Nieuw bowlingcentru: voorziet in behoefte jubileum activiteiten zilveren55 TOG ■Blr Nico J loerman neemt revanche HSY houdt voorsprong vast l I Leider Koever mans komt „macht" tekort Pollux op m wmm Radio Molenaar blijft verbasen KOFFIE 99 =1Ê UITSLAGEN Aad van Asten verrast Ommeka start competitie DINSDAG 26 S£iI'i'j!iivii5£iA ^?rc*^?en Morgen opent burgemeester Wim Kiebooin het nieuwe bowlingcentrum in de Holywijk, een complex van tien ba- nen en verschillende bars, dat in een grote behoefte voorziet. Dat is tenminste de ver wachting van het (eigenaars)duo Tom Hoog en Huib Preij, die het met hun ervaring van het bowlingcentrum in het .Rotterdam, se Kralingen hebben aangedurfd om Vlaar- dmgen met deze tak van sport kennis te laten maken. In nauwelijks zeven maanden tijd, nadat wethouder Ton Kloots had bemiddeld om grond ter beschikking te stellen voor het bowling centrum in een wijk waar toch al zo weinig recreatie is, is het modernste bowlingcen trum van ons land, met de nieuwste AMF machines, gereed gekomen. „Wat als voordeel heeft", aldus Tom Hoog, „dat de wedstrijdbowler snelle en 2uiver wer kende banen aantreft en de gezelligheidsbowler vrijwel geluids- en storingsvrij kan spelen". Behalve de tien banen zijn er m het meuwe centrum bistro met open haard, een intieme bar, een Oudhollandse pokertafel, een eetcounter bij de open keuken, een zaal voor vergaderingen, diners, recepties enz. te vinden. Tevens zijn er zitjes langs de lager gelegen banen, zodat men een goed overzicht heeft over het bowlen. Door Bas van den Berg bén van de activiteiten die op stapel staan is de bowling club Waardingen die intussen is opgericht Bestuurslid Theo Kegel, op Jan Meester na de sterkste bowler van Rotterdam zegt: „We hebben al zo'n 40 leden waaruit we verder gaan selecteren op weg naar een stedelijk bowlingteam. Daarnaast heeft een enquête onder de dichtstbijzijnde Holywijkbewoners uitgewezen dat de interesse vooral van de echtparen groot is. JNu al zo'n 150 leden en men noemt zich bowlingclub Holy. Niette- rmn zal het nieuwe bowlingcentmm ok het aangewezen adres zijn voor huisvrouwen-bowling, bedrijfscompeti- tie, feestavonden, ouden van dagen-bowling, toer. nooien en steden ontmoetingen". Huib Preij: „Men is overigens niet verplicht te bowlen in het nieuwe centrum. Er kan ook alleen gebruik gemaakt worden van de bistro of de intieme bar of men kan 20 maar een kopje kofie kamen drinken. Voor de zomerse dagen is er een terras". Het bowb'ngcentrum is elke dag geopend en moet een combinatie gaan worden van uitgaanscentrum en sportgebeuren. Vanaf twee uur elke dag kan men er terecht tot Js nachts één uur. Vrijdag en zaterdag is het centrum tot 02 uur open. Op alle werkdagen tot 19 uur is de huur van een baan per uur 12,50 en per game 2.50. Daarna wordt de prijs opgetrokken tot 18,- of 3 gulden. Van onze snnrt reactie Maassluis Tafeltennisvereniging Bowling Maassluis TOG udeze maand een kwart eeuw oud. Ter gelegenheid dit TCJhilPiim hen ff /ïa ra»-:-; dit jubileum heeft de vereniging ongesponsord en toen alleen TOG hetend festiviteiten georganiseerd. tot voor kort nog aantal De grote jubileumdag voor BM TOG, dat in 1950 werd opgericht door X. Boender, J. Jordaan, R. Paalvast J J Vermeer en A. Weltevreden, is op 27 september. *s Middags van half vier tot half zes wordt er een receptie gegeven m het Gemeenschapshuis, hoek Zuidvliet Petrus Kochlaan. Op dezelfde plaats begint 's avonds om negen uur een feestavond, die verzorgd wordt door het dans- en amuse mentsorkest 'The Dutch Comets" uit Den Haag. Het jubileum komt ook op het sportieve vlak tot uitdrukking, zij het op wat latere datum. Op 27 december wordt in de Ojympiahal een seholierentoemooi gehouden, aanslui tend gevolgd door de open Maassïuise kampioenschappen. Daarnaast heeft BM TOG de Rotterdamse kampioenschap- pen nasr Maassluis weten te halen, die op 19 en 11 januari verspeeld zullen worden. Aan deze kampioenschappen wordt deelgenomen door verenigingen uit de gehele regio Rotterdam, Teleurstellend is overigens dat een in Maassluis te spelen tafeltennis interland zo goed als aeker van de baan is. BM TOG heeft er alles aan gedaan om zo'n wedstrijd in iIm? !e Ü,cn verEPeIen' draaiboek van de tafeltenmsbond laat dat voorlopig niet toe. 'Van onze sportredactie Vlaardingen Na afloop van de derde competitierit tussen De Coureur, de Mol, Schiedam en De Pedaal- ridders waren de meningen verdeeld. Won Sjaak Koevermans de eindsprint of drukte Niko Moerman als eerste zijn wiel over de meet? Na een wat lang uitgevallen jury-beraad werd Moerman als winnaar aangewezen. Daarmee revancheerde de Maassluizer zich enigszins voor de sprintnederlaag die hij vorige week tegen Koevermans te incasseren kreeg. SfSSSSSSVSS/'jffSSS Toch blijft de leider van deze laatste wielercompetitie zich be wust van zijn tekortkomingen. ,Jk doe m'n kopwerk, maar moet uitkijken dat ik het niet overdrijf. Eigenlijk kom ik „macht" tekort Daarom moest ik het in de spurt van een verrassingsaanval hebben, want als het cp macht was aangekomen had Sjaak yast ge wonnen." -JL 3 Onder de zesduizend kijkers bij FC Gaardingen '74-FC Den Bosch niemand minder dan burgemeester Wim Kieboom O Nieuwsgierig naar de presta ties van de Vlaardingers Q Die niet tegenvielen, alleen werd er niet gescoord O Niettemin kwam FC Gaardingen '74 in zes beurten al op dertien goals 6 En dat betekent thans een gedeelde derde plaats, ver weg van de eerste periodetïtel, die zeker aan FSC te beurt gaat vallen O Maar wie had op FC Vlaardingen "74 gerekend? 3 Trainer Jan van Baaren zeker niet: „Wij kijken op langere termijn O Een plek bij de eer ste zes dit seizoen is al mooi genoeg" De eerste „klus" voor fysiotherapeut Nico Hou- dijk was de knie van Bossche doelman Hans van der Pluim Die op slot kwam te zitten en dat zal vrijwel zeker iets met de kniebanden te maken moeten hebben O Deze week wordt Barend van Hijkoop ge test aan zijn lies of hij hele maal genezen is Q Jan van Baaren nam tegen FC Den Bosch al geen risico en wissel- de de Haagse linkerspits hal. verwege Q Cock de Jong, de spits van Zwaluwen, is vader geworden van een dochter Q Evenals trouwens leider Piet Erkelens O Denkt u morgen avond aan DHS-Sparta (20 uur) of de opening van het nieuwe bowlïcgcentrum in de Holy- wijk O VZC krijgt dit week einde Tsjechische zwemmers op bezoek O Uit Praag Q De Duitsers komen uit Hamburg 9 Allemaal in het kader van het gouden jubileum en daar- om vrijdagavond al een groot internationaal toernooi in het Kolpabad Bij Excelsior M. zet trainer Teun Groeaeveld nu al het mes in het elftal Ferrie Groeneweg - knieblessu re - wordt erg gemist Q Hij heeft dat te danken aan een fei MW *27 in een Oefenwedstrijd O Dr. Strikwerda, die de Maas sïuise onderwijzer behandelt, verwacht dat Groeneweg eind deze maand aan loopoefenin- gen kan beginnen O Ferrie zelf hoopt eind oktober te kunnen spelen. Van onze sportredactie Hoek van Holland In de vierde wedstrijd van de competitie wist HSV toch eindelijk de volle winst te behalen. Na drie keer 5-5 werd bet nu 84 tegen Tempo. Valto toonde rich na een spannende wedstrijd tegen Sagitta tevreden met de 7-7 puntenver deling. In de eerste Idas afdeling is het pas gepromoveerde D ijsvogels nog steeds zonder punten. Het werd nu een 54 nederlaag tegen Warmond met voor de Maasdijkers de weten schap dat ze nu waarschijnlijk de sterkste drie gehad hebben. ONDO boekte bet derde gelijke speL Het werd nu 541 teeen VelociUs 2. Jeroen Meijcrink al binnen kor te tijd twee keer scoren. Pas toen HSV het zesde doelpunt scoorde, was de ban gebroken. Na drie achtereenvolgende ke ren met 5-5 te hebben gelijk TEGENACTIE gespeeld, dreigde dat een beetje een „vaste" uitslag te gaan wor- Na de vakwisseling voerden Bo- den. En zelfs bij een 5-0 rust- nald Nieuwhof en rijn broer stand waagde de groeiende HSV-aanhang zich niet aan al te groot optimisme. Aanvanke lijk leek dat terecht, want toen Tempo tot 2-5 terugkwam dreigde het opnieuw moeilijk te gaan worden. Pas nadat Henny Wisse het hal we dozijn Hoekse Theo de voorsprong op naar 4-0 waarna Ineke Taal 50 scoorde. Juist bij die „rijf' begon Tem po aan een tegenoffensief dat tot een tegentreffer leidde en waarmee de ploeg uit Alphen aan den Rijn in de beginopstel ling zelfs op 2-5 kwam. doelpunten had vclgemaakt Even hielden de HSV-ers angstig kon men lichter ademhalen Eigenlijk had HSV het helemaal niet zo moeilijk. Tempo, in vori ge competities altijd één van de gevreesde tegenstanders, bleek zaterdag m Hoek van Holland een tijger zonder tanden. Een ploeg die zich met name in de eerste helft al te gemakkelijk op achterstand liet zetten. Een ploeg ook met weinig inzet en zonder hardheid, Daartegen over stond een geladen HSV dat vastbesloten was om nu de eerste winstpunten te verove ren. Dat lukte ook vrij vlot want in de eerste aanval kon de adem in totdat Henny Wiss? 2-6 liet aantekenen en Theo Nieuwhof vervolgens op fraaie wijze de score verder uitbouw de. Tempo wist nog twee keer de Hoekse korf te doorboren, maar dat was nauwelijks be langrijk meer. Niet alleen bracht Wim Kapelle de eind stand op 4-8, maar bovendien straalde HSV zoveel zelfver trouwen uit dat de overwinning op geen enkele manier meer in gevaar kon komen. Bi] HSV voorbij angstsyndroom Sjaak Koevermans...niet overdrijven Eigenlijk is de beslissing in deze koers al vroeg gevallen. Zoals gebruikelijk was het Wim Kerk hof, die besloot al snel op avon tuur te gaan. Hij kreeg Arij Moerman aan zijn achterwiel, maar toen Leen Noppen dit tweetal passeerde moest Moer man afzien van verdere acties in de voorhoede. Sjaak Koever mans en Niko Moerman knok ten wél mee op het voorste plan en sloten zich bij de beide Mol- renners aan. Onder toeziend oog van coureur sponsor Dik Molenaar reed het kwartet verbazend snel naar een niet meer te overbruggen voorsprong. Even zag het er naar uit dat Freek van der Gaag zich nog bij de koplopers zou vervoegen, maar een lekke band maakte voorlopig een eind aan diens aspiraties. Toen het peloton werd gedubbeld vonden de koplopers het welle tjes. Aad Brons en Freek van der Gaag waren toen al aan de haal gegaan en in de slotronden besloten meer coureurs het pe. Ioton te verlaten. André Razen- berg zag zijn rush naar Van der Gaag en Brons stranden, maar stelde wel zijn zevende plaats veilig. Achter hem koersten ook nog Bert Bindell en Dik van Kesteren voor het peloton uit, terwijl Hennie van der Vaart, Jan de Jonge en Arij Moerman als laatsten aan de greep van de uitgebreide hoofdmacht wis ten te ontkomen. Met zijn nipte sprintzege gaf Niko Moerman niet alleen maar per spectief aan zijn koppositie in deze competitie, maar bewees hij ook dat de als derde eindi gende Leen Noppen niet zo on- klopbaar is als men in de eerste rit geneigd was te geloven. Van onze sportredac tie Gaardingen Het herenhoekeyteam van Pollux heeft het grote over wicht tegen Hoek- sche Waard niet in cijfers kunnen uit drukken. Het was de wedstrijd van de gemiste kansen. Het werd tenslotte qua score een klei ne afspiegeling (1-0 winst voor Pollux). Pas in de tweede helft kon Jan Im- hoff het doel vin den: 0-1. Noncha lance en het gemis aan accuratesse gaven Pollux met de gelegenheid de stand verder uit te bouwen. De dames deden het beter en gaven te genstander Cartou che niet de minste kans in de buurt te blijven. Al is de royale 5-0 winst ge flatteerd- De Poi- lux-dames namen via Mieke Meerhof voor rust een 2-0 voorsprong. Na de, thee waren het' achtereenvolgens Karin Schoenma kers, die tweemaal het doel trof, Mieke Meerhof (lx) en Ineke Petri (lx), die samen de 5-0 winst bereikten. Aan beide kanten werd een strafpush door de keepsteis gestopt Uitslag A-klasse: 1. N. Moerman (C) 2. J. Koevermans (C), 3. L. Noppen (M), 4. W. Kerkhof (M), 5. F. v.d. Gaag (C), 6. A. Brons (C), 7 A. Razenberg (P), 8. B. Bindell (M), 9. D. v. Kesteren (M), 10. H. v.d. Vaart (C), 11. A. Moerman (C), 12. J. de Jonge (M), 13. A. Liebrechts (C), 14. J. Meijer (p), 15. R. Heijster (Q. Nieuwelingen: 1. R. Sluimer (P), 2. J. Noordijk <S), 3. W. v.d. Burgh <C), 4. H. v.d. Berg (O, 5. H. Wijgerse (P), 6. H. Rorijs (S), 7. A. Stolk (C), 8, B. Ou- wens (M), 9. A. den Ouden (P), 14 jaar: 1. E. WiUekoek (O, 2. A. Fister (S), 3. L. Gödde <M). 12-13 jaar; A. A. den Hoedt (M), 2. R. Zom (P), 3. A Huisman (S); 10-11 jaar: 1. R. Stiegelis m, 2. B. Loerts (C), 3. B. Zom (P); 8—9 jaar: 1 G. v.d. Berg (M), 2. R. Wijnhorst (C), 3. D. Dijker (M). Van onze sportredactie namen de Vlaardingers wat gas Vlaardingen Radio Molenaar terug en uiteindelijk werd het blijft verbazen. Het nog zeer een 7-3 overwinning voor radio jeugdige team behaalde ook in Molenaar, en tegen Middelburg met 7-3 de Overige uitslagen; Radio Mole- volle winst en dat was des te naar 2—NOAD 5 7-3, Elan 4Radio Molenaar 3-7, Radio Molenaar 4Oudenhoorn 1 64, NTO—Radio Molenaar 5 4-6, Radio Molenaar 6—RVS 1 4-6, HFV—Radio Molenaar 7 7-3, Radio Molenaar 8—Elan 9 9-1, Radio Molenaar 10—Wildert 4-6, Perfekt 8—Radio Molenaar 31 0-10, Radio Molenaar 12—Gaka- ro 4 64, Roteka 6—Radio Mole naar 13 3-7. verrassender omdat de Zeeu wen eerder het sterke-, 21-Up hadden geklopt. In een uur tijd werd evenwel Middelburg volledig afgebluft en daarvoor waren verantwoor delijk René van Dijk, Hielko Brugts en de subliem spelende Hans Jaap Oppenheim. Ook in het dubbelspel was Oppenheim de grote openbaring. Bij 6-1 Van onze sportredactie Waalwijk Nooit had ik meer op hem gerekend", tel And van Asten, na op de streep te zijn verslagen in de jaarlijk se ronde van Waalwijk, door Slikkerveerse Bas Nogteren. „Be zag mijn negende seizoen oovenvinning al zitten en dacht dan volgende week de tiende en mijn seizoen is goed". Na een vlakke strijd met pas in de laatste tien ronden een kop- groepje van vier renners, die wat spektakel maakten. Met nog twee ronden te rijden, sprong Van Asten naar deze vluchters en ging direct door. Bij het ingaan van de laatste ronde leek een negende seizoen oovèrwïnning inderdaad werke lijkheid te gaan worden, maar zoals gezegd bleef Bas Nugte- ren net de baas. Uitslag ronde van Waalwijk nieuwelingen 50 kilometer 1. 11.30 uur I B as Nugteren (Slik kerveer), 2. Aad van Astan (Gaardingen- Harga), 3. Jan Broers (Maartensdijk), 4. Rien de Waard (Haarlem), 5. Fred Damen (Drunen). Maasland Klaver jasvereniging Onmeka kaart dit seizoen drie competities van ieder zes avon den. De eerste avond, waar 60 personen aanwezig waren, boekte J. Stougje met 5551 pun ten de hoogste score. Op dreef waren verder: 2. P. van Dam 5523; 3. L. Gordijn 5508; 4. F. v. d. Vaart 5458; 5. G. van Mil 5305; 6. D. van Hanert 5230; 7, C. Vermeulen 5216; 15. Th. de Vette 5179; 9. W. van Tongeren 5155 en 10. H. de Kok 5U7 punten. De volgende kaart avond is op wdjdag 26 septem ber. aanvang 8 uur in het Tref punt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4