Passage/'VCJ start overtuigend De Korenbeurs klopt Scylla DRZ in tweede helft sterker Schiedam huldigt van der Touw Opnieuw verlies voor Demos Data-Centre met 3-0 geklopt EREPENNING VOOR JUBILERENDE VOORZITTER SFC onfortuinlijk MAANDAG 29 SEPTEMBER 1975 8 Den Haag1 —Enthousiast applaus klonk op toen arbiter L. Bezemer voor de laatste maal floot Bulm tweeduizend toe schouwers bedankten al dus VUC en Hermes DVS voor de fijne wed strijd die hen op sport park Het Kleine Loo was voorgeschoteld. En in de kleedkamers van beide formaties heerste eveneens tevredenheid. „Een juiste uitslag", was het unanieme oordeel over de I— 1-deling, Alleen erg jammer dat ons vijf minuten voor tijd een straf schop werd onthouden", vond VUC-oefenmeester John van der Lub be. Daarmee doelend op het moment dat Hermes- a an voerder Piet van der Burg doorgebroken Cees Mol in het Schiedamse zestienmeterge bied vloerde. Scheidsrechter Bezcmer oordeelde echter an ders en legde de bal even voor de beruchte lijn neer voor een vrije trap. „Ja," beaamde Hermes-trainer Pim Visser, „daar hadden wij geluk aan. Als de bal op de stip was gelegd had ik niets te zeg gen gehad. Aan de andere kant stel ik wel dat we in de eerste helft de wedstrijd al hadden moeten beslissen. De voorhoede - kreeg redelijk veel ruimte, pro fiteerde er ook goed van maar er werd weer niet afgemaakt. Dat is jammer want zo gaat het al enkele weken. De bal schampt de paal, wordt van de doellijn afgehaald of de vijan delijke keeper heeft een erg goede dag. En dat ondermijnt het zelfvertrouwen". Inderdaad had Hennes DVS voor de pauze weinig geluk. Het opende in een hoog tempo en liet de bal knap rondgaan. VUC had er moeite mee. Mede omdat Floor Klein zich zoals gebruike lijk als rechtsback ook bij fron tale Haagse acties liet gelden waardoor sterk spelende Schie- "damse linkerspits Ties van Duppen menigmaal vrij kon op rukken en zijn scherpe voorzet ten kon loslaten- Ruimte Nadat Jan Gerritsen in öenegen- tiende minuut de bal voor de eerste keer van de VUC-Iün had getikt, benutte Hennes nog geen zestig tellen later de ruimte. Van Duppen tikte goed door naar opgekomen midden velder Cock Hoogeveen die goed keepende Nico van der Mark kansloos liet: 0—1. H/DVSen VUC boeien Harry Spermon bokst de bal boven Cees Mo! weg zoals v.l.n.r. Piet van der Burg, Frits De nijs, Sjaak van der Kroon, Wim Alkemade, Rinus Commïjs en Ton Vorstenbos constate ren. door Hans Koster In eerste instantie verzuimde Cees Mol in kansrijke positie zelf het karwei af te maken en passte naar verraste Wim Alke made. Zijn schot wist doelman Harry Spermon nog te keren. VUC-aanvoerder Ton de Graef bemachtigde de weggestompte bal en zette voor naar Mol die met een prachtige kopbal 1—1 liet noteren. maakte doelman Van der Mark met een fraaie safe een kopbal van Teun Kornaat nog net on schadelijk. Na een half uur ver dween te invidualistisch spelen de Frank Bok geblesseerd waarvoor Joop Hijkoop in het veld kwam. Aan Schiedamse zijde verdween Aad van der Voort ten gunste van Piet Nijs. Toen een knappe kopbal van Cees Mol door Spermon on schadelijk was gemaakt werd de VUC-spits kort erna door Piet van der Burg neergelegd. Arbiter Bezemer gaf de straf schop niet De wedstrijd kreeg er wel een juiste uitslag door. - Het heren-voi- leybalteatn van Passage I VCJ is de competitie met een duidelijke 3-0 zege gestart. De Schie- I dammers, vorig seizoen - spelend onder de naam I Juliana - gedegradeerd uit de promotieklasse, I troffen als eerste tegen- stander het uit de twee- I de klasse gepromoveer- de Data-Centre/DVO. Setstanden; 15-9, 15-11 en 15-11. jPasEage/VCJ beschikt over een ploeg die dit seizoen hoog moet kunnen eindigen. Vooral aan vallend klikt het bij de Schie dammers nu al dermate goed, dat het toch echt niet zwakke Data-Centre bij herhaling met uitgespeelde spelsituaties werd geconfronteerd. "En" wist coach Joop Verkaaik later, "naar dat soort aanvalsvormen moeten we toe, situaties waar bij de tegenstander compleet wordt weggespeeld". Het lukte Passage/VCJ regelma tig, al had Joop Verkaaik óók een minpuntje ontdekt: "In het begin van de sets geven we nog te veel punten weg. Telkens als het lekker ging draaien moes ten we eerst een achterstand van vier of vijf punten wegwer ken". Maar Passage/VCJ liet er geen twijfel over bestaan dit seizoen tot de sterkeren van de eerste klasse te gaan behoren. Zonder jan Brussé rondteen Schiedamse aanval af. de geblesseerde Peter van Nor- de in de basisopstelling waren het vooral de hoofdaanvallers van die aanval bij vlagen voor- Jan Brussé, Kees Visser en treffelijk. Joop Gunneweg die de defensie "Maar ook de inzet was goed", van de Oud-Beijerlanders voor wist gen tevreden Joop Ver kaaik later, "op die momenten dat het wat minder soepel draaide, werd dit gecompen seerd met vechtlust Heel be langrijk was het ook dat de ploeg, als de punten even op zich lieten wachten, niet in pa niek raakte, Op d'e momenten werd beheerst gewacht op nieu we kansen". duidelijke 3-0 zege voor Passa ge/VCJ. onoplosbare problemen stelden. En juist die aanvalskracht maak te duidelijk dat trainer Jaap Keijzer in korte tijd resultaat boekt Hadden de Schiedam mers in de voorbereidingsperio de nog problemen met het nieu we systeem (drie hoofdaanval lers en drie penetranten) tegen Data-Centre draaide het stuwen Nuttig VUC ontmoette nog meer tegen slag. Voorstopper Bob Rijpstra verliet in de 39ste minuut ge blesseerd het veld en Jan de Niet nam zijn stelling over. De invaller verdween naar het Tempo middenveld, goed op dreef zijn de Hans Mittelberg ging als Na de hervatting zakte Hermes voorstopper fungeren en Joop DVS watterug. „Waarschijnlijk Pronk ruilde zijn middenveld- positie in voor die van links back. „Ik moest toen knap wat schuiven en verwachtte wel dat Hennes zou proberen om door te drukken. Daarom verdienen de jongens veel respect dat ze onder die moeilijkheden toch vlak voor rust gelijk wisten te door het hoge tempo dat ze voor de rust hadden gedraaid", vermoedde Visser. „En de Her- mes-voorhoede werd ook beter afgestopt omdat Floor Klein nu wel consequent bij Van Doppen bleef. Dat moest wel omdat die vent te gevaarlijk was", aldus Van der Lubbe. maken", loofde Van der Lubbe In de negende minuut moest Jan zijn gevolg achteraf. Genitzen de bal weer van de De VUC-treffer werd een knappe. VUC-lijn trappen en kort erna ,Pl; ,-a Schiedam De tafeltennisteams van De Korenbeurs en NO AD hebben het in de landelijke tafeltennis- competitie voortreffelijke gedaan. In de Ereklasse klopte De Korenbeurs in Leiden het toch altijd lastige Scylla met 2—8. NOAD bleef in een thuis wedstrijd met 7—3 de meerdere over JASK-QUICK. Bij Scylla - De Korenbeurs stond er veel op het spel Beide teams proberen hun plaats in de Ereklasse te behouden en weten van el kaar dat juist tegen deze tegenstander punten te be halen zijn. Scylla is niet meer het sterke team van enkele jaren terug. Alleen Gerard Bakker is nog altijd een klassespeler, maar toch ook niet meer zo ambitieus. Hans Lingen begon met 13—21 en 18—21 van Bert tegen Bakker maar achter wege, waardoor de gasthe ren op papier aan hun twee de tegenpunt kwamen. In de slotpartijen maakten Lingen en Hans van de Broek him hattrick vol en met een onverwacht grote zege (2—8) kon men de sleu telstad verlaten. NOAD NOAD bleef in de running. In de beurs won team 1 met 7—3 van Jaski-Quick uit Hilversum, van Sc hie te winnen en De zege werd bereikt via drie Hans van den Broek klopte overwinningen van Peter van daarna Gerard Bakker met de Wijk, terwijl Fred Ciarijs en 1521 in de derde game. De Dick de Vaal elk met tweemaal partijen van Van den Broek winst ook goed voor de dag en later ook van Hans Lin- kwamen, gen tegen Bakker waren Voor deze beide laatste spelers van redelijk gehalte. De an- Brakkee het grote struikel blok. Zij verloren in drie games van deze sterkste tegenstander. Peter van de Wijk wist op nipte wijze met 21—17, 14—21 en 21—19 hem toch te kloppen. 'fce games van Het dubbelspe, bracht het derfe tegenpunt op de formulieren. dere partijen konden het predikaat ereklassepeil ze ker niet benaderen. Peter van den Broek verloor Het was voor Data-Centre, dat toch wel in staat moet worden geacht een rol van betekenis te kunnen spelen, iets te veel van het goede. Met als resultaat een Het eerste damesteam benutte de laatste vrije week voor de start van de competitie met het spe len van een oefenwedstrijd te gen de Schevenïngse promotie- klasser Kalinko. De Schiedam se dames speelden in dit duel twee sets in hun basisopstelling en wonnen met 1-3. De setstan den: 9-15,12-15,15-12 en 4-15. De overige resultaten van de eer ste competkieweek: Volley 6-Passage/VCJ 2 heren 1-3, Pas sage/VCJ 2-SheIl 2 dames 3-1, Passage/VCJ 3-MVC 3 dames 0-3. SG-voorzitter Meijnen overhandigt de jubilaris de erepenning. Schiedam In de eerste helft van de wedstrijd die DEZ op eigen terrein speelde tegen VND was het van de kant van de Schiedammers maar een matige vertoning. Er hing een zekere matheid over het spel en het ontbrak in de ploeg aan snelheid. Tot over maat van ramp voor de Schiedammers kwam VND nog tot een doelpunt en toen leek het of DRZ naar een regelrechte nederlaag zou worden gespeeld. In de rust is er in het kleedlokaal overkomen. Het is alleen jam een ernstig woordje gesproken en dat heeft geholpen. Als een herboren ploeg speelde de' thuisclub en na een kwartier had het succes. Bruinsel bracht John Slavenburg in stelling. mer dat als dit bij een scheids rechter gebeurt, het voetbalspel beïnvloed wordt Zo was het ook bij de wedstrijd SFC Groen Witten, waarbij de heer Harmsen de leiding had. John nam de bal mee en loste De arbiter trad niet resoluut ge- Schiedam Voor Schie- dam-voorzitter Jo van der Touw is er dit jaar heel wat te vieren: 25 jaar getrouwd, 25 jaar voorzitter van Schiedam en, alsof het niet genoeg is, ook nog eens 25 jaar kretaris van Schiedam) had een Sinterklaasachtig scenario georganiseerd: eerst zorgen voor een goed gevulde kantine, waarna om half negen de jubi laris en rijn gezin worden ont vangen. Gezeten in een gemak kelijke stoel luisterde een toch wel bewogen Jo van der Touw naar een hele reeks sprekers. beurtenissen. Van der Touw was dan ook zeer verguld met deze onderscheiding. Van KNVB-representant Bijloo (voorzitter van de RVB), die in zijn speech enkele flinke lansen brak voor het amateurvoetbal („Er is hier in de buurt een betaalde club, die rich er voor Touws* bescheidenheid werkzaamheid, zijn enthousias me én rijn sportiviteit (iets waar Van der Touw liever over zwijgt, hetgeen echter toch niet wegneemt, dat hij bijvoorbeeld tien jaar lang deel uitgemaakt heeft van Schiedams' eerste honkbalteam). bij dezelfde werkgever D^ad deSS^oo^t. zou schamen amateur te rijn. Namens de vereniging kragen Jo Fallaux, maar daarmee wa ren de Leidse wapenfeiten wel vermeld. Na een gewon nen dubbel werd de beslis sing geforceerd door Lin gen. die met 20—22 in de derde game Bakker zijn tweede nederlaag toebracht Peter van de daarna partij in de Ereklasse. Hij bracht met winst op Bert van Schie (1621, 21-16 en 17—21) de stand op 1—5. Hans van den Broek scoorde daarna het zesde punt tegen de alles-of-niets spelende Fallaux. De beslissing was Peter van den Met 19—21 en 14—21 hadden de NOAD-spelers daarin niet veel kans. Opmerkelijk was dat het duel enige tijd onderbroken' moest worden vanwege een fik se regenbui die in de beurs veel wateroverlast bracht scoor- De wedstrijd tussen de dames- vvinst- teams van NOAD en EvrO-Sal- amanders moest bij een 0—1 stand zelfs gestaald worden- Een uniek verschijnsel bij een indoorsport De Gemeente heeft al reparaties verricht, maar de situatie lijkt eerder verslech terd dan verbeterd. Voor de vorig jaar aangelegde houten vloer Lijkt een stortvloed van water ook niet zo heilzaam- met helemaal NOAD 2 speelde 5—5 tegen Do zijn partij cos 2. (Technische Hogeschool Delft). Geen wonder dat deze jubilea met de no dige festiviteiten wor den omhuld. Zo aderde de vereniging Schie dam afgelopen zaterdag een ui terst geslaagd feest in haar ei- ter het sfeervolle idee om iede re spreker afzonderlijk te be danken, meteen nadat deze het woord had gevoerd. Voor Jo van der Touw was er trouwens voldoende reden om te bedan ken, want vele spreekgestoelte- beklimmers lieten het niet bij vriendelijke woorden alleen, gen kantine op Harga. In die- Schiedam Gemeenschap-voorrit- zelfde kantine was het een dag eerder trouwens ook al volop feest geweest tijdens de recep tie voor genodigden ter gelegen heid van Jo van der Touws' 25-jarige voorzitterschap. Van de genodigden hadden het er maar weinig af laten weten, reden ook waarom de Schie- dam-kantine meer dan vol was. Ceremonie-meester Verwey (se- ter Meijnen overhandigde Jo van der Touw de zeer unieke erepenning van de Schiedamse Gemeenschap. Pikante noot in Onbegrijpelijk"), ontving Jo van der Touw een zilveren pen ning. Bovendien werd de jubila ris tot KNVB-lid van verdienste benoemd Daarna spraken de heer Van der Eist namens de Basebali-bond en Arie Verlinde namens de Sportraad (met ex cuses voor zieke wethouder Clara Visbeen). Ook rij kwa men niet met lege handen, evenmin als Leen Schóttïng na mens de Schiedamse Scheids rechter Vereniging, die een ca deau onder couvert aanbood. dit verband is dat Jo van der Lange tijd werd ook het woord Touw zélf in de tijd dat hij bij de SG betrokken was ervoor heeft geijverd, dat deze penning niet al te gemakkelijk wordt uitgereikt, maar juist bewaard wordt voor zeer bijzondere ge- geyoerd door Schiedam-sekre- taris Verwey, die in een amu sante speech de persoonlijke Schiedam-historic van Jo van der Touw uit de doeken deed. Benadrukt werden Van der van der Touw en rijn vrouw een fraai gouden horloge met Inscriptie aangeboden. Na de lange rij van sprekers kwam het „echte" receptie-gedeelte, waarbij Ja van der Touw door alle Schiedamse voetbal- en honkbalverenigingen bloemen, cadeaus, fruitmanden enz. wer den aangeboden. Daarna kreeg de muziek wat meer de over hand en werd het een zeer ge zellige avond. Overigens zal dit jaar wel het laatste jaar worden, dat Jo van der Touw (die afgelopen woens dag tot erelid van Schiedam is benoemd) voorzitter is. Hij zal zeker aktief blijven in de ver eniging, maar hoopt straks de voorzittershamer aan een goede opvolger te kunnen overdragen. een hard schot, waar de doel man geen kijk op had, 1—1. Het liep nu pas lekker bij DRZ en het bleef pressie uitoefenen. Het kon niet uitblijven. Een doelpunt hing in de lucht en dat kwam dan ook na een half uur spelen. Weer was het Bruinsel die de bal voor het doel bracht. Nu was het Piet Bast die de voorzet goed afwerkte. Met een kopstoot bracht hij de stahd op 2—1. VND, dat een voorsprong zo te leurstellend had zien verande ren in een achterstand, vocht verbeten voor een beter resul taat DRZ hield het hoofd koel en zag kans met goed en tak- tisch spel de voorsprong te con solideren en daarmee beide punten in de wacht te slepen. Schiedam Scheidsrechter Harmsen had gisteren beslist rijn dag niet Dat kan een ieder noeg op, nam dikwijls beslissin gen waar de voetballers niets van begrepen. Dit alles deed het spel van de 22 op het veld zeker geen goed. Het werd dan ook een zeer middelmatig par tijtje voetbal, waarbij het pu bliek het al heel snel had ge- zien. De kantine voer er wel bij. Zo kon het gebeuren dat een doelpunt van Jim Kars moest worden afgekeurd. De scheids rechter had geen kaas gegeten van de voordeelregel, toen er een overtreding tegen Jim werd gemaakt Het werd een vrije trap waar niets uitkwam. In de tweede helft werd het een nog matigere vertoning dan daarvoor. Beide ploegen kon den gewoon niet in hun spel komen en toen Groen Witten een kwartier voor tijd tot een doelpunt kwam betekende dit dat de gelukkigste had gewon nen, want verdere doelpunten bleven uit Een wedstrijd om heel snel te vergeten. Rotterdam Een hard werkend Demos heeft in de uitwedstrijd tegen Hiliesluïs geen loon naar werken gehad. Het werd een vrij pittig duel, met toch sportief voetbal. Demos was al in de eerste helft het meest in de aanval, maar het ontbrak in de voorhoede aan een afwerker. Schijndel over de lijn, waar door de partijen weer naast elkaar kwamen. Drie minuten later maakte de scheidsrechter een enorme blunder. Hij zag niet dat een speler van de thuis club meters buitenspel stond en toen was het een koud kunstje om de stand op 2—1 te brengen. Een foutje van verdediger Tintel was de aanleiding tot het eerste doelpunt van Hiliesluïs. Hij liet de linkerspits los. Mart Frey haas te zich om de man te stop pen en het daardoor zijn eigen man vrij. Niemand in de verde diging nam de teak van Frey over. Zijn man kwam vrij te staan kreeg de bal en gaf doel- Demos stroopte de mouwen nog man De Bok geen schijn van eens goed op. Het ging fel in kans:. 1—0. Na de thee ging Demos over tot pressievoetbal. Dat had tot ge volg dat er herhaalde malen een doehvorsteling kwam. Uit een daarvan werkte een verde diger een inzet van Gerard van 'de aanval maar had pech. Ver schillende malen werd een inzet net op het laatste nippertje van de lijn gewerkt, maar ook paal en lat stonden een gelijkmaker in de weg. Met dat al rit Demos nog steeds in de moeilijke hoek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8