BVO cl Maasdijk doen niets voor elkaar onder Monster blijft wéér Zwaluwen walst subliem over DOTO heen Scheids rechter weigert straf schoppen te geven Pernisser krachtvoetbal wreekt zich Hoekse Boys slaat op juiste momenten toe MAANDAG 6 OKTOBiÜR 1975 De HVO'er in de Maasdijkse mangel Pemis Vrij van angst (in uitbeurten) maakte Zwaluwen er bij DOTO een sublieme sbow van (0-4). Vrij naar het idee van regisseur Frans de Kruis die heel zijn con cept had afgestemd op zelfbeheersing. Bij iede reen en dat maakte DO TO, dat vrij vlot op 0-2 kwam, razend. Koelbloe dig strafte Zwaluwen op alle fronten fatale fou ten af, waardoor scheidsrechter Van Do- dewaard vermanende vingers tekort kwam en bij elk Vlaardings doel punt een uitvoerige dis cussie moest aangaan. In de rust leidde de confrontatie tussen de leider en de ploeg die aansluiting moest krijgen, tot een schijngevecht met de Per nisser spits en trainer Frans de Kruis. De Zwaluwen-trainer: „Die speler vroeg mij of ik de scheidsrechter een kratje pils had beloofd: ja, zei ik, twee...'* In die theepauze riep Van Do- dewaard beidé aanvoerders tot zich en dat had tot ieders ver bazing een kalmerende uit werking. De Pernissers demonstreerden in dat tweede deel nog wel een fors lijf aan lijf gevecht en er vloog nog een spits op de bon toen hij Cees Broos tegen de vlakte liep, maar de schade bleef binnen de perken. Niette min waren Hugo Sluimer (arm) en Hennie Kuyten (dijbeen) de nieuwe slachtoffers. Overtredingen in veelvoud, maar de scheidsrechter gaf geen enkele strafschop weg Van onze sportredactie Vlaardingen HVO en Maas dijk, op de ranglijst npgal ver van elkaar verwijderd waren dat zaterdagmiddag in het veld zeker niet In een vrij vlakke wedstrijd ging het volkomen gelijk op, zodat de G-fl het beeld goed weer gaf. Een stand die overigens anders uitgevallen zou zijn, als arbiter A. Kardi naal niet zo stapeltjes straf- scbopgevallen weg had gewim- peld. Viermaal in totaal was er aanleiding om de bal op de witte stip te leggen. Ook bier bij weer een gelijke verdeling, tweemaal voor HVO en twee maal voor Maasdijk. Paul van Wezel met tweemaal hands en Jan Noordam met twee over tredingen speelden een hoof drol, maar scheidsrechter Kar dinaal gunde niemand een bui tenkansje. Waarvan hel in deze wedstrijd 20U moeten komen, want uitge speelde kansen wisten beide voorhoedes zich nauwelijks te creëren. HVO had in Kinke Baaima wei een behendige vleukgelspits, maar geen van zijn acties bracht direct gevaar. Hetgeen, voor een groot deel de verdienste was van aanklever Gerrit van Woerden, die Baai man weinig ruimte g*t, Maasdijk-trainer Henk Denkers had zijn team ten opzichte van vorige week liefst op zeven plaatsen gewijzigd. "Niet omdat we tegen HVO aankeken", ver duidelijkte Denkers deze ver schuivingen en vervangingen. "Het middenveld versterken stond daarbij op de eerste plaats". Leen Visser, Bram van der Hout en Arie Haring waren daar nu geposteerd. Mannen met meer body dan het HVO- middenrif, met de lichtgewich ten Peter van Bekhoven, Win» Stork en Piet Vogel, die daar echer wat meer techniek tegen over konden stellen. "Met tech niek alleen kom je er echter niet", aldus HVO-trainer Haxrie Bouquet, daarbij zijn hele team aanhalend. "Fysiek zijn we nog niet sterk genoeg. Daardoor hadden we ook te weinig stoot kracht". Na ruim een kwartier kwam slechts Jan Hordijk tot een schot over het doel van Harrie Vink en werd Rinke Baaima neergelegd door Jan Noordam. Het werd echter geen straf schop, ook niet toen Paul van Wezel bij het verwerken van een foutieve terugspeelbal van Hennie Drop hands leek te ma ken, De Vlaardingse laatste man mocht dar ongestraft nog een keer herhalen. "Twee dui delijke strafschoppen gingen ons voorbij", aldus Henk Den kers. Anderzijds liep Maasdij- k's eerste man gauw voorbij aan de overtredingen van Jan Noordam. Vooral diens tweede charge leek stipwerk te zullen worden. Jan Storm zou in kansrijke positie uithalen, maar kreeg een forse zwieper toegediend. Weg kans, het enige wat HVO er aan over hield was een indirecte vrije trap, in de buurt van de penal tystip. In de drukte smoorde het schot van Baaima echter. Sterker HVO was in de beginfase van de tweede helft wel wat sterker, maar doelman Van der Hout kreeg slechts wat corners te verwerken. Gerrit van Woer den hield de rappe Baaima goed in bedwang, terwijl voor al Leen Visser en Bram van der Hout hard meewerkten hun defensie te ontzetten. Zelfs was Maasdijk nog twee keer dicht bij de winnende treffer. Aanvoerder Jan Hordijk dwaal de met alleen doelman Vink nog voor zich iets te ver af om in te kunnen schieten. De bal kwam toch nog bij Bert Voogt, maar die schoot over. Voogt was even later zelf dicht bij het HVO-doel, maar aanvoerder Sjaak Drop tikte de bal noj juist weg. Bij Maasdijk kwamen Sonneveld en Veenstra tegen het eind nog in het veld (voor Hans Hordijk en Jan Noordam), terwijl bij HVO Piet Vogel nog plaats maakte voor Ronnie Verdeel Het maakte niets meer uit, de punten bleven verdeeld. "Op nieuw een bewijs dat de ploe gen naar elkaar toe groeien", meende Bouquet "Uitschieters zijn er in deze afdeling niet". Ook deze actie van Johan van Geest leverde niet de eerste Monsterse treffer op. De bal verdwijnt naast het Hoekse doel. Monster Ben Borsboom wist het niet meer. „Al verlies je maar met 1—3, dan heb je tenminste die eerste goal gemaakt. Maar nee, het zat ons vandaag weer niet mee. En je zag toch wel wat voor kansen we kregen? Ik ben er nog steeds ze ker van dat het eens komt, maar vraag me niet wanneer". De ne derlaag tegen streekge noot Hoekse Boys (0—3) kwam hard aan in het Monsterse kamp, dat was een duidelijke zaak. Al trachtte Boys-trainer Koos Lankester nog wei wat verzachtende om standigheden voor de Polanen-elf te verzin nen: „Het is beslist geen gekke ploeg, al vind ik persoonlijk Naaldwijk beter dan Monster. Ze missen gewoon een spel bepaler op het midden veld. Kijk, achteraf kan ik misschien met die 0—3 gemakkelijk praten, ïk geloof echter wél dat als Monster op 1—1 was gekomen het voor ons nog erg moeilijk was ge worden. Die eerste twee doelpunten vielen op een erg gunstig moment in de wedstrijd". Kortom, ook na 540 minuten competitievoetbal in de vierde klasse kon Monster de weg naar het doel niet met succes vinden. Ais je afgaat op de verrichtingen tegen Hoekse Boys is dat „bevrijdende" doel punt wellicht een kwestie van tijd. Bovendien miste Monster En deze derby ook dat kleine beetje geluk om over de drem pel te stappen. Nee, zo pover speelde Monster, met Gerrit van Dijk weer terug als libero, met name in -het eerste bedrijf zeker met. Kreeg eerst, in de zevende minuut al, een mentale dreun te verwer ken toen Boys-spits Kee3 van der Pol doelman Rob Klop met een lage schuiver kansloos liet (0-1). Het kon echter de Borsboom-elf toen nog nauwelijks raken. Hoekse doelman Rob Bos moest later diverse keren han delend optreden bij inzetten van onder anderen Wim Voois en Koos Klop, Captam Johan van Geest, beweeglijk en daar door gevaarlijk, knikte vallend een trekbal van Voois net over de lat. De beste Monsterse gele genheid kwam echter op naam van de al vnj snel voor Johan van Antwerpen ingevallen Wim Mulder. Hij was echter zelf nog het meest verrast dat de trekbal van Van Geest plotseling vrij voor zijn voeten vie) Hoekse Boys, als ploeg beslist beter, prikte inmiddels via de counter scherp terug. Een kop stoot van Aad Moerman scheer de juist naast en Rob Klop had de grootste moeite bij een hard schot van Louis Knipscheer. Na de wisseling, toen Lankester Johan van Geest iets meer van zijn vrijheid beroofde en er een extra mannetje tegenaan gooi de (Koos Heerschap), had Mon ster zeker in de eerste vijf mi nuten recht op de gelijkmaker. Koos Klop maakte zich al snel via een aantal fraaie bewegin gen vrij, maar zijn beslissende inzet leek nergens op. Nog geen minuut later knikte Johan van Geest een voorzet van Aad Maat rakelings naast. Door Wim de Lange De derby in een matig bezocht Polanen werd echter toch al in de zesde minuut beslist. Toen namelijk zond middenvelder Ed van Dijk een trekbal van Van der Pol Fraai naar de touwen (0—2). Waarmee Monster (Bors boom: „Het middenveld hadden wij toen zeker niet") eigenlijk „gezien" was. Borsboom zond in de 25e minuut Koos van der Kruk de wei in ten koste van zwakke Mulder. „Koos was nog niet geheel blessurevrij, maar als je dan toch met 0—2 achter staat kan je het best proberen met hem", zei de Hagenaar la ter. Van der Kruk, die lange tijd met een knieblessure had geworsteld, maakte als laatste man (Gerrit Verkade rechts back, Van Dijk naar het mid denveld) nog geen al te zekere indruk. Al kon ook hij er wei nig aan doen dat Aad Moerman later voor 0—3 tekende. Vlak daarvoor had Van der Kruk zelfs nog een inzet van Tom van der Pijl op de doellijn ge keerd. Veel te streng blazende Haagse arbiter Ekering noteerde in de slotfase Han Verkade voor het „onderuit halen van een tegen stander". Wat de domper voor Monster alleen nog maar erger maakte Doel man Aad Boers... nog maar één goal tegen Bij een 4-0 achterstand waren de Pernissers eindelijk uitgeraasd en demonstreerden zelfs onder leiding van (aanvoerder) wissel Jan Hordijk een groot over wicht, maar doelman Aad Boers kon ook nu éénmaal met behulp van een kopbal van John Schoenmakers de tota le schade in vijf duels beperken tot een goal. Wie langs de Nieuwe Maas Dö- TO-Zwaluwen zag, moet onget wijfeld de vogels kunnen tippen voor een formatie met lange adem. Met die instelling maken de Vlaardmgers nog vele'slach- toffers. Frans de Kruis: „We behoeven uit niet meer bang te zijn". En Leen Pijpers:Hoewel nog vroeg in het seizoen begin ik er helemaal in te geloven". De gebrilde middenvelder, ab soluut uitblinker door zijn gre tigheid en creativiteit in zijn aanvallen, doelt ongetwijfeld op een (eventueel) kampioenschap. Nogmaals, met die instelling schopt Zwaluwen het nog erg ver. Door Bas van den Berg Ook bij DOTO bewoog de forma tie zich weer in hoog tempo. Met vrijwel geen zwakke plek ken, was ze slagvaardig in de counter en dat kwam bijna bin nen vijf minuten al tot uitdruk king. Via Leen Pijpers die de bal van z'n schoen liet glippen en een hoge bal van Hugo Slui mer die de lat raakte. Offensief Niettemin gaf een misleiding na een kwartier al aanleiding tot jubelkreten. Een hoekschop van Leen Pijpers veranderde in een korte tik naar John Schoenmakers die de bal ineens voor doel plaatste en nog voordat de Pemisse verde digers wisten wat er aan de hand was, kopte Hugo Sluimer subliem in: 0-1. DOTO, in vijf duels nog maar één keer gepas seerd, zaakte van streek en dat in zijn vervolg vond chaotische toestanden. De Vlaardingers konden met name op het mid denveld steeds weer ongehin derd elkaar de bal toeschuiven. Vooral via beide flanken (Kuy- ten en Sluimer) werd DOTO helemaal weggespeeld en daar mee maakte Zwaluwen één ding duidelijk: Voor rust al het duel beslissen. DOTO verzuimde in die fase, toen het met de rug tegen de muur stond, niet alle ontoelaat bare handelingen uit te voeren en daarvan werd Henny Kuy- ten het slachtoffer met een dij beenblessure. Hij: „Ik wilde me door de vakantie van Joop Brusse weer bewijzen. Dat was dubbele pech". De Vlaardinger moest zich met lang daarna la ten vervangen door John van Rees. Prolest Een kwartier voor rust herstelde DOTO toch weer het evenwicht omdat Zwaluwen nogal non chalant met de kansen om sprong. Van Rees werd door doelman Offeriberg hardhandig aangepakt, maar Van Doóe- waard zag er geen strafschop in. Vijf minuten voor rust laai de alle ingehouden woede tot een hoogtepunt toen Maarten Keizerwaard op schitterende wijze slalomde, de Pemisse doelman op het verkeerde been bracht en scoorde: 0-2. DOTO tekende daarop fel protest aan, omdat een andere Vlaardinger buitenspel zou hebben gestaan. Van Dodewaard: „Jawel, maar niet hinderlijk omdat Keizer- waard de bal bij zich hield". Toen evenwel Leen Pijpers na rust eveneens bij een solo werd aangepakt, besliste de arbiter anders en kregen de vogels wél een strafschop mee die Leen Pijpers in 0-3 omzette. Wat kon Zwaluwen hierna nog gebeu ren. DOTO.dat zich na rust dui delijk inhield, maar door zijn inzet het initiatief weer pakte, streed in feite met de moed der wanhoop. Een vrije trap van Leen Pijpers betekende zelfs nog 0-4, terwijl Jos Buitelaar zich nog permitteerde een bal op het houtwerk te laten ko men. Gerard Frehé nam in de slotfase de plek nog in voor Hugo Sluimer (armblessure).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5