SCHIEDAMSCHE COURANT "Uitgeliold" bed rijf gedwongen te sluiten:' 1ontslagen go® nieuws m 5Begrijpelijk maar jammer oortbestaan gymnasium >edreigd M, Ik NÉÉN D€ PRCXf Wethouder vaag over toekomst gymnasium COMPLEX VAN NIEUWBOUW WONINGEN LANDSTRAAT Ministerie geeft groen licht voor VOP-renovatie Film Schiedams eeuwfeest: 'n tegenvaller Onderneming pas 2 maanden in Schiedam LAGE TARIEVEN Wethouder over open brief 99 Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. ft! Mevrouw Visbeen: „Pril stadium" Rector Visser: „Diep geschokt" G.E.N.NO.O.T. I Rehabilitatie van 3 straten j kan op korte termijn Svginn^n Cheque - ruiters gepakt Tractor met aanhangwagen kantelt: één dode Statenlid vraagt begrip voor Lely Industries Vrijdag 26 september 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD "100ste jaargang no. 25415-6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Het expeditiebedrijf aan de Buitenhavenweg. Personeel is bezig alles op te ruimen. Maandag zijn zs werkloos. Schiedam Negentien werknemers van het ex peditiebedrijf Veluwe Expresse BV in Schie dam hebben vandaag bun laatste salaris uit betaald gekregen. Bet bedrijf wordt volgende week failliet verklaard: de schuld is de afgelo pen jaren opgelopen tot meer dan twee miljoen gulden. De grootste schuldeiser, de Neder landse Middenstands Bank, heeft inmiddels beslag laten leggen op 12 van de 24 vrachtwa gens. Het onderkomen in Schiedam is een filiaal van Veluwe Expresse in Ede. Daar zullen zestien per sonen worden ontslagen. Een afvloeiingsmaatregel at er niet in: _er is geen cent meer be schikbaar. De enige redding zou overname zijn door een concurrent Enige expeditiebe drijven in de buurt van Ede zouden belangstelling tonen. Voor de afdeling Schiedam is het nieuws als een bom ingeslagen, temeer omdat de vestiging aan de Buitenhavenweg pas twee maanden in gebruik was. Daar voor had men een bedrijf aan de Schuttevaerwcg in Rotter dam. In Schiedam zag men ech ter meer mogelijkheden. Je chef, de heer Van Eek, is pas zeven weken in dienst Hij pro beert nu duidelijkheid in de chaos te scheppen temeer om dat de werknemers officieel nog van niets weten. ,Jk ben er nog mee bezig", vertelde hij gisteren „maar het blijkt een uitgehold bedrijf- Volgende week wordt het faillissement aangevraagd. Het is verloren" De meeste mensen werken al zo'n zeven jaar bij het bedrijf. Eén van hem „We zullen het werk gewoon afinaken en geen pa niek veroorzaken. Het is alleen erg triest dat er bij voorbeeld dne weken geleden nog mensen zijn bijgekomen. Nu is het plotsklaps voorbij." Omdat er' geen regeling is getroffen moe ten de 19 een week of zes op geld wachten, aldus een diep teleurgesteld personeelslid. Volgens een woordvoerder van het Christelijk Nationaal Vak verbond (CNV) was het bedrijf een jaar geleden al in moeilijk heden. In 1974 werd de onder neming overgenomen van P. Numan. „Toen werden er al geen investeringen meer ge maakt Bovendien werd tegen te lage tarieven gereden", aldus de'CNVer. Drie weken geleden betekende de claim die de bank liet leggen, de nekslag voor het bedrijf. Twaalf van de 24 vrachtwa gens, die als borg golden, wer den in beslag genomen. Uit angst voor inbeslagname van de goederen die vervoerd moesten worden, trokken op drachtgevers bun orders ln of baalden de goederen terug. Vier wagens zijn nog onderweg met een vracht voor I tal ié. De directeur van de onderne ming, A. B. Voogd, is niet voor commentaar bereikbaar: hij schijnt overspannen te zijn. De heer Voogd is naast directeur van Veluwe Expresse ook fi liaalhouder van de Nederlandse Middenstandsbank en zit in een assurantie-, accountants- en ad ministratiekantoor in zijn woonplaats Oudenhoorn. Veluwe Expresse kwam dit jaar al eerder in het nieuws toen één van haar expediteurs, Gerrit Bouw, een gewelddadige dood vond toen hij probeerde een gestolen wagen vol met Schie- damse drank te achterhalen. Hij wist de vrachtwagen te la ten stoppen, maar werd toen in koelen bloede vermoord, vlak bij Ede. Vlaardingen - Wethouder Goudriaan van stadsont wikkeling vindt het wel begrijpelijk, maar ook jammer dat de wijkvereniging; Vettenoordsepolder heeft besloten het overleg binnen de Projektgroep Rehabilitatie VOP voorlopig stop te zetten. "Ik wist dat die bezwaren er waren, maar ik dacht juist dat we die problemen binnen de korste keren hadden kunnen oplossen", zo reageerde hij op de open brief van de wijkvereniging aan het college van B en W en de gemeenteraad. Goudriaan blijft echter van mening dat er geen sprake kan zijn van een voorkeursbehandeling voor de wijkvereniging VOP. 'Tk kan niet elke keer 's avonds met een groep ambtenaren naar die wijkvereniging komen. Volgens hem zou er best een oplossing kunnen worden gevonden. Bijvoorbeeld door de tweemaandelijkse bijeen komst de ene keer 's middags in het stadhuis te laten plaatsvinden en de andere keer samen met de Projektgroep en de wijkvereniging in het wijkcentrum. "Ik zie het niet zo somber in. Het is geen ernstige situatie en ik geloof dat we binnen veertien dagen weer bij elkaar zitten", aldus Goudriaan. naam: adres: woonpl tel.: Ceze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. efHEÖI RAPPORT MINISTERIE Olorjwd^rrd ^^onde-gebracht ra d* H- trfrn*. bat staat FTTl-"i! bctnuïus. GcJen hrt n. Uit onze krant van woensdag Schiedam Er heerst op het ogenblik diepe verontrusting én verontwaardiging bij het Stedelijk Gymnasium naar aanleiding van de contacten tussen ministerie en gemeente over de toekomst van de school. Wethouder van onderwijs, mevrouw Visbeen-Stro man, heeft een rapport of zoals zij zelf zegt enkele persoonlijke gegevens ontvangen over de situatie, zoals ome krant woens dag onthulde. Het zijn een stel gegevens waar op je een oordeel kunt base ren", aldus de wethouder „maar alles verkeert in een zeer pnl stadium. Intern moeten we dat nog gaan bekijken en ook het college zaï zich hierover beraden". Volgens mevrouw Visbeen zal het allemaal niet zo'n vaart lopen. „Zeer reeent ben ik zelfs nog bij de Rijks scholengemeenschap geweest Vlaardingen - En de Vettenoordsepolder nabij de Landstrast en de Rijkestraat komt een complex van 28 k 36 woningen. Het gemeentebestuur heeft m Weihouder Gourdriaan temidden van de leden van de Projektgroep Rehabilitail Vettenoordsepolder in het gisteren geopende informatiecentrum in de Zomerstraat. principe zijn goedkeuring ge hecht aan een ontwerp-schets van Greep 5, een planologen- «..architectenteam rat De») r terug Twee andere ontwerpen werden T in overleg met de Projektgroep jSchiedam de letterjacht in Kethel Rehabilitatie Vettenoordsepol-1 k _afgelopen. De Letters G.E.- Vlaardingen De renovatie en rehabilitatie van drie straten in de Vettenoordsepolder kan op korte termijn worden gerealiseerd. Het ministerie van volkshuisvesting heeft deze week hiervoor groen licht gegeven. Dit betekent dat de gemeente kan rekenen op een rijkssubsi die van ongeveer 35 procent, dat de sioopkosten voor ongeveer 80 procent zullen worden betaald en dat er per woning nog eens een bedrag van 2250 gulden uit de overheidspot komt voor verbetering van de woonomge ving. Dit k gisteren hekend geworden jyn. Ds rest is eigendcm wS-fl ln' van eigenaar-bewoneia en «n- taroatiecentrum JtehabOrtatie dere particuliere eigenaars. VrttenoorekepoMer san de Zo- Het ilgt ln de bedoeling dat per nierstraat 49c. waar de wrjkbe- w„rLing niet twi dun 145 woners meer over de gemeente- »»- -■ lijke plannen te weten kunnen komen. Wethouder B. Goudriaan van stadsontwikkeling deelde mee dat binnen drie weken al met de verbouwing van de eerste p roefwoning zal kunnen wor den begonnen- Het eerste ont werp is van het bureau Van Pelt. Kort daarop zullen ook de ontwerpen van het gemeente lijk woningbedrijf en van de w.jkveremging worden gereali seerd. Nog voor het einde van het jaar zullen dan met de bewoners gespreksbijeenkomsten worden georganiseerd, waarop iedereen zijn wensen of verlangens kan uiten voor deze renovatie. Het renovatie-project VOP be perkt zich nog tot drie straten: de Prins Hendrikstraat, de Sta tionsstraat en de Pieter Karei Drossaertstraat In totaal be treft het hier ongeveer 600 wo ningen, waarvan meer dan 350 in eigendom van de gemeente miJle wordt uitgegeven. „We moeten ons bij bepaalde slech te stukken wel afvragen of het daar niet beter is om de boel af te breken op basis van nieuwbouw", aldus Goudriaan. Over een huurverhoging voor de gerenoveerde woningen valt concreet nog niet veel te 5 gen. Er is een rijksnorm wu.- bij maximaal 2^ procent van het voor de verbetering ge bruikte bedrag jaarlijks mag worden teruggevraagd. In de VOP kan dat echter anders uit vallen omdat thans - soms de zelfde - woningen verschillende huurprijzen hebben. In de toe komst wil men echter de huren dan gelijktrekken, zodat bewo ners die nu goedkoper wonen dan hun buren naar verhou ding meer huurverhoging krij gen. „Maar het is niet zo dat iemand die in een heel slechte woning woont ook meer huur verhoging moet gaan betalen," aldus de wethouder. der afgewezen. "Dit plan geeft de beste aansluiting op ener zijds de historische markt en anderzijds op de kleinschalige bebouwing in de Vettenoordse polder", aldus wethouder Goudriaan van stadsontwikke ling. Binnen een aantal weken zal nu contact worden opgenomen met de architecten, waarna deze kunnen beginnen met definitie ve uitwerking van de plannen. De woningen m de Landstraat zullen deels worden gebouwd in de premie-sector en deels in de sector sociale woningbouw. Schiedam De „cheque-ruiters" die onlangs vijf horeca-bedrij- veu in het Schiedam se centrum voor totaal 500 gulden hebben opgelicht zijn gearresteerd. De 21-jarige R. H. en de een jaar oudere Duitse E. G. hebben de ze praktijken met gebruikte bankcheques aan de Rotter damse politie bekend. Het blijkt dat ze dezelfde truc ook twintig maal in hun woonplaats Rotterdam hebben toegepast. N.O.O.T. die afgelopen week einde van de gevel bij het Apos tolisch Genootschap aan de Lindeijerstraat verdwenen zijn terug. Vlaardfngen De 18-jarige C. F. M. van der Voort uit Schiplul den is om het leven gekomen bij een ongeluk op de Maa&slul- sedijk. Bet slachtoffer bestuur de een tractor met aanhangwa gen en reed vla een onverharde oprit de dijk op. Vermoedelijk is daarbij bet llnkerwiel van de aanhangwagen ln de zachte berm gekomen. Tractor en anhangwagen, bela den met hooi, kantelden en bel de boertuigen kwamen aan de voet van de dijk tot stilstand. De jonge Schulp luidenaar kwam onder de tractor terecht en moet vrijwel op slag dood rijn geweest a oor uitbreiding van de lokalen van het gymnasium". Er is sprake van dat het Stedelijk wordt geïntegreerd m dezelfde Rij ksscholengemeenschap. Sinds de invoering van de Mammoetwet is daarover al ge discussieerd „Daar weet ik mets van als wethouder", zegt mevrouw Visbeen, die met het gegeven werd geconfronteerd toen het ministerie het bij haar aankaartte. „Het is bijzonder onaangenaam dat dit alles achter de ruggen van leerlingen, docenten en ou ders om heeft gespeeld", aldus een reactie van rector drs. W. A. Visser. „Tenslotte zijn wij het meest bij de zaak betrok ken. Ik ben diep geschokt". De wethouder: „Als het nodig mocht zijn, wordt het perso neel ook ingeschakeld". In een uiterst vaag bericht heeft de gemeente inmiddels gerea geerd op de onzekere toekomst van het gymnasium. „Inder daad vaag", zegt mevrouw Vis been „Omdat alles vaag is. Ik heb er nog geen oordeel over". Rector Visser hoopt tenslotte dat de gemeente snel met hem om de tafel gaat zitten. „ïk zaj zeker met b. en w. hierover contact opnemen. Ik hoop dat we toch een kans op inspraak krijgen. Dit college heeft ten slotte het woordje democratie hoog in 't vaandel geschreven". Rotterdam De heer W. T. van den Berg, lid van Provinciale Staten (Boerenpartij), heeft naar aanleiding van een artikel in het Rotterdamsch Nieuws blad over het mogelijke vertrek van een Maaslands bedrijf naar het buitenland, schriftelijk vra gen gesteld aan Gedeputeerde Staten. In het RN-artikel werd vermeld dat Lely Industries in Maasland uit een soort van onzekerheid naar het buitenland zou uitwij ken, als met spoedig racer be kend zou worden over dreigen de onteigeningsplannen. De heer Van den Berg wil van het college van GS weten of Lely ui het belang van een goede bedrijfsvoering recht heeft op spoedig uitsluitsel. Hy vraag dat onder meer in verband met de werkgelegenheid in Maas land en omgeving. Er zijn bij Lely Industries zo'n duizend mensen werkzaam. Schiedam Inbrekers hebben voor 3000 gulden aan kleding gestolen uit de herenmodezaak Jansen aan de Hoogstraat Schiedam Opnieuw moeten de leden van het reeds opgeheven Comité Schiedam-700 een te genvaller incasseren. De film die in opdracht van het comité in mei van de eeuwfestivitei.- ten is gemaakt blijkt niet aan de verwachtingen te voldoen. Het college van B en W en het feestcomité hebben na de eerste besloten voorstelling opdracht gegeven om een paar inferieure beelden te knippen, onder meer van de aankomst van Pnnses Beatrix en de ballonvaart van wethouder Bolmers. Het werk van de Rotterdamse beroepsfilmer Van Rmsum is hierdoor waarschijnlijk pas vol gende maand klaar. De reporta ge van de diverse festiviteiten tijdens de laatste week van mei duurt een uur. Het college zal beslissen wat er mee gaat gebeuren. Het comité had het voornemen om de film in het rueuwe Passage-theater gratis voor de Schiedammers te laten draaien. Het is echter nog niet zeker of dit wel te realise ren is. Sommige beelden en de synchro nisatie zijn puur slecht Zo is bijvoorbeeld nauwelijks te zien dat Prinses Beatrix voor de opening van hel feest vi3 de turn de Grote Kerk binnengaat. Het beeld is veel te donker, Verder krijgt onder meer de bal lonvaart van wethouder Bol mers. zangeres Corry Konmgs en de commandanten Boesman en Verbunt veel te veel aan dacht. Van het opblazen van de ballons op het industrieterrein tot het weggooien van de laat ste zandzak is bij wijze van spreke mets te zien, Filmer Van Rmsum gaat hier in knippen. „Het Is niet geworden wat we er van hadden verwacht", vertelt comitésecretaris Steenbergen. „Sommige beelden zijn inder daad slecht. Het is wel te zien dat het bijvoorbeeld niet door een NOS-ploeg is opgenomen. Dat was ook niet mogelijk, want dan hadden we het hele budget van het comité er wel voor kunnen gebruiken. Er was gewoon te weinig geld beschik baar". Het financiële gedeelte van de film is overigens nog niet afge rond. Van Rmsum krijgt be taald per tijdseenheid. Nu er in de film van een. uur moet wor den geknipt krijgt de Rotter dammer ook minder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1