SCHIEDAMSCHE COURANT Finlandtrip: ^een snoep maar studiereis Brief comité-700 had nooit openbaar m< 3. gen wor i ei 1 Krakers willen nu woningzoekenden gaan helpen wm Onderzoek naar eerli jkheid van Turkse „slachtoffers" Reconstructie Parallelweg: In 1977-1979 GOÉD NIÉUWS! Vlaardings college antwoordt PPR KAMERLID: STOP RIJKSWEG 19. PvdA'ers beschermen Bolmers 1 J M, Ik h€6M D€ PRO€f Wcrkiiemersverklariiigl 'te. koop aangebodj Valse werk geversver- klaringen Pleziëriacht uitgebrand Muziekkamer weer open Verhoudingen verbeteren Fietster aangereden .Dinsdag 2 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25397-4 pagina's- Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen „Wij menen u met het vorenstaande vol doende te hebben Ingelicht en achten ons niet geroepen aan u verdere verantwoor ding al te leggen," Met deze opmerking besluit het colle ge van b en w zijn antwoord op vragen van de PPR- werkgroep verkeer en stads ontwikkeling over de reis naar Finland» die enkele le den van het college hebben gemaakt Burgemeester en wethouders zijn in hun antwoord niet ingegaan op het verzoek van de werkgroep, om een tijd schema van het Finlandbe- zoek te verstrekken. De werkgroep heeft begin au gustus laten weten, dat als het om een snoepreisje op kosten van de gemeenschap zou blijken te gaan, dat men daar bij de PPR niet van gediend was. Wanneer de kosten van de reis gaan drukken op de toekom stige woningbouw zou dat niet in overeenstemming zijn met het programma Samen Links, aldus de PPR-werk groep. Burgemeester en wethouders antwoorden nu dat de reis van twee collegeleden moge lijk was gemaakt, nadat de gemeenteraad in de begro ting een bedrag ter beschik king heeft gesteld voor dien streizen ten behoeve van de stadsuitbreiding. De reis naar Finland is gemaakt door een groep deskundigen op het gebied van de wo ning- en scholenbouw, die moesten bestuderen of daar gebruikte bouwsystemen ge schikt zouden zijn voor VfcinrcHncm Wethouder Bas Goudriaan heeft inmiddels gezegd dat de woningen zoals die in Finland worden gebouwd nietgeschikt zijn voor Ne derland- Die Finse huizen komen dus niet in Vlaardin- gen. Goudriaan vond het wel nuttig dit met eigen ogen te hebben kunnen constateren. Privè-detectieve papieren Uit onze krant van afgelo pen vrijdag. Nabij het Kethelpfein wordt op dit moment a! de basis gelegd voor een nieuwe Schiedara/Vl aardingen Het Tweede Kamerlid Jaap van der Doef (PvdA) heeft minister Westerterp van verkeer en wa terstaat gevraagd het nut van de aanleg van rijksweg 19 door het recreatiegebied Midden- Delfland in heroverweging te nemen. Zelfs zou het Kamerlid het op prijs stellen als de be windsman de beslissing over de aanleg opschort tot de Tweede Kamer zich heeft uit gesproken over de nog in te dienen begroting voor het rijkswegenfonds voor het ko mende jaar. Onlangs besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een deel van de provinciale weg, dat zou aansluiten op rijksweg 19 niet aan te leggen. „Dït bete kent dat een belangrijke aan sluiting niet tot stand komt", aldus het Kamerlid, „en dat noodzaakt tot herziening van de prognoses over het gebruik van rijksweg 19". Van der Doef wil dat de aanbe steding van het deel van de rijksweg door Midden-Delfland wordt uitgesteld tot na de her overweging. In zijn vragen ver wijst het Kamerlid verder naar de toenemende bezwaren bij de Midden-Delflandse gemeenten tegen de aanleg. Aan de VI aar din gs- S chiedamse kant van het nog aan te leggen deel van rijksweg 19, nabij het Kethelplein dat aansluiting geeft met de Beneluxtunnel, is men inmiddels al begonnen met werkzaamheden. Zo is de basis voor een nieuwe afslag op dit plein die alleen kan worden gebruikt als rijks weg 19 doorgetrokken is al gelegd. Schiedam De brief van het comité 700 jaar Schiedam had nooit vorige week In de open baarheid mogen verschijnen. Burgemeester Lems liet dit doorschemeren in de commis sie Algemene en Bestuurlijke Zaken, die gisteravond werd Alleen gehouden. Duidelijk werd ook dat de PvdA-Ieden van deze commissie niet wensten te pra ten over de brief om hun wet houder Bolmers (voorzitter* van het comité) te beschermen. mevrouw Taverne-van Campen (CDA) durfde het aan tijdens de openbare behande ling de brief „on-elegant" te vinden. Zij vond dat de uiteen zetting van bijna 67.000 gulden aankondigde en ondermeer pers en revuemedewerkers de schuld van het verlies gaf een nare bijsmaak had. ,Ik betreur de brief aan het colle ge", aldus mevrouw Taverne. „Het was beter geweest als het comité slechts geschreven had over het tekort en de oorzaken. Harde werkers hebben nu een trap na gekregen". Vlaardingen Een 62-jarige Vlaardingse Is op klaarlichte dag van haar handtasje be roofd. De dader, die de vrouw met z'n fiets achterop kwam, ls sinds zaterdagochtend 1150 gulden en een spaarbankboekje rijker. De overval vond plaats nabij de watersportvereniging De Kulk aan de Trekkade. Vlaardïngen Ook het college van b. en w. van Vlaardingen is van mening dat de verkeerssituatie op de Parallelweg voor de omwonenden niet ideaal is. Dit antwoordt het college op de brief die de BHW Vettenoordsepolder in april heeft geschreven en waarin maatregelen ter verbetering van de toestand werden ge vraagd. Die maatregelen, zo schrijven burgemeester en wethouders in overeenstemming met het gevoelen van de raad komen er ook. De weg zal geasfalteerd worden en ook staat een algehele reconstructie op het programma. Daarop moeten de omwonenden nog wel een tijdje wachten. Reconstructie wordt pas uitgevoerd in de periode 1977-1979. Van -een verkeerschaos, zoals de BHW Vettenoordsepolder in haar brief het uitdrukte, is volgens het college geen sprake- Het geringe aantal ongevallen op de weg is daarvoor volgens b. en w. een duidelijke indicatie. Een zeker geluidsvolume vindt het college onvermijdelijk, maar volgens burgemeester en wethouders kan het aantal centinuwerkers dat aan de Parallelweg woont, nauwelijks maatgevend zijn als graadmeter voor de geluidshinder. - De Parallelweg: asfaltering en algehele reconstructie. J O Schiedam De Rotterdamse en Schiedamse brandweer hebben in het weekeinde een brand geblust die was ontstaan op een plezierjacht in de Schie. De boot, die nabij de Strickiedeweg lag afgemeerd, brandde geheel uit. Een fietsenloods werd door overspringende vonken licht beschadigd. De oorzaak van de brand en de eigenaar van het plezierjacht zijn hij de politie nog onbekend. Vlaardïngen In de Muziekka mer van het Visserijmuseum zal het openingsconcert gege ven worden in de serie Kamer muziekconcerten. Dze concer ten worden gegeven onder aus piciën van de Culturele Raad. Het ensemble dat morgenavond optreedt bestaat uit Henk P. Cuppers, clavecimbel, Maria Huizinga, Mezzo-sopraan, Mar ry Jongsma, barokhoby en Martin Sonne veld, viola da gamba. Naast werken van Cavalli, Con- perin en Telemann komen op het programma twee namen van Nederlandse componisten voor: Constantïjn Huygens en J. P. Sweelmck. Het concert begint om kwart over acht. Het eerstvolgende concert wordt ge geven op 14 oktober. Dan tre den de violiste Vera Beths en de cellist Anne Bijlsma op. nïngen hebben Schiedammers ruim dertig meegewerkt Schiedam Het actiecomité De Laan, dat zaterdag nog een vijftal huizen aan de Lange Achterweg heeft gekraakt, wil met haar actie „gewone" wo ningzoekenden gaan helpen. Twee van de vijf gekraakte huizen zullen worden afge staan aan de meest urgente gevallen van de 3700 Schie damse woningzoekenden en slecht behuisden. „Daarmee is de strijd met het linkse programcollege een feit geworden," aldus het actiecomi té. „Het huidige college dat 2ieh verkoopt aan giganten als V D, Empeo en Bredero verliest met haar politiek alleen maar stemmen. Pik het niet langer, dat uitvoering van het binnenstadsplan een gevolg is van een besluit dat door de vorige gemeenteraad genomen is, want wat hebben we dan aan de verkiezingen gehad!" Aan het kraken van de vijf wo- '"ccgcnaill. volgens het actiecomité heeft de gemeente de Schiedammers willen misleiden door achter de ramen van deze tot zaterdag leegstaande woningen plastic planten te zetten, zodat het erop leek dat de woningen bewoond werden. Later zou de gemeente de huizen dan gemakkelijk kunnen slapen, aldus de kra. kers. Het actiecomité vindt het een schande, dat de nu gekraakte huizen die bouwkundig in uitstekende staat verkeren over enige tijd zullen worden gesloopt Vlaardingen De slechte be trekkingen tussen de belangen- commissies ca de opbouwwer kers van het wijkcentrum De Heipaal moeten worden verbe terd. Dat vindt het college van burgemeester en wethouders. Het gemeentebestuur wil een gesprek op gang brengen tus sen de twee partijen. De belan- gencommissies rijn boos op de opbouwwerkers omdat deze zich distantiëren van het door velen aangevochten standpunt van de commissies over de huisvesting van gastarbeiders in Holy. „Tegenstellingen zijn niet in het belang van de wijkbewoners", staat in de concept-antwoord brief van het college, „een ieder die bewust of door onvoorzich tig handelen een breuk in plaats van een samengaan be vordert, bewijst deze bewoners een slechte dienst." PvdA-fractieleïder De Jong wei gerde doodgewoon over de brief te spreken, evenals rijn fractiegenoten In de commis sie. „Ik zal het we! bespreken in de commissie financiën", al dus de PvdA'er. Zoals 'bekend is deze commissie een besloten aangelegenheid. Over het algemeen was verder wel de conclusie dat het tekort ondanks alles toch was meege vallen. 'Waarschijnlijk zal de ge meenteraad die het extra kre diet moet goedkeuren dan ook weinig moeite hebben om er ja" tegen te zeggen. OPENBAAR Burgemeester Lems vertelde dat de brief eigenlijk niet in de openbaarheid had mogen ko men. „Het lag op onze tafel om te bespreken. We vernamen toen echter dat het buiten het college al openbaar was gewor den". De brief, ondertekend door zowel secretaris Steenbergen als wet houder Bolmers. heeft intussen wel kwaad bloed gezet bij voor al de medewerkers aan de re vue „Krijgh de Claere". Deze worden in de brief er min of meer van beschuldigd dat zij, door gedreigd te hebben, de re vue stop te zetten, maar geld hebben kunnen krijgen. Schiedam Illegale buitenland se werknemers die gebruik hebben gemaakt van valse werkgeversverklaringen, uitge geven door de vorige week gearresteerde Schiedammer A. J. v. K. lopen grote kans dat zij het land worden uitgezet. De politie gaat onderzoeken of de 27 Turkse arbeiders van de falsificaties op de hoogte wa ren of dat rij In de veronder stelling waren dat de prive-de- lective bij de Schiedamse bur- gerpolitie behoorde. In het laatste geval zouden de buiten landers als slachtoffers van het bemiddelingsbureau betiteld kunnen worden. Tegen de drie bedrijven in de randstad die het bemiddelings bureau in de wijk NIeuwland de valse werkgeversverklarin gen leverden is wel proces-ver baal opgemaakt Van K., die ook valse Turkse stempels verzorgde, heeft 27 maal valsheid in geschrifte be kend. De vreemdelingenpolitie vermoedt echter dat hij nog veel meer verklaringen voor een bedrag van 500 1000 gul den heeft verkocht Buitenlandse werknemers trach ten met de falsificaties te vol doen aan twee van de zeven voorwaarden die minister Boersrna van sociale zaken voor de regularisatieregeling heeft ingesteld, namelijk een bewijs dat zij voor 1 november 1974 in Nederland zijn binnen gekomen en dat rij sedert bin nenkomst in loondienst werk zaam zijn geweest De overige voorwaarden betreffen voorna melijk de gezondheid van de buitenlanders. „Het uitzoeken van de falsifica ties en het verhoren van de 27 Turkse arbeiders die zeker van het bureau gebruik hebben ge maakt is geen gemakkelijk kar wei, want ze zijn verspreid over, 20'n 13 plaatsen," weet hoofdin specteur D. P. van der Veen. Schiedam Na een botsing op het kruispunt van de Lange Nieuw straat en de Gerrit Ver- boonstraat is de 13-jarige Yvonne V. met een hersen schudding naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Het meisje had geen voorrang verleend aan de 21-jarige taxi chauffeur H, S., die haar daar na niet meer kon ontwijken. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; adres: woonpl.: tel.: Oa» bon in ooen envelop, zonder postzegel, sieren naar Antwoordnummer SM. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1