SCHIEDAMSCHE COURANT PPR en PS P nog 'es over mmmmm/ imers ageren van staatssecretaris NIEUW GO® NIÉUWS! ■m. jÉi* I *'f WmZWWË SG start met voorbereidingen lokale omroep JA, IK N€€M D€ PROëf Waterleiding verouderd Behoud schuurkerk onzeker - *s.v Insluiper neemi TV mee 1111 EO maakt opnamen in Grote Kerk Maassluise cultuurnota geaccepteerd Zakkenrollers weer actief Longonderzoek voor Vlaardingen PSP wil iiftplaatsen bij rijksweg Initiatief Komité tegen bezuinigingen op kollektieve voorzieningen Maassluise Kunststichting in geldzorgen Woensdag 3 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25398—4 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De „Moermanweg" lijkt niét meer te stoppen, aan de zandstrook te zien is het duidelijk waar, de omstreden weg komt te lopen. De protesten tegen de aanleg lijken te verstommen. Hét actie comité Vrije Tuinders laat niet meer van zich horen. Het is echter nog, niet stil rond de „zaak Moerman". Bij de ge meente komen nog steeds brie ven binnen van patiënten en ex-patiënten van Meester". De raad behandeld vanavond weer twee brieven van mensen 4) die niet begrijpen waarom de weg er moet komen. Ook in Rood Vlaai-dingen het PSP-orgaan wordt aandacht besteed aan de Heusdenslaan. ;j3e noodzaak van de weg kan zonder meer worden ontkend. En in plaats van het aanleggen van een onnodige weg. zou de gemeente en-zéker-dit college zich met het terugdringen van hét autoverkeer moeten bezig houden". De PPR heeft het in het PPR- nieuws ook over de weg. „Over bodig en onzinnig", noemt schrijver en raadslid Willem Kwakkelstein de weg. „B en w is niet bereid de zaak te stop pen. Vooral zou dit stevige fi nanciële gevolgen hebben, die niet verantwoord zouden zijn". De PPR vindt het „toch een gemiste kans voor Samen Links". VIaardingen In ver schillende oude wijken van Vlaai-dingen kan het waterleidingnet niet f voldoende bluswater le veren. Dit is onder meer te wijten aan vernau wing van het buizenstel sel en verhoogde capaci teit van de bluseenhe- den van de brandweer. Dit antwoordt het colle ge van b. en w. op vra gen van raadslid Jan van Ginneken (PvdA). Deze had gevraagd of het gebrek aan voldoen de bluswater bij een brand op 19 juli in de Oostwijk te wijten was aan te geringe druk van het leidingnet Volgens burgemeester en wet houders was al snel na het uitrukken van de brandweer geconsta teerd dat dat niet het geval was, maar dat de warerleiding niet ge noeg water kon leveren. De tweede bluswagen is ;*oen meteen doorge stuurd om bluswater uit de Spoors in gelsloot te halen. In zijn antwoord wijst het college erop, dat het waterleidingnet in de oude stadswijken, waaron der de Oostwijk, bestaat uit meer dan veertig jaar oude gie tijzeren leidingen. Naar de maatstaven van die tijd was er genoeg water voor bluswerk en huishoudelijk gebruik. Oft situatieJsc Jn de loop Jaren veranderd: In een ai straten gingen de buizen de binnenkant een steeds ker wordende corrosie verto nen, waardoor de waterdoor gang- steeds smaller is den. Zo is de diameter waterleiding in de straat verminderd tot 80 Bij een brand is volgens b. en w. een water levering nodig van duizend tot vijftienhon derd liter per minuut Of deze hoeveelheid water beschikbaar is hangt van druk en diameter af. Het college 2egt een onderzoek ter plaatse toe, om te komen tot een bevredigende oplossing. Zo nodig zal het de raad daartoe een voorstel indienen. Maassluis Het behoud van het schuurkerkje aan de Zuidvliet in Maassluis wordt steeds onzekerder. Zoals gis teravond door wethouder Isaac van der Knaap van Culturele Zaken nog eens met nadruk werd vastge steld, doet het college er al les aan om het kerkje te behouden. Mits er de nodige financiën voor gevonden worden, zo voegde hij daar aan toe. Omdat de toestand van het kerkje, dat uit 1787 stamt, met de dag slechter wordt, is antwoord van het Ministe rie van CRM, tot wie het college een verzoek om res tauratie-subsidie richtte, dringend gewenst In de raadsvergadering van gister avond las wethouder Van der Knaap de inhoud van een telegram voor, gister morgen verzonden, Waarin burgemeester M. K. van Dij- ke „zeer dringend antwoord op de kortste termijn" vraagt aan CRM. •x>ö£w'*>,y* a Schiedam Uit een woonhuis aan de Smetanalaan hebben in sluipers een draagbaar televi sietoestel, een cassetterecorder en een portemonnaie met 550 gulden gestolen. De eigenaar, de 26-jarige apothe ker R. F. M, was bij het verla ten van het huis vergeten om de achterdeur af te sluiten. Bij de politie heeft hij aangifte Z gaat de omslag van de nieuwe Schiedamse stadsgids er uit zien. Half november komt dit 192 dikke boekwerkje uit Met een voorwoord van burge meester Lems wordt het in een oplage van 31.000 exemplaren huis-aan-huis verspreid. De ge meente stuurt de gids ook aan nieuwkomers in de stad. Uitgeverij De Magneet wil de gids zo volledig mogelijk maken roet alle adressen van verenigingen en instellingen in Schiedam. Al le clubs kunnen kon takt opne men roet drekteur J. Levens aan de Rotterdamsedijk 279. Vlaardingen In de Grote Kerk op de Markt in Vlaardingen heeft de NOS gisteravond tele visie-opnamen gemaakt voor de Evangelische Omroep. Het Rot terdamse koor Deo Cantemus onder leiding van Aide Pronk heeft gisteravond voor de ca- o o -, tl dlIUl Ui De opnamen werden in de Vlaar- gezonden. dingse kerk gemaakt vanwege de goede akoustiek. De NOS, die met een zogenaamde kleu- rentrein naar de kerk was ge komen, sloot de apparatuur aari op een door de PTT tot stand gebrachte straalzender. Op donderdag 18 oktober worden de opnamen in het kleurenpro- gramma „Looft den Hèere" uit- Maassluis De veelbesproken en langverwachte cultuurnota van de Maassluise wethouder Isaac van der Knaap Is gister avond door de gemeenteraad aangenomen. De enige die het beleid niet kan accepteren is PPR/PSP man Jaap van der Griend. Zijn vragen en de tegennota van zijn partij werden door de wet houder niet serieus genomen. „Dat verhaal kan ik niet zo goed begrijpen", zei Van der Knaap, „zijn maatschappijvisie f is de mijne niet". Van der Griend werd daardoor echt boos, want hij verwachtte minstens redelijke argumenten van de wethouder, waarin hij zou zeggen waarom hij het niet met Van der Griend eens was. De cultuurnota is dus aangeno men. Volgende maand al moet de raad een voorstel behande len voor het installeren van een culturele raad. Die moet zich ook bezig houden met het op richten van een muziekschool voor Maassluis. Twee inwoonsters van Vlaardingen zijn het slach toffer geworden van zakkenrol lers. Een 57-jarige dame, die inkopen deed in de Tweede van Leyden Gaelstraat, miste opeens haar portemonnee met daarin 1450,-. Een andere Vlaardingse van dertig jaar deed boodschappen in de Hoog straat en zat op een gegeven moment ook zonder portemon- V nee. Daarin zat een aanzienlijk kleiner bedrag: 60,-, De porte monnee werd later leeg gevon den in het toilet van een café aan dé Waalstraat De politie van Vlaardingen drukt Iedereen die gaat winkelen op het hart, vooral portemonnees, en portefeuilles en betaalche- ques goed weg te stoppen. Schiedam De Schiedamse Gemeenschap (SG) heeft een werkgroep in het leven geroepen die ach gaat bezighouden met een lokale omroep in Schiedam. De SG wil dat burgers, verenigingen en andere groeperingen mee gaan denken door de vorming van een commissie. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de werkgroep, bureau SG, Proveniershuis in Schiedam. De lokale omroep zal over enkele jaren pas tot de mogelijkheden gaan behoren. De werkgroep wil echter dat nu al wordt begonnen met de voorbereidingen, zodat de plannen al gereed zijn zodra men van de overheid toestemming krijgt Reacties moet men insturen vóór 15 september aanstaande. Naar aanleiding van de binnengeko men stukken zal op dinsdag 7 oktober, waar schijnlijk in gebouw Irene, een algemene verga dering worden gehouden. Dan zal ook een des kundige worden uitgenodigd om over de lokale omroep te komen praten. Inmiddels heeft de werkgroep van de SG contact opgenomen met het college van b en w Daar de gemeente zich op het ogenblik ook bezig houdt met lokale omroep en kabeltelevisie vraagt de SG-groep zich af of samenwerking op dit gebied niet zinvol is. Zij wil dat informatie uitgewisseld wordt om zo tot een konstruktieve samenwerking te kunnen komen. Vlaardingen In Vlaardingen wordt van maandag 20 oktober tot en met vrijdag 24 oktober opnieuw een longonderzoek ge houden door de gezondheidsor ganisatie van het TNO. Het CARA-onderzoek wordt ook onder de bevolking van het Groningse stadje "Vlagtwedde gehouden. De twee onderzoe ken, die van Vlaardingen en Vlagtwedde, worden met elkaar vergeleken. Eerdere onderzoe ken en vergelijkingen leverden frappante resultaten op. Bij het onderzoek wordt vooral geke ken naar chronische aandoe ningen van de luchtwegen. Alvast een liftbord Vlaardingen Er moeten in Vlaardingen Uitplaatsen wor den gemaakt bij de uitvalswe gen. De PSP heeft het erover in het vandaag verschenen nummer van Rood Vlaardin gen. „Het Vlaardingse college en met name wethouder Goud- riaan moeten deze zaak eens bekijken en er dan gewoon mee beginnen", staat in het artikel Jeugdtoerlsme". Liftend door de wereld trekken is nog steeds aantrekkelijk. Al leen liften is op de rijkswegen verboden. „Bij de uitvalswegen van de steden en bij belangrij ke knooppunten als Oudenrijn en het Kleinpolderplein zouden speciale Iiftplaatsen moeten ko men". De plaatsen moeten duidelijk her kenbaar zijn. Rood Vlaardingen heeft alvast een ontwerp ge maakt voor het nieuwe ver keersbord met het bekende lift- gebaar, „Op in meerdere talen gestelde foldertjes zouden over het hele land verspreide Iift plaatsen kunnen worden aange geven, zodat automobilisten en lifters weten waar ze moeten zijn." Rood Vlaardingen vervolgt: „Bo vendien kan de verkeersveilig heid ermee gediend zijn als het in- en uitlaten van lifters niet meer op plaatsen hoeft te-ge beuren die daarvoor niet be stemd zijn". En: „Een goede kans dat de publiciteit die het oplevert een sneeuwbaleffekt oplevert bij andere gemeenten". Schiedam CPN-wethouder Eef Collé en 23 andere Schiedammers uit de ge zondheidszorg, het onder wijs, kuituur- en welzijns werk hebben deze week het Schiedams Initiatief Komité opgericht De groep wil ge zamenlijk optreden tegen de door de regering aange kondigde bezuinigingen op de kollektieve voorzienin gen. Zij stelt zich achter het plan om op zaterdag 20 sep tember een demonstratieve bijeenkomst te houden in Den Haag. Met de bezuinigingsmaatrege len van staatssecretaris Meyer van CRM vreest het komité dat in Schiedam de peuterspeelzalen die op ini tiatief van de bevolking zijn ontstaan zullen gaan ver dwijnen, het Noiet- en het gemeenteziekenhuis 250 bedden moet gaan afstoten en dat er geen verbetering zal komen in de huisvesting van de clubhuizen. Verder vrezen de Schiedam mers verdere lastenverzwa ring voor sport, recreatie en kuituur en dat de wijkver pleging en gezinsverzorging grote personeelstekorten houden. Met het oog1 op de werkloos- heidbtstrijding wil het ko mité juist extra uitgaven voor de kollektieve voorzie ningen, bijvoorbeeld uitvoe ring van nieuwbouwp' nen voor scholen en ver pleegtehuizen. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen' omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie mei het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpl.: Deze bon in open envelop, «ww Antwoordnummer 634, Rotterdam. t. sturen naar, Maa^ïais Bet cabaret van Ivo de Wijs en de blazers van het Telemann-ensentble zijn enkele van de coryfeeën, die voorko men op het programma van de Maassluise Kunststichting. Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur en de Kunststichting heeft zich ingespannen om een aantrekkelijk programma sa men te stellen. Dat is nogal met hangen en wurgen gepaard gegaan, want de Kunststich ting heeft het niet al te breed. Diverse plekken in het pro gramma zijn dan ook nog leeg, een te krappe beurs verhindert het bestuur om die lege plaat sen in te vullen met wat klin kende namen. In een brief aan de donateurs van de stichting doet het bestuur dan ook een dringend beroep hen om zoveel mogelijk steun te verlenen. Steun, financiële welteverstaan, is met name gewenst om dat de Kunststichting op het punt staat haar tienjarig bestaan te vieren. Ondanks het gebrek aan geld heeft het bestuur zich voorgenomen toch voor een feestelijke avond te zorgen, straks in februari. Voor de kin deren van de donateurs wordt een apart feest gegeven".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1