Goal van Jan Storm eenzaam 11 Loogtep fiint Satelliet kan voorsprong niet aan MW27 VERKAST Sagu Boys geen moeite met MSV'7l Sunlight nog ongeslagen Harrie Bouquet: „Geen verklaring voor HVO's onmacht Dick van der Eist scoort gelijkmaker De Ruis voorn Sleeht begin Jan de Bruin voorzitter af VZC'ers in de prijzen BALVERLIES Joop Koetsier flitst langs een DVO'er negen 1IDZ- Van ome sportredactie Vlaardingen Sunlight houdt de race tot nog toe bijzonder goed vol. Het thuisduel tegen SC Botlek leverde weer de vol le winst op (3—1), maar het had ook een veel grotere winst voor de Vlaardingers kunnen rijn, wanneer het zich niet zo snel tevreden had gewaand. Na een kwartier deponeerde eer. achterspeler van SC Botlek de bal in eigen doel, nadat hij in het nauw was gebracht door Human Brinkman en een actie van achterspeler Sordam had moeten onderscheppen: 10. Niet lang daarna was het 3—0 door toedoen van Boudewijn Groen uit een pass van Human Brinkman en vanaf die tijd ge loofde de thuisclub het wel. Een bal in eigen doel van Jos Bosselaar bracht de spanning weer helemaal terug, maar toen Boudewijn Groen na rust voor 3—1 zorgde, was de spanning toch weer af. Kort daarna ver liet de ex-Wikker het het veld voor een beenblessure en werd toen nog vervangen door Ed Hassfeld. hntek De kopbal van Maarten Born zal zijn doel missen. Van onze sportredactie Vlaardingen Twee minuten voor tijd liet Satelliet de winst glippen. De thuisclub leidde op dat moment met 2-1 tegen stadgenoot DVO"32, hetgeen de verhouding goed weergaf. Een kleine nonchalance in de biauw-witte buitte DVO echter goed uit. Aanvoerder Dick van der Eist zorgde met een knappe kopbal voor de ontknoping in deze derby: 2-2. DVO kreeg daardoor misschien iets meer dan het verdiende, vooral gezien de verhoudingen in de tweede helft. Voor rust lagen de verhoudingen meer ge lijk en de 1-1 stand was dan ook volkomen juist Nadat Sa telliet even een klein DVO-of- fensief moest aanvaarden, was één der eerste tegenstoten me teen raak ook. Een combinatie met Cees Blankenstein boog Peter Hoek tot een voorzet om. Arno de Smit liet doelman Cees Zeegers van dichtbij toen geen kans: 1-0. Enkele minuten later had De Smit het duel, dat een redelijke belangstelling had, al kunnen beslissen. Hij raakte de bal ech ter onvoldoende. Een kwartier voor rust trok DVO de stand gelijk- Een comer van Peter Bergman leverde een scrimma ge op voor het doel van Arie van der Wind en omhalend te kende aanvoerder Dick van der Eist 1-1 aan. Sjaak Verhoeven leidde Satelliet opnieuw naar een voorsprong twaalf minuten na de thee. Hij Van onze sportredactie Vlaardingen Hoewel het eerste badminton-team van Vijfslui zen de (badraiutonl ouverture met 9-2 van Mariahoeve ver loor, kwamen de meeste verlie zen In de derde set tot stand. Erib Abresch verloor in twee sets, maar Jan Willem Kroon en Marjolein Emeis wisten in resp, drie en twee sets winst te boeken. Van onze sportredactie Vlaardingen Sportvereniging De Hollandiaan zit plotseling zonder voorzitter omdat Jan de Bruin er, in verband met druk ke werkzaamheden, de brui aan heeft gegeven. Vorige weck bracht het RN een repor tage over de grote vlucht die zijn damesmodezaken in Rot terdam en omgeving hebben genomen en daaruit heeft De Bruin thans de conclusie ge trokken dat er voor de VJaar- dingse derdeklasser geen tijd meer over is. Jammer, omdat juist hij ambi tieuze plannen had om met De Hollandiaan over een aantal ja ren aan de top van het ama teurvoetbal te vertoeven. „Niet met spelers te betalen", rede neerde hij ook onlangs in deze krant. „Maar om de aandacht volledig op de talentvolle jeugd te leggen". Het bestuur betreurt in hoge mate het plotselinge vertrek van Jan de Bruin, „maar", zegt ter compensatie manager Joop Woudenberg, „gelukkig blijft hij de sponsor van ons. Wij zijn er overigens wel van geschrokken, maar kunnen zijn standpunt begrij pen". De Hollandiaan, dat intupsen tweede man Job Mosterd op die opengevallen plek heeft gezet, zal binnenkort een buitengewo ne algemene ledenvergadering uitschrijven om een nieuwe voorzitter m functie te gaan kiezen. Joop Woudenberg: „We hebben op het eerste gezicht wel enkele kandidaten uit de vereniging zelf, maar ja, ze moeten wel willen. Zd niet, dan iemand buiten de SV, maar het is toch wel beter iemand uit de eigen club te kiezen die weet wat er in De Hollandiaan om gaat". slalomde door de niet ingrijpen de DVO-defensie en doelman Zeegers had opnieuw het nakij ken: 2-1. „Hetgeen ik nauwe lijks had verwacht", erkende Satelliet-trainer Leen de Kor- ver. „We waren door het ont breken van Joop Mosmans, Mar Sijs en Arie Swaneveld nogal gehandicapt. Door het wegvallen van onze twee snelle buitenspelers speelden we daar om maar met twee spitsen." Lang,.tot viak voor tijd, hield Satelliet de voorsprong vast, zonder dat DVO daar iets aan kon veranderen. Trainer Wim Wensink probeerde het nog met Koos van Deventer, in de plaats van Aad Hanson, jnaar het vergrootte de stootkracht niet. Wensink: „Er wordt nog niet zo slecht gespeeld, maar het vuur ontbreekt nog in de ploeg. Als dat er is en er ook een geschikte oplossing voor de positie van laatste man is gevonden, zijn we al heel wat verder". Het slotoffensief van DVO baar de Satelliet niet veel zorgen. Slechts Ramon Ravestein kreeg nog een beste kans, maar kopte acht minuten voor tijd net naast. Satelliet dreigde zelfs verder weg te lopen, toen de snelle Arno de Smit opnieuw gevaarlijk doorkwam. Doelman Zeegers had 't er moeilijk mee, maar bleef overeind. -■ Dat DVO vlak voor tijd toch nog gelijk kwam, dankte het aan de defensie van Satelliet. „Al toon de de ploeg door tot op het laatst door te gaan, toch even karakter", meende Wensink. Een vrije trap van Albert Joma werd door een volkomen vrij staande Dick van der Eist uit gekiend in de voor doelman Van der Wind onbereikbare hoek gekopt: 2-2. Leen de Korven „Misschien even wat ongeconcentreerd. Noch tans ben ik niet ontevreden. Gezien de blessures tekende ik vooraf voor deze uitslag". Minder plezierig voor beide ploe gen was overigens de leiding van arbiter P.J. Huigen. De Rotterdamse leidsman voelde de derby, die overigens in beste verstandhouding verliep, niet goed aan, Bepaald niet ernstige overtredingen van Cees Blan kenstein, Amo de Smit (beiden Satelliet) en Johan Breederveld (DVO) honoreerde hij met offi ciële waarschuwingen. Hetgeen het drietal vermoedelijk enkele weken aan de kant zal doen houden. Peter Hoek verliest onderweg de bal Van onze sportredactie Maasland MW *27 verraste door met een 2—1 overwining van Die Haghe terug te komen. Op het nieuwe sportpark tussen Loosduinen en Kijkduin waren beide ploegen voor de rust volkomen aan elkaar gewaagd, waarbij de defensies overheersten. MW kwam voor rust nog het dichtst bij een doelpunt, maar het schot van Jan Korpershoek belandde op de paal. Ln die zelfde minuut kwam Die Haghe pas tot het eerste gerichte schot op de Maaslandse veste, waar Rinus van de Wetering paraat was. Huib Bos leek in de tweede minuut na de hervatting de score open te breken, maar van dichtbij liet hij een unieke kans liggen. Even later was het zelfs Die Haghe dat de leiding nam, met een juweel van een doelpunt. Vanaf de vleugel liet Frans van der Boon van zo'n meter of veertig een volkomen onhoudbaar projectiel los 1-0. MW was hiervan echter niet onder de indruk en kwam zeven mmuten later goed terug. Op een doorloophal van Dick Lagerweij had Huib Bos nu wel een afwerking klaar, die doelman A. Zwart te veel was: 11. Die Haghe was aangeslagen en MW buitte dit goed uit. Een kopbal van opgerukte Cees Hoogendam scheerde nog rakelings naast, maar na een klein half uur volgde toch de beloning. Na een rush was Jan Kapteyn op links vrij gekomen en schoot hard in. Doelman Zwart kreeg de bal niet onder controle en MW leidde met 1—2. Die Haghe heeft er in de slotfase alles aan gedaan om tenminste nog gelijk te komen. De Maaslandse defensie redde toen echter de winst door zich met meer te laten passeren. Vooral Cees Hoogendam groeide naar grote hoogte, zodat doelman Van de Wetering het geen eens zo erg moeilijk meer kreeg. Met enkele counters kon MW nog een paar keer gevaarlijk worden, maar gescoord werd er niet meer. Van onze sportredactie Vlaardingen De mers van de Zwem Club kwamen met zeven prijzen in het jaarlijkse trouwringentoemooi goed de dag. Hoewel Ad3 Pors nog niet erg uit de voeten klokte zij op de S00 vrij nog 9.18.5 en Anneke van Ende had er een tijd van 10.12.6 voor nodig, Ruud Pijper greep daarentegen op de 100 vlinderslag net naast de prij zen in 1.02.2. Frits Jan Edelijn moest voor dc 100 rug over zwemmen omdat hij de eerste keer dezelfde tijd had als Paul Wildeboer. Maar in tweede in stantie was de Vlaardinger sneller in 1.03.1. Joke van Vliet, die op de 200 school der de werd in 2.59.3, miste op de 100 meter het brons. Marcel Elomsteel legde bij de jongens onder de 14 jaar beslag op de tweede plaats - bij de vrije slag - in 1.09.1 En voor Diane Ede- lijn was er brons op de 100 vlinder in 1.19. Van onze sportredactie Vlaardingen Een vroege treffer bezorgde HVO uiteindelijk de volle winst op het bezoekende Spirit. Doorzettende Pe ter van Bekhoven liet op links een voorzet los, die Jan Storm bereikte. Handig maakte de klei ne vleugelman zich vrij en beheerst passeerde hij doelman Kool: 10. Er waren toen nauwelijks zeven minuten gespeeld en toen meteen daarop een schot van Paul van Wezel maar net naast suisde, leek dat een hoopvolle start. Het bleek echter een illusie, want beide ploegen zak ten toen naar een beden kelijk laag niveau. Het knappe doelpunt van Storm was dan ook het enige hoogte punt dat het ook al tegenval lende aantal toeschouwers voorgeschoteld kregen. HVO- trainer Harrie Bouquet bad geen verklaring voor bet be denkelijke spel van zijn ploeg. „Het stond in geen enkele ver houding met de voorgaande drie wedstrijden", aldus Bou quet Wedstrijden die resulteerden in twee maal winst en een wat spel betreft acceptabele neder laag. „Ook nu waren we weer goed naar de wedstrijd toege- leefd, maar het elftal zat vast". Waarbij geen enkele uitschieter was, die het elftal uit de impas se kon beuren. „Voornamelijk lag het toch wel aan het mid denveld", meende Bouquet, Een middenveld waar Piet Vogel node werd gemist en Gerrjt de Goede een uitermate zwakke indruk maakte. „Maar ook een op dreef zijnde speler had daar aan niets kunnen veranderen", aJdus Bouquet. „We waren to taal onmachtig, waarvoor ik geen zinnige verklaring zou we ten. Gelukkig imponeerde Spi rit ook al niet, terwijl wij nog een doelpunt maakten. Die pun ten rijn het enige positieve. De rest moeten we maar vergeten. Volgende week gaan we weer voetballen, de jongens hebben immers bewezen dat ze het kunnen". HVO blijft door deze winst me de-lijstaanvoerder. „Wellicht is dat een oorzaak, dat we zo boog staan", opperde Bouquet nog. „HVO kan die weelde mo gelijk nog niet aan". De Vlaar- dingers boften maar dat Spirit nog onmachtiger was. De man nen uit Koudekerk a/d XJssel, die in drie wedstrijden nog maar tot één punt kwamen, konden het doelman Harrie Vink nauwelijks gevaarlijk maken. Het meeste gevaar ont stond nog uit defensieve HVO- fouten, zoals onnodig balver lies van Sjaak Drop. Net op tijd kon Peter van Bekhoven er toen nog een voet tossen zet ten. Wat verschuivingen na de rust in de ploeg van Bouquet brachten geen verbetering. De plaats van de geblesseerde Heimie Drop was ingenomen door Van Bek hoven, Jan Alderliesten was naar het middenveld terugge haald en Maarten Bom ver scheen in de spits. In een wat rommelige tweede helft, waarin strak leidende scheidsrechter Van Sun ten- maartons dijk overtredingen van Wim Stork en A. Vis van Spirit met een officiële waar schuwing honoreerde, werd HVO zelfs wat in de defensie gedrongen. Wat paniekerig voetbal bracht Spirit zelfs de gelegenheid om te gaan scoren, maar uitlopend bracht Harrie Vink redding. „Imponeren kon Spirit echter ook niet", aldus 'Bouquet. „Om veider risico te voorkomen gaf ik tien minuten voor tijd toen maar opdracht om de pot dicht te spijkeren". Het onmachtige HVO hield daardoor de twee punten vast, al bofte het dat een in de laat ste seconde door Spirit ges coord doelpunt buitenspel werd bevonden. CapelJe a.d. Usse! Sagu Boys is thuis tegen het Maassluise MSV'71 nauwelijks in moeilijkheden geweest. Weliswaar was het MSV71 dat de leiding nam, maar nog voor rust wisten de Capellenaren die achterstand ongedaan te maken. Na de hervat ting nam Sagu Boys het heft definitief in handen- Dat werd uitgedrukt in een geenszins geflatteerde 3—1 overwinning. Door deze overwinning is Sagu Boys nog steeds zonder punten veriies, terwijl MSV'71 drie punten uit evenzovele wedstrijden veroverde. De eerste initiatieven kwamen van de bezoekers. Eerst door een aanval via Arthur Manz, daarna door Bert Jager. In bei de gevallen wist echter de 17- jarige Sagu-doelman Bobby Ta- hapary fraai redding te bren gen. Naarmate de eerste helft vorderde werd MSV'71 toch wel de iets betere ploeg, vooral omdat iets nauwkeuriger werd gespeeld dan dat Sagu Boys dat deed. Voorin klopte het overigens met helemaal bij MSV'71. Het werd pas echt gevaarlijk als Ed Witt zijn verdedigende stelling ver liet Maar hij bleek niet over voldoende adem te beschikken Na de hervatting bleek MSV73 niet meer opgewassen tegen het snel counterende Sagu Boys. Vooral in de Maassluise verde diging rammelde het nog wel eens. Zo ook in de vierde mi nuut toen middenvelder Michel Holsteyn de bal veel te lang bij zich hield. Hij werd simpel van de bal afgezet door Johnny Ta- hamattu die de fout van Hol- steyn zelf afstrafte: 2—1. Twee kansen waren er welgeteld nog voor MSV'71 weggelegd, Arthur Manz kwam nog oog-m-oog met Bobby Tahapary maar schoot over. Een doorbraak van Bert Jager had Peter de Jong nog in staat gesteld om te scoren, maar diens schot ging over. om dat lang vol te houden en Bij die kansen bleef het. Met viel dan ook uit in de tweede helft ten gunste van Gerrit de Waal. Vlak voor rust werden er twee doelpunten gescoord. Eerst via Arthur Manz die net iets eerder bij de bal was dan de uitgelopen Bobby Tahapary, daarna de gelijkmaker van Sa gu Boys van George Supusepa. Die had de bal gekregen van de totaal niet afgeschermde Bram Kakiailatu. vertragend en dan weer snel voetbal bleef Sagu Boys de be tere ploeg. Dat zou nog één keer in een doelpunt worden uitgedrukt. Kort nadat George Supusepa tegen de paal had geschoten kwam er voorzet van dezelfde Supusepa naar Johnny Tahamattu. Op dat moment leek de MSV-verdediging in slaap te zijn gevallen, want zon der enige moeite wist Tahamat tu het doel te vinden: 3—1. Van onze sportredactie Vlaardingen De hengelaars van „De Ruisvoom" visten in de Haagvaart te Delft 22209 gram vis bij elkaar. Met 3710 gram werd H, Bijl onbedreigd winnaar van de zeventiende se rie. Als tweede plaatste W. Mulder sr. zich met 2890 gram en derde werd P. Bekhoven met 2790 gram. De tien plaatsen werden vervol gens bezet door: J. Kollenberg, 2600. P. Heindijk 2480", Me vrouw Boer, 1830, H. Waarden burg, 1690; J- Boer, 1630: K. Schilder, 1350 en W, Mulder sr. met 1230 gram. Het volgende concours wordt op zondag 28 september gehouden. Vertrek te 5.30 uur vanaf de vaste plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5