SW BLUFT HOPEN.... BBSS buigt voor Koudekerk PPSC-'s-Gravenzandse: attractief WK: opnieuw geen antwoord GSS benut kansen niet Goede wil en sfeer niet voldoende X AMATEUR DIEPTEPUNT Goed keeperswerk op Thurlede Losk Kalden (rechts) probeert deze aanval, tevergeefs af te stoppen. .5 Wapeningen Arme Leo Halkes. Vol idealen stapte de trainer enkele maanden terug uit de amateumjen over naar het betaalde voetbal. Enthousiast zette hij zich aan het werk, ook toen hij geschrokken constateerde dat bijna al de routine in de ploeg was verdwenen. Met een groot contingent neo- profjes zou hij er ook wel wat van weten te maken, was z'n uit gangspunt. Hoe bitter waren echter z'n teleurstellingen. Vijf wedstrijden op rij wer den kansloos verloren en gisteren maakte SW zelfs het negatieve halve dozijn vol. Wageningen stoeide wat met de schuchtere Schiedam- mertjes en openbaarde het overwicht in onge zouten vorm: 7-1, En wat moest Leo Halkes daar nu weer op zeggen? Tot dusver re had hij ach uitgelaten in de trant van de vroegere geeste lijkheid: je niet blind staren op het heden, maar reikhalzend uitkijken naar Ja ter". Een op vatting die de trainer ook op de Wageningse Berg weer kram pachtig koesterde. Leo Halkes draaide weer de oude, ver trouwde grammofoonplaat af en wat moest hij anders? Dus wilde hij kwijt dat bij het nog steeds in de groep ziet zitten, ook als er geen versterking zou komen, maar dat het groeipro ces nog niet is voltooid. Klamp te hij zich nog eens vast aan de „grandioze tweede helft vori ge week tegen Vitesse" en roemde hij de positieve instel ling van z'n pupillen bij wie de sfeer de kurk is die hen drij vende houdt. Geen loze kreet, dat laatste, want dat wensten ook o.a. Jan den Tuinder, Peter Jeup en Rinus Steenbergen nadrukkelijk te bevestigen. Halkes: „Ze blijven er allemaal voor werken zonder te kankeren. Ze hangen aan elkaar. Echt, de wil is er". Maar die bereidwilligheid alleen is bij lange na niet voldoende als SW niet naar de rijen van het amateurvoetbal wil degra deren. Wageningen maakte dat gisteren op niet mis te versta ne wijze duidelijk. Natuurlijk heelt Rinus Steenbergen gelijk als hij stelt dat Wageningen tot de betere ploegen van de eerste door Fred Ivens divisie behoort (Rinus, strijd baar: „We krijgen ze nog thnls..."), maar desondanks loog hei lesje er niet om, zoals het overgrote deel van het Schiedamse thuisfront op Stu dio Sport heeft kunnen consta teren. De ploeg die haar optreden met zoveel spektakel pleegt te ver pakken het de opponent al snel m hoog tempo van hot naar her hollen. Niet al te verwonderlijk dan ook dat de Schiedamse af weer versterkt met captain Steenbergen als breker voor voorstopper Den Tuinder - al snel in al z'n voegen kraakte. De organisatie ebde weg, de chaos nam toe en dat leidde al na acht minuten tot de door 3500 man bejubelde treffer. Wim Mulder (voor rust nog niet de oude) overzag bij z'n terug speelbal Jan Groenendijk, waarna Sjaak Bouwmeester (op de training van de week nog met rugklachten) de bonkige spits torpedeerde en Arno Wel- lerdieck de strafschop vlekke loos verzilverde: 1-0. Die Wellerdieck was ook een van de verantwoorde mannen voor de Schiedamse schichtigheid Als vrije verdediger meldde hij zich keer op keer in de frontli nie zonder naar behoren te worden afgestopt Een euvel 1 Danny Molandijk....enig doelpunt. dat rich na een kwartier pijn lijk openbaarde. Linksachter Ben Tomas (dreunde later van verre op de lat) probeerde een afstandsschot, Wellerdieck nam aan en kon vogelvrij de roos zoeken en vinden: 2-0. Voorstopper Jan den Tuinder: „Logisch dat je achter voor joker staat als er op het mid denveld niet wordt gedekt". En Leo Halkes: „Wel eer erg onge lukkig begin. Maar ik moet be kennen dat we voor de eerste keer deze competitie duidelijk op kwaliteit zijn geklopt, al wist ik te voren dat het op de Berg behoorlijk kan spoken". Wervelend Wageningen. ging door. Piet Hamberg mocht na een hoekschop van Eus van Vijfeij- ken bijkans ongehinderd raak koppen (3-0, 18e min.) en Jan Groenendijk rondde op de rand van buitenspel een sublieme so lo van Hamberg en een passje van Richard Budding simpel af (4-0,27e min.}. SVV miste snelheid, techniek, in zicht en voldoende aansluiting om zelf de vuist te kunnen bal len, Bart Kreft mikte na een ingestudeerde vrije trap rake lings over en zag een treffer wegens buitenspel afgekeurd door betrouwbare leidsman Beukman, maar op slag van rust was het dan toch voor de derde keer dit seizoen raak. Danny Molendijk speelde via een een-twee met Ko Goud- riaan Wellerdieck uit en scoor de via Bert van Geffen: 4-1. In de rust ruilde Halkes Bart Kreft en Rinus van Es In voor Peter Jeup en Robert Korenge vel. „Niet omdat ze minder wa ren dan de anderen, maar om dat ze zich met storen en veel loopwerk hadden leeggespeeldr Bovendïer. wilde Ik drie spit sen. Wat koop je er voor met negen man voor de pot te blij ven hangen?" De gewijzigde opzet kwam SW ten goede. De linies sloten beter aan, hoewel als Wageningen weereens besloot het publiek te geven waar het om vroeg, dan leek de defensie weer danig op een Zwitserse kaas. Wagenin gen-trainer Frits Korbach: „Hulp-trainer Ton van der Weerd heeft SW tegen Dord recht, Willem H en Vitesse zien spelen. Naar wat ik er van ge hoord heb is die ploeg me nu nog meer tegengevallen. Er zat geen beweging, niks in. Ok, 't is 7-1 geworden, maar voor het zelfde geld had het ook 12-4 kunnen zijn". Inderdaad, Wageningen vermdr- ste nog al wat kansen en toonde zich alleen via Jan Groenendijk (na een fout van wisselvallige Bouwmeester) een sublieme knal-ineens van Richard Bud ding en voor Budding ingeval len Jan Menting trefzeker: 7-1. Intussen bleef SVV het proberen maar Pete*- Jeup en Ko Goud- riaan demonstreerden vrij voor Van Geffen de improduktiviteit van de Harga-brigade. Peter Jeup: „Toch had ik liever de tweede helft uitgetikt dan om zo te moeten afgaan. Dit is een dieptepunt Die 7-1 komt bij mij heel erg hard aan". Het valt te betwijfelen of hij daar gelijk in heeft. Immers als SW zondag thuis tegen Cambuur niet enige aanvallende aan drang bezit, dan kan het wel op een bijveld van Harga gaan spelen. Dan heeft het publiek geen service meer nodig. Zover wil Halkes het echter niet laten komen. Koudekerk Was HBSS nu zoveel slechter dan Koudekerk? Dat vroegen de toeschouwers zich af toen scheidsrechter Dubbelaar uit Maasdijk voor de laatste keer floot en de Koudekerbers vier kegels op het scorebord hadden weten te brengen, terwijl HBSS zeifs niet één keer het genoegen van een doelpunt had mogen proeven. Een uitslag dus van 40 voor Koudekerk. Hoewel de score wel wat aan de hoge kant is kan echter zeker van een verdiende overwinning voor Koude kerk gesproken worden ter wijl het enige lichtpuntje bij HBSS het verdienstelijke debuut was van Kees Wijs broek, die vooral door zijn ijver en werklust tot de be tere spelers gerekend mocht worden. Tot aan de tiende minuut was het een gélijkopgaande strijd met een zelfs iets aan vallender HBSS doch een blunder van Cees van 't Wout, die finaal over de bal heentrapte, bracht plotse ling Hans Hogeveen hele maal vrij voor het doel van Cees Verdam. Hogeveen maakte geen fout en teken de met een beheerst tikje in de hoek 1—0 voor zijn ver eniging aan. HBSS liet door deze tegenslag beslist de moed niet zakken en een uitstekende combi natie tussen Leen Radema ker en Wim Houtman werd door keeper Vergunst even fraai gestopt, terwijl ook de terugspringende bal, die door Martin Meyer werd in- geknald, uitstekend door de Koudekerkse-goalie tot cor ner werd verwerkt. Aanvalsdrift was er genoeg bij HBSS, doch net toen een ieder zat te wachten op de verdiende gelijkmaker was het juist Koudekerk dat toe sloeg. Herman Hogenes had bij een afgeslagen aanval de bal op het middenveld opgepikt en gaf een lange pass naar voren op Fred Wagenaar. HBSS meende dat de Koudekerkse spits buitenspel stond doch zag op het laatste moment dat eigen aanvoerder Leen Dijkshoorn vergeten had het bekende „stapje" te ma ken waarna Wagenaar rus tig kon aanleggen en de bal oerhard achter Verdam ko gelde: 2—0. Cees van 't Wout die duidelijk na zijn fout meer tegen zichzelf liep te voetballen dan tegen rijn tegenstander werd na de rust vervangen door Jaap Verwey waar door HBSS met vier voor hoedespelers ging opereren Een penalty was de inlei ding van het derde doelpunt van Koudekerk. Leo Brom mers was alleen op het doel van Cees Verdam afgeste vend die rich echter keurig voor de voeten van Brom mers wierp en de bal wist te bemachtigen. Hoewel vriend en vijand van me ning waren, dat dit een goe de redding van Verdam was, meende de scheids rechter het tegendeel en had als eenling geconsta teerd, dat Cees in plaats van de bal nu de voeten van Brommers vastgreep. Een strafschop was daarop zijn beslissing. Aanvoerder Kees Demoed belastte zich hier mee en schoot keurig in de linkerbovenhoek wat dus 3—0 betekende. HBSS legde toen wel het hoofd in de schoot van Kou dekerk. Trachtte echter nog wel tot een tegengoal te ko men, waarbij zelfs Henk Scharloo veelal als vijfde man in de voorhoede ope reerde doch echt gevaarlij ke situaties ontstonden er niet. Tot overmaat van ramp werd het toen zelfs nog zeven minuten voor tijd 4--0 voor Koudekerk. Herman van Hogenes was een een-tweetje aangegaan met Leendert Jan Groenewegen v.d. Weyden die door de achterhoede van HBSS als koek heensneed, waarna laatstgenoemde Cees Ver dam geen schijn van kans gaf. Intussen was Leen Ra demaker met een enkelbles sure van het strijdtoneel verdwenen en door Nico Poot vervangen doch het debiele had zich voor HBSS reeds aangediend. Met een pittig duel van as. zaterdag voor de boeg tegen het Haagse SV35 dat in de laatste 2 wedstrijden liefst negen keer wist te scoren, bleek duidelijk dat Gert Pieroen, die wegens militai re dienst in Duitsland ver blijft, erg wordt gemist en in de verdediging naar een betere oplossing gezocht dient te worden dan tegen Koudekerk het geval was. Schiedam PPSC is dit jaar niet begonnen met de ambitie om kam pioen te worden. Ui teindelijk was het vorig seizoen al moeilijk ge noeg om het hoofd bo ven water te houden, dus het nastreven van een titel wordt dan wel een wat arrogante bezig heid. Dat Jan Publiek dat toch graag wat an ders ziet werd zaterdag op Thurlede duidelijk, want aangetrokken door PPSC's bemoedigende resultaten in de seizoen^ start {vier uit drie) was het bijzonder druk bij PPSC's-'s-Gravenzandse SV. Het resultaat, 0-0 zal dan ook voor menigeen een kleine tegenvaller zijn geweest. Hetgeen iets anders is dan te stellen, dat PPSC niet aan klan tenbinding heeft gedaan. Al mag de uitslag misschien an ders doen vermoeden, PPSC-'s- Gravenzandse SV was het aan kijken beslist wel waard. Be. langrijke voorwaarden daartoe waren het aanvallende voetbal dat beide teams (en dan met name PPSC) bereid! waren te spelen, de sportiviteit waarmee men elkaar vrijwel zonder uit zondering bejegende en de soe pele leiding van scheidsrechter La Bruyere (die er overigens wel voor moet uitkijken, dat hij de voordeelrege! niet wat al te makkelijk toepast). Dat er uiteindelijk geen doelpun ten vielen was alleen maar jam mer, want er waren voldoende mogelijkheden voor beide teams, Voor PPSC uiteindelijk nog wel het meest, maar slor digheid (Segaar), egoïsme (Den Hartog), pech (Winkelman toen hij na 16 minuten de paal raak te) en goed doelmanswerk van Lex de Blok voorkwamen dat het scorebord in het voordeel van de Schiedammers kon wor den gebruikt Aan de andere kant hield John Rost op deels schitterende deels ook miraculeus gelukkige wijze zijn doei schoon, waarbij het hem vooral na rust flink moei lijk werd gemaakt. In de eerste helft was PPSC de betere ploeg. Met een voortreffelijke inzet werd het 's-Gravenzande uiterst moeilijk gemaakt Veel Westiands balverlies en het dominerend Schiedams mid denveld waren er het gevolg van. Zoiets leidt natuurlijk tot kansen. Al in de vijfde minuut had John Segaar pech dat zijn uithaal uiteenspatte op het ach terste van ausputzer Goos, die daarna meteen plat ging. Tien minuten later trof een goed ge nomen vrije trap van- Coen Winkelman de paal, waarop Heinz van Katwijks spektaku- laire kopstoot door doelman De Blok bekwaam werd gekeerd. Misschien dat PPSC het door dat overwicht wat nonachalanter ging opnemen, want anders is hpt moei)ijle te verklaren waar- om Lock Kalden even later zo slecht terugspeelde dat PPSC slechts met veel geluk van een achterstand bespaard bleef. Na deze spannende openingszet ten zakte het niveau van het duel wat- 's-Gravenzandse bleef slordig en tijdrovend opereren en bij PPSC viel de goed stu wende Heinz van Katwijk met een knieblessure uit, waardoor Piet van Veen van de spits naar het middenveld verhuisde. Dit ging duidelijk ten koste van PPSC's aanvallende kracht, want op links had Kalden te genover Jaap Koole slechts spo radisch succes, in het midden ontbrak het Segaar aan intelli gentie, terwijl invaller Peter den Hartog in die eerste helft nauwelijks aan de bal kwam. Inmiddels maakte 's-Graven- zande's frontlijn evenmin veel klaar, want al werkte met name Radovan Pajic erg hard en liet .moeilijke' jongen Bas Veltman leuke individuele staaltjes zien, veel gevaar leverde het beslist niet op. Dat werd na rust wat anders, want toen ging 's-Gravenzandse aanmerkelijk agressiever te werk en kreeg PPSC het een stuk moeilijker. Sterke pionnen waren de overal opduikende Pajic en de voortreffelijk stu wende Koos van Drongelen. Er kwamen aardige mogelijkheden, voor 's-Grdvenzandse, maar doelman John Rost zat er voortdurend goed tussen, zodat er geen doelpunten vielen. Na een kwartiertje kreeg PPSC weer wat lucht en kwamen er goede kansen voor Segaar en Den Hartog, die door slordig inschieten echter niet verzilverd werden. Het tempo zakte echter aan beide kanten zienderogen en steeds meer maakten combinaties plaats voor lange trappen, die overigens wel voor razend ge vaarlijke situaties zorgden. In de veertigste minuut kroop een moegestreden PPSC (met name Piet van Veen was volkomen aan het eind van rijn midden- veld-latijn) tot twee keer toe door het oog van de naald. Eerst redde Weber op de doel lijn bij een unieke kans voor De Witt, waarna John Rost nog geen dertig seconden later op schitterende wijze schoten van, Westerhout en Van Tol onscha delijk maakte. Vlak voor tijd waren de beste, kansen echter weer voor PPSC, maar eerst keerde De Blok Den Hartog's schot met een snelle reaktie, waarna diezelfde (te zelfzuchtige) Den Hartog ver zuimde de in ideale positie staande Lodi Kalden aan te spelen en zelf (haast) schoot. PPSC-trainer André Corve- leijn: „Jammer, dat we de mo gelijkheden niet hebben benut. Aan de ene kant hebben we ook wat geluk gehad, maar ui teindelijk hadden wij toch de beste kansen". Rest nog te vermelden, dat Velt man een officiële waarschu wing kreeg wegens wangedrag en van geluk mocht spreken, dat zijn eigen trainer zo ver standig was hem uit het veld te halen om verdere narigheid te. voorkomen. eHcüevaetsluis Bij WK speelt al enkele weken de vraag: wanneer worden de vele kansen eindelijk eens uitgebuit? Opnieuw kreeg de ploeg van trai ner Ger Batsleer kans op kans, maar net als in voorgaande wedstrijden wisten de Schiedammers er geen raad mee. Helle- voetsluis, zeker niet beter spelend, kreeg één kans en won prompt met 1—0. Kansen, WK wist er ne- gentig minuten lang geen raad mee. Maar ook het geluk blijft achterwege. Schoten van Gerrit van Mil, Fred Smits en Peter van Mil raakten paal en lat maar misten steeds weer dat kleine beetje zuiverheid om WK over de drempel heen te hel pen, En dus had Hellevoetsluis aan die ene kans in de 20ste minuut voldoende om tenslotte de zege te bemachtigen. Een hoek schop werd in eerste in stantie nog afgeslagen, maar onmiddellijk hierna in de uiterste hoek ge- kopbal—O. Hierna heeft VVK er alles aan gedaan om de achterstand weg te werken, maar opnieuw zonder succes. Schiedam GTB heeft de thuiswedstrijd tegen Veronica in een overwin ning (1—om kunnen zetten. Het was zonder meer een verdiende over winning maar een die toch moeilijk tot stand is gekomen. 1 Leef lang en Van Dongen waren voor trainer Steen bergen niet beschikbaar. Hun plaatsen werden in- genomen door Schipper en Ballijns. Voor laatst genoemde was het een rentree na een vrij ernsti ge blessure. GTB ging goed van start Het ver overde met gedegen spel een veldmeerderheid en dat resulteerde in de t?e minuut in een doelpunt Hoewel de thuisclub het be ste van het spel bleef houden, bleven verdere doelpunten uit Na de rust trachtte GTB de voorsprong te consolide ren. Dat lukte zeer goed, want hoewel Veronica tot de aanval over kon gaan, hield de verdediging goed stand. Een arbitrale be-, slissing onthield Ballijns een zekere kans om t«t het tweede doelpunt te komen. Het mocht niet hinderen, want het bleef 1-0 en daarmee sleepte GTB de volle buit in de - wacht Goudswaard GSS heeft tegen Goudswaardse Boys niet gekregen wat het verdiende. Het had pech en het geluk liet de Schiedammers lelijk in de steek. Bijna de gehele wedstrijd door is GSS in de meerderheid geweest. Zeker voor de rust en trai ner Hans Klein van de thuisclub kon in de rust alleen maar zijn verwon dering uitspreken dat GSS niet met een grote voorsprong de eerste helft had kunnen afslui ten. Chris van Gerven, tweemaal, Broekhuizen en Siem van Gerven wa ren de spelers die de kan sen voor de rust om zeep brachten. Ook in de tweede helft was GSS beter, maar weer bleven de doelpunten uit. Goudswaard deed dat be ter. Een uitval bracht een doelpunt en hoewel GSS o.a. door Van Bokkum en Chris van Gerven kansen kregen om tot de gelijk maker te komen, die bleef uit en zo moest GSS met een onverdiende ne derlaag naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4