Strijdlustig Rozenburg kegelt Vlaardingen om Tóch spektakel aan Marathonweg FC Vlaardingen '74 te laat super! eni Pak slaag voor Holiandiaan DCV stuit opmars van MVV '27 DURE FOUTEN VAN KEEPER HUIJER MVV27 naar Unitas Satelliet zakt diep weg Van onze sportredactie Vlaardingen Rozenburg was meedogenloos en baalde koploper Vlaar dingen zonder pardon gevoelig neer: 3—0. En dat nog wel op Vlaar- dingse bodem., waarop de ploeg van trainer Ge rard Gaanderse vast zat, verdoofd leek en geen antwoord bad op het strijdlustige spel van Rozenburg. De groen- witten misten de kracht om de gasten een halt toe te roepen in bun vastbesloten, vaak goed opgezette spelpatronen. De volle speelduur bleef Rozenburg Vlaardingen bestoken, terwijl de thuisclub steeds meer opgebrand raakte nadat de waakvlam in de tweede periode even was opgelicht. Toen Rozenburg constateerde dat Vlaardingen futloos was deed het een greep naar de macht en kreeg de zekerheid toen de groenwitten niet het vermogen hadden om zich van de inzin king te bevrijden. Gerard Gaanderse had er na afloop van het voor hem teleurstellen de duel geen verklaring voor: „Het elftal zat in zijn geheel op een dood punt. Er zijn geen schuldigen aan te wijzen. Er was zeker geen onderschatting, buiten de altijd nog aanwezige rivaliteit is Rozenburg altijd een lastige tegenstander voor ons geweest Op de zege voor Rozenburg valt niets te dingen, hij is volkomen verdiend". Vond Vlaardingen geen werktuig om Rozenburg goed aan te pak ken, eerste man Ka van der Velde van Rozenburg na de rui me overwinning: „De werklust is beloond. De collectiviteit ze gevierde. Daarbij stijgt de ploeg per wedstrijd in waarde. Vlaardingen werd stevig aange pakt, kreeg geen gelegenheid in zijn spel te komen. Daarbij was mijn ploeg goed in beweging, combineerde goed en sloeg op de beslissende momenten toe, Vlaardingen was er niet, viel mij dan ook bitter tegen. De druk van het ongeslagen zijn wordt groter en zo'n moment is dan niet te vermijden. Voor ons kwam dat gelukkig uit". In de openingszetten kon Vlaar dingen nog enigszins zijn draai vinden. Centrumspits Chris Bongers vroeg al meteen de aandacht en de bezoekers no teerden al gauw het eerste or ganisatiefoutje tussen doelman Theo Huijer (had zijn dag niet) en voorstopper Jan Rietveld. De laatste voorkwam erger. Vlaardingen reageerde via Chris Bongers en het was Karei van der Mark die met zijn kopstoot er maar net naast zat Momen ten evenwel van Vlaardingse De solo van Gerrit van Kooten {met haarband) leidt tot 30. zijde die niet aangaven dat het fout zou gaan. Aanvallende middenvelder Cor van Setera stuwde de aanval bekwaam en zou later tot een niet alleen uitstekende spelverdeler uit groeien, maar in verdedigend opzicht was hij tot grote steun voor zijn ploeg. Zijn eerste schot was maar net naast Vlaardingen probeerde het met diepteballen op eenzame Chris Bongers. maar de overmacht aan verdedigers liet hem krach teloos, BESLISSING Ton de Groot gaf tweemaal ui ting aan de aanvalsdriften van Rozenburg en Gerben Hecker sloot zich direct daarop aan. Rond de dertigste minuut vormde een vrije trap, net bui- Vlaardingen De Holiandiaan is er niet in geslaagd om het hoog geplaatste SVW een halt toe te roepen al waren de cij fers (3-0) wel een beetje geflat teerd. Pas een minuut voor rust slaagde de thuisclub erin om te scoren uit een strafschop die Joop Janse had veroor zaakt door hands. Waar toen SVW er in de twintig ste minuut na rust 2-0 van maakte, was dat een beetje te veel van het goede. De Holiand iaan ging op dat moment net in discussie over een wissel (Re- né de Vette/Moerman), maar in plaats daarvan moest doelman Bert Groen uit een vrije trap omhoog om de bal af te weren. Hij plaatste de bal echter op het houtwerk en vandaaruit kwam de bal weer op zijn rug terecht in het lege doel: 2-0. In de slotfase maakte SVW er ook nog 3-0 van nadat Mar Plomp had verzuimd in te grijpen. Bij de Holiandiaan maakte Gerard Huis in t Veld - als wissel - na lange tijd zijn rentree en dat ging ten koste van Wim Riedijk. Vlaardingen Voetbalprogramma zaterdag lino. FC Den Hasg jeugd-FC Vlaardirtcen '74 jeugd (beker), SW jeugd-Feyenoord jeugd (belter), Loesdusncn -HBSS, Devjo HVO, MWW-Piershi), TSB-SSS. Capelle- Vlaixduigen, Stellendam'PPSC.~WFB-Z.wa- luwen, DVCHoekse Boys (de zaterdag KKVB'ers bekeren), Sateliet-SV Rijrutfand,1 Herkan ge n-DVO '32. RSM-Sunlight, CION- VDL. Putter shoe k-GTB, Berket-WK. Go- na-Hoek van Holland Zondag 12/19: FC Vlaardingen 'ï-t-Telstar' '(beker), SW-Heracles (beker). EBOH-Her- mes DV5, Laigdumim-Snhiedam, Vcrbur. ch-Martirut, Ursus-EDS. Quick-Hoek van Holland. QH5-ONA Ide zondag KNVB'ers bekeren), Demos-Germinal, ORZ-Meeu- wenplaat, SFC-VOB. WF-Nsdu V, FCN '66-Aeolus, Schiedamse Boyi-Jaa Hond. MSV '71-Pantser Boys. Van onze sportredaktie Maasland MVV'27 speelt mor genavond in Gorkum een iicht- wedstrijd tegen hoofdklasser Unitas. De wedstrijd wordt ge speeld op initiatief van Unitas- trainer Sandor Popovics, die enkele seizoenen terug ook een jaar bij de Maaslanders als oe- fenmeester werkzaam was. Er wordt om 8 uur begonnen. ten het strafschopgebied, de in leiding voor de achterstand voor Vlaardingen. Een directe vrije trap waarop de lijdzame doelman Theo Huijer (een muurtje foutief door hem neer gezet) geen antwoord had. Ger ben Hecker was de maker: 0—1. Kort daarop gevolgd door een voor Theo Huijer niet haal bare bal. Kees Teuben die uit een corner van Ton de Groot 0—2 voor zijn rekening nam. Dat was de ruststand. Trainer Ko van der Velde wissel de in de rust Ton de Groot voor Tonny Quak. Ed de Wit vestig de na de hervatting de aan dacht op zich door alleen op keeper Theo Huijer af te gaan, maar dit keer was geen schade voor de groenwitten. In de zes tiende minuut was het wél raak. De wervelende linkerspits Gerrit van Kooten (zijn directe belager Kees van der Mark had het erg kwaad bij hem) passeer de drie man en koelbloedig haalde hi) uit: 0—3. Vlaardin gen dwong daarna toch respect af door de weliswaar krachtelo ze wijze van terugvechten maar 't bleef zoeken naar een ant-, woord. Invaller Kees van der, Berg had met zijn uitstekende: kopbal op de lat de eer kunnen redden. Jan van der Mark kwam even eens doortastend door met een harde kopstoot, die echter geen doel trof, Gerard Gaanderse wisselde hierna Albert van der Marei nog uit voor Joop de Heer. Vlaardingen kon geen vuist maken en captain Peter Reyneveldshoek c.s. van Rozen burg gaven geen krimp meer. 0 MVV'ers praten binnenkort weer over de grote jaarlijkse bazar 0 Dezelfde (zaterdag) club stelt vrijdagavond de le den voor ora de contributie te verhogen 0 Bij het goed draaiende HVO is een verhoog de activiteit te bespeuren met een trimclub voor dames 0 Er zijn er al 20, die zich elke donderdagavond in de gymzaal aan de Van Viandenstraat uit leven 9 Nieuwe opgaven in het postbakje in de kantine 0 HVO kent sinds kort ook een rokerspot voor voetballers die voor de wedstrijd een sigaret roken 9 Boete één gulden 9 Jan Maas en Dries Kroos van RKWIK zijn leider geworden van een jeugdtcam 9 De hoofdmacht van Excelsior hl oefent woensdagavond in Voorburg tegen Wilhelmus (20.15 uur) 0 Na het spaarvar ken is ook de verbanddoos uit de kantine van kv Vlaardingen verdwenen 9 Zonder sporen van inbraak of vernielingen te zien 9 Voor ingewijden: Karei I is intussen vervangen door Karei II 9 Van der Leley, Taal en Sparreboom zijn het nieuwe trio voor de elftalcommissie van Zwaluwen O Als opvol gers van Joop den Ouden en Mar Struys O Loon de Korver traint nu ook de dames van Satelliet 0 VDL zoekt een technicus om de geluidsinstal latie te repareren 9 Op onver klaarbare wijze heeft de ver sterker het begeven 0 Fortuna zoekt voor de training van zijn pupillen - woensdagmiddag tussen twee en vier - nog enke le trainers 9 Wij missen al geruime lijd het clubblad van Satelliet 9 Evenals trouwens nog steeds van Hoek van Hol- Van onze sportredactie Maasland - Ondanks een praktisch de gehele wedstrijd durend groot overwicht, moest MW *27 in Delft de punten toch aan DCV laten. Eén der weinige uitvallen van de gastheren leidde kort na de rust tot de enige en beslissende treffer: 1—0. De opmars van MW (uit de laat ste drie wedstrijden werden im mers vijf punten vergaard) is door DCV hardhandig gestuit. Veel meer dan hard voetbal hleek DVC niet in zich te heb ben, waardoor het een rommeli ge en harde wedstrijd werd. De Maaslanders werden wel ge dwongen de Delftenaren met dezelfde middelen te bestrijden, zodat scheidsrechter F. van Dijck het niet makkelijk had. Cees van Buuren, Wil Boer en Jan Kapteyn hielden de meest pijnlijke herinneringen aan de land en Hoekse Boys 0 Het juiste adres: sportredactie Vlaardings Dagblad, Brede Ha venstraat 6, Vlaardingen O FC Vlaardingen li heeft de wed strijd tegen Volendam op vi deo vastgelegd 9 Volgende week donderdagavond bekij ken de spelers de gemaakte fouten 9 De Coureur hoopt dat de uitbreiding van zijn clubge bouw volgend voorjaar gereali seerd is 0 Het is overigens nog helemaal niet zeker dat Pollux de accommodatie van W Vlaardingen zal gaan gebrui ken wanneer de groenwitten - binnen 2 d 3 jaar - naar de Broekpolder opstappen 0 Wél is het zo goed als zeker dat Oranje Nassau de vrijgekomen plek van Pollux, waarheen die ook gaat, zal gaan benutten, aan de Claudius Civiliuslam, ze wedstrijd over; Kapteyn moest zich daardoor in de twee de helft laten vervangen door Koos Rodenrijs. Niettemin had MW voor de thee twee goede mogelijkheden de score te openen. In de 35e mi nuut zette Huib Bos goed in, maar vond doelman Kooien op zijn weg, waarna Jan Kapteyn enkele minuten later net over de lat lobde. DVC, dat voor de rust praktisch niet tot een aanval kwam, sloeg kort na de hervatting echter toe. Eén der weinige uitvallen werd met een overigens knap doelpunt afgerond. Op rechts ingezet werd Van Spronsen be reikt, die doelman Rïnus van de Wetering geen leans liet: l—0. MW'27, met Jurie Rombout na de thee voor Cees van Buuren in de ploeg, ging massaal in de aanval. De Delftenaren zagen hun doelman Kooien echter naar grote hoogte groeien. Een schot van Kees Hoogendam ranselde hij uit de kruising, maar ook Hrnb Bos en Jap Kapteyn zagen hun schoten ge stopt Het constant aanvallend MVV bleek niet éénmaal In staat daar profijt uit te trekken. Vlaardingen Satelliet is In de uitwedstrijd tegen Gouds- waardse Boys ver beneden de maat gebleven. Slechts één helft wisten de mannen van trainer Leen de ftorver partij te geven. Het resulteerde zelfs nog in een 1-0 voorsprong bij de thee. In de tweede helft zakte Satelliet echter diep weg en Gaudswaardse Boys kon ge makkelijk naar een 3-1 over winning uitlopen. Satelliet nam in de 35e minuut van de eerste helft de leiding, Een schot van Arno de Smit kwam via de keeper en een verdediger opnieuw voor zijn voeten en in. tweede instantie was het raak: 0-1. Met de harde wind mee en lange trappen zetten de gastheren Sa telliet in de tweede helft onder grote druk. Het leverde drie doelpunten op. MAANDAG 6 OKTOBER 1975 Vlaardingen Hoe groot het risico is zich alleen met de aanval te be moeien heeft FC Vlaar dingen '74 tegen een bij vlagen superieur Volen dam aan den lijve moe ten ondervinden. On- Door Bas van den Berg geacht de geruststellen de 2—2 bij de finish en de mogelijke 4—2 in de spectaculaire slotfase om daarmee naar de gunsten van het kijker spubliek te dingen. Niet temin had FC Vlaardin gen *74 na het stuk onte vredenheid tegen Heer enveen en FC Den Bosch maar één alterna tief: aanvallen, hoe dan ook. „Per slot van reke ning hebben, we meer aanvallers dan verdedi- Jan-Roodbol per brancard van het veld gedragen, gers", lichtte trainer Jan van Baaren toe, maar juist dat overschot maakte twijfels. Want Volendam, hoe diep ook weggezakt in de eerste divisie, speelde één van -zijn betere wedstrijden. Trainer Arie Stee houwer, met enig verwijt in zijn stem over het weggeven van de winst: „FC Vlaardingen 74 is nogal versterkt en dat is voor een echte Volendammer al een motivatie op zichzelf. Kijk naar Haarlem, dat tegen ons ook niet verder kwam dan 1—1". Volendam dus eveneens fier in dc aanval en die botsing van twee aanvallende forma ties, sloeg ten gunste oit van de wïjdbroeken omdat zij veel meer variaties kenden. Het be wegingspatroon op het mid denveld bijvoorbeeld deed alt hans elke Vlaardinger voor rust naar zijn hoofd grijpen omdat Volendam daarmee ge ruime tijd voor rust het initia tief naar zich toe trok. FC Vlaardingen '74 verzuimde met al zijn aanvallende bedoe lingen de Noordhollanders op dat middenstuk, met als uitblin ker Hoogland, uit te schakelen. Daarom kwam de defensie van de thuisclub bij herhaling in moeilijkheden, met als gevolg vier minuten voor rust een „slecht" vallende goal: 0—1. Ook al vergoelijkte trainer Jan van Baaren de schade voor zijn makkers met te zeggen dat aan vallend spel risico's met zich mee brengt, het was althans voor rust, onbegrijpelijk dat de Vlaardmgers de bal maar moei lijk aan elkaar kwijt konden- Ondanks het feit dat spits Cees Zwanbom met zijn. kopballen naar ploegmaten telkens weer het pad effende voor daden. Niettemin was Volendam voor rust al goed voor twee goals. Met name op schoten van Plat waaruit doelman Dick van der Meer de bal losliet en daarna veel paniek teweegbracht of Karsten die de bal langs de verkeerde kant van de paal maaide na een vertwijfelde nit- looppoging van Van der Meer. Of wederom Plat na een halve mistrap van Joop Quellhorst. Volendam, bekwaam In gegroe peerd uitverdedigen, liep in te genstelling tot de Viaardingers niet blindelings naar voren, maar maakte er eenparig ver traagde bewegingen van om dan ineens te vlammen. Desondanks herstelde FC Vlaar dingen '74 zich vrij snel van Volendams dadendrang. Na een half uur lekte dat bijna uit tot een goal toen Frans Stans naar Wim Berckenkamp lobte, maar treuzelde en doelman Frans Hoek kon ingrijpen. Elf minu ten later kon de thuisclub met de moed der wanhoop orde op zaken gaan stellen toen Karsten na een venijnige actie met zijn collega's hard uithaalde: 0—1. 2daar nadat invaller-arbiter Siem Wellinga voor de tweede maal had laten aftrappen, zorg de een sublieme lob van Wim Berckenkamp voor 1—1. Er ging een foutieve kopbal van Braam aan vooraf, nadat Cees Zwamborn had getracht om Barend van Hij koop te berei ken. Volendam leek in die fase rijp voor de slachtbank, of zoals trainer Arie Steehouwer het zag: „Bij balverlies raken we nog te veel in paniek. Van spe lers als Smit en Hoogland mag je dat niet verwachten, maar het gebeurt toch maar". Niette min klom heel Volendam weer - uit het „dal van vergissingen" toen in de twintigste minuut Bep de Ruiter miste en Ger Robbemond niets anders kon doen dan Karsten te haken. Uit stekend leidende arbiter Siem Wellinga Hep lachend naar de 11-meterstip en vandaar schoot Bond onhoudbaar raak: 1—2. GELIJK Maar nauwelijks een minuut la ter, „toen", aldus weer Arie Steehouwer, „iedereen rich on nodig rond het zestien-meterge- bied terugtrok", was er een goedlopende actie, waarna Cees Zwanbom de laatste tik gaf: 2—2. Er was weer van alles mogelijk. „Ontegenzeg lijk", aldus trainer Jan van Baaren, „enerzijds het bewijs dat we terug kunnen komen na een achterstand, maar ook maakte het de wedstrijd voor het publiek leefbaar. Beter dan wanneer je 0—0 speelt" Jan Roodbol kwam daarna nog opdraven voor Frans Stans (bal in gezicht), maar dezelfde Rot terdamse Jan moest weer snel afhaken toen hij in botsing kwam met een Volendammer en per brancard van het veld moest worden gedragen (geluk kig niets ernstigs). Rob van der Bol maakte hiermee zijn ren tree, een verdediger meer, maar toch was daarna FC Vlaardin gen '74 bijna in staat om weg te lopen van Volendam. Alleen was er een grote dosis pech voorradig om de strijd toch op 2—2 te houden. PECH FC Vlaardingen '74 boogde op een uitstekende conditie en in die spectaculaire slotfase waren er reële scoringskansen voor Hugo Lochtenbergh, Cees Zwanbom (paal) en Cees Bou- man. Het bleef gelijk en daar was achteraf Jan van Baaren in het geheel niet content mee. Wél met het spektakel waarop het publiek terugkomt (volgen de week Telstar), „maar we hadden de acties moeten afma ken". Conclusie; FC Vlaardin gen '74 vlamt weer te laat De Vlaardingse gelijkmaker van Cees Zwanborn en de hulpeloze gebaren van Volendam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3