Ondanks goede rentrée Leen Schiedam dieper in de zorgen van der Ploeg SVDPWUrsus: attractieve derby DHS GEEFT LENS TE VEEL VRIJHEID KOORENBEURS ZAKT TERUG DICK HOOGENBOOM: „GRANDIOOS" Piet Roozen mist strafschop NOAD aan kop MAANDAG 6 OKTOBER 1975 6 Schiedam Het was lang stil in de Schiedam- kieedkamer. Met gebo gen hoofd verwerkten de spelers de nieuwe aanslag op het moreel. Ook trainer Hans Ruij- tenberg had veel moeite met de vijfde nederlaag op rij, "Ér is in ieder geval wel voor ge werkt", beurde hij i'n pupillen uiteindelijk op, waarna Inj zich naar buiten begaf. Een deurtje verder; meer vrolijk heid. Want Slikkerveer wilde best weten dat liet na twee keer te zijn gestruikeld nu met 4I bad gezegevierd. "Dat hadden we hard nodig", ont hulde Peter Burger, "Bij DBGC speelden we een bere- p art ij maar verloren door ei gen schuld en het publiek en bij Bellevoetsluis hadden we drie invallers. Maar nu is er weer resultaat Noodzakelijk, want de jongens doen er alles voor", ventileerde de oefen- meester vlotjes s"n visie. Was het contrast in stemming groot, in het veld viel minder verschil te bespeuren, met uit zondering van het tweede part van het tweede bedrijf dan. Vooral voor rust ontpopte Schiedam zich als de evenknie van Slikkerveer. Dat de Harga- brigade ijverig draaide en stoorde, dat verbaasde Peter Burger niet, wèl dat Schiedam ook soms tot knappe combina ties in staat was. De debutant in de tweede klasse wilde einde- door Fred Ivens lijk eens succes en liet dat dui delijk merken. Ook nadat Slikkerveer na een kwartier onverwacht de score openbrak. Jan Visser dreunde via het hoofd van Jan van Na men een vrije trap van dertig meter op de lat, waarna attente Nico Spreïj het beslissende tik je gaf: 0—1. Burger: "Ook sterk, vanmorgen hadden we net afgesproken vrije trappen ineens over de muur te jagen". Daarna moest passief Slikkerveer echter ver terug. Schiedam nam gretig bezit van het mid denveld en stichtte in het bij zonder via Bram Scholte keer op keer verwarring. Directe te genstander Bas Verhoeven gaf de handige rechter spits veel te veel ruimte, wat Slikkerveer na een half uur met de gelijkma ker moest bekopen. Roy den Hertog ontfutselde op het mid denveld Cor van der Wal de bal en demonstreerde z'n klasse door ineens Scholte weg te stu ren. Onder het lichaam van weifelende Kans Plaat (Z'n eni ge fout) was het raak: 1I. Een verdiende beloning voor fel jagend Schiedam, waarin de te rugkeer van Leen van der Ploeg goed merkbaar was. De 35-jarige laatste man, die een tijd lang met te hoge bloed druk beeft getobd, straalde rust en routine uit wat op Pe ter Rietveld, Jan van Naamen en André Holster (matig ver vanger van gespasseerde Wim Schemkes) een meer positieve uitwerking had. Van der Ploeg was het ook die als enige Schiedamse veldspeler reageer de toen z'n ploegmakkere op bet fluitsignaal van goede arbi ter Metder voor buitenspel ble ven wachten. Hij voorkwam daarmee een treffer van flit sende solist Albert Roiloos. Dat doelpunt kwam echter toch. Bram Scholte speelde dit keef een negatieve hoofdrol door bij de eigen comerlijn de bal aan opponent Bas Verhoeven te verspelen. De strakke voorzet be riekte vrijstaande Jan Visser, die knap raak knikte (1—2, 40e min.). En daar bleef het in die eerste helft bij, de goede pogin gen van Bram Scholte (net naast) en Joop Krommenhoek (Plaat keerde de stuiterbal) ten spijt Hans Ruijtenberg: "De opbouw was goed, maar de afwerking hè. We hebben veel te veel kan sen nodig terwijl ze er bij ons wat makkelijk in gaan". De rust benutte Peter Burger met een langdurige peptalk. De trai ner: "Be heb ze nauwelijks de tijd gegeven om maar de wc te gaan- Heb ze gezegd meer ini tiatief en organisatievermogen te tanen en de trapvaste maar moeilijk wendbare Schiedamse defensie op snelheid te kloppen. Wel, dat is gelukt STRAFSCHOP In de tweede minuut van de her vatting zelfs al. Sens Brein- passeerde na een een-twee met Nico Sprdj Cees Schunrhoizen, die de middenvelder uit pure wanhoop maar onderuithaalde. Na de gemiste elfmeter-trappen van Ronald van Maasdam en captein Ronald Warms bij - DBGC deed Bas Verboeven bet nauwelijks beter: 1—3 vla de arm van Schuurbuixen. Een doelpunt, dat Schiedam aan vocht (de grensrechter had voor buitenspel gevlagd) en dat te vens de genadeslag betekende. Van der Ploeg; met meteen de vertrouwde aanvoerdersband weer om de arm: "Mentaal wa- Dit keer geeft Slikkerveer-goalie Hans Plaat Bram Scholte geen kans op succes. Tot spijt van Eef Krabbendam. ren we tegen dat doelpunt niet opgewassen". En Peter Riet veld: "Toen knakte er wat bij ons". Wel namen Joop Krommenhoek en JarTvan Naamen Hans Plaat nog onder vuur en moest blon de Cor van der Wal flater met een enkelkwetsuur vervangen door Jaap Berkhof) nog na een inzet van Bram Scholte redden, maar de laatste dertig minuten speelde Schiedam zonder over tuiging uit, de wissel Rob Beu- kers-Wim Schemkes ten spijt Zker in de slotfase was Slikker veer zo oppermachtig dat de 41 rappe Jan Visser en Albert Roiloos (gaf het onnodige laat ste tikje) als coöratie creeërden, maar een magere afspiegeling van de Schiedamse ineenstor ting was. Leen van der Ploeg: "Duurt de wedstrijd langer dan wordt het zes—£én". Intussen was centrumspits Eef Krabbendam, die nog steeds hinder ondervindt van z'n ge kneusde ribben, bij arbiter Meeder wegens "aanmerkingen 'op de .leiding" op de bon ge gaan. Het publiek derby SVDP- W—Ursus bad gelaten voor wat het was en de gang had gemaakt naar het terrein van Excel sior zal daar geen spijt van hebben gehad. De wedstrijd die Excelsior speelde tegen PDK is er een geweest waarvan de toeschouwers, 'en de spe lers hebben genoten. Nieuwstraten knalt da voorzet van Hans Schinkel langs doelman Bras. Ursus bejubelt de winnende treffer. Schiedam Een derby in Schiedam komt niet zo veel voor. Zeker niet bij de in de KNVB spelende cinbs. Daarom was het leuk dat de competitie- leider SVDPW en Ursus in dezelfde afdeling in deelde. Daarmee was Schiedam weer een der by rijker. Gisteren was het dan zover dat beide teams tegen elkaar uit kwamen op het terrein van SVDPW. Het werd een echte derby waarbij de spanning te snijden was en dikwijls ook de sensatie niet ontbrak. Een pluspunt was het zeer spor tieve voetbal dat aan beide kan ten vertoond werd. Scheids rechter Van der Linden na het duel: "Het was een fijne wed strijd,' waarbij niet alleen de spelers plezier hebben gehad, maar ik ook". Sander van den Hoek, de trainer van de thuis club moest erkennen dat Ursus verdiend had gewonnen: "Ur sus was beter". Een glunderen de trainer Hoogenboom, die ook al eens met Martinit SVDPW een nederlaagtoe bracht: "Jk ben dik tevreden. De inzet van de jongens was grandioos''. Bij Ursus bleek de geschorste Scheepbouwer vervangen door Aad Nagelhout terwijl SVDPW Wim O sta op liet draven op de plaats van Verkerk. Het eerste kwartier was wat nerveus en daarom mag men het niet euvel duiden dat Henk Verwey, Ton Bravenboer en Sjaak Nieuw straten Ursus in het eerste kwartier niet op een voor sprong brachten. Aan de andere kant hadden ak- ties van Kreischer en Sonne- veld wellicht een beter lot ver diend. Het spel van Ursus werd beter en na een half uur had het resultaat. Het was toen vrit een pass van Hans Schinkel dat Nieuwstraten de bal op de slof nam en laag inknalde: 0—1. SVDPW trachtte de bakens te verzetten, maar doelman Kui ters reageerde goed op een schot van Kreischer, nadat hij kort daarvoor de bal na een aktie van Krijnen net naast had zien gaan. In de 40e minuut nam Henny Bras een indirecte vrije trap. Niemand raakte het leer aan en daarom werd het doelpunt dat Bras met die trap. scoorde terecht afgekeurd. Na de rust bleek Sander van den Hoek laatste man Albert Smit naar de voorste linies te hebben gedirigeerd. Er kwam wel meer vaart in de voorhoede, maar de verdediging van Ursus met De Held en Van Dijk aan het hoofd had geen moeite om die het hoofd te bieden, Het felle effen- sief dat SVDPW in het laatste kwartier ontplooide bracht dan ook geen resultaat, Schiedam DHS heeft de thuiswedstrijd tegen het onderaanstaande Lenig en Snel uit Den Haag met 1 2 verloren. Voor- dhS bleef drukken maar speelde al door het midden van te simpel om het Lenig en Snel Men heeft twee ploegen aan het werk gezien die trachtten met goed tech nisch voetbal tot winst te komen- Dat is niet gelukt, want het werd een puntendeling van 1-1. Koewei het gelijkmakende doel- De PDK-defensie heeft het nakijken. Het werd geen doelpunt punt van PDK in de laatste minuut een doelpunt met een luchtje (handsbal) was, zal nie mand ontevreden zijn over de uiteindelijke uitslag. PDK hoort zeker tot de betere ploegen'uit de afdeling. Getraind door spe ler-trainer Dick van der Toom en aangevuld met spelers die voorheen bij RVC hebben ge speeld vormt PDK een team met goede technische kwalitei ten. Voeg daarbij dat ook bij Excel sior het woord techniek hoog in het vaandel staat en het is te begrijpen dat het publiek giste ren heeft genoten. Voor de rust wogen de partijen tegen elkaar op. Het spel werd meestal op het middenveld uitgevochten en de spitsspelers kwamen dan ook maar weinig in aktie. Doel-, punten bleven in die periode; dan ook uit de rust werd dat anders. Toen bleek dat de thuisclub naast techniek ook nog kon beschik ken over een goede conditie en dat ging toch wel een woordje meespreken. Excelsior ging meer aandringen. Het kreeg kansen en het was alleen jam mer dat een doelpunt uitbleef. Aan de andere kant moest de verdediging toch wel uitkijken bij de gevaarlijke uitvallen van de bezoekers. Met nog een kwartier speler, kwam dan toch het doelpunt. Etman, voor Broere ingevallen, bracht met een ingooi de bal voor het doel. Daar stond John Kloppers die de bal doorkopte naar Peter van der Hoeven die via een kopstoot de doelman geen kans gaf: I—0. Dat betekende waarschijnlijk )vet de overwinning. Men had ech ter buiten de waard gerekend. In de laatste minuut mocht PDK een vrije trap nemen. Daaruit was het de naar voren gekomen laatste man die de bal met de hand in het doel werkte. Dit ontging de scheidsrechter en hij wees dan ook onverbid delijk naar het midden. Hij ont nam Excelsior een zekere over winning maar toch kon een ie der vrede hebben met het resul taat van I—1. een strafschop door Piet Roozen, tien minuten voor de rust, heeft DHS een unieke kans gemist een voorsprong te ne men. Trainer Adriaan van Huuteloot: „Als we STRAFSCHOP die strafschop benutten, komen we met 2—1 voor in ae 35e te staan en rollen we ze op". Na een wat nerveus begin van beide ploegen, wist DHS al snel het initiatief tot zich te trekken. Met breed opgezette aanvallen bestookten de Schie dammers het doel van de wat onzeker optredende Haagse doelman. De verdediging van de gasten wist niets beters te doen dan elke bal hard naar Na de thee zakte het spelpeil beter wist te doen dan op zijn loeren en je moet hem voertdu- doelman terug spelen. Deze had rend blijven afschermen", zijn doel verlaten en de bal DHS drong nog meer aan en far- -:j ■- 1 ceerde enkele hoekschoppen. Bij een zo'n hoekschop ont stond een incident. Sjaak Le men ging de lucht in en raakte de teruggekomen Hazeizet met een elleboog in de nek. Deze ging voor enkele minuten neer. Onmiddellijk belaagden enkele teamgenoten van Hazeizet Sjaak Lemen, maar scheids rechter Franssen zat er goed tussen. Hazeizet moest vervangen wor den door Resodihardjo en trai ner Van Huuksloot verving Sjaak Lemen en Esref Gabuk door Frans Vos en Gerrit Sehrey maar ook dit mocht DHS niet meer haten. DHS zag in de resterende tijd geen kans meer de stand nog te wijzigen. echt moeilijk te maken. Trainer Van Huuksloot: „Onbegrijpelijk dat onze jongens Sjaak Lemen te weinig aanspeelden. Als hij diep gelanceerd wordt,is hij met rijn snelheid levensgevaar, lijk'- kwam dan eindelijk de kans voor HSD om afstand te nemen. Bij een duel tussen Sjaak Lemen en Peter de Jong speelde deze laatste de bal met de hand. Scheidsrech ter Fransen wees naar de stip waar Piet Roozen bet vonnis zou voltrekken. Zijn te zachte inzet werd door doelman Dick van der Mark knap gestopt. De rust brak aan met een 1—1 stand. voren te schoppen. Aan op bouw kwam men niet toe. Eén wilde trap leverde nog resul taat op ook. De goed stuwende Hans Vermeer had even zijn directe tegenstander debutant Harry van der Wilk vrijgelaten en deze ving de verre uittrap van doelman Dick van der steeds verder weg. DHS zag geen kans het initiatief opnieuw in handen te nemen en Lenig en Snel beperkte zich tot balbe zit. De afweer van de Hage naars werd wel steeds harder. DHS probeerde van alles om een beter resultaat te bereiken en nam daarbij te veel risico. Mark op, sprintte over de veria- In de 80e-minuut werd dit goed ten DHS-helft. omspeelde doel- afgestraft Uit een aanval over man Jos Sparla en zette Lenig en Snel op voorsprong. DHS trok onmiddellijk ten aan val. Een vrije schop van Kees van Kralingen werd met moeite door doelman Van der Mark gestopt. Drie minuten later was het wel raak. Een dieptepass op Piet Roozen stichtte zoveel ver warring in de Haagse verdedi ging, dat Peter de Jong niets rechts belandde de bal bij een volkomen vrij staande Lesley Hazeizet, die met een effectvol schot Jos Sparla passeerde. Trainer Van Huuksloot hier over: „Die man mag natuurlijk nooit zo vrij komen te staan. Voor de wedstrijd had ik de verdediging nog zo voor Hazei zet gewaarschuwd. Hij blijft tot de laatste minuut op een kansje Koelnfarendsveen Het eerste tafeltennisteam van NOAD is er in geslaagd een duidelijke 2—8 zege te behalen tegen De Treffers. Peter van Wijk en Fred Clarijs wonnen hun par tijen van resp. Van Buiten (1621 en 1321) en Van Beeb (IS—21 en 15-21), zodat NOAD een 0—2 voorsprong nam. Dick de Vaal maakte er 0—3 van door Van der Zwet met 12—21 en 18—21 te kloppen. Het eerste tegenpunt kwam in het dubbelspel NOAD's zwakke punt 21—18,15-21 en 21—16- Een krappe overwinning van Peter van Wijk op Van Bech (13—21, 2220 en 16-21) zette NOAD op een 1—4 voorsprong. Van Ruiten veroverde tegen Dick de Vaal het tweede puntje via de setstanden 21—19,11— en 21-14 Hierna maakte NOAD geen fou ten meer..Fred Clarijs won in drie games van Van der Zwet (2—5), waarna NOAD via over winningen van De Vaak Van Wijk en Clarijs uitliep tot 2—8. Ook het tweede team van NOAD behaalde een ruime ze ge', want tegenstander Over- schie werd met 9—1 verslagen. De enige verljespartij kwam op naam van Trond Fageraas. Het damesteam van NOAD verfoor kansloos (10—0) van het veel sterkere Middelburg-Zuid. Schiedam Hoewel bet tafeltennisteam van De Korenbeurs zeer verrassend van start ging tegen landskampioen Tempo-team heeft het het duel toch kansloos verloren met 8—2. Verrassend was de start van Hans van den Broek die stadgenoot Nico van Slobbe kansloos liet in twee games 21—15 en 3118. Hans Llngen schreef de tweede partij op zijn naam, door de altijd lastige Hopman te kloppen 21—18,14-21, en 21—17. Taylor bleek een klasse apart en gaf Peter van der Broek dan ook geen schijn van kans 12—21 en 10—21. Het dubbel heeft De Korenbeurs de das omgedaan. Immers, in de derde game die Van den Broek-Lingen speelde tegen SIobbe-Taylor zag het Schiedamse duo kans om een achterstand van 10—15 weg te werken en zelfs een voorsprong te nemen van 17—16. Toen sloeg het Amsterdamse tweetal toe en met 17—21 ging toch de game en daarmee de partij verloren. Het werd daardoor 2—2 en de morele klap voor de Schiedammers die daarna geen enkele partij in winst om konden zetten. Overdui delijk bleek dat bij de Engelse aanwinst van Tempo-team (Taylor, geen enkele Nederlandse speler hoeft te verliezen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6