at poiitie- Verdacht9 lienst wil van OVERSCHIE UITMUNTEND OP DRUMBANDFESTIVAL JAC noemt Kritiek op wethouder Goudriaan Elfjarig meisje door agenten van onderduik adres weggehaald Jeugdkoor wil uitbreiden Dwaze avonturen met auto Alcoholactie: vier dronken automobilisten AGENTEN RAKEN SLAAGS In partijblad Achterban van PvdA Goede vangst! Maandag 15 ëepteinber 1975- 0 9 Schiedam De gemeente lijke woningdienst is al les behalve tevreden over de enquête die de bewoners vereniging Schiedam-Odst heelt ge houden. om iets meer te weten te komen van de technische toestanden waarin de gemeentéwo- ningen in deze wijk ver keren. Volgens de dienst is het onderzoek niet ob- jektief. Het rapport be vat bovendien meerdere ondoordachte opmerkin gen, zo stelt direkteur J. Verzijl in een adviesno ta aan het college van b. •;"en:..w,v De dienst advi seert dan ook om de huurverhoging ook in de oost wijk definitief door tevoren. De ambtenaren op bet stadskan toor menen dat de soep in het oosten van de stad niet zo; heet is als hij wordt opgediend in het rapport van .de vereniging, dat wijwoensdag 6 augustus publiceerden. De onderhoud- stoestand van-de woningen zou bepaaldelijk niet slecht te noe men zijn. "Zelfs de gevolgen van de ruwe ofnonchalante bewoning worden hersteld", zo staat rnde nota.. Over het onderzoek zegt de heer .Verzijl: "Slechts; ongeveer 28 procentvan de uitgezette en- quête-formulierén zijn binnen gekomen. Ondanks het slechte tijdstip, de vakantieperiode, kan. toch de vraag worden ge steld of het uitblijven van aan zienlijk meer reacties beteke nen kan dat onze huurders min der ontevreden over de woning- dienst zijn dan de bewoners ver eniging doet voorkomen. Bij ons hebben zich tot op heden minder dan tien huurders uit het. oosten van de stad gemeld die tegen de huurverhoging be zwaar maken. Op enquêteformulieren wordt medewerking gevraagd om het mogelijk te maken dat de huur verhoging niet doorgaat, door het invullen van. een paar vra- gen. Zo kan moeilijk gesproken worden van een objektief on derzoek. Meerdere opmerkin gen en conclusies in het rapport wekken de indruk niet door-. dacht te zijri." De woningdienst had liever ge zien dat de bewonersvereniging de weg van het overleg volgt voor tot dergelijke acties wordt overgegaan, zo meldt de advies nota die op woensdag 17 sep- tember bij de commissie voor de ruimtelijke ordening open baar in het stadskantoor zal worden behandeld. Bij Circus Mariska hebben een paar honderd Schiedam mers dit weekeinde genoten van het: optreden van twee vroüjke stadgenoten. 7* -■ In de tent aan het Schutters veld beleefden Noppy en Ni- col, buiten de geur van .het circuszaagsel, beter bekend als Leo Bergkotte en Nicolet- te Hilhorst, dwaze avonturen met een auto die bij stukjes en beetjes uit elkaar viel. Dit voorat tot grote vreugde van het jeugdige publiek,dat zich ook kon amuseren-bij de lachwekkende ijscoboe ren van Los Petitos.. Deze Spanjaarden .zijn inmiddels weer met de stoet van arties ten dikhuiden, lama's en po ny's naar elders vertrokken. Vlaardingen "Het is wel erg verdacht dat binnen zo'n korte tijd acties worden ondernomen tegen het Jongeren Advies Centrum, eerst in Amsterdam en nu weer ïn Vlaardingen". Volgens Vlaardingens jAC-me- - dewerker Harrie van der Lee zouden deze acties wel eens te maken kunnen hebben met de discussies over de wijziging van artikel 280, die handelt over het optreden tegen .het verbergen van minderjarigen, Het Tweede Kamerlid Roethof (PvdA) wil dit, artikel wijzigen. De zogenaamde alternatieve hulpverlening zou daardoor vergemakkelijkt worden. Donderdagavond is JAC-méde- werker Wü den Hartogh gear resteerd. Een elfjarig meisje, is diezelfde avond bij een onder- duik-adres weggehaald; "Deze actie brengt de nodige publici teit met zich mee. Laten we hopen dat het een positieve uit werking he.eft op de wetswijzi ging". Het Kamerlid wil het ar tikel 280 aanvullen; Harrie van der Lee:, "Misschien zijn er juri dische medewerkers van bij voorbeeld een universiteit die met een andere wijriging van het artikel komen." Bij de toepassing van het omstre den artikel 280 zoals dat nu is, kan de politie weggelopen kin deren bij schu2adressemweg- halen. - Donderdagavond resul- teerde dat in een inval in. het JAC-pandaan de PKD-straat Vier agenten namen Wil' den Deze krant, waarin.u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpl.: tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen n&3t: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Hartogh mee. Het dossier over het meisje werd in beslag geno men. De vluchtelinge werd nog dezelfde avond bij het opvanga- dres in Rotterdam weggehaald en teruggebracht naar haar moeder in Haarlem. HAARLEM Het kind heeft drie weken bij haar moeder gewoond. Daar voor was zij tezamen met haar 14-jarig zusje ondergebracht bij een pleeggezin ;in Zutph'en. De kinderen kwamen da ar te wo nen" nadat hun ouders tien jaar geleden waren gescheiden! De moeder ging samenwonen .met een vriend entrouwde later met hem. Enige tijd geleden zei de vrouw dat ze haar dochters in huis wilde hebben, De oudste van de twee zussen hoefde niet naar haar moeder terug. De jongste moést echter naar Haarlem Na drié weken vlucht te zij naar haar vader, in Rotter dam. Het meisje kon niet op schieten niet haar stiefvader. Haar vader schakelde het Rotter damse JACin, dat echter op dat moment geen hulp kon ver lenen. De mars werd verwezen naar het'JAC in Vlaardingen. Al eerder heeft het JAC In Vlaar dingen moeilijkheden gehad met de politie. Toen weigerde het JAC opvangadressen be kend te maken. Nu heeft de politie ingegrepen in opdrach- t van de 0 "icier van justitie in Rotterdam. Het opsporingson derzoek gebeurde in samen werking met het Rotterdamse korps. JAC-medewerker Den Hartogh is zaterdagmiddag weer vrijgelaten. Vlaardingen/Schiedam De poli tiekorpsen uit Vlaardingen en Schiedam hebben vrijdagnacht een grootscheepse alcoholcon trole gehouden, waarbij enige honderden auto's werden aan gehouden. In beide steden wer den twee automobilisten in .kennelijke staat" aangetrof fen. Bcvendien kwam een aan tal technische onvolkomenhe den aan het licht Bij een snel heidscontrole werden in Schie dam bovendien vijftien hardrij-, ders gepakt. Op het tracé van Rijksweg 2D waar een maxi mumsnelheid van 70 kilometer per uur geldt, reed er een zelfs een 42 kilometer meer dan het wettelijk toegestane. Een. beeld van. het zaterdag in Schiedam, gehouden drumband-festival. Schiedam De belangstelling viel zaterdag wat tegen, maar goed weer hadden ze in elk geval wel, de negenentwintig aan het drumbandfestival deelne mende korpsen in de Schiedamse Plantage. Het festival, vroeger concours, dat georganiseerd is door de Schiedamse Gemeenschap, begon 's middags om één uur; zeven uur later zat 't er op. Topper bij de afdeling Uitmun-, tendheid was het shov/korps Oversehie uit Rotterdam, maar de Glazen Stad uit' 's-Graven- zande krèeg bij de afdeling Show de meeste handjes op elkaar; onder het zingen van het heilige. Holy, Holy. In vijf afdelingen werd door de nege nentwintigkorpsen gestreden. Bij de junioren ging de eerste prijs 'naar de Jong-Rijnmond- Band uit Schiedam, tweede 'werd Jong-Irene uit Werken dam, de bekroonde derde was Fatimah uit Tilburg. Bij de af deling drie ging de strijd voor namelijk tussen Ex-Empel uit Empel (eerste), Jahn uit Leiden (tweede) en de Rotterdamse PTT. In afdeling twee gooide Prins Maurits uit Russum de Schiedam Het hervormde jeugdkoor The Young Voices 2oekt zangers en zangeressen voor moderne en ritmische kerkliederen. Het koor, onder leiding van dirigent Hans de Kruijf, treedt onder meer op in kerken, bejaardentehuizen.en ziekenhuizen.Met de leden van het combo bestaat het jeugdkoor momenteel uit 35 jongens en meisjes in de leeftijd van 14 tot 30 jaar. Elke donderdagavond repeteren zij van half acht tot half tien in de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. hoek P.. J. Troelstralaan, Geïnteresseerde zangers, zangeressen of muzikanten kunnen rich daar aanmelden. hoogste ogen, Oranje-Nassau uit Den Haag werd twééde ge- volgd door Gusto. In afdeling één scoorden de senioren van Jong-Holland .uitZwijndrecht het hoogst, gevolgd door Ba zuin uit Oud-Beijerland en Tba- lita uit Vlaardingen. Bij de af deling Uitmuntendheid was de eerste plaats voor het show korps uit Oversehie gevolgd door respectievelijk de senioren van Irene uit Werkendam, de Glazen Stad en Wilton-Peije- noord. Extra prijzen gingen nog naar de senioren van Jong-Hol land en de Junioren van Jong- Rijnmond, Irene en Helicon uit Berkel-Rodenrijs. Dé defüeer- prijzen gingen naar de Glazen Stad Jong-Rijnmond, Jong- Holland, Fatimah en Irene. Bij de majoretten werden 'Jong- Holland, Marconi en Oleander bekroond. De datum voor het volgende fes tival, het achttiende voor Schiedam, is bepaald op zater dag 11 september '76. Nieuw jasje De opknapbeurt die het Stndsge- hoorzaalcomplex de afgelopen maanden heeft ondergaan zit erop. Vrijdagmiddag om half vijf stelde de .wethouder van culturele zaken het complex weer in gebruik. De officiële opening van het nieuwe seizoen werd ingeluid met de voorstel ling Privé voor twee van Noel •*;Coward. Schiedam Twee agenten zijn vrijdagnacht slaags geraakt met twee Schiedammers. De twee agenten deelden rond mid dernacht parkeerbonnen uit op de Singel De twee voorbijgan gers, de 34-jarige F.C.LN. en dé 24-jarige J.H.K. van S. be moeiden zich hiermee. De twee Schiedammers negeerden het verzoek rich te verwijderen. Hierop volgde een worsteling, waarbij een van de agenten aan de rechterkant van zijn gezicht werd verwond en de andere een zere kaak opliep. De twee be moeizuchtige voorbijgangers werden opgebracht.' terwijl de zwaarst geschonden dienaar der wet zich in het ziekenhuis moest laten behandelen. Vlaardingen In de Achterban, het orgaan van de Yiaardingse Partij van de Arbeid, wordt deze maand nogal wat kritiek gespuid op het beleid van wet houder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan (PvdA), overi gens zonder dat diens naam wordt genoemd. Het raadslid Toon Co melisse schrijft bijvoorbeeld in een arti kel over de commissie wonen en werken: „Al filosoferende kan men zich dan afvragen of de tegenwoordige stadsplan ners en bouwers ook wel een visie hebben om voor dé kleine man iets goeds tot stand te brengen. Persoonlijk zet ik daar een groot vraagteken ach- ter". Elders in het blad meent Man Timmermans dal het ené kant je van de Achterban waarop hij zijn kritiek mag geven, niet vol doende is: „Met de komst van het LINKS programcollege dacht iedere rechtgeaarde so-. cialist dat het nu afgelopen zou zijn mét het geldzièke gekonkel van allerlei manipulerende fi- guren uit de plaatselijke elite. Oh, ja, het was gemakkelijk om bij iedere vergissing de schuld op het vorige college, te schui ven. Nu. na meer dan twee jaar worden dergelijke vergissingen wel wat merkwaardiger". Vervolgens komt Mari Timmer mans met verscheidene beleids zaken waar zijns inziens nogal wat aan schort. „We zitten in middels opgescheept met een wanstaltig rot stadhuis, met' een weg die totaal verkeerd ge- projeeteerd is, met. een enorme kaalslagwoestijn, waaropgeen enkel betaalbaar huis is ge-, bouwd. "Weritten, met een Broekpolder, waar nog geen boom te bespeuren valt, met e en peperdure nièu wbou wwijk waar alleen mensen gaan: wé nen, die de moed hadden zich tot over de oren in de schuld te stekén. Verder zitten we met bijna driehonderd leegstaande, betaalbare huizen die niet wor den verhuurd, omdat er zo no dig verbouwd moet worden". Vlaardingen maakte, al vaker kennis met een stadsbestuur dat stedelijk prestige. industrie- Ie belangen en .de eigen porte monnee belangrijker vond dan de belangen van de kleine man, voert Timmermans aan. En: JHet blijkt dat ook een socialist aan dezelfde kwalen kan lij den". Volgens de schrijver van het stuk had het allemaal best anders gekund, „als er niet 20 nodig geld verdiend moest wor den met Kcly-Noord". Timmermans besluit zijn verhaal met „Geld stinkt niet, of wel soms" en „Voor welke partij zit die ene wethouder eigenlij- k?" liiiiiiiiiiiiiiiiip.iiniiiKniiiiiiiiifiiiiiiiiiiiüiiiiüiiii Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft vrijdagnacht een goede vangst gedaan met de arrestatie van twee inbrekers. Het tweetal heeft inmiddels al negen andere inbraken bekend, waaronder een inbraak in een kledingmagazijn in februari, waar zij voor 17X100 gulden buitmaakten. Ook een paar an tiekdiefstallen en wat inbraken in ka-.toren in industriewijken hebben zij tot nu toe bekend. De twee Vlaardingers werden vrijdagnacht om half vijf op heterdaad betrapt in het benzi nestation aan Rijksweg 20. iiiiniiiuniiiiiiiuiinittuiinmiumiiniiuiiimuuuu lÖOsie jaargang no. 254G6-8 Pa£*na s SCHIEDAM EN KETHEL Broérsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kJachtendionst 144144

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1