Jubi lerende small'timers in Maassluis9 Gemeente** insein NIEUW STUK „STRANDWEG" Roodlichtcamera voor Schiedams politiekorps Beiaard- concert in Maassluis Bouwplan Haydnplein Maassluis Vazen gestolen Maassluise ,9bieb" baalt 7ÖÖÖste in Jeugdfilms van Fico Klapstuk: NOVA- districtswedstnjd in trefcentrum Koningshof Glazenier bij vrouwenbond Tekstpierement in de Teerstoof Tweede „kind en dier" -dag in de Hoek Crackerhash in De Tempel Comedy Pipers ,In the mood' Gereformeerde Bonders bijeen Auto zwaar Postzegelveiling in Triangel Voor verbetering verkeersveiligheid beschadigd Postzegelen in Schiedam V xfciüJ-Vi-iW Lti fijlili' «viw Schiedam Glazenier Frits Hen- drickx houdt op woensdag 17 september voor de Nederlandse Christen Vrouwenbond een praatje over „het glas in de monumentale kunst". Deze bijeenkomst, de eerste van de vereniging in het nieuwe programma, wordt gehouden in het gebouw voor Chr. Soc, Be langen aan de Lange Haven 73. Een studiedag houden de dames van de bond op dinsdag 7 okto ber in gebouw Atrium aan de Karei Doormanstraat in Rotter dam. Drs. W. Speelman uit Mijdrecht zal dan spreken over het onderwerp „De wereld ver andert Wij ook?" Aan het eind van de studiedag zullen leden van de afdeling Dordrecht de musical „Ditjes en Datjes" opvoeren. De kosten bedragen vier gulden. Schiedam Onder de tite! „Ja, we zijn daar gek" brengt het cabaret Tekstpierement op vrij dag 12, zaterdag 13 en zaterdag 20 september een geheel nieuw programma in het zoldertheater De Teerstoof. De try-out van het gloednieuwe programma van Sytha Bolt, Guuske Kotte, Frank Sanders, Jos Brink en Henk Bokkinga begint op alle avonden om ne gen uur. De toegangsprijzen voor het theater aan de Nieuw- straat bedragen zeven en een halve gulden. In De Teerstoof komt zaterdag middag 13 september het Haags Marionettentheater van Jos Mens met de Gouden Schelp. De aanvang is half drie. Toegang sprijs is een rijksdaalder. Maassluis Stadsbeiaardier Jan van der Zwart houdt zaterdag van 15 tot 16 uur het wekelijk se carillonconcert in de Grote Kerk van Maassluis. Het programma bestaat hoofdza kelijk uit impressies naar Frans Hals van W. Franken en uit geïmproviseerde suites. Maassluis Binnenkort zal een woningbouwplan van de Stich ting Personeelsbouw ter visie worden geldgd. Tussen deze stichting en de gemeente is overeenstemming bereikt over de bouw van zo mogelijk 120 premiewoningen aan de Hay dnl aan. Deze koopwoningen zijn bestand voor gegadigden met een rela tief laag inkomen, Het voorstel van het college van b. en w. tot de grondverkoop en het bou wrijp* maken va dit gebied zal in de komende raadsvergade ring van 7 oktober worden be handeld. Hoek van Holland De „kind cn dierdag" die vorig jaar een groot succes werd, zal op 13 oktober worden herhaald. De commissie Alle Hens en de Ontspanningscommissie zullen weer de organisatie hebben. Het gebeuren zal dit keer plaats vinden in de barakken van de vakantieschool aan de Rond gang. De keuring vormt een der hoogtepunten van de dag. Er zullen vijf groepen zijn, name lijk katten, honden, vogels, knaagdieren en de groep diver sen. In elke categorie zijn prijzen beschikbaar. Via Hoekse scholen kan men voor inschrijfformulieren krijgen. Vlaardingeu ïu een papierwa- renfabriek aan de George Step- hensonweg is ingebroken. Er werden twee Japanse vazen gestolen. Verder wordt een de kenkist en een metalen schaal vermist De waarde van de ge stolen waren is nog onbekend. De inbraak vond in de nacht van woensdag op donderdag plaats. Loekie de Leeuws geestelijke vader is ook van de partij Maassluis Wie de nostal gie van filmprojectoren en film-camera's van het eerste uur wil beleven, kan daarvoor vanaf 20 september in het Maas- sluise Gemeentemuseum terecht. Ter gelegenheid van het tienjarige bestaan van de Smalfilmclub Maas sluis en de NOVA-dis- trictswedstrijd, die de ju bilerende vereninging daarom mag verzorgen, wordt daar een unieke verzameling tentoonge steld. De 76-jarige verzamelaar Felix Schouteten over nacht gedurende de door de smalfilmclub georga niseerde fiimweek, met als klapstuk een heus filmfestival, speciaal in Maassluis om zoveel mo gelijk informatie over zijn troetelkinderen te kunnen geven. De Haagse antiekrestaura teur is een verwoed ver zamelaar van alles wat de wereld van het witte doek vanaf de tijd van de gebroeders Lumière heeft voortgebracht. Zijn pronkstuk, óók gratis te bezichtigen op de exposi tie in het Gemeentemu seum aan de Zuiddijk, is een houten Kodak-came ra uit 1900, voor een tientje gekocht, een een zeldzaam vernuftig ap paraat waarmee in Indo nesië de eerste films werden gedraaid. Maar dat is niet het enige dat de Maassluise smal- filmers hebben uitge dacht om de NOVA-dis- trictswedstrijd, waaraan clubs uit zéven Zuidhol landse steden meedoen, een extra feestelijk tintje te geven; de wedstrijd in het nieuwe ontmoetings centrum Koningshof aan de Uiverlaan is slechts de grote slotapothese van de fiimweek die van 20 tot 28 september in he Gemeentemuseum wordt gehouden. Zaterdagavond om kwart, over acht wordt de film- week geopend in het Ge meentemuseum door NCRV- televisiebabbe laar Jan van Hillo. Ver der wordt op deze avond het door de smalfilmer vervaardigde Journaal van Maassluis aangebo den aan het gemeentebe stuur, een film over alle grote evenementen die in Maassluis het af gelopen jaar plaatsvon den. Om het geheel wat op te luisteren worden er uiteraard films vertoont: van restaura teur-verzamelaar Schouteten over, natuur lijk, restaureren van an tiek en kunst, terwijl zijn vrouw haar bekroonde film "Cyclus" vertoont. "Een geboetseerd beeld dat zij zelf vervaardig den verfilmde in zeven levensfasen, te beginnen bij de baby en eindigen de bij een stokoude da me. Vernuftig en knap gebracht", weet voorzit ter Jelsma van de Maas sluise filmclub. Ook een film over glasblazen staat op het zaterdag avond-programma, de film waarmee H. Veen uit Dordrecht vorig jaar landskampioen werd. LOEKIE Want daar gaat het alle maal om: wie er van de NOVA-jury (Nederland se Organisatie voor Amateurfilmers) zijn film ter beoordeling mag laten zien op de nationa le kampioenschappen. Filmers uit Vlaardingen, Spijkenisse, Middelhar- nis, Alblasserdam, Dord recht, Rotterdam en niet te vergeten Maassluis leggen zaterdag de 27ste hun product voor aan de kritische juryleden. Burgemeester Van Dijke opent om twee uur officieel het film festival, dat 's morgens om tien uur al begonnen is. Hoe de eerste burger dat doet is nog supergeheim, vertelt voorzitter Jelsma. "Maar", voegt hij daar toe, "wel op zeer attractieve wijze". Cor Icke, geestelijke vader van de al ombekende televisiepersoon lijkheid Loekie de Leeuw, houdt een lezing over de pro blematiek die het smalfilm en met beeld en geluid met ach mee kan brengen. Jelsma: "Een soort vraag-en-aanbod-spel tus sen smalfilmers". Nog een laatste filmbal en het festival zit er weer op. Maar niet nadat de Maassluise be jaarden en scholieren zijn ver gast op een luttel aantal bewe gende beeldjes, en alle belang stellenden in geuren en - voora- 1 kleuren diverse films heb ben voorgeschoteld gekregen in Voorzitter Jelsma van de Maassluise smalfilmclub: "Jk ben blij als 'i erop zit". het Gemeentemu seum, dat voor iedereen gedurende de fiimweek gratis toegankelijk is. Kaarten voor deze kosteloze vertoningen zijn verkrijgbaar bij het museum, het VW en de secreataris van de club, J. Pons aan de Frans Halslaan 23. "Met de organisatie zijn we ruim een jaar bezig geweest, besluit Jelsma. "Ik zal blij zijn als 't eroo zit". Maassluis De openbare bibliotheek van Maassluis heeft haar zevenduizendste lezer ingeschreven. Het is een lezeres mevrouw W. Z wijnenburg—Gouw uit de Hendrictte Bosman laan. Zij heeft niet de gelegenheid gekregen zich onopvallend onder de andere bibliotheekbezoekers te scharen, want de gemeente liet de nieuwe mijlpaal niet zomaar voorbijgaan. Om zeven uur in de avond stond wethouder I. van der Knaap, behartiger van onder meer culturele zaken, klaar om de zevendui zendste boekverslindster hartelijk en officieel welkom te heten. De Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek Maassluis telt nu 3.250 volwassen lezers. In de leeftijdsgroep van veertien tot achttien jaar heeft de bibliotheek 850 lezers onder haar hoede. De kinderen van veertien jaar en jonger zijn ook ruim vertegenwoordigd: 2,900 jongens en meisjes maken al dan niet regelmatig een tocht naar de bibliotheek. Op dit moment wordt hard gewerkt aan een nieuw stukje „strandweg". Zoals bekend zal op korte termijn de „flessehals" van de route Rotterdam—Hoek van Holland nabij de afslag Maassluis-west verdwijnen. Als onderdeel van dit karwei moet onder meer een nieuwe afslag naar de Maasdijk worden aangelegd, zodat de onoverzichtelijke T-kruising verdwijnt. Daarna za! be gonnen worden met de afbouw van een nieuw viaduct en de verdere afwerking en verbreding van de provin ciale weg in de richting van de eveneens totaal vernieuwde rotonde Westeriee. Dierenbescherming zoekt collectanten Schiedam De Nederlandse Ver eniging voor de Dierenbescher ming zoekt zeker 40 vrijwilli gers die in Schiedam voor de jaarlijkse aktie willen collecte ren. De collecte wordt gehouden van maandag 29 september tot en met zaterdag 4 oktober. Lijst en buscollectanten moeten ten minste zestien jaar Dud zijn. Aanmeldingen bij de heer A. J. Drenkelford, Eduard van Bei- numlaan 41, telefoon 7QG850 en mevrouw Nieuwstraten-Ba- rends, Jan van Zutphenstraat 93, telefoon 712634. Schiedam In de jonge rensdcie- teit De Tempel aan de Over- schiesestraat treedt zaterdag avond de Amsterdamse folk groep Crackerhash op. De groep speelt onder meer Ierse ballades. De toegang voor dit optreden is gratis voor sbcie- teitsleden. Het lidmaatschap voor het nieuwe seizoen kost een rijksdaalder. Vlaardingen Zaterdagavond wordt in de diskoteit ,In the mood' een dböeland-avond ge houden, waaraan wordt deelge nomen door de Haagse groep the Comedy Pipers onder lei ding van Herman Smgelenberg. Het programma begint om 21 uur in het jeugdcentrum Trian gel in de Fransenstraat 14. VLAARDINGEN De jaarver- gadering van de plaatselijke af deling van de Gereformeerde Bond in de Nederlands Her vormde Kerk wordt dinsdag 16 september gehouden in het ge bouw Emmastraat 71. Aanvang 19.45 uur. Over het onderwerp „Leer en Leven" zal ir. J. van der Graaf een toespraak hou den. Vlaardingen De Filatelisten- vereniging Vlaardingen en Omstreken houdt dinsdag in zaal Triangel aan de Fransen- straat weer een postzegelvei ling. Er worden ongeveer zes tig kavels aangeboden, uit Ne derland en de overzeese ge biedsdelen, maar ook buiten landse zegels. Ook niet leden van de vereniging zijn van har te welkom. De zaal Is die dins dagavond geopend vanaf half acht; de veiling begint om acht uur. Schiedam De politie krijgt binnenkort de beschikking over een roodlichtcamera. Deze registreert volautomatisch het rijden door een verkeerslicht als dit op rood staat. De came ra is ui tntembaar, zodat deze bij verschillende nog niet vastgestelde ponten in de stad kan worden gebruikt n andere gemeenten is de rood lichtcamera al een succes geble ken. De Schiedamse politie vindt dat de verkeersveiligheid hierdoor zal worden verbeterd. Rotterdam registreert bijvoor beeld per etmaal 215 overtre dingen met de camera, en lusdetector in het wegdek stelt bij overtreding de camera in werking, waarna met instel bare tussentijd twee foto's wor den gemaakt Deze geven niet alleen de overtreding weer, maar ook de datum, het tijdstip en het aantal seconden dat het rode licht brandt >e politie wil verder graag een aparte ontwikkeltank aanschaf fen om de circa dertig meter lange films te ontwikkelen. Met de bestaande apparatuur moet er namelijk in geknipt worden, lij rijn aanvraag stelt commissa ris C. van der Haagen: ,Jk acht het onredelijk en grenzen aan willekeur indien in overtreding zijnde automobilisten ten gevol ge van deze omstandigheid vrij uit gaan". Als de film namelijk moet wor den geknipt zal een deel verlo ren gaan. De camera met toebehoren zal 65.000 gulden gaan kosten. De speciale kasten zullen op ebde punten in de stand worden aan gebracht, voomamlijk bij de grote doorgaande wegen. Vlaardingen Op de kruising Maassluisedijk-Marnixlaan in Vlaardingen heeft een vracht wagen geen voorrang verleend aan een personenauto. De vrachtwagenbestuurder, de 21-jarige A. J. M. W. uit Schie dam, reed op de oprit van de Curacaolaan in de richting Maassluis. De personenauto van de 50-jarige F. fV.-V,, werd zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Schiedam De vereniging Phïla- telica afdeling Rotterdam en omstreken houdt op dinsdag 16 september weer een bijeen komst in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Van 20.00 uur af zal in de grote zaal een postzegelveiling wor den gehouden. Tevens staat een filatelistisch praatje op het pro gramma. Vlaardingen De filmcommissie Fico van de CJV houdt morgen om 10 uur en om half een twee filmvoorstellingen voor de jeugd. Deze worden gehouden in de toneelzaal van de Ichthus- kerk. *s Middags om drie uur is er ook een voorstelling in de aula van het Groen van Prinste- rerlyoeun. Tijdens deze voor stellingen wordt als hoofdfilm ,Het mysterie van de oude mijn" vertoond

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3