Blessure Frans Stans i vergissing EC Vlaardingen ^74 hoopt op een snelle goal. 8mm mm Harrie Bouquet poetst imago van HVO op Inzet DWS vereist Snelwiek PI Politiehonden bewaking bij FC Vlaardingen '74 Zwervende Visser sw Brasem schrikt van Jan Stoutenburg Arie Swaneveld benoemd Nieuwe sponsor (Lorjé) voor de selectie Softbal- toernooi Overgang naar 7-handbal vol problemen Korfbal - programma Ook ZOS 24 uur Holy start promotiestiijd VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 7 »De selectie van FC Vlaardingen 74, staand vinr; Rfnie Otte, Ger Rob- bemond, Rob van der Bol, Jan Rood- bot. Frans Fiers, Bep de Ruiter, Ton- ny Vonk en Frans Stans. Zittend vlnr: Barend van Hijkoop, Joop Quellborst, Wim Berckenkamp, Peter Eikelen boom, Cees Bouman, Hugo Lochterv bergh en Ger Pijl. Op de foto ontbre ken Dick van der Meer en Cees Zwam born. VI aardingen Men mag aan nemen dat FC Vlaardingen '74-Heerenvecn een confron tatie wordt van aanvallende ploegen. Zo op het eerste ge zicht lijkt die gedachte ge rechtvaardigd, wanneer men het doelsaldo van de Friezen bekijkt (7-2). Maar sinds men senheugenis is het de insiders niet ontgaan dat Heerenveen, juist onder Laszo Zalai, zich uit ingraaft Hoe dan ook. Desnoods met één spits als een roepende in de woestijn. Recent bij Veendam speculeer de Heerenveen, na een opge wekte O-O ruststand, op de counter en dat leverde prompt vier goals op. Daar voor moest Haarlem ook er varen dat het met de Friezen slecht „onderhandelen" is. En levert FC Vlaardingen '74 een pittige ontmoeting op? Trainer Jan van Baaren kan alleen maar veronderstellen dat Heer enveen de zaak achter goed dicht zal houden. Daarom krijgt de thuisclub ongetwijfeld de op dracht om snel een doelpunt te forceren. „Daarna groeit FC Vlaardingen *74 in zijn spel", is de logische gedachtengang ge zien de successen tegen Willem 0(5-0) en SW (1-2). De Vlaar ding se formatie kent weinig blessures. De vermeende voetblessure van Frans Stans bleek een „vergis sing" van de militaire arts te zijn, maar wel met het gevolg dat de Vlaardingse middenvelder een achter stand in wedstrijdritme heeft opgelo pen. Daarom beslist trainer Jan van Baaren pas laat of Frans Stans in de basis past, ja dan nee. Barend van Door Bas van den Berg Hijkoop is licht geblesseerd en speel de daarom deze week niet mee tegen Satelliet. Maar de technische leiding heeft goede hoop dat Haagse Barend je er zondag bij is. De selectie van FC Vlaardingen'74 be staat daarom uit: Wim Berckenkamp (8), Rob van der Bol (6), Cees Bouman (7), Peter Eikelenbocm (I), Frans Fiers (5), Barend van Hijkoop (Uk Hugo Quellhorst (15), Ger Robbe- mond (13). Jan Roodbol (10), Bep de Ruiter (4), Frans Stans (9) en Cees Zwambom (14). (tussen de haakjes geplaatste cijfers geven het vaste rugnummer aan). SVV wacht andermaal een moeilijke uitwedstrijd, bij Willem II, omdat de Tilburgers met een Bart Stovers van Fortuna SC en Van Rooy van NAC, zich geen verdere desillusie kunnen veroorloven. Hoewel Willem II zijn ouverture met 5-0 van FC Vlaardin gen '74 verloor, moet het in staat zijn om snel naar de middenmoot op te kunnen rukken. De Schiedammers missen „power". Wat uitdrukkelijk tegen FSC (2-0) werd bewezen, daarom hoopt trainer Leo Halkes op de rentree van middenvel der Wim Mulder. Hij: „Wij zijn al met Wim naar Couwmans, de masseur van Rod a JC, geweest om zijn achil lespees helemaal té laten inpakken en in dit verband deed hij voorbije woensdag, vooraf aan FSC, al aan de warming-up mee. Als het effe kan zet ik Wim Mulder tegen Willem II al in". De Schiedamse selectie bestaat daarom uit: Bouwmeester, C. Zoetmulder, Steenbergen???7, Den Tuinder, Van Loon, Verrel, Goudriaan, Campen, Molendijk, Kreft, Jeup, J. Zoetmul der, Vorstenbos, Van der Most en Mulder. Programma eerste divisie; Willem II- SVV, FC Vlaardingen 'Ti-Heeren veen, FC WV-Helmond Sport, Haar- lem-FC Den Bosch, VeendanvFC Groningen, Heracies-Volendam, PEC ZwolIe-SC Amersfoort, SC Cambuur- FSC en Vil esse-FC Dordrecht. Vlaardingen FC Vlaardingen '74 wil met een bewa king van politiehonden een einde maken aan de zg. „zwartkijkers". Zondag, tegen Heerenveen, zullen twee afgerichte honden, waarvan de eigenaars lid zijn van de politiehondenvereniging „De Speurder", rond het complex aan de Marathonwèg patrouilleren. „Dc Speurder" is een regionale vereniging, die circa twintig leden telt en regelmatig de monstraties geeft. De vereni ging is lid van de Kon. Ned, Politiehonden Vereniging ea bezit op het ogenblik een bou vier, die het hoogste certificaat bezit en waarmee de eigenaar, de heer A. de Haan, zelf secre taris van „De Speurder", zon dag om twee uur.' een demon- stratie geeft op het hoofdveld. De heer De Haan is opsporings ambtenaar op de luchthaven Rotterdam en als zodanig onaf scheidelijk met zijn zevenjarige Kazan y/anneer hij dienst heeft Op tal van onderdelen zal de bouvier laten zien welke moge-: lijkheden hij in zich heeft om een goed afgerichte hond te zijn. Enkele nummers zijn: een steloe fening met onder andere pis toolschieten, een terugroepoefe- ning en rij wiels tellen. De de monstratie, die om twee uur begint, neemt precies twintig minuten in beslag en zal wor den geleid door de heren A. de Ha an-"en A', van Leu veren. Commentaar hierbij wordt ge sproken door de heer Dode- waard, eveneens bestuurslid van „De Speurder". Het ligt in de bedoeling dat er in het vervolg bij elke thuiswed- Strijd van FC Vlaardingen 74 bewaking met'politiehonden zal zijn. Vlaardingen De wedstrijdvis sers van „De Zwervende Vts- 1 ser" werden ditmaal geconfron teerd met de wisselvalligheid die kan optreden bij vangsten in hetzelfde viswater. Die wa ren vorige week in de Trekvket uitstekend te noemen, Ook nu weer stapten de deelnemers aan het derde concours van de bekerserie in de roeiboten om hiervoor/ wederom in de Trek- vliet de nodige wedstrijdpuntejn te verzamelen. De vangst viel ditmaal tegen. Het was ook nu weer Willem van Tienen die de meeste vis wist te vangen, 2480 gram, goed voor de eerste plaats. Verdere klassering: 2 C. van Oosten, 2260 gram, 3. J. Overduin 151Ü; 4. M. Vermeer 1480; 5. J. Sijs 1480; 6. S. v.d. Haren 1300; 7. A. Hoogendijk, 1280; 8. C. Lu- cardie 640; 9. J. van Planken 500; 10. J. Ramoon 460; II. G. Leerdam met 300 gram vis. Vlaardingen In park t Nleu- welant is het tweede VHB-con- cours voor veteranen en min der validen onder de leden ge houden. Het was een zomerse ochtend die meer dan veertig deelnemers naar de waterkant lakte. De vissen lieten het vrij wel geheel afweten zodat slechts negen deelnemers vis op de weegschaal brachten, voornamelijk mooie brasems. Dankzij de bemiddeling van Joop Kok was de wedstrijdcommis sie in de gelegenheid om tegen sterk gereduceerde prijzen een pakket prijzen aan te schaffen samengesteld uit drankjes, culi naire hartigheidj es, rokerij enz. Dit buitenkansje had tot gevolg dat iedereen met een prijs naar huis terugkeerde. Pechvogel van die ochtend was Jan Stoutenburg. Bij het aan slaan van een fikse brasem (1255 gram) ging de geschrok ken vis er met tuig en al van door. De dobber hiervan raakte verward in het vistuig van de tegenover hem vissende K. Dijkshoorn die erin slaagde de vis in zijn schepnet te krijgen. Bij de prijsuitreiking memo reerde Jaap Hollenberg dit voorval en rangschikte de pech vogel toch onder de deelnemers met vis. Het klassement hiervan luidde: 1, J, de Jong, 1345 gram; 2. K. Dijkshoorn, 1255; 3. W. Wiede- man, 1085; 4. G. de Laat, 815;' 5. A. Ringlever, 795; 6. C. Bak steen, 730; 7. K. Vugt, 695; 8. G. Westerdijk, 650; 9. A.M. de Jong, 560; 10. J. Stouthandel 1255 gram verspeeld. De. werkgroep van de VHB zette in de tankval in Westwijk en in enkele singels bij elkaar vijftig zeelt uit Hiermee is in het gehe le stedelijke waterareaal de stand van deze vissoort op peil gebracht. In het najaar gebeurt hetzelfde met jonge snoek baars. Vlaardingen De secretaris van de VPC Arie Swaneveld, is door de KNVB, afd. Rotterdam, voor het seizoen 1975/1976 be noemd als lid van de pupillen- commissie van deze afdeling. De heer Swaneveld heeft zijn benoeming inmiddels aanvaard. Harrie Bouquet (I) me! zijn rechterhand Dick de Boer een „paar apart". Van onze sportredactie Vlaardingen KVO's nieuwe oefenraeester Harrie Bouquet verwacht dat zijn team het dit seizoen beter zal doen dan vorig jaar. „Na een moeilijk seizoen bewees HVO met een knappe eindsprint toch wel thuis te horen in de derde klasse", aldus de van de Schiedamse zondag eerste klasser DHS overgekomen trainer. Wat de Vlaardingers zater dag in hun eerste wed strijd ook zullen berei ken (uit bij SV'35), zeker is dat de voorbereiding op het nieuwe seizoen in tensiever was dan ooit Ter afsluiting van de oe fencampagne organi seerde HVO immers een trainingsweek. Een week iedere avond trainen, met midweeks en ter af sluiting een wedstrijd. „Om de conditie en de sfeer optimaal te doen zijn", verduidelijkte Bouquet (37) deze trai ningsweek. Tevens wen ste Bouquet zekerheid ten aanzien van de selec ties voor de drie KNVB- elftallen van HVO, waar voor 47 spelers beschik baar waren. koos ik toch voor HVO". Aan het klasseverschil tilt de nieu we leider in het maatschap pelijk bestaan produktieleider niet zwaar. „Dat stapje te rug maakt niet zoveel uit, zo wel qua materiaal als accom modatie niet", zo meent Bou quet. „Als een trainer zijn werk maar met plezier kan doen. Ik train graag, het is een fijne hobby". Ook al speelde de overstap van zondag naar za terdag een grote rol, Bouquet was de Schiedamse eerste klas ser die hij gedurende zijn driejarig verblijf in die afde ling loodste ook enigszins uitgekeken. „Naar mijn idee rit DHS op dit moment aan de top. Het is dan meer een kunst om zich te handhaven dan om in de hoofdklasse te konten", Toch was HVO bij Bouquet niet zo onbekend, want de op een steenworp afstand van zijn nieuwe vereniging wonende Bouquet.was vorig seizoen tijdens de eindsprint diverse malen aanwezig. „Ik wilde weer graag naar het zaterdag- voetbal", aldus de in het bezit van het C-dïp!oma zijnde oe- fenmeester. „Hoewel ik meer dere aanbiedingen heb gehad. WIJKBLAD Bij HVO zag Bouquet een nieu we uitdaging. Niet alleen om het spelpeil omhoog te vijze len, maar ook om de immage van HVO in Holy waar HVO de langst gevestigde vereni ging is te verbeteren.„We hebben de mensen aktieve en passieve recreatie te bieden", aldus Bouquet. Om het kontakt tussen de vereniging en dc wijk te verstevigen, leeft er bij Bouquet het idee om een wijk- b laad je te verspreiden. „We moeten ons voor het publiek aantrekkelijk maken", zo meent hij. Wat Bouquet's aanpak betreft, die is bij de selectie aangesla gen. Zelf neemt hij de training voor de A-spelers voor zijn re kening, terwijl Dick de Boer aangesteld is als hulptrainer. Deze traint nu de B-selectie met} dezelfde oefenstof die Bouquet gebruikt. j BOETE I Eenmaal binnen de poort geko-' men om te spelen, betekent dat het sigaretje achterwege moet blijven. Eén van de strikte re gels die Bouquet heeft inge voerd. Na de wedstrijd roken, o.k,, maar vooraf is uit de boze. Een gulden boete voor overtre ders. Het betreffende potje is tot dusverre nog leeg....Bou- quet heeft zijn spelers ook ge leerd om zelf hun polsslag op te nemen. „Erg belangrijk", oordeelt hij. „Eventueel kan du training dan aangepast wor den". HVO, dat de competitie ingaat met 12 senior-, 8 junior- en 8 pupülenetftallen, heeft inrmd. dels ook een nieuwe sponsor aan kunnen trekken. Het is het elektriciteitsbedrijf Lorjé BV. uit diezelfde Holywijk, die het mogelijk maakt dat er b.v, voor de selectie iets extra's kan wor den gedaan Harrie Bouquet verwacht dat zijn team een goed seizoen kan gaan maken. „De sfeer is goed, jong en oud moet nog even wat aan elkaar wennen. Een elftal zonder problemen maar ook zonder individuele uitschieters. Een goede derde klasser", ver wacht Bouquet- „Als we dit sei zoen al een toonaangevende rol zonden spelen, 2ou dat echt bui ten verwachting zijn". Schiedam Aanstaande zondag wordt op het sportpark van Schiedam aan de Hargalaan een uniek soft bal toernooi verspeeld. Het rayon Rotterdam is er in ge slaagd het jaarlijkse ra vonsoftb al toernooi dit jaar naar Schiedam te halen. Speelsters uit alle acht rayons van de Konmklij. ke Nederlandse basebal en softbalbond zullen gaan uitmaken welk rayon dit jaar over de sterkste speelsters be schikt. Er wordt gespeeld op twee velden, in twee poules van vier. Al om kwart voor tien 's mor gens vinden de eerste wedstrijden plaats. De fi nale wordt gespeeld om half vijf, waarna om kwart voor zes de prijs uitreiking volgt. Het Rotterdamse rayon team, dat dit jaar onder leiding staat van de suc cesvolle Schiedamcoach Wim Falentsjn, ontmoet in poule A de teams van Amsterdam, Midden Ne derland en het Noorden. In poule B spelen Den Haag, Brabant/Limburg, Noord-Holland en titel verdediger Haarlem te gen elkaar. Ondanks het gemis van en kele Sparta speelsters (Sparta neemt op deze dag deel aan het TIJBB softbaltoemooi in Haar lem) en de vakantie van enkele andere gerenom meerde speelsters, moet de Rotterdamse vertegen- woordigmg in staat wor den geacht mee te dingen naar één van de ereplaat sen. Toemooileider De Kramer heeft voor alle deelne mende teams een prijs beschikbaar. Bovendien heeft de honk- en softbal! propagande vereniging De Kieviten een stïjlpnjs ter beschikking gesteld. Wed strijd programma: 9,45 uur: Het Noorden- Rotterdam en Den Haa g—Haarlem, 10.40 uur. Midden Neder land—Amsterdam en Brabant/Limburg— Noord Holland. 11.35 uur: Rotterdam Midd. Nederland en HaarlemBrabantiL im b 12 30 uur- Amsterdam—Het Noorden en Noord Hol land— Den Haag. 13.25 uur- Hel Noorden Midd. Nederland en Den Haag—Brabant/Limb. 14.20 uur: Amsterdam Rotterdam en Noord Hol- land—Haarlem. 1515 uur: Nr, 4 poule A—nr. 4 poule B en nr. 3 poule A—nr. 3 poule B 16.30 uur: Nr. 2 poule A—nr. 2 poule B en nr. 1 poule A—nr. I poule B 17 45 uur prijsuitreiking. Van onze sportredactie Schiedam Op alle fronten gaat de handbalcompeti- tie zondag van start Het zal geen gemakkelijk seizoen worden, daar de overgang naar het zeven handbal nogal wat problemen met zich meebrengt De velden zijn nog aan de eisen aangepast» wat in de eerste plaats al problemen met zich mee gaat brengen. Het zal dan ook vaak improviseren wor den. De heren van DWS moeten zondag in Rotter dam het veld in tegen Snelwiek- Afgelopen zondag pakte DWS de punten In Kwintsheul, zij het met enig geluk. In de komende strijd zal het echter haar uiterste krachten dienen aan te spreken om tot een goed succes te komen. De dames van UVG reizen naar Dordrecht, waar het de strijd aan gaat binden met MOK. De start van UVG was niet onver dienstelijk met het gelijke spel op HVS. MOK had minder suc ces en incasseerde in Oud Ade een gevoelige 11-2 nederlaag. Misschien dat UVG ook na weer de punten in de wacht sleept De heren van UVG moeten in Hoogvliet hun eerste wedstrijd spelen en weten uit de zaalcom petitie nog wel hoe grimmig hun komende tegenstander Hoogvliet uit de bus kan ko men. Speltechnisch heeft UVG ontegenzeggelijk meer in haar mars, maar het zal toch op moeten passen niet verrast te worden. Het Kethelse HVK en Scylla heb- Van onze sport redactie Vlaardingen In het komende weekend start de veldcompeti- tie korfbal. Voor de Waterweg- clubs staat er gelijk al een pittig programma te wachten. Vlaardingen trekt naar Etten- Leur om ELKV te bestrijden. Een moeilijke opgave voor de Vlaardingers in hun eerste wedstrijd in de tweede klasse landelijk. ELKV Is in thuis wedstrijden IJzersterk en daar om zullen de winstkansen voor Vlaardingen minimaal zijn. Maassluis ontmoet in Rotterdam een oude bekende, n.l. NIO uit Schiebroek. Vorig jaar won men slechts één maal van de Rotterdammers, de overige ke ren moest men de eer aan NIO laten. Hoewel NIO favoriet is, heeft Maassluis beslist kansen, zeker wanneer men bereid is fel te korfballen. HSV46 gaat naar Oegstgeest, naar FIKS. Ook al een niet eenvoudige opgave voor de Hoekse korfballers. Fiks zit al enkele jaren tegen de top aan van de derde klasse, zodat zij in staat moet worden geacht om HSV op afstand te houden. Oranje Nassau gaat naar Dord recht en ontmoet daar Merwe- de. Een duel tussen twee gelijk waardige teams, waarbij dege ne, die het best op elkaar is ingespeeld, de grootste kans heeft op de zege. Spint ont vangt morgen Vriendenschaar uit Bodegraven en SSC Harga krijgt zondag het Dordtse ODO op bezoek. De wedstrijd wordt op Harga gespeeld en begint om 14.00 uur. Voor OD1, dat op bezoek gaat bij SC Olympia in Spijkenisse, geldt precies hetzelfde. Ook zij moet proberen om kampioen te worden en zodoende terug te komen in de landelijke klasse. De wedstrijd die morgen om 16.00 trar begint, moet ook een overwinning opleveren voor de mannen en vrouwen van Cees Passchïer. Succes speelt een oefenwedstrijd tegen WION dat 2 klassen ho ger speelt WION is eveneens zondag vnj. Na de mooie over winning van 13—8 op SSC Har- ga 2 zal het ditmaal niet mee vallen om bij te blijven. Doch dit kan erg leerzaam 2ijn, Aan vang zondagmorgen om 10.00 uur aan de Max Planekplaats tn Ommoord. Tenslotte ontmoet het Maaslandse ODO morgen middag streekgenoot Dijk vo gels (16 uur) aan de Molenwei- de. Schiedam Ook de patiënten in de ziekenhuizen kunnen dit weekeinde iets meebeleven van de „24 uur van Schiedam", dte, vanaf vanavond tot morgen avond acht uur non stop door- draait op de wielerbaan Schie dam. De Zieken Omroep Schte- dam heeft het comité laten we ten de volle 24 uur in actie te willen zijn met opnemen van de ruim zeventig sport en amuse mentsonderdelen van het pro gramma Daarnaast heeft ook het NOS journaal plannen om flitsen van de manifestatie uit te zenden. ben zich voorlopig onder de naam HVK7SCYLLA in de competitie laten, inschrijven. Een verstandig besluit van deze verenigingen, die hierdoor een nog betere formatie op de been kunnen brengen. De heren combinatie gaat zondag om II uur op bezoek bij stadgenoot DWS 3. De spelers van Scylla weten uit ervaring dat DWS een gevaarlijke ploeg heeft, waarte gen men alle registers open moet trekken om tot winst te komen. De heren van Wilton gaan naar Spijknïsse om strijd te leveren tegen Olympia- De Wilton for matie heeft zich net niet in de regionale competitie kunnen plaatsen en zal dit seizoen alles op op alles gaan zetten om toch maar vooral dat doel te berei ken. Olympia is geen gemakke lijk tegenstander, maar het mist toch de routine die Wilton heeft, zodat uit deze ontmoeting winst wordt verwacht- ZWAK Doordat het resultaat van de zaal competitie is gebruikt bij de samenstelling van de zeven- hand balcompetitie, hebben ook de heren van De Hollandiaan zich niet in de regionale strijd kunnen plaatsen. De Vlaardin gers hadden immers een uiter mate zwak zaalseizoen waar door het niet aan de degradatie kon ontkomen. Het ontvangt nu om 13.15 uur de heren van de Treffers uit Krimpen aan de IJssel, een karwei dat De Hol land iaan met gemak moet kun nen klaren. De dames van De Hollandisan ontvangen on> 12 uur stadge noot WIK. De dames speelden vorig jaar in de promotieklasse en eindigden daarin op de twee de plaats. De WIK-dames deden toen dapper hun bost in de afdelings le klasse en kwamen ook tot een tweede plaats. Het spel van De Hollandiaan heeft méér inhoud dan dat van WIK, maar deze laatste is thana hard beng aan de opbouw. De WIK heren krijgen het lang niet gemakkelijk nu om 12 uur het Dardrechtse MOK op be zoek komt- De Dordtenarep hebben een sterk team dat Wik onherroepelijk van de volle winst af zai houden .De dames van Unitas gaan in Rotterdam op bezoek bij htm oude rivaal Roda. Urulas had vong seizoen weinig inhoud, waardoor het degradeerde. Maar dit seizoen verwacht men een heel wat bo ter resultaat Trainer Manus van Ze lm heeft de formatie flink op de korrel genomen en met de hem eigen vakman schap flink gesleuteld. De oe fenwedstrijd die Umtas afgelo pen zondag tegen Steeds Voor waarts uit Schipluiden speelde, eindigde in een verdiende zege. Er waren nog heel wat fouten in de ploeg, maar er was meer verband waar te nemen, waar uit geconcludeerd mag worden dat er beslist perspectief at in de komende strijd. Schiedam/Vlaardingen De pro motiecompetitie honkbal voor twee plaatsen in de eerste klas- se neemt dit week-end ook voor Holy een aanvang. Vorige week werd de eerste wedstrijd al ver, speeld. In Eindhoven won PSV' met fr—5 van het Hilversumse Oosterloo FM. Dat bevestigde' de algemene indruk dat de1 tweed© klasse met de „buiten-* verenigingen" uit het oosten en zuiden, waarvan PSV kam-i pioen is geworden, ééh van de, sterkste tweede klassen is. Zon-, dag komt Holy aan de Zwalu-„ wen laan uit tegen het Harlemse Onze Gezellen. Komt hier geen winst ujt dan ral het ook in de,* andere wedstrijden zeer moei-' lijk worden. Die wedstrijden^ zijn: op zaterdag 0 september' Oosterloo FM—Holy op het Or*''" wo terrein in Bussum en zater. - dag 13 september PSV—Holy op het Jekaveld in Breda. Toch? is de kans groot dat voor die,, laatste wedstrijd de beslissing., al gevallen is. In ieder gevaj kijken wij nu, eerst nog uit naar* Holy—Onze Gezellen zondag* 14.DO uur Zwaluwenlaan Vlaar-0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7