„E uren" praten mee ovei uit breidiiig Delta Hot el GO® NIÉUWS! Vrachtwagens moeten van kades verdwijnen flPpBiL--" JA, IK N€€M DÉ PROÉf Mariska komt als eerste Directie houdt op eigen initiatief een hearing Stekkers in beslag genomen Uitbreiding van Hoekse Berghaven op komst? Kerke werk: zinvol of zinloos Gemeente geeft geen rookwaren meer weg Provinciaal fietspad verplicht Schiedam gaf 36 mille voor kanker bestrijding Kalkar in Ylaardingse kerken Woonbootbewoners krijgen nog dit jaar hun zin mmm Fraai uitzicht zit bewoners van flats hoog Meer nieuwe leef straten in Schiedam Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 11 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - lOOsle jaargang no. 25404 -6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Na opheffing circusverbodr Schiedam - Circus Maris ka, het een na grootste van Nederland, mag zaterdag en zondag naar Schiedam komen Het coUege van b. en w. heeft dit aeze week beslist Mariska voldoet aan de richtlenen die burgemees ter Lems vorige maand heeft gesteld bij het ophef fen van zijn „circus-ver bod". Ook circussen met nummers waarbij dieren op onnatuurlijke wijze een rol is opgedrongen zijn sindsdien weer welkom, in dien zy tenminste by de dierenbescherming als „goed" bekend staan. Zo komen de indische oli fanten en Noorse Fjorden- paarden van Jean Bugler toch naar het Schutters veld, vergezeld van onder meer jongleur Little Hoger, diabolo-speler van Charly Ross, de sterke meneer No- varro en Miss Linda de blonde Venus uit België. Maasland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben beslo ten om het provinciaal fietspad 73, dat loop tin" de gemeenten De Lier, Maasland, Schipluiden en Delft, zowel binnen als bui ten de bebouwde kommen, aan te duiden als verplicht fietspad in beide richtingen. De maatregel geldt niet voor en kele gedeelten van het fietspad die bereikbaar moeten blijven voor aanwonenden. Enkele be langrijke wegkruisingen, zoals met Burgerdijkseweg, West- gaag en Molenweg in Maasland worden buiten de bebouwde kom als voorrangskruising aan gewezen, waarbij het verkeer op de zijwegen voorrang heeft Op andere kruisingen van het fietspad zullen borden worden geplaatst met een algemeen ge vaarteken of gevaarlijke krui sing met als onderborden „overstekende fietsers". Schiedam Voor de kankerbe strijding van het Koningin Wil- helmina Fonds heeft Schiedam dit jaar bijna 9000 gulden meer opgebracht dan vong jaar. Het totaalbedrag dat deze week is bekend geworden bedraagt precies 36,095,73. De buscollecte heeft volgens het plaatselijk fondsbestuur bij de laate inzamelingsactie ruim vier mille opgebracht Vlaardingen In de meeste Vlaardingse kerken zal zondag bij de uitgang een folder wor den uitgedeeld van de Stroom- groep Stop Kalkar. Hierin wordt voorlichting gegeven over de voornaamste bezwaren die op het moment naar voren worden gebracht tegen kerne nergie. Verder wordt gewezen op het protest van ongeveer 2300 Amerikaanse geleerden en de Raad van Kerken. Inmiddels zijn voorzover moge lijk alle Vlaardingse kerken be naderd. Bij de hervormde ker ken zal de folder bij de uitgang liggen, behalve in de wijkge- mcente Holy-noord. In de rooms-katholieke kerken aan de Van Hogendorplaan en de Hoogstraat en vermoedelijk ook die aan de Reigerlaan zal tijdens de mis gewezen wor den op de aanwezigheid van de folder. De rk-kerk in de west- wijk doet niet mee. In de gereformeerde kerk wordt nog besproken of men mee zal doen aan de actie die overigens landelijk wordt georganiseerd. Schiedam Nog dit jaar zal de gemeente een eind maken aan het overlast dat de be woners van de Nieuwe Haven, Westerkade en de WiUemskade heb ben van de vele voor de deur geparkeerde vrachtwagens. Wet houder Zijdeveld van stads ontwikkeling heeft dit toegezegd aan de bewonersver eniging Schiedam- Zuid. De vrachtwagens die nu voor al de bewoners van de woonboten aan de "Wihems- kade en de Westerkade erge ren zullen in de toekomst terecht moeten op het Nieuwstieht, nabij de Bui tenhavenweg. Voor deze nieuwe en binnenkort afge schermde parkeervoorzie ning zal echter tegen een zekere vergoeding een ver gunning moeten worden aangevraagd. Vrij blijft dan voorlopig alleen nog de Ad miraal de Ruyterstraat en het industriegebied in het noorden van de stad. Bij de woonbootbewoners en de bewonersvereniging van de Gorzen leven plannen om zelf maatregelen te treffen, indien er in de huidige situa tie niet snel verandering komt. Men denkt er in de zuidwijk over om dan jute zakken over de par keer bor den te binden,„Het wordt immers steeds erger", vertel de ons gisteren nog me vrouw &J. de Jong-Mak van de WiUemskade, naast de ve le vrachtwagens met stin kende uitlaatgassen komen er de laatste tijd ook nog caravans bij." De bewoonster van het woon schip Helena wil ook gaan proberen om van de ge meente voor alle boten een groenstrook te krijgen. „Niet alleen voor het aanzicht, maar ook dat niet iedereen zo maar de boten kan op wandelen", meent zij. Zelf heeft zij al een klein groenstrookje voor de boot Daar worden echter aan de gemeente precariorechten voor betaald. Mevrouw de Jong-Mak vindt dat dit voor alle woonbootbewoners gra tis moet worden, De woonbootbewo- ners van de WiUemska de zien op de kade lie ver wat groen in plaats van de vrachtwagens die nu nog vlak voor de deur staan geparkeerd. Ar/^cyi ',/C.C '/s Van de Vlaardingse kant gezien: de uitbreidingsmogelijkheid van het Delta Hotel met een torenflat, net zo breed en op deze tekening dus onzichtbaar ais het bestaande hotelgebouw. Vlaardingen Enkele honderden bewoners van de Adriaan van Noortlaan, de Abel Tasmaastraat en de Maasboulevard bera den zich over de uit breidingsplannen van het Deltahotel. Zonder enige wet telijke verplich ting heeft de directie van dit hotel op ei gen initiatief begin deze wee de omwo nenden uitgenodigd voor een hearing, waarop zij werden geïnformeerd over de toekomstplannen van dit hotel, dat be hoort tot de Clingen- dael Hotei Group, die onder meer ook het Haagse Hotel des Indes, en het Ant werpse Tower Hotel exploiteert. Een definitieve beslissing over de manier waarop het hotel zal worden uitgebreid is nog steeds niet genomen. Op dit moment liggen in feite nog steeds drie plan nen op tafel. Deze zijn: 0 Aan het bestaande ge bouw wordt aan de landzij de een hoge torenflat ge-; bouwd die echter niet bre der is dan het huidige ho tel. Voordeel: het „kostba re" uitricht van de dure flats in de omgeving wordt nauwelijks extra aange tast Een nadeel is wel dat dan zal moeten worden ge probeerd om het uit 1959 daterende bestemmings plan te wijzigen, hetgeen in sommige gevallen een langdurige geschiedenis kan zijn. 9 Er komt een nieuwe vleu gel aan het bestaande hotel langs het water in de rich ting van Maassluis. Dit stuk wordt hoger dan het bestaande. Het voordeel van deze mogelijkheid is dat de uitbreiding precies binnen het bestaande be stemmingsplan valt, het geen betekent dat er bij wijze van spreken morgen al met de bouw kan wor den begonnen. Een groot nadeel is dat veel flatbewo ners hun fraaie uitricht over de Nieuwe Waterweg kwijtraken. O Het derde alternatief is een variant op het tweede plan. Het stuk nieuwbouw wordt precies evenhoog als het huidige hotel, maar wel iets breder in de richting van Vlaardingen. Voor deel: het oude en het nieu we stuk zullen meer dan in het tweede plan één geheel vormen. Bovendien wordt het uitricht minder aange tast Een klein nadeel is dat men dan ongeveer 80 centimeter buiten de be staande rooilijn zal moeten bouwen, hetgeen in princi pe een officiële wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk maakt. Uit de discussie met de om wonenden is gebleken dat velen voorstander rijn van de torenflat. Zou dit teveel moeilijkheden geven, dan is de volgende keus het derde plan. „Als n ons in het hart kijkt, dan voelen wij ook voor een toren erbij, omdat dat ontwerp veel mooier is dan die andere twee. Maar met die procedure voor het wij zigen van het bestem mingsplan kan in theorie iemand in Delfsrijl de zaak maanden of jaren vastzet ten", aldus directeur K. W. Zundorf, ltin feite ben je verplicht een veel lelijker gebouw neer te zetten dan je zou wollen". Inmiddels blijkt wel dat de tijd dringt voor Delta Ho tel, omdat onlangs nog be kend werd dat men voor het eerst sinds jaren uit de rode cijfers is. Wil man deze situatie behouden, dan zal de uitbreiding ze ker binnen twee dne jaar moeten rijn gerealiseerd. Vaststaat in ieder geval dat er bij een uitbreiding 56 nieuwe kamers, waaronder enkele suites, zullen ko men, Verder rijn een groot zwembad, twee sauna's en een „fitness centre" in de plannen geprojecteerd. Het bestaande restaurant blijft hetzelfde, maar wel zal de hal en de receptie sterk worden uitgebreid. Een en ander zal een personeel suitbreiding (nu 45 man) van ongeveer 20 procent met zich meebrengen. De bouwkosten worden ge raamd op ongeveer 60.000 gulden per kamer. Op dit moment heeft Delta maar 24 kamers. Het in aanbouw zijnde Novo- tel-hotel in Schiedam nabij rijksweg 20, zal volgens de heer Zundorf geen echte concurrent worden. „Ik ge loof dat we een totaal ver schillende aanpak hebben. Bovendien is er in het ge bied Nieuwe Waterweg- noord nog steeds te weinig goede hotelaccommoda tie". zo stélt hij. Schiedam Op de weekmarkt in Groenoord heeft de politie pro- De man verkocht drieweg-, rand- geaarde- en verloopstekkers die ces-verbaal opgemaakt tegen de Sn n a koonman Van rter r kn.L Honderdenacht stekkers heeft de koopman Van der B. uit Capel- le aan de IJsseL politie in beslag genomen. Schiedam Het aantal leefstra- ten in Schiedam wordt nog dit jaar met zeven uitgebreid. De dienst gemeentewerken is van plan om binnenkort drie stra ten in de westwijk en vier stra ten in Nieuwland aan te gaan pakken. In Schiedam-West worden de Prins Frederik Hendrikstraat, en de Stadhouderslaan en de Nassaulaan In een nieuw jasje gestoken. De straten krijgen zoals gebruike lijk na ophoging en herbestra-, ting meer parkeerplaatsen, ver keersdrempels. wat polyester speeltuin en groenvoorzienin gen. Zodra de Rijnmond M.T.S. over twee jaar naar de Schiedamse- weg is verhuisd zal de bestem- ming van het schoolplein op nieuw worden bekeken. Er be staan plannen om op het plein een parkeerplaats, speelplaats of groenvoorziening aan te leg gen. De straten die in Nieuwland geen beurt krijgen zijn de Mgr. No- lenslaan, Albardastraat en Wil- destraat Ook voor deze straten rijn de definitieve schetsplan- ncn gereed. Vragen na intrekking Rijnpoorthaven-plan Hoek van Holland Is het juist dat er plannen bestaan om de Berghaven in Hoek van Holland uit te breiden voor „niet-containeractiviteiten", hoewel er geen bestemmingsplan aanwezig is en is het juist dat er in de Hoek 1500 woningen worden of zullen worden gpland? Dat vragen het Rotterdamse ge meenteraadslid J. C. Rotmeijer en deelgemeenteraadslid J. van Belkom het Rotterdamse colle ge van burgemeester en wet houders. Verder -willen beiden weten of inderdaad intrekking van de aanwijzingsbeschikking voor de Rijnpoorthaven op han den is. VLAARDINGEN Het nieuwe seizoen van de hervormd-gerefor meerd e jeugdverenigingen begint zaterdag met een bijeenkomst in de Grote Kerk op de Markt Aanvang 20 uur. Het thema van de appèl-avond luidt: „Kerkewerk zinvol of zinloos". Hierover zal worden gesproken door de Vlaardingse predikanten, ds. P. Ver- maat en J. Wieman. Medewerking verleent het gemengd koor „Deo Cantemus" onder leiding van Arie Pronk. Het orgel wordt bespeeld door Jan van Weelden. Schiedam De gemeenteraadsleden van Schiedam zullen voortaan bij de gemeentelijke commissievergaderingen hun eigen sigaren of sigaretten moeten meebrengen, in dien zij tenminste iets te roken willen hebben- Voor deze bijeenkomsten verstrekt de gemeente geen rookwaren meer, heeft het coUege van Burgemeester en Wethouders' beslist. De glazen met gratis tabak zijn al van de vergader tafels in het stadskantoor verdwenen. De eerste commissie die ietwat verbaasd tot deze ontdekking kwam was de commissie voor de vrom- en havendienst, die gister avond in de rechte mis van de recreatiezaal bijeen kwam. naam: adres: woonpl.: tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1