Speeltuin krijgt echt huis 4 ictóedam centrum: ;e:] iste kans" Blik achter fahriekspoort Papieren expositie in Visserijiiiiiseum fBËBMI jaar Ven D bezwaar-l schrift met m brood- en banketbakkers VLAARDINGS DAGBLAD Orgelconcert Schiedams parkconcert STALEN ITiiGSüOUWERS PRIHS WILLEM ALEXAN9ERSCHOOL LERAAR/LERARES J. B. BRUGGEMAN Wij bespreken plaatskaaiten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen Provincie betaalt mee aan monument Week lang feest op zes scholen Vuilnisman gewond eg van honger en geweld Blues in Qurbus Pijnlijke boodschap Gewond bij botsing Glaasje op, toch rijden Politie grijpt drie winkeldieven BONDSSPAARBANK VLAARDINGEN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1975 Maasland De speeltuin „De Lentetuin" krijgt de beschikking over een permanent gebouwtje. De bestuurskamer met bereing van de oude accommodatie van MW "27 aan de Hammerdreef wordt daartoe gebruiksklaar gemaakt en in de speeltuin opgebouwd. Wethouder J. Kwakkel stein heeft het speeltuincomité toegezegd dat daar binnenkort aan wordt begonnen. De tijdelijk geplaatste wagen kan dan verdwijnen. Het speeltuinhuisje is de vol tooiing van de speeltuin, die op 21 juni op haar nieuwe plekje 'aan het Doelpad werd geopend. Bijna vier seizoenen moest de' Maaslandse jeugd het zonder die speelmogelijkheid doen. De oude Lentetuin aan de Kïuiska- de moest wijken voor het be jaardencentrum, terwijl be zwaarschriften het aanleggen van een nieuwe speeltuin ruim drie jaar tegenhielden. Toen het sein eenmaal op groen stond, was het natte voorjaar spelbre ker. Er kon toen geen gras inge zaaid worden en de traditionele opening op Koninginnedag moest worden verschoven. Overigens wordt er nog niet di rect gebruik gemaakt van de nieuwe behuizing, want zater dag besluit de speeltuin het sei zoen. Tot 30 april blijft de poort dan gesloten. - "Papieren aanwin- et Visserïjmnseum" Vlaardingen sten van het is de naam van een tentoon stelling die gisteren in het mu seum aan dc tt'esthavenkade in Vlaardingen is geopend. De stukken die daar te zien zigi komen van de afdeling biblio theek en documentatie. Drie- tot vierhonderd bezoekers ko nten daar per jaar. De overige bezoekers, ruim 99 procent, bo men niet op die afdeling- In een tijdelijke tentoonstelling in de expositiezaal wö het mu seum de aandacht vestigen op de waardevolle boeken van het Visser! jmuseuriL Tekeningen, prenten, foto's, officiële papie ren, formulieren, getuigschrif ten, oorkonden, kantoor- en re clamedrukwerken, brieven, rijmpjes, boeken en tijdschrif ten staan uitgestald. Het is een tamelijk willekeurige maar vooral beperkte greep die de samenstellers Jan van de Voort en Leen Moerman heb ben genaakt Wat extra aan dacht hebben de felgekleurde affiches en etalagekaarten ge kregen. Het is propagandama teriaal die in de jaren '46—'60 de visconsumptïe moest stimu leren. De expositie duurt tot en met zondag 2 november. De Hoogstraat in Schiedam: hier zou, als alles op rolletjes was gegaan, al een Vendet hebben kunnen staan. Dreesmann noemt het een gemiste kans voor Schiedam, maar in feite houdt het grootwinkel bedrijf zelf vast door middel van een be zwaarschrift. yfV. Schiedam - Tussen de ge meente en het grootwin kelbedrijf Vroom en Dreesman is nog steeds geen overeenstemming over de vestiging van de Vendet, een soort mini- warenhuis, in het Schle- damse centrum- tie niet zoals die moet zijn", aldus Vendet-di- recteur Dreesmann, "Tot nu toe is het een gemiste kans voor de ge meente Schiedam en na tuurlijk ook voor ons". Het vreemde van deze uitlatingen is echter dat Vroom en Drees- In Schiedam is de Sltua- mann zelf de verdere Ontwikke ling van de Schiedamse binnen stad tegenhoudt omdat het be drijf nog steeds een bezwaar schrift tegen de bestaande plan nen heeft ingediend. V. en D, vindt het plan na de kleine wijzigingen die'GS van Zuid- Holland hebben aangebracht niet meer flexibel genoeg. "De grenzen liggen te vast en we zullen ons bezwaarschrift pas intrekken als we weten dat de grenzen wat soepeler worden gehanteerd", aldus de strekking van het bezwaarschrift" De zaak van de Schiedamse bin nenstad is hierdoor maanden, zo niet jaren vertraagd. Het grootwinkelbedrijf heeft het plan om in deze omgeving vier Vendels te verkrijgen. Er zijn onder meer plannen voor een Vendet in KetheL "We willen er vier hebben in de ruit van Rot terdam", aldus directeur Drees mann. Over Schiedam zegt hij nog: De detailhandel verliest daar nu nog veel op Rotterdam en op het Liesveld in Vlaardingen, waar de Schiedammers begrij pelijkerwijs graag gaan winke len". Een warenhuis zou zijns inziens de Schiedammers in bet eigen centrum vasthouden. En hij hoopt dan wel dat het zijn kassa's zijn die daar zullen rin kelen. Schiedam De drumband en de harmonie van de muziekvereniging St Radboud geven op zondag 21 september een concert in het PrHses Beatrixpark. De a&vang van het parkconcert nabij het theehuisje is 14.30 uur. Gevraagd voor vaste dienst: voor werken omgeving Rotterdam of Vüssingen. Sollicitaties: MOBUCO B.V. Marconistraat 7d - Vlaardingen, teL 019-345382 fna 18.00 uur) 01899-16211. SCHIEDAM CHR. SCHOOL VOOR MAVO Willem Passtoorsstraat 5 - tel. 010-70.68.13 uitgaande van de Vereniging yoor Christelijk Onder wijs te Schiedam. Gevraagd per 1 oktober 1975 voor MUZIEK 8 uur. Inlichtingen bij en sollicitaties aan J. G. Bras, direc teur, Jan Steenstraat 75, Schiedam. Tel. 010-26.14.00. Gevraagd: voor onze nieuwe bakkerijen Ëorodinlaan 62 Winkelcentrum „De Ketel" Telefoon 70.65.81 of 34.60.36 BREDE HAVENSTRAAT 6 - VLAARDINGEN TELEFOON 3SA5J55 Geopend van 9.00-13.00 en 13.3ö-t7J)0 uur; op zaterdag van 9.00-13.00 uur. Tevens theatergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Den Haag De provinciale ad viescommissie voor culturele zaken stemt in met het voorne men van GS om provinciale staten voor te stellen 20.000. subsidie te geven voor het ge denkteken, In Rijnsburg, ter nagedachtenis aan de graven en gravinnen van het Holland se Huis. De provincie subsidieerde al eer der opgravingswerk en onder zoek. Het gedenkteken is al tot stand gekomen doordat de ge meente Rijnsburg de kosten 150.000 heeft voorgescho ten. De stichting, die het initia tief nam, heeft niet alleen zelf geld bijeen gebracht, maar kreeg ook van verschillende kanten o.ro. van het rijk subsidie. Van de provincie Zuid-Holland verwacht zij, 40.000, maar GS willen niet; verder gaan dan 20.000; het bedrag dat ook het rijk bij-; droeg. De provincie Zeeland heeft een subsidieverzoek afge wezen; Noord-Holland nam nog geen beslissing. Maassluis *t Hoeekcrtje, De Sloep, de Meester Blomscbool, *t Kraaiennest, de John F. Ken- ncdyschool en Hummeloord vieren volgende week feest. Deze drie kleuter- en drie lage re scholen bestaan dit jaar tien jaar. Maandag begint het feest met het versieren van de scholen in Maassluis-West Om half zeven 's avonds begint een gekostu meerde lampionoptocht door de wijk met medewerking van de Maassluise en Maaslandse Har monie en Kunst na Arbeid Dinsdag is er een sport- en speldag, woensdag zijn er speurtochten en donderdag is er een creatieve wedstrijd in het versieren van kraampjes. Elke klas beeldt dan een boek of een sprookje uit op het ter- rein naast de John F- Kennedy- school Vrijdag wordt de feestweek be sloten met een voorstelling van het poppentheater van Anneke Strak-Bemink, een optreden van The Crocks ons in ontmoe tingscentrum Koningshof en een groot pannekoekenfeest Een scène uit Snoepgoed. Diskus, het vormingsthea ter uit Rotterdam dat te gen mensen is die de baas willen spelen over andere mensen, komt za terdag naar de Schie damse jongeren sociëteit De Tempel aan de Over- sehlesestraat met het stuk Snoepgoed. Dit spel gaat over arbeid sters aan de lopende band die onder ongezon de omstandigheden wor den aangespoord om een maximale produktie te, maken: een degradatie van mens naar semi-au- tomaat Eén van de elf toneelspe lers dte enige maanden geleden reeds met dit stuk in de Gorzen op trad: „Wij hopen dat we hiermee het publiek be ter bewust maken van de situatie waarin we met z'n allen leven en dat als je je bewust bent van je eigen leefsituatie en merkt dat anderen er net zo voorstaan,'je er samen met die anderen door or ganisatie en solidariteit veel aan kunt verande ren, ofwel de strijd aan binden tegen de onder drukking". Na deze blik achter de fa hriekspoort wordt in De Tempel op zondagavond de film „Gale is dood" vertoond. Evenals het stuk Snoepgoed lokt deze indringende televisie-do-" cumentaire bij de toe schouwers diskussies uit Een ploeg van de BBC re construeerde hiervoor het trieste leven van een Engels meisje dat enkele jaren geleden door een overdosis aan drugs is overleden. De toegang voor deze voor stelling is gratis. Snoep goed kost een rijksdaal der. Schiedam - Piet van Egmond zal morgen het orgel van de gerefor meerde kerk aan de Westvest bespelen. De toegangsbewijzen voor dit concert zijn uitsluitend bij de kerk verkrijgbaar. De aanvang is 's avonds om acht uur. Schiedam Een losgeschoten steunbalk van een VROM-wa- gen heeft in de Nijverheids straat de 49-jarige vuilnisman A.S. verwond. Voor een zware kneuzing aan het linkerboven been is de man in het Nolet* Ziekenhuis behandeld. De ruim twee meter lange balk was losgeschoten op het mo ment dat een stuk afvalhout uit de molen van de vuilniswagen wipte. Vlaardingen Op zondag 21 sep tember zal in de aula van het Groen van Prins tererlyceum een bijeenkomst worden gehou den in het kader van de Vredes- week. Het motto van dit jaar is: "Wèg van honger en geweld". Tijdens deze bijeenkomst kan men discussiëren, film kijken, muziek maken of beluisteren enz. enz. Men begint omstreeks half drie. Schiedam Big Boll Weevil Is een bhiesgroep (onde blues) die zondagavond om 23 uur zal op treden in de Qnibns aan de Lange Haven. De groep bestaat uit Fer (basgitaar en zang), John (sologitaar) en Cis (slaggi taar en zang). Vrij entree. Schiedam Met een hersen schudding is de 63-jarige Schie damse JJ. v. S. opgenomen in het Nolet Ziekenhuis. Bij de Boerhaavelaan was de vrouw van haar fiets gevallen nadat haar boodschappentas tussen de voorvork van het rij wiel was geraakt Maasland De 34-jarige L. B. uit Maasland is woensdagavond gewond geraakt nadat hij met zijn auto op de Koningin Julia- naweg tegen een stilstaande vrachtauto was gebotst De man liep hoofdwonden op en is in het Vlaardingse Holy Zie kenhuis opgenomen. De botsing vond plaats nabij het grondbe drijf Firma Van Buuren, waar de uit de Sovjet Unie afkomsti ge vrachtwagen geparkeerd stond. Vlaardingen Steeds meer men sen lappen de raadgeving „Glaasje op, laat je rijden" aan hun laars. De Vlaardingse poli tie heeft in de nacht van woens dag op donderdag aan twee automobilisten een rijverbod opgelegd. Tegen de 22-jaiige fietser J. J. v. B. wend proces-verbaal opge maakt Tegen twee urn 's nachts zwalkte hij op zijn fiets door Vlaardingen. Hij weid ter ontnuchtering in een cel op het politie-bureau inge sloten. Vlaardingen Twee Vlaardln- gers zijn oog voor zij één van de zes gestolen Dessen wijn kanden ontkurken door de po litie in d" De 18-jarige J. F. V. en de 23-jari ge R. H. hadden de Cessen uit een delicatessenzaak op het Liesveld meegenomen. De wijn stond op straat uitgestald Tb- gen de drankdieven is proces verbaal opgemaakt Dezelfde dinsdag kon nog een andere winkeldief rijn buit inle veren. De 20-jarige H. M. v.<L N. uit Vlaardingen kreeg een proces-verbaal omdat hij een broek uit een modemagazijn aan het liesveld bad meegeno men zonder te betalen. Diezelfde middag had hij ook nog een fles shampoo uit een winkel aan de Fransenstraat gestolen plus zes paar sokken en boodschappentas. Alle ren konden worden haald. [ADVERTENTIE Kan de service van uw Bondsspaarbank orde en rust brengen bi) het be- I heer van af uw geldzaken, j Houdt die in één hand. De vertrouwde hand van uw Bondsspaarbank.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3