MILJOENENSTROP VOOR GUSTO? Maersk Explorer: grootste driepoter ooit gebouwd .THELÏTA" NAAR SCHIEDAM uit *in fr Zonnebloem van bij na vier meter RIJNMOND DONDERDAG II SEPTEMBER 1975 Bakkers aan het orgel Grote Kerk PONY'S OP SPOORLIJN 43 Bijbelcursus Israel-leerhuis Vrouw valt zes meter Bromfietser tegen auto A ÈUk AMSTELBRON Speedboot gestolen GSapife. De Maersk Explorer gezien vanaf het Hoofd in Schiedam Schiedam Deze maand zal op de werf van Gus to aan de Maasdijk een gigantisch booreiland worden afgebouwd. Het is de Maersk(drill) Ex plorer. Zoals de naam al zegt is het een boorei land dat wordt gebouwd in opdracht van een Deense maatschappij. Het eiland de grootste driepoter ooit gebouwd zal worden versleept naar de wateren ten westen van Denemar ken. Esbjerg wordt de stad van waaruit de be voorrading zal plaats vinden. Het eiland is speciaal ontworpen voor slechte weersomstandighe den, zoals vele projecten die de laatste jaren bij Gusto onder deel van het concern IHC Hol land worden gerealiseerd. De afdeling off-shore aan de Maas dijk is in januari 1974 begonnen met de uitvoering van de op dracht van A. P. MöUer, één van de grootste Deense olie maatschappijen. Het contract was echter al meer daa drie jaar daar voor getekend. Dat bete kent waarschijnlijk een strop voor Gusto, omdat de prijzen van materiaal etcetera omhoog vlie gen. Als men nu een der gelijke opdracht zou aannemen (dit is voorlo pig het laatste boorei land dat wordt ge bouwd, er zijn nog geen nieuwe orders) zou men een rekening van onge- ben. Alleen de ziekenboeg en j een kantoor voor de boormees- f ter bevinden zich op het hoofd- dek. In principe werkt men J veertien dagen lang twaalf uur j per dag, zodat men het geen j belemmering vindt dat het per soneel zo weinig daglicht krijgt Het helidek, berekend op de Sikorsky „Als je twaalf uur lang hebt gewerkt, ga je toch snel naar' bed", aldus de heer Wijchers. n mooriMW ma Kiivmnv Films over oud-Vlaardingen Vlaardingen Op donderdag 18 september 's middags om 2 uur zal in het Rode Kruisgebouw aan de Emmastraat 38 een bij eenkomst worden gehouden, waarop films zullen worden vertoond over oud-Vlaardingen. Deze vertoning vormt een onder deel van de ledenvergadering van de afdeling Vlaardingen van de Co-op Vrouwenbond. Onder meer zal op de films de viering van het 50-jarig rege ringsjubileum van koningin Wilhelmixia worden getoond. Ook is het binnenvaren van de eerste haringlogger op het cel luloid vastgelegd. De films zullen worden toegelicht door de amateurcineast H. P. Dijksdoom, een echte Vlaardm- ger die jarenlang een melkwijk had in de oude TransvaalbuurL Schiedam Organist J. F. Bak kers zal vrijdagmiddag om half een een kort concert geven op het orgel van de Schiedamse Grote Kerk. Onder meer wor den werken van Dandtieu, Fink en Saint-Saëns gespeeld. Na de orgelbespeling volgt een pauze- dienst met als spreker ds. S. Gerbrandy uit Kethel. Schiedam Politieagenten heb ben drie pony's gevangen die nabij de Kerklaan in Kethel op de spoorlijn liepen. De loslopende dieren waren ont snapt van een grasveld nabij het terrein van Asvion. Daar zijn de dieren naar teruggen bracht Het treinverkeer liep geen vertraging op. Politie betrapt Zwijntjesdief Schiedam Surveillerende agen ten hebben op de Rotterdamse- dijk een dief op heterdaad be trapt De 19-jaxige Rotterdammer A. H. wilde er bij het passeren van de politiewagen net vandoor gaan'met een gloednieuwe race fiets. Tegen de „zwijntjesdief is pro- ces-verbaal opgemaakt „Reden waarom we bijvom-- door Martin de Bruin veer 80 miljoen gulden moeten voortoveren. De „aannemingssom" is aanzienlijk minder voor de Explorer, reden waarom Gusto dan ook een beetje in de maag zit met dit eiland, aldus project-manager Wij chers. Er is gerekend op een bemanning van 54 koppen. Het is een zeer ongebruikelijke accommodatie die is gebouwd. Da verblijven bevinden zich namelijk allen onderdeks om zoveel mogelijk ruimte op het platform te heb- beeld de twee recreatieruimten -• ook beperkt hebben gehouden". De bonk metaal heeft uiteraard een eigen krachtcentrale. Vier 600-volt generators zorgen voor elektriciteit Ze worden aange- dreven door een dieselmotor van 1125 pk. Er zijn twee kra- nen op dek die elk zo'n 35 ton aan materiaal kunnen ophijsen. De derde kan zelfs 60 ton aan. m-* Aan de veiligheid van de beman- ning is ook de nodige aandacht besteed. Aan boord bevinden zich twee ronde ontsnappings- cabines, waarin elk 28 man plaats kunnen nemen. Ze zijn f luchtdicht en drijven op het water. Op het gigantische heli- kopterdek kan een grote Si- korsky-heli landen. Gusto verwacht dat nog maand het booreiland kan den afgebouwd. Kleine b) jes zoals de laatste tijd nog wel eens voorkomen door de 1 as- werkzaamheden hebben vrijwel geen invloed op deze termijn. 'MM 'U -• mShti Xy?- -i Vlaardingen De drumbandfanfare „Thalita" zal zaterdag deelne men aan het jaarlijkse drumband-festival in Schiedam, dat om 13 uur begint „Thalita" komt uit in de eerste afdeling en treedt om 17 uur op (meteen na het défilé, dat om 16 uur begint). Eén van de ontsnappingscabines van het booreiland Os boortoren van de Explorer: boren tot een diepte van zo'n 6000 meter Vlaardingen Het Israel-leerhuis in Vlaardingen heeft voor het najaar weer een bijbelcursus op het programma gezet De cursus bestaat uit vier avonden, waarbij het eerste boek van Mozes wordt behandeld. Dit ge beurt in de voormalige pastorie van de Johannes de Doperkerk aan de Hoogstraat 28 in Vlaar dingen. De onderwerpen die op het pro gramma staan zijn: „Heeft God werkelijk gesproken?"; „Het is niet goed", het tweede schep pingsverhaal, op dinsdag 30 september; „het worden van Noach" op dinsdag 21 oktober en „Zo verstrooide de Heer hen" op dinsdag 11 november. Iedereen is welkom op deze bij eenkomsten. Voor meer inlich tingen: A. Eigenraam, Joh Wes- terweelstraat 55, teL 342819. Schiedam Een goede vier weken geleden zijn aan de kinderen van de volkstuindersvereniging „Vijfsluizen" zo'n 120 zonne- bloemstekken uitgedeeld, getrokken door de voorzitter van de ontspanningscommissie D. Faber. De kinderen moesten het hun toe gewezen stekje planten in de tuin van hun ouders en goed verzorgen. De zonnebloem die de grootste hoogte zou bereiken bezorgde de jongen of meisje de wissel beker. Na het meten van de zonnebloemen bleek dat Tinka Luijten te zijn van tuin nr. 86, Haar zonnebloem bereik te een hoogte van 3.9 meter. De tweede plaats in het wedstrijd klassement was voor Reijna Vreeswijk van tuin nr. 368 met een bloem van 2,75 meter. Als derde eindigde de kampioene van vorig jaar, Judith v. d. Kraan wiens zonnebloem tot een lengte van 2,65 meter is. uitgegroeid. De poedelprijs ging naar Robert Scheil van tuin nr. 45, Zijn stek was niet hoger gekomen dan 40 cm. De prijs uitreiking %-an de wedstrijd vindt plaats tijdens de op 27 september in het clubgebouw te houden feestavond. Op uitnodiging van het organisa tiecomité zal „Thalita" tijdens de prijsuitreiking een show-op treden verzorgen. Op zaterdag 18 oktober zal „Tha lita" deelnemen aan een groot Nationaal Concours te Breda, waar ook diverse korpsen mt binnen- en buitenland ach zul len presenteren. Het nieuwe seizoen voor „Thali ta" begint op dinsdag 21 okto- Vlaardingen Aan boord van de kustvaarder Romark vond dins dagmiddag in de Vulcaanhaven een ongeluk plaats, teen om kwart voor vijf de 35-jarige en gelse stuurvrouw Fleur K.W., echtgenote van een opvarende, bij het plaatsen van de luiken bijna zes meter naar beneden viel in het ruim. Zij was op een luik gestapt dat onjuist beves tigd was. De vrouw is overge bracht naar het Havenzieken huis in Rotterdam, waar zij ver moedelijk met een hersen schudding en ter verdere obser vatie moest worden opgeno men. Vlaardingen De 26-jarige bromfietser H. A. uit Vlaardin gen botste dinsdagmiddag om kwart voor zes op de kruising Celebesstraat—Surinamesingel tegen een personenauto. De bromfietser verleende geen voorrang aa.t de 42-jarige G. v.d. W» uit Vlaardingen, die in de richting van de Floreslaan reed. De bromfietser werd voor onderzoek in verband met maagklachten naar het Holyzie- kenhuis vervoerd. Later kon hij echter weer naar huis. Beide voertuigen Hepen aanzienlijke schade op. her in het Ontmoetingscen trum-West aan de Floris de Vijfdelaan. Iedere dinsdag oe fent men tussen 18.30 en 21.30 uur. Geïnteresseerden kunnen gerust repetitieavonden bijwonen. In lichtingen worden verstrekt door secretaris W. Sebel, Die- penbrockstraat 17, tel. 351467. f- Probeer 't eens in Nieuwiandplein 12 Tei. 706066 AFSPRAAK fJQ? Natuurlijk in do KOEMARKT SCHIEDAM Schiedam Aan de Westerhaven is een in aanbouw zijnde speed boot gestolen. De touwen van het bootje zijn doorgesneden. De eigenaar, de 16-jarige B. A. J. v. H. uit Schiedam, schat de waarde op een bedrag van 400 gulden. Op het politiebureau aan de Lan ge Nieuwstraat heeft hij aangif te gedaan. RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om mee te nemen. TEL 264191 DAM 22 - SCHIEDAM fVELEENS GEZETEN ?W bodega [angehaven ascfiieekmtei 010-2022*0, BROERSVEST119

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3