. Het irdeg- geld bedraagt 4.00 per persoon met een prijzenschema van 1 op 4, Voor korpsen: 12.50 met prijzen 1 op 3. Voor de persoonlijke winnaar is de „Dahlia Expo 700 Schiedam"-Trofee beschikbaar gesteld. De overige prijzen van deze jubileumwedstrtjd zijn kost baarder dan ooit te voren. Er wordt gevist van 7 tot 10 uur. De prijsuitreiking vindt om 13.00 uur plaats in de grote zaal van het Wijkcen- tnun Nieuwland. Inschrijven is moge lijk bij: het wedstrijdsecretariaat en concoursleider, G. J. van Katwijk, Ja- ques "Urlusplein 75, Schiedam. Telefoon 010-708247, postgiro 538954. Tevens by Mak's speciaalzaak in hengelsportarti kelen, Broersvest, 19 eveneens Schie dam, ----- K i De trainers komen tóch Nico van Huet himself heeft zich opgeworpen als „wedstrijdsecretaris" O Zijn reactie, na de mede deling In deze rubriek dat het duel trainers journalis ten niet door kon gaan: „Wat een onzin, natuurlijk komen we"© En dus wordt voor komende zaterdagmor gen als onderdeel van de „24 uur van Schiedam" de wedstrijd alsnog op het programma gezet In het trainerstcam treffen we be kende namen als: André Corveleijn, Aad Bierhuizen, Henk KÖnemann, Rien Cla- rijs en natuurlijk Nico van Huet O Afgelopen zaterdag kochten reeds 1095 Schie dammers de zogenaamde „24-uur-stickers" Q De stic kers, die een diameter heb ben van 17,8 centimeter, kosten slechts 50 cent per stuk O Inclusief de „over- tip" leverde dit zaterdag een bedrag op van 652,20 De netto-opbrengst van de „24 uur" komt ten bate aan het nieuwe dierenasiel De Hargahoeve Ook de missen rijn gekozen De tien mooisten waaronder enkele in de sportwereld be kende dames strijden ko mende vrijdagavond om de titel Miss Harga 1975 9 De finale van deze verkiezing zal overigens pas in de nachtelijke uren plaatsvin den O Het veertien pagi na's vullende draaiboek staat er borg voor dat nie mand rich ook maar één moment zal vervelen O Pe ter Friederich, die als eige naar van boutique Pour Vous jurylid aan te vragen naar het Maassluise YDL Ook voor de finale zal Peter overigens de missen adviseren bij hun keuze van vrijetijdskleding, avondkle ding en bikini Het ge rucht dat het comité „24 uur Schiedam" in financiële moeilijkheden verkeert is louter uit de lucht gegrepen O Aan dit evenement wordt door erg veel deelne mers gewerkt op pro deo basis O Ook de uitgaven rijn tot een minimum be perkt O Dat de gemeente een borgsom wenst van 500 gulden is bij het comité ech ter in het verkeerde keelgat geschoten Q Temeer daar de accommodatie door de Stichting Wielerbaan Schie dam beschikbaar is gesteld Het comité desgevraagd: „Er is maar één ding dat ons nog voor problemen kan stellen: regen" Maar om- dat in dat geval wordt uit geweken naar de sporthal Margriet op enkele minu ten afstand kan Pluvïus géén spelbreker worden 9 Maar m principe wordt de wielerbaan het centrale punt En dus adviseert Peter Friederich „zijn" mis sen vooral „wanne" bikini's Burgemeester Drs A. Lems heeft officieel toege zegd zitting te nemen in de jury van de miss verkiezing Ook zal hij als eerste een aanval doen op het baanre cord voor met-wielrenners O De tijd die Schiedams eerste burger op de klokken zet, wordt voor alle overige deelnemers een richttijd Om het uur bunnen de bezoekers zo'n ronde rijden, met voor de winnaar (de snelste tijd) van de 24 uur, een fiets, beschikbaar ge steld door bar Granada O Op autopeds wordt een achtervolging gereden, ook al door toeschouwers O Hiervoor stelt De Favo riet een fiets als prijs be schikbaar De bedoeling is dat elke recordpoging in eerste instantie een promi nente Schiedammer a an de start brengt De autoped- achtervolging (vier deelne mers tegelijkertijd) kan een interessant spektakel wor den O Wat te denken van een wedstrijd tussen Rein van Kaalte, Hans van der Wilk, Arie Verlinde en Pie- ter Roozen... Dus als u één van deze heren straks op een fonkelnieuwe fiets het sportcomplex ziet verla ten kent u de reden O Tij dens de miss-verkiezïng zal Joop Kuypers wederom als speaker fungeren i i r •«...i'/J-*1 'Wyi Johan Kijne vierde plaats Van onze sportredactie Vlaardingen Hoewel de atle- tiekploeg van Fortuna rijn plaats voor een finale niet heeft verspeeld, zorgde een, zo goed als, vakantieploeg op de derde dag van de competitie in de eerste klas voor een vijfde plaats. Naast vakanties werden geblesseerde spelers, zoals Hans van Rasteren, ernstig ge mist Op de 100 meter klokte Louis Spek 11.5 en collega Wouf Fu- per 11.9. Bij de 110 meter hor den had Louis Spek een tijd nodig van 15,3, terwijl Theo Maat 16.9 sec. er over deed. Voor de rest waren de resulta ten van de Vlaardingse atleten niet erg best Johan Kijne finiste in een vierde positie op de halve kilometer- loop in Bouvigne. Zijn tijd was 50.54. Huib Boeren van Fortuna had er een tijd voor nodig van 64.36 cn Bram de Jong liep de afstand in 60.08, Cees van der Velden moest al na vijf kilome ter met een blessure afhaken. Ton van Gils bereikte in de omloop van Sliedrecht een achtste plaats in 22.16, En dat ging over 6,5 kilometer. Op de open Kempische atletiek- kampioenschappen gaven atle ten van Fortuna en FtOVS acte de presence. Huib de Ligt be reikte een tweede plaats op dep 400 meter in 51,6 en werd derde op de 200 meter in 23.6 sec. Daan Dijksma roffelde de 800 meter in 2.01.6 af en Nico Ter louw liep een persoonlijk re cord op die afstand in 2.03.1. Pieter Gij s man liep bij de ju nioren B een nieuw persoonlijk record in 2,12.0. Corrie Dijksma van de ROVS behaalde zilver op de 400 meter in 63 seconden rond. Fortuna- atlete Willy Don finiste bij de meisjes A op de 1500 meter in 5.09.2. Gerrit Bruisma liep hij de junioren B de 1500 meter in 4.39, terwijl Walter van Rossum van Fortuna vierde werd op de 5000 meter in de tijd van 15.33. Na zijn 15.17 op een tartanbaan was dit zijn beste seizoenpresta tie op dat onderdeel. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4