Gemeente timmert Intiem programma van zoldertheater clubhuis" dicht Sofo- klets9 Mei Cools en Hans Otjes HOOFDINSPECTEUR VAN DER VEEN: „HET WAS NOG GEEN SODOM EN GOMORRA" Jubilarissen-stoet bij Wilton-Feijenoord Voetpaden en rustplaatsen in Midden-Delfland Begroting komt Progeza op de plaat en in het nieuw Bibelebons heeft nieuwe ruimte ton voor KWF WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1975 Robert Long opent vrijdag het nieuwe programma van zoldertheater In de Teerstoof. Cabaret Ivo de Wijs met een geheel nieuwe show op vrijdag 26 en zaterdag 27 septemDer. Schiedam Elk bedrijf telt van tijd tot tijd wel een jubilaris. Zoals gepast krijgt iedere jubilaris de huldiging waar hij recht op heeft Ofwel op de dag van zijn jubileum, ofwel, op een tijd die het bedrijf uitkiest. Dat laatste gebeurt vooral bij onderne mingen, waar jubilarissen worden „opgespaard", waarna een gezamenlijke huldiging volgt Zo ook bij Wilton-Feijenoord. Feïjenoord. in brons behorend bij de Orde Oranje-Nassau. Nassau. Beide andere heren werden onidat,?j >aar bij verblijd met eenzelfde zelfde m eremedaille, alleen was voor- dienst waren: P. HarWg, qser- hen de uitvoering in zilver. Tn^^S£aarï!t,Waardln," &n tale rils werknemen. werd k V ü'r vervolgens geMdied wegens ?=h«psbesehieter vijfentwintig jaaf trouwe m^rS- u".Maffstuls ™r' dienst Hun namen: M, C. Ba- den flink in de bloemen en rendreffh J B Bel T W t het met bij. Alle dne jubilaris- c«ul, E. A. v.d. Graaf, J L. f Harmsen, J. S. v.d. Kooy. J. ferst8en°5mni"' '««er, A. U Meydam, T J. jubilaris kreeg de eremedaille Osterholt en J. Wetter. '®f*5 <>,ndi" de Reconstructiewet Middden-Delfland, naar ï,rf.- vvcvicn. nog we! even op zleh zal laten wachten, heeft het bestuur van de stichting Onder-roek Midden-Demand een plan panaakt om met door de provincie en enkele gemeenten te bekostigeni kleine voorzieningen de mogeiijkheden voor recrea tie in het gebied vast wat te verbeteren. De bedoeling is op grond die Schiplulden, Delft, Maasland -eigendom is van de overheid, Vlaurdingen en Schiedam; in o™iriïw0U. EC' !"iiüS*endc totaal zijn de kosten hiervan voetpaden te maken, zodat geraamd op 113.000. doorgaande wandelroutes ont- Er wordt van uitgegaan, dat het mst wat een" - riik hiervoor een subsidie van P'eh-nick 75 proeent wil geven; van de terreintjes. reaterende 25 procent zou dan de provincie er ben voor haar Het opgestelde plan omvat in to- rekening nemen en de gemeen- .j Phjccten, ver- ten vijftien. Uitvoering, beheer deeld over twee fasen. Met de en onderhoud worden een zaak ie objecten uit de eerste fase. voor de provincie, op doe2?:J Het stichtingsbestuur besloot het die gebruikt kan worden bij plan aan de provincie en de wil °P deze betrokken gemeenten vocht te voc'Padcn «1 ne- leggen, met het verzoek de ge- Si de eente vraagde medewerking te veris, iase üggen in de gemeenten nen. Schiedam Het nieuwe seizoen van het zolder theater In de Teerstoof opent op vrijdag 5 sep tember met een optre den van zanger Robert Long. Ook in het vierde seizoen wil het theater aan de Nieuws traat ab soluut niet wedijveren met het grotere Passage-* theater. Het bestuur, dat het zoldertheater des tijds in drie maanden heeft gerealiseerd, pro beert nog steeds meer intieme programma's te brengen, vooral caba retshows. Voor het nieuwe seizoen is men daar weer zeer zeker in ge slaagd. Na de poëtische maar soms toch ook keiharde liedjes van Robert Long komt bijvoor beeld op 12, 33 en 20 september Tekstpierement Deze cabaret groep komt met een geheel nieuw programma, Schiedam krijgt zelfs de generale repeti tie. „Het leuke van deze „try-outs" is dat er soms ook nummers in voorkomen die je om de een of andere reden nooit meer terug ziet Bijvoorbeeld omdat ze iets teveel op een 20juist uitgeko men nummer van een andere poep lijken", vertelt Jan van der Meer ietwat trots. Samen met de andere bestuursle den van het 127 zitplaatsen tel lende zoldertheater wil hij gaan proberen om na afloop van de voorstellingen de bezoekers nog meer met de artiesten te laten praten. De plafondverlichting van de foyer, waar men dan kan nablijven, krijgt hiervoor een meer intieme verlichting. Bovendien zal verder het wij nassortiment van de bar wor den uitgebreid. Nog in dezelfde septembermaand zal Ivo de Wijs daar van kun nen genieten. Hij komt met zijn cabaretgroep op de 26e en de 27e, eveneens met een geheel nieuwe show. Henni Om komt het weekeinde daarop met het solotoneelstuk De Kat aan de Stoeprand. Op 10 en 11 oktober volgt het vrou wencabaret Natascha Ema- nuels, terwijl Eric Visser nog Steeds in de foyer exposeert Teers lofprijzen Voor de bekende lage „Teersloof prijzen" van zes en zeven en een halve gulden staat het thea ter op 17 en 18 oktober open voor een optreden van de folk groep Emerald. Eén kop koffie is gratis. Het nog vrij onbekende maar ze ker niet slechte cabaret „Kwart Over Elf" komt in het nieuwe seizoen op 24 en 25 oktober. Een try-out is er weer het laat ste weekeinde van die maand: Miel Cools vergezeld van twee jazzmusici. Sofoklets, het vorige seizoen een groot succes, geeft 14 en 15 november weer een show. Wat er op 21 en 22 november komt blijft nog een verrassing van het zoldertheater. De week daarop komt in ieder geval Hans Otjes. Op vijf december wordt de eer gelaten aan Sinterklaas, die dag zal er geen voorstelling rijn. Walter de Buck brengt de dag daarop echter allerlei Vlaamse toestanden op het toneel. Frits Lambrechts, die ook hele maal in het Teerstoof-program ma past, zal volgens de spiks plinternieuwe agenda op 12 en 13 december naar de Nieuw- straat komen. Als grote klapper betitelt bestuur slid Jan van der Meer het op treden van Misty and the Sun day evening op 19 en 29 decem ber. Het programma wordt op 27 december afgesloten met een groots slot van Orchestra. Verlanglijstje Zoals het er nu haar uit riet lukt het de Teerstoof ook om in het nieuwe jaar, januari of februa ri, Henk van Ulsen weer naar Schiedam te krijgen. Het be stuur van het theater is hier druk mee bezig. Men hoopt dat voor die tijd, zelfs liever vandaag dan morgen, de parkeervoorzieningen in de buurt van de Nieuwstraat dan zijn verbeterd en dat, als 't even kan, de gemeente nog een lan taarn aan het eind van de straat plaatst Wanneer Jan van der Meer dan toch met het verlanglijstje bezig is wil hij ook wel kwijt dat het theater nu wel eens wil weten hoe groot de subsidie over het vorige jaar is en hoe de culture le raad er uit gaat zien. Voor dit laatste is het wachten nog op de nota van de wethouder van culturele zaken. Aan de Teerstoof zal het in ieder geval niet liggen- Die gaan stug door, ook met het poppenthea ter. Voor het nieuwe programma zijn in september de theaters gecon tracteerd van: Jan van Erke- lens, Jos Mens, Herman Tieman en Theo Terra- In oktober komen achtereenvol gens Al en Valery Preston, An neke Strak Bennik, Marijke Kot en Lucas Goudzwaard. De enige echte onvervalste Jan Klaassen Show brengt Dirk Kersbergen op 1 november. Jos Mens en Jos Spanbroek volgen de dagen daarop. Ranja Voor het eind van het seizoen heeft de Teerstoof ook een paar nieuwe poppentheaters gecon tracteerd. Van 22 november af komen namelijk achtereenvol gens Bartje Blok, Globedorus. Jan Roeland, Martin Hanson en ten slotte nogmaals Jan Roe- land. De toegangsprijs voor de voor stellingen bedraagt een rijks daalder, een glaasje ranja inbe grepen. VTaardingen - De gemeentelijke begroting en de daarbij beho rende aanbiedingsnota worden op woensdag 8 oktober aan de raadsleden van VTaardingen uitgereikt. Op woensdag 21 en donderdag 22 januari behandelt de raad het huishoudboekje van de ge meente. De behandeling ervan in de commissies begint al «p vrijdag 7 november. Vlaardingen/Naaldwijk De Christelijke Koorvereniging Progeza uit Vlaardingen komt binnenkort op tv. De NCRV heeft vrijdag opnamen gemaakt van het koor, dat toen optrad in de Katholieke kerk in Naald wijk, De opnamen zijn bestemd voor het maandelijkse pro gramma Ruimte. De koorleden van Progeza heb ben nog wat meer noten op hun zang. Om de nieuwe koorkle- ding te bekostigen is een elpee opgenomen. Over enkele dagen komt de plaat uit Op de elpee komen liederen voor die Proge za heeft gezongen in de Grote kerk van VTaardingen. Bij de leden van het koor kan men de plaat bestellen, evenals bij W. C. Vermaat, Aalscholverlaan 9, tel. 34 94 32 of M. H. Molenaar, Kamerlingh Onnesstraat 137, tel. 351511. Progeza heeft de nieuwe uitmonstering nodig voor het tienjarig bestaan van de vereniging. Tijdens een fees telijke openbare uitvoering zul len de koorleden de nieuwe kle- ding „showen". VIaardingen De peuterspeel zaal Bibelebons heeft de be schikking gekregen over een nieuwe ruimte. Tot au moesten de peuters naar de Sint Rafael kleuterschool aan de Snrinamesingel. Met ingang van het nieuwe schooljaar is de speelzaal verhuisd naar een lokaal van de Dominee De Cockschool aan de Van der Werffstraat, eveneens in de - Westwijk- Peuters vanaf twee jaar kunnen voor één of twee ochtenden per week iri de speelzaal terecht. Ouders kunnen ze opgeven bij hoofdleidster A. den Hoedt, te lefoon 352116 en elke morgen tussen negen en twaalf op de dagen dat de speelzaal is geo pend. Ook voor de speelzalen Harlekijn aan de Buys Ballot laan en Nogal Wiedus aan de Floris de Vïjfdelaan kunnen weer kinderen ingeschreven worden. Schiedam krijgt van Tekstpierement de generale repeti tie. Schiedam Alle deuren en ramen van de oude meldkamer van de Schiedamse brandweer aan de Huis te Rivie re weg zijn gisteroch tend dichtgespijkerd en dichtgelast door mensen van de dienst gemeente werken. Zo is het Zamo- ro onmogelijk geworden om dit fraaie vooroor logse bouwsel nog lan ger te gebruiken als clubhuis. Zamoro, een clubje van zo'n twin tig jongens en meisjes uit Schiedam-Oost, had zich zon dag niets aangetrokken van po litionele dreigementen: de jon geren waren het pand, dat ze ker een bepaalde nostalgie zou oproepen als het moderne Stadskantoor er niet pal achter had gestaan, weer binnenge trokken. De avond ervoor wa ren enkele clubleden door agen ten uit het gebouw verwijderd. Jongens in de leeftijd van 12 tot 15 jaar. „En meisjes," zegt hoofdinspecteur D. P. van der Veen, „en dèt is natuurlijk het pikante detail Vier maanden geleden trok Za moro, een clubje van zo'n twin tig jongens en meisjes uit Schledam-Oost, in het leeg- staande restant van de voorma lige brandweerkazerne. Direct lichten de jongeren, enthousiast bijgestaan door buurtbewoner Harry te Riet, de overheid in. Per slot van rekening zat Za moro nu illegaal in het oude pand; door bekend te maken dat de meldkamer voortaan zou worden gebruikt als clubhuis hoopten rij wat begrip te krij gen. De gemeente greep inder daad niet in en langzamerhand gingen oude stoelen, kapot meubilair, etenswaren en gas stelletjes het interieur van de oude meldkamer vormen. Pas zaterdagavond deed de poli tie een inval. Omwonenden zou den hebben geklaagd over de aanwezigheid van de kinderen op het dak van de meldkamer. Bovendien werd gesuggereerd, dat de jeugd zich in het bouw sel niet zo netjes gedroeg. Daarom namen de agenten, die met vier surveillancewagens waren verschenen, de in het pand betrapte jongeren mee: vier jongens en dne meisjes. „Een oneven aantal", merkte Van der Veen op, die duidelijk liet merken daar niets van te begrijpen. De kinderen werden vervolgens op het politiebureau gerepri- mandeerd; hun werd verteld dat „ze het rich in de meldka mer niet meer gezellig mogen maken met bankstelletjes en kaarsliehtjes". Want anders zou er wat zwaaien. Reden voor Harry te Riet om te zeggen: „Wat wil de gemeente nou? Dat die jongens maar de straat opgaan, bij gebrek aan ruimte, en daar baldadig gaan lopen doen. Gun 2e toch hun pleziertje en laat ze in dat ge bouw vertoeven, zolang de ge meente voor dat optrekje nog geen andere bestemming heeft Die jongens rijn geen schorem; ze rijn echt niet te losbandig, de clubgeest is uitstekend". En Van der Veen geeft toe: „Het was nog geen Sodom en Go morra Zondagmiddag hebben de kinde ren, aangevoerd door Ronnie Pil (14) tegen het politie-optre- den geprotesteerd. Met span doeken en gerieflijk onderuitge zakt op het uit de meldkamer verwijderde meubilair. Na afloop van de demonstratie trokken ze de meldkamer weer binnen. De jongens hadden in het gebouw ook potten verf neergezet om het pand op te knappen, maar tot nog toe wa ren de kwasten niet gehan teerd: Zamoro wilde eerst wat meer zekerheid. Al een tijdje werd namelijk de inval van de politie verwacht. Gedurende de hele zondagavond werd er met spanning gewacht op een Iweede politie-inval. Gisterochtend hebben gemeentewerkers het Illegale clubhuis van Zamoro, de oude meldkamer van de brand weer, dichtgespijkerd. Ronnie Pil zei toen nog onver schrokken: „Als die smenssen weer komen, slaan we terug!" Maar maandagochtend moest ieder weer naar school, het pand stond onbewaakt en werknemers van de gemeente konden het toen eenvoudig af sluiten. Eén van hen merkte nog op: „Die apen hebben er een ontzettende bende van ge maakt Binnen ligt veel rotzooi. Ze hebben hun behoefte ge daan in een hoekje, terwijl nota bene een meter ernaast een wc stond Vlaardingen De Jaarlijkse col lecte voor het Koningin Wilhel- minafonds ter bestrijding van kanker heeft in Vlaardingen meer dan een halve ton opge bracht DU ls achtduizend gul den meer dan vorig Jaar. Exact haalden de collectanten S 50.138,88 op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3