SCHIEDAMSCHE COURANT ,24 uur van Schieda] I ;esïaagd experi: jongens heroveren „hun'' clubhuis Samenwerking van Stichting Welzijn- architektenbureau GO® NI6UWS! Politie houdt oogje op „Moermanweg" Driekwart van Slachfhmsbuurt tegen renovatie Meer dronken weggebruikers J4, IK iieSM D€ PROÉf Drieduizend mensen op wielerbaan Politie verwijdert jeugd uit oude meldkamer brandweer, maar: VOOR SOCIALE KAART VAN VLAARD1NGEN: GROTE VEILING TE SCHIEDAM Chauffeur in gezicht geslagen Uitslag enquête: VLAM KV PAN Bejaarde vrouw uit vijver gered Inbrekers betrapt na tip van buren Voorwielen ontvreemd Maandag 1 september 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25396 6 pagina's. Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM £N KETHEL Schiedam Ruim drieduizend mensen maakten de „24 uur van Schiedam" die vrijdag en zaterdag werd gehouden tot een geslaagd evenement. Hoewel het jaar weer een dergelijke manifestatie op poten te zetten. Voor het goede doel - de bouw van een nieuw asiel - werd naar schatting vijf mille opgehaald. Vrijdagavond om acht uur open de erevoorzitter II. Wïllems van Beveren van de Scbiedam- se dierenbescherming met een korte toespraak de „24 uur" op. de wielerbaan in Harga. On middellijk daarna startte men met de eerste van de ongeveer 70 onderdelen van het evene ment Veel genodigden bevon den zich onder de belangstel lenden, onder meer burgemees- TWrprion ter Lems en rijn vrouw. icucu dagavond waren de spectacu laire kartingraces. Verliep de organisatie uitstekend, de politie werd in de nacht van vrijdag op zaterdag herhaalde lijk gebeld over de geluidsover last die de artiesten veroorzaak ten. Men registreerde ongeveer zeshonderd telefoontjes. Het was de burgemeester die als eerste het baanrecord mocht aanvallen. Beter deed hij het echter tijdens de miss Harga- verkiering op een houten po dium op net middenterrein van de wielerbaan. "Uit de tien kan didaten kwam tenslotte als de mooiste van Harga Wilma van Gerven (20 jaar) uit de bus. 's Nachts om ongeveer twee uur werd rij gehuldigd door Lems en de honderden toeschouwers. Gedurende de „24 uur" werden allerlei sporten en spelen door< diverse verenigingen getoond. Muzikaal hoogtepunt was het optreden van Ben Cramer in de nacht Ook Hanny en de Rekels en de popgroepen Shape of Things en Engineering zorgden voor sfeer. Klapstuk op zater- Na afloop toonden de organisato ren zien tevreden over de mani festatie. Jan Gordijn, voorzit ter: „Het was duidelijk een ex periment dat is geslaagd, hoe wel het aantal toeschouwers ge woon tegenviel. Niettemin heb ben drieduizend mensen zich uitermate geamuseerd. De vol gende keer - want volgend jaar gaan we er mee door - zal de opzet misschien iets anders zijn, maar de „24 uur" blijft uitgangspunt". Arie Verlinde, vice-voorzïtter van de sportraad en PvdA-raadslid die enkele huldigingen voor rijn rekening nam: „Nu is duidelijk geworden wat voor mogelijkhe den de wielerbaan biedt". Ook - wethouder van sportzaken, Cla ra Visbeen toonde zicb enthou siast over de „24 uur". Evenals Schiedam De Schiedamse politie heeft zaterdagavond zeven jongelui verwijderd uit de meldkamer van de leegstaande brand weerkazerne naast het Stadskantoor, aan de Huis te Riviereweg. In dit gebouw heelt de jonge ren club Zamoro al vier maanden lang clandestien haar onderkomen. De jongens en meisjes - in de leeftijd van 12 tot 15 jaar - vinden bet plotselinge ingrijpen van de politie onbegrijpelijk en rijn zondagmiddag „hiin club huis" weer binnengedrongen. "Li&WÏ-ïïSa Hoofdinspecteur vap .politie D. P. van der Veen: „Wij werden ge- door het actiecomité De Laan en vanuit het wijkcentrum Oost door Harry te Riet De laatste zegt over het politieoptreden: „Be geef onmiddellijk toe dat de jongens zonder vergunning in het pand zaten. Maar het staat toch leeg en voorlopig 2al de gemeente er- toch niks mee gaan doen. Laat die jongens waarschuwd door omwonen den, dat er in de oude meldka mer een aantal jongens - en meisjes zat Zij hadden het rich daar gezellig maakt met bank stelletjes en kaarslichtjes Maar ze horen er niet en daar om hebben we ze op het politie bureau gereprimandeerd". b De principes op zij voor het goede doel. Burgemeester Lems kroont de twintigjarige Schfedamse Wilma van Gerven tot Miss Harga 1975. Ben Cramer in de nacht: de man die zeshonderd men sen buiten de wielerbaan ook; liet genieten. wil de gemeente dan? Dat die jongens de straat maar opgaan, bij gebrek aan ruimte, en dan maar baldadig gaan doen en vernielingen gaan aanrichten: want die kans bestaat toch?" burgemeester Lems die echter principiële bezwaren toonde wat betreft een miss-verkiezing, maar - aldus Lems: „Het is tenslotte voor het goede doel". Zie ook pagina 3. Viaardingen - Vow de samenstelling van een „sociale kaart" van Viaardingen »s de Stichting Welzijn samen gaan werken met het architektenbureau Kuiper Compagnons. Dit bureau bleek zich voor de ontwikkeling van het structuurplan ook bezig te houden met het verzamelen van gegevens over sociaal-culturele en so ciaal-medische voorzieningen in Viaardingen. De Stichting Welzijn is met Kui per Compagnons een verdeling van de werkzaamheden over eengekomen. Afgesproken is dat iedere tweede en vierde eventuele uitbreiding van per- soneel of van de accommodatie. dinsdag van "de" maand overleg De stichting Welzijn vreest echter bezetting onvoldoende is om dit project binnen een redelijke termijn klaar te krijgen. De stichting wil trachten hiervoor iemand via de TAP-regekng (tijdelijke arbeidsplaatsing) aan te trekken. verkregen van de plannen die De inventarisatie van de activitei- er zijn voor de nabije toekomst; ten en voorzieningen richt rich de wensen met betrekking tot -vooral op samenlevingsopbouw, zal worden gepleegd over de vorderingen die gemaakt rijn. Inmiddels is voor het onderzoek, naar de noodzakelijke welzijns voorzieningen en de wensen en behoeften van de bevolking een inventarisatie gemaakt van de voorzieningen die al aanwezig zijn. Voor het verkrijgen van de nood zakelijke gegevens is contact opgenomen met de afdelingen bevolking, algemene zaken en onderwijs van het stadhuis, de raad voor jeugd- en jongeren werk de raad voor sport en recreatie en de culturele raad. Met andere instellingen moet nog contact worden gezocht De benodigde gegevens hebben onder andere betrekking op de doelstelling, de aard van de voorziening, de werkwijze {ste delij k-of wijksgewijze), de per- soneelssamensteliing, de in ge bruik rijnde gebouwen, de kos ten en de ontvangen subsidies van rijk en gemeente. Daar naast moet een beeld worden dat voor het uitvoeren van alle werkzaamheden de personeels dienstverlening, achtergestelde groepen, onderwijs, club- en buurthuis werk, jeugd- en jon gerenwerk en vormingswerk, maar ook op sport en recreatie. Viaardingen De politie houdt extra toezicht bij de werk zaamheden aan de „Moerman- weg". „Het heeft onze vergrote aandacht", aldus commissaris Van Toledo van het Vlaar- dingse korps. Er wordt meer De politie vindt het in tegenstel- gefotografeerd en gefilmd met video-apparatuur. Volgens de commissaris „voorkomt dit mo gelijke vraagtekens bij het jus- tièle onderzoek". gesurveilleerd. Vorige week ontstonden er moei lijkheden bij de aanleg van het laatste gedeelte van de Burge meester Heusdenslaan, het stuk dat over het landgoed loopt van de omstreden kankertherapent dokter Moerman. Bij een demonstratie tegen de weg heeft de politie uitgebreid ling tot anderen wel belangrijk dat de „Moermanweg" er komt. „Het ontlast andere wegen, zoals de Kethelweg", zo weet inspectrice mevrouw Ekels. Op: donderdagavond 4 september ax aanvang 194)0 uur zal In: gebouw „Arcade", Lange Haven 71. erkend vellinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers ta Amstel veen Lo.v. gerechtsdeurwaarder G. J. v. Es te Rotterdam een partij goederen pubfiek contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe antieke hanglampen. B- en 12-deligo cassettes, zilveren serviezen, platenspelers, oude lampen, commodes w,o. worteln. en eiken, stereo apparatuur, cassetterecorders, Bretonse klokken, draagbare radio's, wandornamenten, dekenkisten, lade- en hoekkasten, brj- zet- en telefoontafeltjes, gouden sieraden w.o. dames- en heren- horloges, Perzische Weden en lopers, gebruikte kleuren Lv.'s. an wat verder ter tafel zal worden gebracht Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tol bezichtigen der goederen vanaf 18,00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 17.30 uur. Schiedam De politie heeft in het weekeinde proces-verbaal opgemaakt tegen de 16-jarige rijksgenoot Ü.K.E. uit Rotter dam. Op de Broersvest had de jongen in bus 38 de 41-jarige Rotter- chauffeur A.V.V. hij een onenigheid over het plaatsbe wijs m het gericht geslagen. Bij politie-onderzoek bleek de jongen nog een afgeslepen schroevedraaier als steekwapen bij zich te hebben. Inmiddels is de jongen weer op vrije voeten gesteld. Schiedam Het overgrote merendeel van de Slachthuisbuort h tegen-de geplande renovatie van de gemeenlewoningea, Uit een enquête van de bewonersvereniging Schiedam-West die vandaag werd afgerond blijkt dat slechts een kwart van de 226 gezinnen voor renoveren is. De overige bewoners willen dat de naoorlogse huizen alleen worden opgeknapt 9 Twintig Jaar geleden kende Schiedam nog een /evasie van de krabben. De bruine Wolhandkrab met behaarde poten en lange nagels waarop hij pleegt te lopen, bevolkte toen vooral de Poldervaart Het is een zoetwaterkrab (oorspronkelijk afkomstig uit China), die vooral schadelijk is in dit landje: hij graaft holen ia de dijken. Sinds de verzit ting echter band over hand toenam in de Schiedamse wateren, werd er nooit meer iets van de Wolhandkrab vernomen. Totdat enkele dagen geleden Rudie de Rover zat te vissen in de Lange Haven. Vit het bijna even bruine water viste hij zowaar een prachtig- en groot exemplaar van de krabbenfamilie op. Samen met een vriend pakte hij de krab voorzichtig op en bracht hem in een emmer water naar hols. Waar hij de krab wet te verstaan de trots van de familie is geworden, getuige de foto. Rudie heeft nog geen idee wat hij met vriend Krab gaat doem—. Viaardingen Het aantal pro cessen-verbaal dat de Vlaar- dingse politie heeft uitgedeeld aan automobilisten met een glaasje teveel op is in de perio de van 1 november '74 tot juni *74 met 65 procent gestegen in vergelijking met dezelfde pe riode in 1973/1974. Tegen 66 weggebruikers heeft de politie verbaal opgemaakt, voorheen waren dat er „maar" veertig. „De automobilist gaat weer mak kelijker achter het stuur van zijn wagen na een glas gedron ken te hebben", is de indruk die commissaris Van Toledo heeft gekregen. „De eerste schrik voor de bloedproeven en de blaaspijpjes vervaagt langza merhand", verklaart hij, In de periode '74/75 kregen 102 bestuurders een rijverbod van acht uur opgelegd. De verboden en processen werden meest tus sen vrijdagavond acht uur en zondagochtend uitgedeeld- „Het drinken is duidelijk een week end-gebeuren", aldus Van Tole do, die daar wel aan toevoegd, dat er in de weekends meer door de politie op wordt gelet. maar in dat pand ritten. Wat X"LT wil d» asm? Ttat A» WW1* meisjes heeft de politie hardhandig op treden. De 14-jarige clubleider Ronnie Pil: „Bovendien is het idioot dat de politie nu pas ingrijpt, als we dan zo nodig uit ons clubhuis moeten. Het is de politie al vier maanden bekend, want toen wij erin trokken heb ben we de politie ingelicht We waren trouwens juist van plan om het gebouwtje op te knap pen". Gistermiddag hebben de jongens en meisjes met spandoeken ge demonstreerd langs de Huis te Riviereweg. Na de protestactie drongen rij de meldkamer weer binnen. Schiedam Met een nevelstraal heeft de brandweer aan het Lorentzplein een binnenbrand je geblusL De 68-jarige weduwe KJD.-B. was bij het bakken van een stuk vlees in slaap gevallen. Hierbij was de vlam in de pan gescho ten. Uit het onderzoek in het buurtje dat wordt begrensd door de Burgemeester Van Haareniaan, de Vlaardingerdijk, Slachthuis- laan en de Algemene Begraaf-' plaats blijkt dat de meesté be woners niet bereid zijn om na Schiedam Twee vissers heb ben gistermorgen in het Prin ses Beatrixpark de 80-jarige mevrouw S. van de verdrin kingsdood gered. Misleid door de mist was de be jaarde vrouw tijdens een wan deling in een van de vijvers gelopen. De 28-jarige administrateur J.M.W. en de een jaar oudere monteur T.L. v.d, W., beiden op dat moment in het park aan het vissen, schoten haar te hulp. Met de ambulance van de GG en GD is de vrouw naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht, waar rij ter observatie is opge nomen. Schiedam Twee Schiedam mers, de 19-jarige L.V. en de 24-jarige zijn bij een inbraak aan de Laurens Coster straat op heterdaad betrapt Buurtbewoners hadden de politie getipt dat het duo er met een andrecorder uit een bedrijf spand vandoor ging. De jon gens rijn na verhoor weer heen gezonden. de renovatie een huur te beta len van 200 gulden. Zij vinden dat zij met deze huurverhoging van 75 gulden opdraaien voor de kosten van achterstallig on derhoud. ,J3e uitkomst verwondert me niets. Het is begrijpelijk. Wie wü er nu een huurverhoging van zo'n vijf procent betalen. De gemeente verjaagt zo de mensen uit de wijk", meent Piet van der Werff, voorzitter van de bewonersvereniging Schie dam-West. Het verenigingsbestuur gaat van avond bespreken welke stappen zullen worden ondernomen. De kersverse enquête zal ook met de gemeentelijke woningdïenst worden besproken on dinsdag 23 september. Viaardingen De Vlaar- dingse politie is op zoek naar getuigen die in de nacht van dinsdag op woensdag iemand heb ben zien sleutelen aan een auto. Een in de Jacoba van Beie- renstraat geparkeerde auto werd die nacht ge deeltelijk gesloopt De ei genaar kon er 's ochtends niet mee weg rijden. Be halve een sierdop miste hij ook de twee voorwie len. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. raam: adres: woonpt,: De.re bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1