Benogh van der Burg: 'RK1 UK moet hogerop „24 UUR VAN SCHIEDAM" BEWIJST BESTAANSRECHT Vertekend beeld regioklassement BESTUUR MOET RUIMER DENKEN" YLTC Excelsior M: goed jaar SW scoort half dozijn Volgend jaar op professionelere99 basis de „sterkste" WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1975 99 EENHEID Ger Kieinjan voorzitter BVS KNAP Willem van Tienen bekerwinnaar Bram Hoek goud Vlaai-dingen Ni en we trainer Henogh ran der Burg (32 jaar) wil RKWIK een nieuwe gericht geven. Veel inpuisen zijn Inmiddels al in die richting gegeven door de nieuwe leider (in het bezit van het B-diploma), die met een sterfte instelling rijn arbeid bij de blauwwitte0 is begonnen". De afgelopen jaren is RKWIK te veel in het slop geraakt, werd op beslissende momenten steeds weer teruggeworpen, on danks de kwaliteiten die er wa ren", zo uit de op een advoca tenkantoor werkzaam zijnde Henogh van der Burg zich. ■Waarom ik juist voor RKWIK koos: „De contacten waren reeds eerder gelegd, zelfs in 1972 toen ik voor VCS (Den Haag) koos. Bij RKWIK lijkt een hechte band aanwezig. Als trainer met een B-diploma lijkt het wellicht vreemd om een derde klasser onder rijn hoede te nemen. Juist in die min of meer gesloten gemeenschap, waarin kwaliteiten schuilen, kan het goed vertoeven zijn. RKWIK heeft in de laatste ja ren bewezen goed uit de voeten te kunnen wanneer het goed wordt geleid". „Dat leiden is een samenspel tus sen bestuur, trainer en spelers. En juist daarin probeer ik mijn kracht te vinden. Het opbou wen van een team met daaraan verbonden de nodige successen. "Want een oefenmeester die al leen de intentie heeft om suc cessen te boeken en te trachten het hoogste plan te bereiken, kan beter stoppen met zijn werk". Henogh van der Burg verden „Het bestuur van RKWIK moest ruimer gaan denken. Het alleen maar gezel lig samen zijn en op geregelde tijden een balletje trappen be hoort tot het verleden. Daarom juist stelde ik de nodige wensen en eisen voordat ik kwam". Henogh van der Burg vond ge hoor bij het bestuur: Hij: „Al is er aan het trainingsveld nog weinig te doen, de materialen werden op de oefenstof aange past (aanschaf van verschillen de attributen), de begeleiding van spelers die geblesseerd ra- (revalidatie, verzorging) en INSPIRATIE er middelen die ten dienste i de masseur/verzorgen Door middel van sponsoring zal de eenheid groter worden en hecht blijven door buiten het voetbal de passende recreatie te vinden, waarbij de dames van de spelers niet vergeten zullen worden". Henogh van der Burg vult aan: „RKWIK moet hogerop kunnen' en dat is in mijn werk een idealisme. Het opklimmen met een stel gezonde knapen die er hard voor willen werken. En RKWIK staat bekend om rijn eendrachtige samenwerking (voorbeeld: de accommodatie)." De opmerking die kandidaat eer- ste-elftalspeler Frans Hoogen- dijk los Iaat geeft aan dat het ernst is bij de nieuwe trainer om gezond en menselijk door hem te worden gehandeld. „Wij zijn bereid tót het uiterste te gaan. Zoals die man bij ons overkomt is enorm, hij inspi reert en motiveert ons met rijn wijze van trainen en onderwij- zen. Zijn oefenstof is geva rieerd en komt uitstekend op ons af. Zijn aanpak prikkelt de oudere spelers om er alles aan te geven zich een plaats in de topelf te bemachtigen". Henogh van der Burg: „De tac tiek vind ik erg belangrijk in de voetbalsport Als je pupillen dat onderdeel door hebben dan kun je vér komen. Twintig spelers zijn kandidaat voor het eerste elftaL De selec tie is verdeeld in A en B. Na de schifting zullen er 16 A en 16 B selectiespelers zijn. Na tuurlijk gok ik op de jeugd als het om de toekomst gaat Het zal in de aanloop een combina tie van routine en jeugd wor den. De A-l jeugd zal ik dan ook onder mijn hoede nemen Henogh van der Bura (met en de uitschieters tijdig in de ^unnpn selee liegroep opnemen en mee u laten draaien". Henogh van der Burg (ook in het bezit van het NSF verzorgers/- massage diploma) zal in het komende seizoen veel steun kunnen verwachten van Henk van Herpen die bij RKWIK de senioren gaat leiden. De in Vla ar din gen woonachtige Van der Burg wil het voor honderd bril) ...RKWIK moet hogerop procent goed doen bij zijn nieu we club". Het contract is voor één jaar, maar zo mogelijk vol gen er nog meer. Schiedam Het bestuur van de Belangen Vereniging Voetbal Schiedam (BVS) heeft een wij ziging ondergaan. Tijdens de recent gehouden jaarvergade ring werd Ger Kieinjan geko zen tot voorzitter. Van de Ploeg (secretaris), Nieuw stra ten (penningmeester) en Eyken- broek en Wijnstekers tot be stuursleden. Deze verandering was noodzake lijk geworden omdat Frans Ey- kenbroek (SW) en Leo de Veld (SFC) zich door drukke werk zaamheden minder intensief met de belangenvereniging kon den bezighouden. Het nieuwe bestuur onderzoekt als een 'van de eerste taken de mogelijkheid om in Schiedam te komen tot een uniforme con tributieregeling voor pupillen en pups. De bij de BVS aange sloten verenigingen hebben te vens de wens geuit dat de be langenvereniging indien moge lijk nog krachtiger naar buiten gaat treden. Maassluis De meest belangrij ke punten op de goed bezochte algemene ledenvergadering van de Maasslnise voetbalver eniging Excelsior M ware cv er- kiering van twee bestuurskan didaten, bet financiële jaarver slag en voorstel tot contribu tieverhoging. Aftredend en niet herkiesbaar is het oude bestuur waren J. van der Gaag en C. Lub. Hiervoor in de plaats werden A. van Dijk (jeugd) en H. Breevaart (public relations) gekozen. In het uitgebreide financiële jaar- overslag kregen de bijna 70 aan wezigen leden voorgeschoteld hoe Excelsior het afgelopen sei zoen qua financiën reilde en zeilde. Het bleek dat Excelsior een „goed jaar" gemaakt had, wat onder andere ook een ge volg van de gestegen bezoelers- aantallen (bijna verdubbeld} was. Desondanks werd er toch voorgesteld door het bestuur om de contributies te verhogen (inflatiecorrectie). De vergade ring keurde deze verhoging - gemiddeld 16% - goed. Schiedam Zonder de gebles seerde Ko Goudriaan, znaar met Wim Mulder weer een vol ledige wedstrijd in actie, oe fende SVV gisteravond op Har- ga tegen vierde klasser Ursus. ,De amateurs van trainer Dick CHöogéboom hielden tot de rust, ,de score beperkt tot 2-0. De doelpuntenmakers waren Bart Kreft en Danny Molendijk. Na rust liep SW uit tot 6-0 door doelpunten van Peter Jeup (na rust ingevallen voor Rinus van Es), Molendijk, Jos Zoetmulder en nogmaals Molendijk, Peter Jeup zag bij de stand 5-0 Ursus- doelman Joop Kuiters zijn te nonchalant genomen strafschop stoppen. Vooral verdedigend maakte Ursus een goede indruk en begon pas te wankelen toen SW het conditionele overwicht - ging uitbuiten. Schiedam Kan de Schiedammer zich dan nooit eens even uit dat stijve keurslijf wurmen? Tijdens de viering van het reeds veel besproken „eeuw feest" lukte dit niet en tijdens de recent ge houden „24 uur van Schiedam" in feite wéér niet Drieduizend bezoekers, opgedeeld in kijkers en deelne mers, passeerden de kassa van de wieler baan in sportpark Harga. Een record, dat wel, maar toch minder dan het orga nisatie-comité voor ogen moet hebben ge had. Na aftrek van de onverwacht hoge uitgaven - door de kor te tijd van voorbereiding moesten „noodsprongen" worden gemaakt - rest de opbrengst voor het dierena siel De Hargahoeve. Een be drag van ruim vijfduizend gulden. Een mooi bedrag, dat wel, maar toch... Door Hans Soeters De „24 uur van Schiedam", in eerste instantie bedoeld als experiment, wordt een jaar lijks terugkerend evene ment. Volgend jaar kiest het comité een ander doel, mis schien een plaatselijke in stelling, misschien ook een landelijke. Het comité, dat dagen achtereen op de been bleef om het evenement maar niet te laten misluk ken, weet het nog niet. Veel zal afhangen van de be reidwilligheid van de spon sors. Nog belangrijker is de vraag of een zo groots opge zet evenement in een stad als Schiedam wel zin heeft Ook volgend jaar komt de organisatie van de „24 uur" in handen van amateurs. Personen, die naast hun werkkring vele uren gaan besteden aan het evenement En juist daarom is het zo begrijpelijk dat er foutjes worden gemaakt en aange kondigde programma-onder delen te elfder ure moeten worden geschrapt Want ook de deelnemers zijn, op een enkele uitzondering na, pure amateurs. En dus worden er bij een der gelijke manifestatie over en weer foutjes gemaakt. Het touwtrekken tussen teams van de Schiedamse horeca bedrijven bij voorbeeld, kwam wat in de verdruk king toen bleek dat zanger Ben Cramer niet op het af gesproken tijdstip aanwezig kon zijn. De vertolker van „Barbara" telefoneerde van uit Lelystad op een tijdstip dat hij in feite reeds op het podium had moeten staan. Dat één van de touwtrek équipes het niet pikte nog langer te wachten was be grijpelijk, maar dat men zelfs na terugbetaling van het 'inschrijfgeld nog ruim drie kwartier bleef doorza gen wekte bij het comité de nodige wrevel op. Dat de supporters (acht man) hier na hun entree-geld wensten terug te ontvangen 2orgde er voor dat het comité negentig gulden in totaal moest re tourneren. Een bedrag dat anders aan de dierenbe scherming geschonken zou zijn- Een andere tegenvaller voor het comité was de reactie van Schiedammers die op belden met de mededeling - door de herrie - niet te kun nen slapen. De politie ont ving in de nacht ruim zes honderd telefoontjes. „Be grijpelijk", zegt het comité thans, „maar de dames die de telefoon bedienden kre gen de meest onbeschofte reacties. En dus verdwijnt op zo'n manier wel een bee tje de bereidwilligheid om het geluid wat af te zwak ken". Niet voorzien - althans niet in die mate waarin zich het tijdens de 24 uur openbaar de - was de houding van het nachtpubliek. Hoewel het op een enkel incident na erg rustig bleef, had het comité toch een keer de hulp nodig van de Schiedamse politie. Na het sluiten van de hore cabedrijven zakte een ander soort publiek richting wie lerbaan dan men gehoopt had, een agressief publiek dat bij aankomst al duide lijk een glaasje te veel op had. Dankzij taktvol optre den en de beslissing een uur absolute rust in te lassen werd dit publiek weer afge voerd. Daarnaast heeft het comité zich verkeken op de kwali teit van de ordedienst Het comité zegt het zo: „Het was aanvankelijk de bedoeling een ordedienst met waak-*, honden te laten rondlopen, maar toen dit op het laatste moment afketste, hebben we een uit personen be staande ordedienst aange steld, herkenbaar aan een witte „band. Drank én de wetenschap ineens erg sterk te rijn. was er de oorzaak van dat het comité meer moeite had met het handha ven van de orde in de orde dienst dan bij het overige publiek". Het zijn de kleine foutjes waar het merendeel van het pu bliek maar weinig van heeft gemerkt Talloze prominente Schiedammers hebben on dervonden dat de wieler baan. Schiedam legio moge lijkheden biedt Arie Verlin de, vice voorzitter van de sportraad, daarover: „Dit moet bij vele de ogen heb ben geopend, want het is nu wel duidelijk geworden dat een dergelijke accommoda tie voor veel meer dingén kan worden gebruikt dan al leen maar wielrennen". En dus heerst vooral de ge dachte dat de „24 uur van Schiedam", levensvatbaar heid geniet Het optreden van motorcoureur Willem Jan Nooteboom, de karting- wedstrijden, paardesport, handbal, korfbal, voetbal, boksen en het optreden van de drumbands Sint Ambra- sius, DOK en Juliana onder strepen dit Volgend jaar slaat het comité echter een andere koers in, gaat wor den gezocht naar „professio nelere" programmapunten. Maanden eerder zal het comité aan de slag gaan, om vooral de kasten tot een minimum te kunnen beperken. Nu was men afhankelijk van sponta ne bijdragen op het laatste moment zoals Kuik hi-fi, Floralia, bloem sierkunst Bo- co, bar Granada, reisbureau Duton, Joop Kooy, De Favo riet sporthuis Passage, Sandvik Staal, slagerij Ger de Kroes en vele anderen. Heel wat sponsors, dat wel, maar toch nog te weinig. De „24 uur van Schiedam" heeft echter aangetoond dat de sportclubs, diverse orga nisaties en individuele wer kers bereid zijn de schou ders massaal onder een goed doel te zetten. Zoals de EH BO afdeling Schiedam zich een etmaal heeft ingezet - en zelfs hielp met opbouwen en afbreken - duidt op een voortreffelijk samenspel. Sjouwers als Joop Verleun en Gerard van Gaaien ble ven tweemaal 24 uur op de been, terwijl de electricien zich evenzovele uren koorts achtig op de hoogte bleef stellen van de gedragingen van licht en geluid. Dat er tijdens de 24 uur heel wat Schiedammers even voor het voetlicht zijn ge haald is ook al verheugend, temeer omdat dit in samen spraak is gegaan met de Schiedamse sportraad. En dus zegt het comité: „We hebben fouten gemaakt, maar er wel van geleerd. Maar we zijn er van over tuigd dat een zo groots op gezette manifestatie be staansrecht heeft Eén keer per jaar moet het mogeljk rijn de Schiedammer alt rijn slaap te rukkea Een keer per jaar met z'n allen de schouders onder een goed doel, móet mogelijk zijn." En zo bekeken is het experi ment zeker geslaagd. Nu al denkt het comité aan vol gend jaar. met de bedoeling de gemaakte foutjes te ver mijden en zeer waarschijn- t lijk een iets andere formule toe te passen. Maar het bun delen van zoveel clubs, orga nisaties en instanties is dan ook een klus van formaat Maar het kèn, dat is tijdens de eerste „24 uur van Schie dam" wel bewezen... o NICO TOUSSAINT Inog op kop Den Haag De stand geeft een vertekend beeld. Wel is Nico Tous- saint „op punten" leider in hei regioklassement, maar vlak achter hem weet Leo van Vliet zich verzekerd van een in het reglement vastgelegde bonificatie. Na de ronde van De Lier is de Am- st el-amateur immers reeds winnaar van het Westlandsche Courant klassement De twintig pnnten die hij daarmee verdient zullen hem ech ter pas na de laatste rit (vandaag in Naaldwijk) worden toegekend. De Honselersdijker, die ook tij dens die finale nog kan toe slaan, is daarmee (op papier) opnieuw aanvoerder van de ranglijst En dat ondanks de knappe uitslagen die Toussaint dit weekeinde noteerde. Zater dag in Spijkenïsse boekte de Naaldwijker immers zijn vijf tiende seizoenzege. Acht lief hebbers streden daar om de bloemen. Die bestemd leken voor Gouwenaar Hofman. Nico: „Ik liet hem precies zover weg gaan dat de anderen begonnen te'twijfelen. In één ruk ben ik er vervolgens naartoe gespron gen (met Scheveninger Hans van der Oever aan het wiel) en meteen doorgegaan. Het liep af zoals ik had verwacht". Op nieuw triomfeerde de WWV/- Van Hagen-topper, voor o.a. Nootdorper Bert van der Sman die ook deel uitmaakte van de kopgroep, maar niet verder kwam dan een zevende plaats. Zondag in Oostburg, waar de driedaagse Omloop van Zeeuws-Vlaand eren eindigde, voegde Toussaint aan rijn ere lijst nog een vijfde prijs toe. Winnaar werd daar Bert ter Harmsel uit het Brabantse Zeg ge. In de amateurklassieker (over vijf etappes) voerde intus sen Van Vliet rijn puntentotaal op. In de ritten-in-lijn (le dag 15e, 2e dag ex aequo 10e, 3e dag 30e) nam Leo wel steeds plaats in de eerste waaier maar „scoorde" hij niet Ook in rijn knappe tijdrit (11e), waarbij hij voor de wereldkam pioenschappen geselecteerde mannen als Van Houwelingen, Van Katwijk en Dohmen achter rich liet en slechts 35 seconden toegaf op winnaar Gevers, greep hij er net naast, maar tijdens de ploegentijdrit was de Amstel-renner één van de be sten uit de formatie die de favo riete Jan van Erp-équipe klop te. De jury van het regioklasse- ment besloot Leo daarvoor niet de volle twintig punten te geven, die per klassieke etappe zijn te verdienen, maar de helft Overi gens werd de Honselersdijker in de eindstand in Zeeland 11e. In dezelfde tijd als nummer tien, Piet Kuys. Wat lager op de lijst is er na het weekeinde weinig opmerke lijks te melden. Al was de der de plaats van Gino Anunerlaan (Maasdijk) in de nieuwelingen- wedstrijd van Culemborg erg knap. Bij de amateurs reden Lou van Nieuwkerk Cs-Graven- zande) en Frans van den Enden (Monster) In die plaats respec tievelijk een achtste en negen de prijs. In de ronde van Spijkenisse, waar Gouwenaar Arie de Groot zijn eerste amateurwinst boek te, sprintten ook enkele regio nale coureurs om de tweede positie. Van den Enden werd zesde, Zoetermeerder Maaskant achtste. Van Nieuwkerk elfde en Marcel van Leeuwen der tiende. Tenslotte: in het regioklassement, waarvoor zoals bekend Van Rossem Sport (Den Haag) een frame beschikbaar stelt en café Bij 't Hof (Honselersdijk), gara ge Arend Mondt f s-Gravenzan- de), de Profïmarkt (Wateringen) en sporthuis Leo van der Wal Cs-Gravenzande) de andere sponsors rijn, is Piet van Leeu- wens puntentotaal gecorri geerd. Hij had nog de beloning voor zijn vijfde plaats in dé Ronde van Namen (B.) te goed. De stand is nu: 1. Nico Toussaint (Naaldwijk) 343 pt_, 2. Leo van Vliet (Honselers dijk) 335 pt, 3. Bram Jansen (Bleiswijk) 198 pt, 4. Piet van Leeuwen (Zoeterwoude) 163 pt, 5. Lou van Nieuwkerk fs-Gra- venzande) 110 pt, 6. Frans van den Enden (Monster) 87 pt., 7. Leo van der Flier (Delft) 76 pt, 8. Gino Ammerlaan (Maasdijk) 69 pt, 9/10 Siem Berkhout (Den Hoorn) en Theo van Tol (Poel dijk) 66 pt, 11. Nico Mensing (Poeldijk) 64 pt, 12/13 Bert van der Sman (Nootdorp) en Marcel van Leeuwen (VGravenzande) 40 pt, 14. Jan van der Lugt CBerkel) 37 pt, 15/16, Cees Maaskant (Zoetermeer) en Gijs den Besten (Monster) 36 pt., 17. Theo Hogervorst (Pijnacker) 32 pt, 18. tem Hofstede (Waterin gen) 29 19. Peter Koppert (Monster) 25 pt, 20. Jan van Veen (Poeldijk) 23 pt Schiedam/Ylaardingen VLTC is erin geslaagd voor de tweede maal beslag te leggen op de VLTC/KSW-beker. Voor de derde keer - de beker vormde in 1971 voor de eerste maal de inzet - werd de uitwisseling tussen het VJaardingse VLTC en het Schiedamse KSVV '71 gehouden De twee tennisclubs bonden m Vlaardingen met elkaar de strijd aan, om de wedstrijd om twaalf uur 's middags te onder- breken voor een broodmaaltijd. Hierna vertrok het hele gezel schap naar Schiedam waar de overige partijen werden ver speeld. Het KSW tijdens de middagpau ze nog een minimale voor sprong van één punt tijdens de - laatste partij van de dag (stand op dat moment 31-31) besliste VLTC de wedstrijd in zijn voor deel. Opvallend was ook nu weer het goede spel van de jeugd. KSW is er dan ook trots op dat twee jeugdleden werden uitgenodigd voor de fasetraining. Bianca Bekker werd hiervoor geselec teerd, terwijl Kees Bekker als reserve op de lijst is geplaatst Vlaardmgen Tijdens een hier voor gehouden feestavond is in de hengelsportvereniging DZV de kampioen gehuldigd van de gehouden serie met als inzet de „Grote Markt-wisselbeker". Met grote meerderheid wist Willem van Tienen beslag te leggen op deze trofee door in drie wedstrijden 12.300 gram vis te vangen. Zijn naaste concurrent, B. Hocg- endijk, eindigde met 8500 gram als tweede. J. Overduin werd derde met 6230 gram. De vierde plaats met 5920 gram was voor voorzitter C, van Oosten terwijl J. van Haren met 4840 gram vis als vijfde eindigde. In de Trekvliet vervisten de leden het tiende concours van de kampioensserie. Ondanks het mooie weer vielen de vangsten hier tegen. Met een vangst van 2440 gram vis werd J. Sijs de dagwinnaar; 2. S. v.d. Arend, 2440 gram; 3. B. Hoogendijk, 2400; 4. J. Overduin, 2000; 5. Jack Verplanken, 1560; 6. W. van Tienen, 1240; 7. C. van Oosten, 900; 8. G. Leerdam met 700 gram vis. Vlaardingen fn het tiende con cours van de VHV De Vriend schap wist Bram Hoek zich als eerste te plaatsen met 4765 gram vis. Teun de Goede was tweede met 4720 gram vis en de overige klasseringen waren: T. Bouw 3270 gram, H. van Neck 2750 gram, H. Vink 1515 gram, V Hoogwerf 1370 gram, C. Vink 320 gram, J. de Ligt 820 gr an, J. Broere 730 gram, F. Koud staal 635 gram, K. Meuldjjk 325 gram, B. Penning 145 gram, AL Termijn 65 gram vis. Cont. Meur was P. Vink.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4