JCHIEDAMSCHE COU RANT V er knemers ver klaring; ko )p aangeboden Honderdste uur van schoolmarathon over Europese integratie GOO NIEUWS! Winkeliers Koningshof niet bang voor Vendel BOEM... Privê-detectieve voorzag Turken van valse papieren Schilderijen en klok mee in wollen deken JA, Ik D€ PROÉf Minder woningzoekenden in Schiedam Fietser^., tegen bus Lems naar timmer- kamp (*18 1 "3 CIK.S V' huXX J 30 Xil 74 g GIRIS *7 r 1 t*x 518 1 n fi X^^vX 1 (?12 VI 7! ij X% CIKIS X BuXjX Westwijk- activiteiten beginnen weer Vice-voorzitter Europese Parlement C. Berkhouwer op Spieringshoek Antiekdiefstal 9,Mogelijkerwijze aantasting99 van positie Vlaardings warenhuis Vrijdag 29 augustus 1975- ONAFH ANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25395 —8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In juli daalde het aantal woningzoekenden in Schiedam met 28 tot 3772. Er werd In 214 gevallen een vergunning verstrekt voor het betrekken van een woning. Van hen konden 43 naar een nieuwbouwwoning, 150 kwamen in een vrijgekomen huis terecht en 21 kregen vergunning voor inwoning. Er wachten nog 204 aanstaande echtparen op een woning; 66 inwonende gehuwden, 134 alleenstaanden, 422 personen met een GGD-rapport, 162 bejaarden met en 428 zonder GGD-rap- port, 1364 personen die gewoon willen verhulzen, 333 die onvoldoende zijn gehuisvest en 130 "overige gevallen". Schiedam De Schie- öamse politie heeft een - bureau opge rold "dat voor de re- gularisatie-regeling van 1 juni Illegaal in Nederland ver blijvende werkne mers voorzag van valse werkgevers verklaringen. Zeker 27 Turken hebben van dit bureau ge bruik gemaakt. Ei genaar en prive-dé- tective A. J. v. K. (43) uit Schiedam is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Deze week werd hij voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. In het woonhuis van de Schiedammer vond de recherche vijf stempels waarmee de paspoorten van de aanvragers wer den voorzien van een vals Turks bewijs van in - of uitreis. Voor een be drag van 100 gulden le verden drie kleine be- W CIKIS W Een afdruk van de valse stempel die de Schiedammer met eveneens valse werkge versverklaringen voor 500 tot '1000 aan illegaal in Neder land verblijvende Turken ver kocht drijven uit de randstad hem de begeerde valse werkgeversverklaringen van voor 1 november. Voor zijn bemiddeling vroeg de privé-detectieve aan de Turken per geval een be drag van 500 tot 1000 gul den. Met behulp van een tolk hield hij aan huis spreekuur. Zelfs in Heerlen woonachtige buitenlandse werknemers kwamen hier voor naar Schiedam. .Waarschijnlijk door de taal barrière dachten de Turken vaak dat de eigenaar van het recherche - en informa tiebureau bij de Schiedam- se burgerpolitie behoorde," aldus hoofdinspekteur D. P. van der Veen", hij hielp ille gale werknemers die niet aan de voorschriften volde den alleen maar als er nog een kleine kans van slagen bij was. Er waren volgens hem een niet te tellen aantal aanvra gen op het spreekuur." De diameter van de stempels die hij na liet maken is volgens de politie een halve centimeter langer dan de officiële Turkse van drie centimeter. Bovendien ont breken er in de stempels een paar puntjes tussen de letters. De maximale straf die voor deze frauduleuze handelin gen staat, bedraagt vijf jaar. Vlaardingen De 7-jarige P. C. van Loob is doordat hij te kort voor een autobus langs wilde met rijn fiets tegen het ver voermiddel aangereden. Het ongeval gebeurde op de Wil lem Lodewijklaan. De jongen werd met een hoofdwond en een hersenschudding naar het Holy-ziekenhuis gebracht Vlaardingen Het ontmoetings centrum West begint op zater dag 6 septembr aan een nieuw seizoen vol activiteiten. Het seizoen wordt ingeluid met een groot feest. Ook de clubs startten op die da tum. Westwijkers kunnen zich inschrijven voor de huisvrou- wengymnastiek, een veelomvat tende cursus die de naam Krea- toor heeft meegekregen, naai lessen en voor het volksdansen, Op het ogenblik worden in het ontmoetingscentrum voorberei dingen getroffen voor het nieu we seizoen. Schiedam - Jeugdwerkers van Cenrum De Dukdalf laten bur gemeester Lems morgen zien hoe miserabel het timmerkamp van de zuidwijk er aan de Rijn straat bij zit. De bewonersvereniging en de jeugdwerkers willen verbete ring v.ji het terrein achter het wijkcentrun of toewijzing van een andere plaats, bijvoorbeeld aan de Maasboulevard of bij de gasfabriek. Voor de rondleiding van 's mid dags twaalf tot twee uur is het gehele gemeentebestuur uitge nodigd. Op deze manier hoopt 'men voor het timmerkamp of aventurenkamp toezeggingen los te krijgen. Stads-sociograaf L, F.Griffioen heeft inmiddels al laten weten: „Er moet in principe een ruimte 2ijn waar kinderen in de leef tijd van zo tien tot veertien jaar kunnen ravotten. Dat zou bij voorbeeld op een timmerkamp kunnen. Het hoeft niet in elke wijk, maar moet toch wel rede lijk bereikbaar zijn." Schiedam De vice-voorzitter van het Europese Parlement, C. Berkhouwer, zal aanstaande don derdag op de Schiedamse scholengemeenschap Spieringshoek een lezing houden over de Euro pese integratie. Dit gebeurt onder het motto „de eenwording van Europa en hoe de integratie zich sinds het Haags congres van 1948 heeft voltrokken." Deze lezing* vormt het honderdste uur van de schoolmarathon van de Jongeren raad der Euro pese Beweging (JEB) in Nederland, die vorig jaar in Rotterdam van start ging. In deze mara- thon is het gebruikelijk, dat aktieve leden van de JEB de scholen bezoeken om in lessen maat schappijleer, economie, staatsinrichting, aard rijkskunde of geschiedenis te vertellen, wat de motieven zijn voor de eenwording van Europa. Tijdens de viering van dit honderdste uur zal het voorzitterschap van de Rotterdamse organisatie commissie van de JEB worden overgedragen aan René Wilderom uit Rotterdam. De huidige voorzitter, Theo Schoenmakers uit Schiedam, is onlangs benoemd tot landelijk voorzitter van de JEB. De schoolmarathon is in Rotterdam en omstreken zo'n succes gebleken, dat dit jaar ook in Apel doorn, Zeist, Amersfoort, Amsterdam, Leiden, Leeuwarden, 's-Hertogenbosch Maastricht, Zwol le, Groningen en Arnhem met een marathon is gestart c.q, zal worden gestart. Op 4 oktober zal in concertgebouw De Doelen in Rotterdam - ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de JEB - een conferentie worden gehouden over het thema „Europa en de derde wereld". Hierbij zijn uitgenodigd de minister van ontwikkelingssamenwerking drs. J. P. Pronk en PPR'er dr. mr. Bas de Gaay Fortman. «iiiiiiiiin iiiiiinrii iftni Jiitiuiif f inifiiiiiiiiiinii rui iiuitiii iiiiif in iiniiiii iiiiiriiiiiiiiiiiiiiiii iniiif min ncniiiiiiiiiiiiniii nu iiiiinniiiiiiniii mi niiiniii 111111111 mi ntiimiiiininn» nu uiiminiiniiriiiiiiitiiiit^ -v. '/-l 'Js. Maassluis De bevolking van het anders zo stille Maassluis is gistermiddag om half vier geschrokken van een enorme knal, die dit keer niet werd veroor zaakt door „de overkant". De oude schoorsteen op het' voormalige fabrieksterrein Van Toor/De Neeff in het centrum werd opgeblazen. Honderden Maassluizers ston den om het terrein, waar binnen afzienbare tijd wo ningen worden gebouwd. Burgemeester Van Dijke liet de zaak ontploffen. Het ter rein was helemaal afgezet Niemand mocht in de huurt komen. „Staat die man daar niet gevaarlijk", vroeg de burgemeester. Dat stond jie niet volgens de springstof- deskundige P. Roosch uit Rotterdam. Nadat tweemaal een scheids- rechtersfluit Ct sein „alles veilig") had geklonken be gon Van Dijke aan het zoge naamde afdraaien. Nadat hij een wel acht maal had rondgedraaid klonk de enor me knal. Heel langzaam viel de schoorsteen, richting Vlaardingen. De verzamelde Maassluise jeugd joelde. Met een hoop gekraak en veel stofwolken kwam de schoor steen definitief op de grond. De springstofdeskundige na afloop: „Je weet precies hoe je die dingen op moet bla zen, maar het is toch altijd weer spannend". Voor deze routineklus werd anderhal ve kilo anmoacylyd, een soort dynamiet, gebruikt. riiNi]i[iiiiiii[iiiiiHii!i[tiiiiiiMii[iiniiimitiiE[ikii!i[(iNiiimitiiii!ifiiiiiii!iiiiiiiiiiiimii!iiiiiiiiii[itii[iiim!ii!iiitiiiiiiii![iiiiiiiii]i!ti[tiiiiiiiiini)iniitniitiiiiiiiiii!Hmiii[immi!!([iu[tiiiiniiiimiiniiiiiiiii]iil Schiedam Een antieke Friese staartklok ter waarde van 3000 gulden en drie schilderijen met een gezamenlijke waarde van 2100 gulden zijn gestolen uit de woning van de 72-jarige Schiedammer A. M. aan de Willemskade. Vermoedelijk hebben de dieven, die het huis met een valse sleutel zijn binnengedrongen, hun buit in een wollen deken gewikkeld en zo meegenomen. De inbrekers doorzochten alle la den en kasten en gooiden de inhoud ervan over de vloer. Van de muren verdwenen een schilderij van Willem Bosboom (kerkinterieur, 100 gulden), een schilderij van Raaphorst (kat met kluwen wol, 1500 gulden) en een heidelandschap van een onbekende den). schilder (200 gul- Er lopen wel zekere parallellen met de drie antiekdiefstallen die in mei op de Burgemeester Knappertlaan werden ge pleegd", aldus hoofdinspecteur D. P. van der Veen- Dele krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpl.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Maassluis De winkeliers van het Maassluise overdekte cen trum KoningshoT zijn niet be vreesd voor de concurrentie van de Vendet, een warenhuis met een beperkt aantal afdelin gen. Volgende week gaan de deuren van deze winkel voor het publiek open. Directeur Dreesmann van de sectie Ven det verwacht dat deze winkel de positie van het warenhuis in Vlaardingen „mogelijkerwij ze aantast", „Ik begrijp dat winkeliers uit Maassluis ons met argusogen bekijken", aldus Dreesmann. Die angst is ongegrond vindt hij, want „de grote warenhui zen hebben maar acht procent van de markt in handen". Toch wil V. en D. een jaaromzet in Maassluis zien te halen van zes miljoen gulden. Voor de Vendet, die vier miljoen heeft gekost, is een grote par keerruimte. Dat is een van de eisen die het winkelbedrijf aan Maassluis heeft gesteld: het be drijf moet toegankelijk rijn. Dreesmann wil de auto voorlo pig nog niet terugdringen. „Het autogebruik neemt toe. Wie wil er nog sjouwen met boodschap pen", zegt hij. De middenstanders uit Konings hof rijn niet ontevreden met de komst van het warenhuis. „Het centrum krijgt een grotere aan trekkingskracht. Wij hopen nu dat mensen uit ons achterland - het Westland - hierheen ko men". aldus vice-voorritter Droog van de winkeliersvereni ging, „de mensen die tot nu toe uit Maassluis naar het Vlaar- dingse Liesveld trokken hoeven dat ook niet meer te doen." In de Vendet rijn voorzieningen getroffen om de goederen te beschermen tegen winkeldief stallen, Welke maatregelen dat zijn wil het bedrijf niet kwijt, hoewel directeur Dreesmann even tevoren verklaarde geen enkel geheim te hebben. Wel zei hij haast dreigend: „Onze be drijfsleider hoeft de order dat iedere diefstal direct bij de poli tie wordt aangegeven". Vlaardingen De 57-jarige me vrouw P. K. van D. is woensda gochtend gevallen toen rij met haar fiets over een wieldop reed. Het ongeval gebeurde op het Erna us in Vlaardingen, Die wieldop was even tevoren van een vrachtwagen losge raakt De fietsster moest naar het Holy-ziekenhuis worden vervoerd. Maar kon later naar huis terugkeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1