„Vergeten" schip onder de hamer Stortvloed van slapstick in leuke Franse komedie Aquarellen en wandkleden van Isabel van Selms in sterke Meuren m w:- •*r%mmam# tSÊBÊSSm Discotheek: weer zo'n 170 platen rijker SSBkS 1SN Beiaard klinkt in Maassluis Bemanning en Wilton willen geld zien 4 NIYON Open Huis bij Scouting Vlaardingen Puzzeltocht Uitvoeringen Chr. Mannenkoor Optreden van Rijnmondband v^v\: ov: kerkdiensten Platen lenen, net als boeken VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1975 Vlaardingen De padvinders In de stad blijven actief. Scouting Vlaardingen houdt morgen' middag een rommelmarkt Dit gebeurt in het Scoutcentrum Vlaardingen aan de Broekpol derweg. De rommelmarkt is een onderdeel van het Open Huis, dat van half drie tot vijf uur wordt gehouden. Alle groepshuizen worden open gezet: de scoutingleden geven bovendien demonstraties, verto nen dia's en films, en wat al niet meer. Tijdens het middag, programma geven de padvin ders die hun EHBO-diploma hebben een demonstratie in sa menwerking met het Rode Kruis. De inwendige mens komt ook aan zijn trekken: nij vere padvinders zullen ijzer koekjes en poffertjes bakken. Maassluis Stads beiaardier Jan van der Zwart verzorgt sater dag weer een carillonconcert in de Grote Kerktoren van Maassluis. Het concert duurt van 15 tot 16 uur. Van der Zwart begint met een improvi satie op Auld lang syne. Daarna drie arrangementen: het larghetto van Tartini, de sara bande van Handel en de bour- rée van Hasse. Het concert wordt voortgezet met drie im pressies van W. Franken: de schutters van de St Jorisdoe- Ien, de magere compagnie en de regenten en regentessen van het Oudemannenhuis. Vervolgens neemt de stadsbeiaar- dier drie Nederlandse volklied jes onder handen, dan volgen nog drie menuetten, en het con cert wordt besloten met een improvisatie op „Yesterday". Schiedam Negentien zeelieden, de Schie- damse scheepswerf Wilton Fijenoord en een Engelse maat schappij zien reikhal zend uit naar woens dag 1 oktober: de dag dat de 20.000 ton zwa re tanker European River voor de Rotter damse rechtbank on der de hamer komt. Allen hopen door deze verkoop geld los te krijgen van de eige naar van het schip, de Griekse rederij Verni- cos, die bij hen voor een kleine anderhalf miljoen in het krijt staat, maar al een half jaar niets van zich Iaat horen. De grootste schuldeiser is Wil ton, die het onder Panamese vlag varende schip voor een bedrag van een miljoen heeft gerepareerd. De werf aan de Admiraal de Ruyter- straat gebruikt het recht van retentie, dat wil zeggen dat zij het schip niet laat gaan voordat de reparatie is be taald. Na de verkoop krijgt de 19- koppige bemanning bij de uitbetaling echter voorrang. De zeelieden hebben reeds sinds maart geen loon ont vangen en hebben het schip door de Rotterdamse advo- kaat Klinkhamer aan de ket ting laten leggen. Het merendeel van de opva renden, dat nog niet zoals kapitein Egglezos naar huis is teruggekeerd, wordt al een paar maanden gesteund door de Sociale Zorg voor Zee, Rijn en Binnenvaart uit Rotterdam en de gemeente- lijke Sociale Dienst van Schiedam. De derde schuldeiser is een Engelse maatschappij die voor ruim 30.000 gulden een nieuwe schroef heeft gele verd en ook nog geen geld daarvoor heeft ontvangen. Reder Vemicos uit de haven plaats Piraeus Iaat al maan den lang niets van zich ho ren. Alle telegrammen die de handelsagent Van Omme ren in Rotterdam verstuurde zijn nog steeds niet beant woord. Het schip dat nu al sinds no vember vorig jaar in Schie dam ligt lijkt vergeten. Men vermoedt echter dat Verni- cos het laat voor wat het is omdat de reparatiekosten bij Wilton en de bijkomende kosten bijna evengroot zijn als de waarde van het schip. Schiedam Het Nederlands In stituut voor Volksontwikke ling en Natuurvrienden (NI- VON) houdt morgen een puz zeltocht door de binnenstad in het kader van het eeuwfeest Routebeschrijving en vragenlijst kunnen worden afgehaald tus sen 10 en 10.30 uur in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. In schrijfgeld: 0,75. In een ander kader het jaar van de vrouw zal Harriet Freeser op donderdag 9 okto ber in het dienstencentrum „De 4 molens" spreken over „Man netje spelen, vrouwtje spelen". Aanvang acht uur; toegang sprijs 1,— Op donderdag 30 oktober wordt in zaal Irene een kleurendiapro gramma verzorgd door de heer Van Beek uit het Friese stadje Balk; „Moskou naar de Kauka- sus en de Krim". Aanvang acht uur; toegangsprijs 1,—. Schiedam Het Schiedams Christelijk Mannenkoor zingt zondag om negen uur 's-och- tends in de St. Laurenskerk in Rotterdam, tijdens een reünie van de voormalige „Pilotenhel- pers" uit de Tweede Wereldoor log. Spreker is ds. Buskes; de toegang is gratis. 's-Middags zingt het koor om vijf uur in de Magnalia Deikerk in Schiedam en zondag 26 oktober werkt het koor mee aan de morgendienst van het Noletzie- kenhuis. Op het programma staat ook de traditionele Kerst zangavond in de Julianakerk op 20 december. Half mei wordt een voorjaarsconcert ge geven. Het koor repeteert elke donder dagavond in de Magnalia Dei- kerk van kwart voor acht tot tien uur. Belangstellenden kun nen zich dan als lid opgeven bij secretaresse Van BrakeL Schiedam De Rijnmondband (senioren) zal zaterdag een mars houden door Schiedara- West en een gedeelte van Nieuwland. Om twee uur start men bij zaal Irene aan de Nieu we Haven. s Pierre Richard in „Ik zie het niet meer zitten", nadat hij alle kranten met het voor hem 20 compromitterende nieuws heeft opgekocht.. Schiedam Terwijl in PASSA GE Claude Zidi's zoveelste klucht met de vier (aanvanke lijk vijf) Chariots „Maak 'em soldaat" wordt geprolongeerd, draait nu in PASSAGE/BIO een film van rijn hand, die bewijst dat deze vindingrijke regisseur ook in staat is een schuimige komedie tot een goed einde te brengen. „La moutarde monte au nez" of tewel letterlijk „De mosterd komt me de neus uit" luidt de oorspronkelijke titel, maar ter- wille van het „smaak"-effect is de film hier herdoopt in „Ik zie het niet meer zitten", waarmee men alle (klucht)-kanten op kan. Zidi, op het ogenblik met zijn Charlot-kwartet in Hong kong om zijn negende film met zijn favorieten te maken, brengt vaart en humor in deze stortvloed van slapstick. Claude Pieplu speelt de vooraan staande politicus Hubert Du- rois, tevens chirurg en burge meester. Hij zit tot aan zijn nek in een verkiezingscampagne en zijn sterkste punt is de strijd tegen alles wat hij als vies en voos ziet. Zijn grootste tegenstander is de* hoofdredacteur van de plaatse lijke krant, die het niet zo nauw neemt met de waarheid. Burge- door J. A. Frenkel meesters zoon Pierre (gespeeld door de lange komiek Pierre Richard) is het toonbeeld van wat papa predikt: een door en door fatsoenlijke brave Hen drik, wiskundeleraar aan een meisjeslyceum met vage verlo vingsplannen met de vlotte gym juffrouw. v Maar na een serie dolle verwik kelingen belandt hij in het huis van een filmster (Jane Birkin op haar slankst), berucht om haar snelle huwelijken en scheidingen. Hij wordt gastvrij door haar onthaald en brengt daarna de nacht slapend aan tafel door. De volgende dag stap hij naar de krant om de hoofdredacteur er van te overtuigen dat de film ster een ongelukkige vrouw is door alle leugens die over haar geschreven zijn. Prompt wordt Pierre in de krantekolommen gebombardeerd tot locale sex- maniak. Terwijl papa aan een operatie bezig is, wordt hem het verpletterende nieuws van de „scandaleuze" nacht, zoals die in de krant wordt weergegeven, verteld. De patiënt moet het ontgelden en Pierre wordt in een kliniek op gesloten. Hij ontsnapt en gaat dan alles doen om zich te reha- biliteren, maar hij sticht alleen nog meer verwarring... Schiedam. Hervormde gemeente - Grote kerk, zondag 10 uur Ds. S. Tijmstra H. Avondmaal. 17 uur Ds. P. Kolijn, Krimpen aan de IJssel. - Opstandingskerk» zondag 10 uur Ds. D. J. Spaiing H. Avondmaal. - Bethelkerk, zondag 10 uur eerw. Heer D. v. Zetten, Vlaardingen - Aula, Pi- naplein zondag 10 uur Ds. H. J. Groeoewegen. - Evangelisch Lutherse Gemeente, zondag 10 uur Mej. ds, J. A. P. Ris uit Utrecht, zondagslied 62-. Kethel. Hervormde gemeente; St. Martinuskerk 9.30 uur zondag ds. S. Gerbrandy - Dorpskerk zondag 10 uur ds. P. Magre, 19 uur ds. S. Gerbrandy en ds. P. Magre Opening winterseizoen. Schepphuis, zondag 10 uur Jon- gerendienst o.ï,v. de heer R. Vos. Maasland - Ned. Herv. Kerk vm. 10 uur ds. H. J. J. Keyzer, 19 uur ds. H. 3. J. Keyzer, jeugddienst -Gerefor meerde kerk, zondag 10 uur en 19 uur ds. C. Padmos. Vlaardingen - Gereformeerde Ge meente Pnielkerk, zondag II uur en 17.30 uur ds. D. Rietdijk, vrijdag 3-10-1975 14.45 uur ds. D. Rietdijk. Huw.Bev. Chr. Ge- ref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10 uur Leesdienst, 15 uur ds. P. N. Ribbers. Grote kerk, zondag 10 uur ds. C„ "Wismeyer van Hoek van Holland - Open deur dienst, 17 uur ds. J. Wie man. Nieuwe kerk, zondag 10 uur ds. J. J. van Thiel; Bethel kerk. zondag 10 uur ds. H. v. d. Akker Em. Predikant van Rotterdam, 19 uur ds. A. P. Nauta. Aula Groen van Prinste- rerlyceurn. - Wijkgemeente ïm- manuel, zondag 10 uur ds. J. Wieman. Rehobothkerk, zondag 10 uur ds. A P. Nauta, 17 uur Gecombineerde dienst: ds. D. Braam en ds. J. J. van Thie! m.m.v. Muziek en zangkoor In- sulinde. Ichtuskerk, zondag 10 uur ds, W. W. Verhoef, 19 uur ds. W. C van Dam - Holycen- trum, zondag, 10.30 uur ds. W. C. van Dam Bediening H. Doop, 19 uur Dhr. Verdijk van Buurmalsen - Zonnehuis zondag 10.15 uur ds. J. Lever - Hotyziekenhuis, zondag 9 uur ds. J. J. van Thie! - Grote Kerk zaterdag 11 uur - Kom zing met ons en doe als wij. Vaartland, dinsdag 30-9 10 uur ds. J. Wie man - Dagkapel H. Geestkerk - Pnielkerk - Oosterkerk, woensdag 1/10 19,30 uur Inter kerkelijk Avondgebed. - Ichtus kerk, donderdag 2 /10 19.30 uur Avondgebed. Remonstrantse Gemeente - zon dag 10.30 ds. H. Wethman, Rot terdam - Gereformeerde Ge meente, Jacob v. d. Windtstraat 17. zondag 10 uur en 17 uur ds. F. Mallan. Gereformeerde Kerk; Oosterkerk, zondag 9 uur ds. Joh. Lever - 17 uur drs. H. Th van Reenen Ontmoetings- dienst. WEEKENDIENST ARTSEN EN WIJKVERPLEEGKUN DIGEN Maasland - Het a.s. weekend wordt de artsendien st van af zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur waarge nomen door J. B. M. Derksen, 's-Herenstraat 4, tel. 12039. De weekenddienst der wijkver pleegkundigen wordt waarge nomen door zr. N. Eikelboom, tel. 13271. HET WEES HUIS, Wees- huisplsin 18, Vlaardingen. Wandkleden en aquarellen van de Delftse kunstenares Isabei van Selms. Van maandag tot en met vrijdag van 12-17 uur; vrijdagavond 19-21 uur; za terdag 10-17 uur. Toegang gratis. Rijks aankoopsubsi die. Tot en met 4 oktober. Gezicht op 't Woud. Aquarel van Isabel van Selms. DOOR JAN ZWART Vlaardingen De Delftse kunstenares Isabel van Selms exposeert tot en met zaterdag 4 oktober haar kleurrijke wandkleden en aquarellen in de tentoonstellingszaal van Het Weeshuis aan het Weeshuisplein 18. Het is een feestelijke tentoonstel ling, want in en aan al dat werk is het zomaar te merken, dat Isabel van Selms het heerlijk vindt om met verschillende kunstvormen bezig te zijn: schilderen, tekenen en het ma ken van wandkleden. Ze houdt van kleur, sterke frisse tintelen de kleuren. Isabel van Selms - in 1943 in Silvolde geboren - doorliep in Dordrecht 'de MM.S., waarna zij aan de kunstakademie St. Joost in Bre da de L.O.-tekenacte en het di ploma van de akademie behaal de. Vooral aan haar wandkle den is het te merken, dat zij er destijds de studierichting mo numentale vormgeving koos. Tegenwoordig heeft Isabel van Selms haar atelier in het pand Oosterstraat 58 in Delft. Op verscheidene scholen gaf zij te ken- en schilderlessen en aan de Volksuniversiteit van Delft leidde ze een cursus in het ma ken van wandkleden, die een groot succes werd. Het is een grote serie exposities, die zij in de loop van tien jaren heeft gehad. Wel een bewijs, dat haar werk gewaardeerd wordt. Be grijpelijk wordt dat bij het be schouwen van haar werk, waar van in Vlaardingen dertig spe cimens de wanden van Het Weeshuis sieren. Haar aquarel len, die zij van plekjes in Bre- tagne maakte en die van onze omgeving, zoals Overschie, Nootdorp, Kethel, Delfgauw, 't Woud Woudt en Pijnacker be wijzen de grote liefde van de kunstenares voor de natuur. Het rijn sterk aansprekende platen geworden, vanwege hun ferm doorwerkte kleuren, die de kunstenares bewust onder gaat bij het werken in de vrije natuur, als het mooi weer is. Andere onderwerpen kiest zij in schelpbloemen, grotgroeisels en steenbloemen, waarin vooral opvalt hoe fijn gedifferentieerd Isabel van Selms met kleur en tekening weet om te gaan. Die vrije fantasie, die in deze aqua rellen aan de dag treedt, is ook in hoge mate te vinden in de wandkleden, waarvan er dit maal zes zijn geëxposeerd. Knap is het hoe Isabel van Selms met fijn draadwerk nog bepaalde figuren in het geheel van speels lapwerk weet in te werken- Haar wandkleden als Smile, Hangsels en Deux "pie ces. die naar het monumentale neigen, tonen ook in sterke ma te wat kleur voor Isabel van Selms betekent. Hangsels. Wandkleed van Isabel van Selms. jpr-. In de afgelopen weken is de Discotheek aan de Van Hogendorplaan 100 b zo'n 170 l.p.'s rijker geworden. Een kleine 90 daarvan vallen In de categorie Pop. Geheel nieuw in onze bakken rijn groepen als America, Atlanta Rhythm Section, Bachman-Turner Overdri ve, The Bin tangs. Black Oak Arkansas, Blood Sweat and Tears, Chicago, The Doors, Golden Earring, Greenslade en (gewoon-) Slade. Van deze geschiedenis-makende lieden kochten we een representatieve selectie. Enkele titels zijn: van America „Homeco ming", „Third annual pipe dream" van Atlanta R.S„ Bachxnan Turners „Nol fragile", „Genuine bull" van de Bintangs, „Ain't life grand" van Black Oak, „The soft parade" van de Doors. Verder „Slow flux" van Steppenwolf „Fighting" van de nog onbekende groep Thin Lizzy en de fiddle-pop van „Contraband". Solistisch werk kwam er van Maggie Bell („Suicide Sal"), Co lin Blunslone, Jackson Browne, Cpt Beefheart, Rory Gallagher („Deuce"), Garfunkd, Janis Ian {„Between the lines", zónder de blote schouders), Keith Loggins en Jim Messina, Brian Prother- oe, Bryan Perry en zo zou ik nog wel uren door kunnen gaan. Nieuws van lieden waar we al wat van hadden is er ook: van Alquin (Mountain Queen"), Beach Boys („Holland"), Buffa lo Springfield, Byrds, Doobie Brothers, Earth and Fire („At lantis" en „To the world of the future"). Humble Pie en de On gelofelijke Strijk Band" („No ruinous feud") kregen we aan vulling. Een heel bijzonder plaat is „Crosby, Stills Nash", van de bekende heren, maar zonder Neil Young dus. Om dat gemis te compenseren, kocht de Discotheek niet alleen de nu al beroemde laatste („To night's the night"), maar ook oudere producties (o.a. „On the beach"). Verder valt „Where are you now, my son?" van Joan Baez op, door het lange en zeer fascinerende klank beeld over de gruwelen van oorlog. Wie Bae2 zegt, zegt bijna Dylan. Het was velen een doom in het oog dat we van hem maar weinig hadden. Tot hun troost: er rijn 6 platen bij gekomen, waaronder „Blood on the tracks", .Nashville Sky line" (met dat er.e nummer met Johnny Cash) en „Selfportrait". Vlaardingers schijnen niet zo van David Bowie te houden. 2e zit. ten misschien te dicht bij Per nis. Maar om Aladdin sane" kunnen we toch niet heen. Mak kelijker liggen natuurlijk Joe Cocker („I can stand a little tÊfc rain"), Leonard Cohen (.New i skin for the old ceremony") of i John Denver („Aerie", „Take me to tomorrow"). Het uitko- I men van „One of these nights" I bracht ons weer eens op het gf spoor van de Eagles, met als ff resultaat „Eagles" en „Despera- do" Van de zeer zuecesvolle Plying Burrito Brothers van Chris Hillman en Gram Par sons rijn er vier aanwinsten. Op Nederlands gebied uite raard de nieuwe (.Mother") Fo cus, de solo-schijf van Harry Sacksioni, en Bill Brooker met rijn Jug Band. Aandacht voor dames: Chi Col- trane, Carole King („Rhymes reasons", .Music"), Judy Col lins, Janis Joplin („In concert", een dubbel-lp) en Melanie. Spe ciale aandacht voor dat schitte rende boek tussen de twee helf ten van „The Who's „Quadrop- henia". Vlaardingers kunnen wél overweg met Leo Sayer, vandaar: „Another year". Chi Coltrane.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3