Fortiina springplank voer Dick Ver burgh ODO-ONDO; MEEDOEN OF AFVALLEN 10VS- schaaktoernooi vue Ada de Mol sterkste dame Veronica in raai voetbaltoernooi Hermes DVS naar sterk Schieten 21-jarige spits voelt zich niet afgeschreven m mm Medailles voor trimswemmers De Vriend scliap 349Ö82 DEMONSTRATIES Van der Wel en Heins plaatsen zich Receptie BM TOG VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1975 7k 5 Van onze sportredactie Hoek van Holland In de eerste klas van de afdeling Rijndelfland is de competitie al bijzonder interes sant aan het worden. Het feit dat er maar liefst drie Westlandse ploegen in IA zijn ingedeeld, draagt daar uiteraard wel toe bij. Of de Westlan ders in het verdere verloop een hoofdrol zullen kunnen spelen, is overigens wel te betwijfelen. SEV en Warmond staan voorlopig stevig bovenaan. ODO heeft vier punten nit vier wedstrijden en ONDO drie uit drie. De confrontatie tussen ODO en ONDO betekent dus zaterdag dat de winnaar nog een kans houdt op aansluiting met de top, terwijl de verliezer vrijwel definitief moet afhaken. Daarom ook is de strijd erg interessant, terwijl het boven dien ook nog een prestigezaak is. ONDO is nog ongeslagen, het speelde- drie keer gelijk. Misschien kunrien de 's-Gra- venzanders zaterdag in Maasland ook ODO de halve winst afsnoepen. Voor Dijkvogels begint de situatie er toch wat somber uit te zien. De Maasdijkers zijn na drie ontmoetingen nog steeds puntloos. Weliswaar vormden ODO, SEV en War mond waarschijnlijk de sterkste tegenstanders, maar dan zullen de Dijkvogels zaterdag tegen Pams 3 toch op eigen terrein met de volle winst voor de dag moeten komen. Die mogelijkheid zit er overigens wel in, gezien de verrichtin gen van de Hagenaars tot nu toe. Pams 3 blijft echter een- snelle ploeg die verrassend kan od tred en, In de landelijke derde klas A doet HSV het tot nu toe erg goed. Na met drie keer 5-5 te zijn begonnen, wisten de Hoekenaren zaterdag het toch wel gevreesde Tempo met 8-4 achter zich te houden. Ook de thuiswedstrijd tegen Nieuwerkerk moet de volle winst opleveren en daarmee zou HSV dan na zaterdag wel eens stevig in de kopgroep kunnen komen. Valto kwam in deze competitie drie keer in actie en heeft al van alles beleefd. Overwinning, nederlaag, gelijkspel en een uitgestelde wedstrijd wegens niet opkomen van de scheidsrechter. Tegen Weidevogels moet Valto zijn punten totaal met twee kunnen vermeerderen. Alle wedstrijden beginnen zaterdag om vier uur. Van onze Maassluis Iep laats van oud Feyenoord is een team van ra dio Veronica be reid gevonden om bet zaalvoetbal- toernooi met oud Sparta, Koopcen trum YlaartUngen en de PTT op te luisteren. Een evenement, waar van de baten zijn voor „Zonnehof, een dagverblijf voor gehandicapte kinderen, dat sep tember zeker veel toeschouwers zal trekken. Oud Sparta komt met de volgende spelers naar de Maassluise Olym- piahal: Jan van der Velden, Freek van der Lee, Pirn Vis ser, Tonny van Ede, Piet van Miert, Piet de Vries en Bep Zaal. Bij het Vlaardingse Koopcentrum zijn de bekendste spe lers Jan Bouman, Arie Elings en Kruithof. Bij het team van de PTT is dat Theo Struyck van HVO, Aad de Heer van Fortuna en Cock de Jong van Zwa luwen. Het toernooi begint om 20 uur en na afloop zal waar schijnlijk Feye- n oorder Willy Kreutz de prijzen uitreiken. De orga- nisatie van dit toer nooi heeft de PTT. Van onze sportredactie Vlaardingen Evenals voor gaande jaren, heeft de afde ling schaken van de Rotter damse Ontspanningsvereni ging Shell, een open snel- schaaktoemooi georgani seerd, die gehouden wordt op vrijdag 3 oktober in de clubzaal van het sportpark „De Vijislulzen" aan de Mr. Kesperweg. Men kan inschrijven voor de eer ste of tweede klasse. Er wordt gespeeld in groepen van 7 per sonen in een tempo van 10 mi nuten per persoon per partij, zodat één partij ten hoogste 20 minuten zal duren. De twee hoogstgeplaatsten uit ie dere groep mogen een keuze doen uit de prijzen. De groeps winnaars ia beide klassen spe len bovendien om de vier geld- prijzen en zij doen dat in een tempo van 5 minuten per per soon. De winnaar in de eerste klasse ontvangt 100,- en de tweede aankomende 50,-. De winnaar van de tweede klasse ontvangt 50,- en de tweede prijs be draagt hier 25,-, Bij gelijk eindigen zal de winnaar door loting worden aangewezen. De zaal is vanaf 19.15 uur open en het toernooi begint te 19.45 uur. Het inleggeld bedraagt 5,- en kan worden voldaan op de toemooiavond. Tot en met 2 oktober kan men zich aanmelden bij J. V. Elburg, Prof. Mekeïstraat 60, Vlaardin- gen, tel. 341365 of bij H. L. Leyendekker, Van Blanken- heimstraat 70 Vlaardingen, Tel 350076. Van on2e sportredactie Vlaardingen Dick Verburgh (21 jaar) heeft zich uit de betaalde rijen terug getrokken, Tijdelijk, hoopt de in het dagelijks als lasser werkzame huidige spits van Fortuna. Want Dick Ver burgh voelt zich nog lang niet uitge- Een overstapje dat, als hij het voor het zeggen heeft, maar voor één seizoen is. Dick Verburgh komt bij de men sen vaak over als een lastige jongen. Dat denkbeeld is niet zo vreemd als zijn strafblad wordt nagegaan. De scheidsrechters kennen hem al, zelfs nü al in zijn korte verblijf in de ama- teursector. Dick Verburgh daarover: „Het is vaak onbe wust dat ik me vergeet, opmer kingen maak of te agressief een overtreding maak. In het vuur van het spel ben ik wellicht té geconcentreerd bezig. Het is al minder geworden. Mijn huwe lijk en de geboorte van het kind hebben mij een andere kijk ge geven. Ik ga echt niet het veld in om mij te buiten te gaan". Dick Verburgh, die zich als lin kerspits het beste thuis voelt, heeft het naar zijn zin bij For tuna. „De komst van vele nieu we spelers hebben mij tot het besluit gebracht terug te gaan naar Fortuna. Tenslotte ben ik rangeerd voor het hogere voetbal. Hei terugzakken naar Fortuna, na drie seizoenen betaald voetbal bij eerst Fortuna en later FC Vlaardingen, ziet' hij_ zo mogelijk als een tijdelijk ver blijf en tevens springplank. Dick Ver burgh: „Be voelde mij niet afge schreven bij de FC Vlaardin gen, maar het aangeboden con tract was niet lucratief genoeg. Daarnaast heb ik de kans niet helemaal gehad om me waar te maken. Ik hoop in de amateur sector wel in beeld te komen om het daarna weer hogerop te zoeken". AANPAK „Fortuna moet dit seizoen een rol van betekenis kunnen spe len", zo vervolgt de frêle Dick Verburgh. „Met spelers als Jan Bonman, Jan Baksteen en Aad de Heer is het goed vertoeven. Daar kan ik een hoop van op steken". Dick Verburgh, die zichzelf men taal aan het corrigeren is, vindt het niet slecht vertoeven bij de amateurs". Speltechnisch en qua tempo is het lang zo slecht niet. Alleen de aanpak in het amateurvoetbal, ten opzichte van het betaald voetbal, is an ders. Evenzo de trainingsopzet en de manier van trainen en voorbereiden op een wed strijd". De rechtsbenige Dick Verburgh ziet het wel zitten in Fortuna. „De sfeer is goed en de samen werking heeft goede uitgangs punten. Het elftal zal nog ver der moeten groeien. Het mate riaal is in elk geval voorhan den. Fortuna is veel breder dan vorig seizoen en het inpassen bij blessures of op andere wijze wegvallen is effectiever op te lossen. De resultaten vallen wellicht tot nu toe nog iets te gen, maar het vertrouwen is aanwezig. En per wedstrijd is een verbetering waar te ne men", zegt Dick Verburgh. ROUTINE De oefenperiode was niet zwak en juist het element goed voet bal was dikwijls aanwezig. De werkelijkheid is anders wan- neer de competitie gaat <>.a/ ■jMm tliMSixMS: Dick Verburgh (r). .springplank. draaien. Wij hebben een elftal, met technisch goed geschoolde krachten, zoals Jan Bouman en Aad de Heer. Maar wij zullen ons voor de volle honderd pro cent moeten inzetten om succes te bereiken. Met de bundeling van alle krachten zullen wij ons een weg moe te a banen om goed te kunnen meedraaien- Vorig seizoen ontbrak de routi ne in het elftal, maar nü, met zeven geroutineerde aanwin sten, moeten we toch een eind kunnen komen", zo vervolgt Dick Verburgh. ,De wedstrijd tegen Sliedrecht gaf een ongelukkig verlies, maar de manier waarop werd gevoetbald gaf vertrouwen voor de toekomst Voor trainer Arie Verburgh is het nog zoeken om de ideale samenstelling te vin den. De centrumspits plaats die mij is toebedeeld, ligt mij eigen lijk niet Ik heb wel een paar keer gescoord, maar mijn kracht ligt op de linkerwing. Maar je accepteert de opstelling omdat het in het belang van het elftal is. Eigenlijk spelen wij te mooi voetbal voor de vierde klasse. Je zult recht op je doei af moeten gaan, zonder franje, anders valt het niet mee om er uit te komen. Wij schromen de juiste aanpak niet maar het moet een combinatie worden", zo eindigt Dick Verburgh in zijn sfeervol ingerichte huiska- De Holiandiaan beschikt tegen DEH weer over Cees Spruyt. Van onze sportre dactie Vlaardingen Na Aalsmeer heeft Hermes DVS nog maar één maai gescoord en dat moet trainer Pim Visser al vroeg in het seizoen zorgen baren. De beurt hij het hoog- geklasseer de VUC is daar om een erg moei lijke, vol met twijfels. De Ha genaars, voor het eerst in de hoofd klas, scoorden in drie duels al vijf maal. Van de rest van de ama teurclubs uit het Wa terweggebied gaat al leen Excelsior'20 on geschonden aan de kop. In de derde klas D bijvoorbeeld is de situatie voor Martimt en RKWIK niet best, met resp. twee en nul punten. Programma: VUC-Her- mes DVS, HOV-DHS, Heüevoetsluis-Schie- dam, Leerdam Sport- RKWIK, De Koliand- iaan-DEH, VFC-SVW, Martinit-DFC, Steeds Voorwaarts-Hoek van Holland, Fortuna-Ge luksvogels, 's-Graven- deel-SVDPW, TJrsus- DJS, VDL-Tediro, Hil- lesluis-Demos, DRZ- VND, SFC-Groenwit- ten, Blijdorp-WF, RDM-FCN*66, Schie- damse Boys-Afrikaan der Boys, MSV71- RWB. Van onze sportredactie Hoek van Holland Voor het derde ach tereenvolgende jaar was er in het in- structiebad in Hoek van Holland gele genheid tot trimzwemmen. Zevenenveer tig deelnemers konden in de Centrale Post van de strandwacht de medailles in ontvangst nemen nadat de heer A. F. van Dillen, schef van sport en recreatie in een korte toespraak nog eens de waar de van het trimzwemmen had benadrukt Hij sprak de hoop uit dat volgend sei zoen nog meer mensen mee zullen doen aan het trimzwemmen Drie deelnemers werden extra in het zonnetje gezet, te weten, mevr. van Nieuwkerk-van der Vlugt, de heer Oprei en mevrouw Jagt, omdat zij zowel de bronzen, zilveren als gouden me daille in ontvangst konden nemen, hetgeen betekent dat zijn 45 kilometer trimmend heb ben gezwommen. Een beetje extra aandacht was er ook voor de dames van der Lugt en Brouwer. Zij begonnen (toen het nog wat koud w3e) in het instruetïebad om hun trimoefenin- gen verder de hele zomer in zee voort te zetten. De heer Van Dillen memoreerde hoe vroeger (toen kon dat nog) vaak de Waterweg werd overgezwommen door de geoefende zwem mers, Zelfs in de oorlogsjaren gebeurde dat, al werd men dan wel regelmatig door de Duitsers teruggestuurd omdat Rozenburg ver boden eebied was. Hij reikte tenslotte medailles uit aan de volgende trimzwemmers: goud: de dames Noordam, van Mastrigt, Mostert, Blaauw, v.d. Lugt, Brouwer, van Loenen, v. Nieuwkerk, v.d. Vlies en van Loenen en de heren Neuman en v.d. Vlies. Zilver: de dames Vreugdenhil, v.d. "Waarde, van Wilgenburg en de Vries, verder Ronald Heijstek, Jeroen Kortsmit, Erik .en Ad van Nieuwkerk, Peter de Niet, Roy Stigter, Yvette Stigter, Jan Sark en Loreen Wernsing. Bronzen medailles waren er voor de dames: van Straal- en, de Graaf, van Halem, Kortsmit, Pikkert, Sterrenberg, Vlot, Verwey en Jansen, Boven dien aan Detty Blaauw, Jos de Bruin, Marco Heijstek, Sandra Diepstraten, Rob van Eijk, Mieke Schrunder, Belinda Jasperse, Leendert v.d. Velde, Jan-Willem Schonewiile, Ronny Jansen. Phulp Oprei, nestor van de zwemmers, sprak na afloop een dankwoord aan het badperso- neel en voor de prettige ontvangst op de Centrale Post. Hij hoopte volgend jaar weer present te zijn, als het niet anders kan in het instructiebadje, maar liever in een gTOter bad. Instructeur J. Verhoom gaf tenslotte nog een demonstratie mond-op-monö beademing met de speciale pop en hij wees op het belang van die toepassing die vooral bij automobilisten vaak noodzakelijk is. De kennis van mond-op- mond beademing is volgens de heer Verboom nog lang niet ver genoeg verbreid. Van onze sportredactie Schiedam Evenals PSF heeft nu ook Spieringshoek zijn parktoemooi afgewerkt, maar met aanzienlijk meer verrassingen. Behalve het parktoemooi werd er een jeugd- (t/m 15) en pieptoemooi (t/m 12) gehouden. Verder werd er in plaats van drie onder delen (BCD) nu met vijf onderdelen gewerkt, name lijk B,C,D,E, en F. In B stond Gee Baars als eerste geplaatst, maar verloor de hal ve finale van Peter Nederlof in drie sets, die erg takties speelde en het tempo dat Gee Baars probeerde te maken af te rem men en zo hem uit zijn ritme te halen. De tweede geplaatste Mike Verkerk won weliswaar de eerste ronde, zij het met veel moeite van Jan Oyen met 5—7 7 6—3, maar was in de halve finale kansloos tegen de ui teindelijke winnaar Berry Jan- se, die in de finale weinig moei te had met Peter Nederlof, 3—2 7-5. Bij de dames was het Ada de Mol die beslag legde op de Gee Bemhard-beker, die dit keer tj- dens de prijsuitreiking werd overhandigd. Gebruikelijk isi dat hij direct na de partij wordt overhandigd, maar door het overlijden van dhr, Bemhard werd daarop een uitzondering gemaakt. In C won bij de heren Mannus Stolk de finale van Adrie Hofman met 3—6 6—2 6—4. Hij kreeg tevens de prijs voor de grootste „prikker" van het toernooi, wat betekend dat hij ontzettend voorzichtig ge speeld heeft. De finale bij de dames Liep voor Elly van Troost erg rampzalig af, zij kwam te vallen en moest direkt naar het ziekenhuis ver voerd worden met een ge scheurde enkelband. Als laatste de piep en jeugd. Bij gebrek aan jongens werd er besloten jongens en meisjes door elkaar te laten spelen. Bij de jeugd werd van Boekel eerste en bij de Piep ging de finale tussen Kees Bekker en Judith van Albeda en Keesje won met 5—2 (er werden hier maar 7 games gespeelt). Derde werd Bianca Bekker, een mets- je van acht jaar dat een veelbe lovende toekomst heeft Van onze sportredactie Vlaardingen Het twaalfde con cours van de Vlaardingse Hen gelaars Vereniging De Vriend schap - !n de Dclftsche Schfe - was er een waarbij de vis niet erg veel trek had. Daarom be sloten de vissers naar de Haag vaart te gaan, waar de volgen de vangsten tot stand kwamen: J. de Ligt 1945 gram, J. Broere 1645 gram, C. Remijse 1420 gram, K. Hoogwerf 1280 gram, H. Vink 1230 gram, B. Hoek 1140 gram, C. Vink 1125 gram, II van Neck 950 gram, M. Ter mijn 815 gram, F. Koudstaal 675 gram, K. Meuldijk 595 gram, L. Schepen 540 gram, B. Penning 475 gram en T. Bouw 415 gram vis. Van onze sportredactie Maasland De onderlinge serie van Schietvereniging Maasland bracht de volgende score op het bord (resp. korps en-vrije baan): H. van Woerden 43-27, A. Felli- kaan 48-29, W, van Roon 42-28, A. Korpel 46-30, D, v.d. Lely 47-28, A. Poot 44-28, M. C. Ver- ploegh 47-30, M- van Staaldui nen 46-29, A. Moerman (Maas land) 49-28, A van Staalduinen 47-30, Sj. Hanemaaijer 36-27, J. v.d. Lely 48-29, N. Poot 44-27, L. van Berkel 47-30, J. van Zwienen 44-27, K. Rasens 44-28, F. Krul 43-25, N- Haring 43-28, P. Kalkman 47-27, J. v,d. Marei 44-28, F. van Staalduinen 47-30, W. A. Stolk 49-27, J. Hanemaaij er 49-30, H. J. Korpel 45-29, K. Moerman 42-29, D. v.d. Mare! 42-29, J. W. Groenewegen 46-28, A. van Buuren 49-30, M. P. Hanemaaijer 49-30 en G. Dek ker 48-28. Van onze sportredactie Hoek van Holland In het Hoekse jeugdtennistoernooi zijn nu ook de halve en de hele finales in het gemengd dubbel spel afgewerkt Daarmee is het hele toernooi weer achter de rug en heeft de Hoekse jeugd enkele prettige tennis da gen ge had. Voor de finale gemengd dubbel plaatsten zich eerder reeds Pe tra van der Wel en Jeile Heins. Wilma Kodde en Jos Heskes plaatsten zich door met 6-1, 6-J te winnen van Ellen Boon en Hans van der Hoeven. De finale werd bijzonder spannend. Pe tra van der Wei en Jelle Heins wisten de eerste set met 64 te winnen, maar moesten de twee de set uit handen geven aan het favoriet geachte koppel Wilma Kodden en Jos Heskes. De be slissende derde set bracht ech ter toch de winst bij de enthou siast spelende Petra en Jelle die daarmee de gemengde dubbelti- tel bij de jeugd op hun naam brachten. Van onze sportredactie Maassluis Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt Bowling Maassluis TOG (Tot Ons Genoegen) morgen een re ceptie in het Gemeenschaps huis aan de Zuidvliet/Fetrus Kochlaan. Tussen 15J30 uur en 17.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5