Collé wil best een woonwagen Orgel concerten in Grote Kerk Bewoners dreigen staangeld niet langer te betalen Reorganisatieplan woonlagen-kamp weer getorpede Colportage en de KvK. Zal er geen drukwerk bestaan, zm er van Harry zsn studenteniiavermont helemaal weinig terecht komen, j de clinch inèt-Lolle Voorlichting over nieuwe woonwijk Minder interesse Kind- en dierdag Planten en stekken ruilen Reünie van oud-mariniers Intreden dommee Eerste paal soc. werkplaats De wereld hangt van drukwerk aan elkaar. Stemmen gezocht Nagerecht: improvisatie inbrekers lichten fruitautomaat Geen containers in Hoekse Berghaven Alles stroomt door in Dijkpolder Raadsman verhuist in Groenoord Openbare school in Maasland: over 5 jaar Regeling spraakles vervalt in Maassluis Eek-Groot- i tussen de PJ. Troel- paal slaan :plaats voor WOENSDAG 8 OKTOBER 1975 Uit onze krant van gisteren. Schiedam Wethouder B. Evert Collé van sociale zaken en volksgezond heid wil zijn flatje aan de Mgr. Nolenslaan in Schiedam best ruilen voor een woonwagen. Zijn enige voorwaarde is dat het kamp, waarop die woning-op-wielen zal moeten staan, (name lijk het Schiedamse woonwagenkamp) eerst een fikse verandering ondergaat. Collé past er wel voor om die voor waarde niet te stellen, want uiteraard beseft hij dat de leefbaarheid op het huidige kamp veel te wensen overlaat. Dat vinden de bewoners van het woonwagenkamp ook en daar om pikken zij het niet langer, dat de gemeente al jarenlang - zonder rekening te houden met hun wensen - plannen maakt voor de reconstructie van het kamp. Die reorganisatie (dat is méér dan een fikse opknap beurt) is dringend nodig, want de klaehten stapelen zich op. Hans de Brui jn, van het woonwa genkamp, neemt het de wethou der hoogst kwalijk, dat deze het maandagmiddag alsmaar had over de verbeteringen voor de woonwagenbevolking in de af gelopen jaren. Op de bijeen komst met ruim twintig be woonsters van het kamp {zie onze krant van gisteren) verge leek Collé keer op keer de hui dige situatie in het kamp met die van jaren geleden, toen het het kamp dat zoals bekend mag worden verondersteld ligt in een uithoek van het Schiedam se industriegebied, over stin kende toiletten en schuurtjes door de slechte riolering („Als we een douche nemen, spugen we haast de longen uit het lijf1) en over gebrek aan ruimte op het kamp. Maandag kwam ook nog de afge legen ligging van bet kamp ter sprake. Hans de Bruijn zei na mens de bewoners, dat eigen lijk de grootste wens is: ver plaatsing van het kamp naar een terrein dat dichter bij de bebouwde kom ligt De bewo ners voelen zich nu afgesloten en gethscrimineerd. Wethouder Collé wil best in een woonwagen. Maar dan moet wel het kamp van de „vierwielers" aanzienlijk verbeteren, meent hij. kamp nog was gevestigd aan de Buitenhavenweg. De communistische bewindsman vond dat er toch veel was ver beterd. Hij trachtte de proble men van de bewoonsters te om zeilen en werd ziedend toen iemand de beschuldiging uitte, dat de gemeente geen rekening houdt met de bevolking van het kamp. „Als u beweert dat wij niets voor u doen, krijg ik de pest in," aldus de boze wet houder. Na deze opmerking van Collé was het de beurt aan de vrouwen om zeer verontwaardigd te doen. Er kwamen zoveel klach ten los, dat de bewoonsters door elkaar gingen praten om alle problemen te kunnen spuien. Af en toe werd het de wethouder daardoor onmoge lijk gemaakt om zijn woordje te doen. Geklaagd werd over het feit dat de gemeente allemaal plannen maakt, zonder dat de bewoners ervan op de hoogte worden ge steld. Het werd betreurd, dat de gemeente zomaar heeft beslo ten om opnieuw een reorganisa tieplan te (dit plan werd maan dag door de bewoners getorpe deerd). Daarmee heeft de gemeente geen gebruik gemaakt van een plan van de stichting woonwagen- werk. De bewoners, die achter dit plan stonden, vroegen zich af waarom de gemeente dat plan heeft afgekeurd. Collé gaf hierop geen duidelijk ant woord. Hij moest echter beloven, dat de gemeente een nieuw plan zal vervaardigen, maar dan met hulp van de bewoners. Van avond zullen de bewoners on derling hun eisen op een rijtje zetten. Die eisen zullen dan vol gende week worden gesteld aan gemeenteambtenaar J. C. Put ter, die een delegatie van de bewoonsters op het Stadskan toor zal ontvangen. Komt de gemeente niet aan de wensen van de woonwagenbe volking tegemoet, dan zou het er wel eens in kunnen zitten dat de bewoners van het kamp niet langer staangeld voor hun wagens betalen. Volgens be woonsters bestonden er in het verleden al plannen om - uit protest tegen het gemeentelijk - u vertragen van de reorganisatie Opbouwwerker Hans de Bruijn; „Als ColIe de huidige - dit staangeld niet te betalen, situatie vergelijkt met vroeger, is er allicht iets verbeterd. Al jaren klagen de bewoners van Maar dat iS niet genoeg." o Wethouder Collé verduidelijkt het gemeentelijk reorgani satieplan, dat kort daarna door de bewoners zal worden afgekeurd. Voor de bewindsman zit L. ten Have, coördinator van de stichting woonwagenwerk. Maassluis Morgenavond om 8 uur zal in het ontmoetingscen trum Koningshof een bijeen komst worden gehouden voor de huidige en toekomstige be woners van de nieuwe woon wijk die wordt gebouwd op het voormalige Verto-terrein. Namens de dienst gemeentewer ken zullen de plannen rond de bestrating en de groenvoorzie ning worden besproken. Verder zal een aantal suggesties voor het inrichten van tuinen wor den gedaan. De vergadering zal worden geleid door wethouder J. A. Hummelen. Hoek van Holland Op zaterdag 1! oktober wordt in De Hoek voor de tweede keer een „Kind- en dierdag" gehouden. Tot nu toe is de belangstelling minder dan vorig jaar, al werden al meer dan honderd kinderen in geschreven. Men kan ach nog aanmelden bij de heer B. Schot, Mahustraat 137, telefoon 4030. De dieren worden gekeurd in de volgorde: honden (13 tot 14 uur), knaagdieren (14.15 tot 15.15 uur), katten (15-30 tot 16.00 uur) en vogels en diversen (16.15 tot 16.45 uur). De prijsuit reiking geschiedt onmiddellijk r.a elke beoordeling. De kind- en dierdag wordt dit keer gehouden bij de RVS-ba- rakksn. Van tien uur af kan er die dag gratis paard worden gereden. Verder zijn er dwerg geiten en schapen. Rond half elf is er een demonstratie met het africhten van honden door een Rotterdamse vereniging. Vlaardingen De Culturele Raad Vlaardingen geeft in het seizoen '15-15 in samenwerking met de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente een serie concerten op het orgel van de Grote Kerk. Maassluis Het gemeentebe stuur van Maassluis wijst zijn Inwoners er op, dat sinds i augustus een nieuwe wet van kracht Is die regelingen voor colportage bevat. Sinds die da tum is het via colportage aan de man brengen van geldlenin gen - kredictcolportage - verbo den. Wel mag men nog goede ren of diensten op afbetaling te koop aanbieden door middel van colpartage. Hiervoor is met ingang van 1 november '75 een Inschrijving bij de Kamer van Koophandel cn Fabrieken vereist Men beeft dus nog ruim een maand de tijd om rich te laten inschrijven. Voor de huis-aan-huis verkoop te gen contante betaling van duur zame gebruiksartikelen is even eens met ingang van 1 novem- ber een inschrijving bij de Ka mer van Koophandel vereist. Voor de verkoop van goederen en diensten aan groepen perso nen via contactcplportage is al tijd een inschrijving vereist Voor colportage met boeken, grammofoonplaten en andere goederen is geen inschrijving nodig. Vlaardingen Morgenavond om 8 uur houdt de afdeling Vlaar dingen van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde een bijeenkomst in de grote zaal van de Harmonie aan de Schiedamse weg, Op gro te schaal kan men dan planten en stekken ruilen. Ook is er een verloting van kamerplanten. Verder zal binnen de afdeling gesproken worden over het plan van een centrale inkoop van bloembollen en andere bok Eewassen. Hoek van Holland Op 13 de-| cember bestaat het korps mari niers precies 310 jaar. Tezelf dertijd zal de vereniging van oud-mariniers het 25-jarig jubi leum vieren. Oud-mariniers A. Louw uit de Hoekse Rietdijkstraat 134 wil' graag dat alle oud-korpsgeno ten uit zijn plaats gezamenlijk dit feest zullen gaan vieren. Op het feestprogramma staan on der meer bezoeken aan de krui ser De Zeven Provinciën en twee onderzeebootjagexs. Ver der is er een défilé met prins Bernhard en een gezamenlijke nasi-maaltijd. Vlaardingen Op vrijdag 10 ok tober om 19.30 uur zal de nieu we predikant van de christelijk gereformeerde kerk, ds. B. de Romph, worden bevestigd en intrede doen. Ds. W. van Sorge uit Schiedam zal de bevestiger zijn. De dienst wordt gehouden in de gereformeerde Ooster- kerk aan de Schiedamseweg. Na afloop bestaat gelegenheid de nieuwe predikant te ontmoe ten. Maassluis - Op maandag 6 ber om 3 uur zal mevrouw Greet van veld op een terrein tussen Industrieweg en de PJ. straweg de eerste paal van de nieuwe werkplaat het Bedrijf voor Sociale Werkvoorziening. Hjj zou natuurlijk voor de gelegenheid z'n moeder kunnen laten overkomen. Maar ja, dan sta je ook mooi voor schut als zelf standig jongmens. Denk overigens niet dat alleen Harry zoiets kan overkomen We zouden allemaal dagelijks met de handen in 't haar staan als we met omgeven waren door leerboeken, encyclopedieën, handleidingen, reisgidsen - en de krant natuurlijk om nog maar es een m de hand liggend voorbeeld te noemen. Probeer drukwerk maar es weg te denken uit onze samenleving, dan is meieen duidelijk wat voor belangrijke plaats het inneemt. De mensen die het drukwerk vervaardigen, de hthografen en chemigrafen, de zetters, druk kers. binders en andere grafische vakmensen krijgen een opleiding die hen terdege voorbereidt op hun maatschappelijke functie. Om te beginnen meestal 4 LTS- jaren, die verder gaan dan alléén het grafische vak. Ook"moderne talen, natuurkunde, scheikunde, mechanica, biologie en maatschappijleer staan op het programma. Zodat ze goed weten waar ze straks komen te staan met hun vak midden tussen de mensen. Er is nog meer mogelijk: de praktijk in met een cursusdag per week, grafische MTS, kader- opleidmgen. Vlaardingen Als er voldoende belangstelling voor bestaat krijgt Vlaardingen binnenkort een nieuwe zanggroep. Dames en heren die mee willen zingen en geïnteresseerd zijn in ever greens, gospels en bijvoorbeeld liederen uit musicals als de West Side Stoiy en Forgy en Bess kunnen zich aanmelden bij de op te richten groep. Er is al een dirigente. Het is mevrouw Bratu uit de Specht laan 674; telefoon na zes uur 351263. Zij heeft drie jaar con servatorium gestudeerd. Met twee andere dames vormde zij het trio De Valentina's, Dat eer tijds fameuze trio maakte nogal wat grammofoonplaten en maakte ook toe mees door Eu ropa. Nu wil mevrouw Bratu een eigen koor oprichten. Vlaardingen Morgc-n tussen kwart voor een en kwart over een zal Aad Zoutendijk een lunchconcert geven op het orgel van de Grote Kerk. Onder meer zal hij werken van Merkel, Bach en Couperin spelen. Het muzikale „pakje boord met be leg" zal hij besluiten met Im provisatie. Van twaalf uur tot het orgelcon cert zal Cor Don op het Oranje carillon spelen. Schiedam Inbrekers hebben uit de fruitautomaat van café Oud Holland aan de Hoogstraat vijfhonderd gulden gestolen. De flipperkast kreeg men niet open. Het is volgens de politie nog onduidelijk hoe de daders zijn binnengekomen. vrijdag 17 oktober con certeert Aad van der Hoeven, cantor en orga nist van de Rotterdamse Prinsekerk. Op vrijdag 21 november speelt Ka- miel d'Hooghe uit België. In december ivordt geen orgelconcert gegeven. Op 16 januari wordt de serie concerten voortge zet met een uitvoering door Koos Bons uit Maassluis. Haarlemmer Albert S. de Klerk speelt op 20 februari en Johan van Dommele komt op 19 maart uit Arnhem naar Vlaardingen. Ver der komen nog Addïe de Jong uit Rotterdam (23 april), Gerard Habraken uit Nijnssel (21 mei), en Bram Beekman uit Mid delburg (18 juni). Alle concerten vallen op een vrijdag en beginnen om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt steeds een rijksdaalder, CJP'ers en Pas 65 hou ders en jongeren onder de 15 jaar betalen een gulden en een kwartje. Hoek van Holland Het dage lijks hestuur van de Hoekse deelgemeenteraad heeft geen enkele reden om aan te nemen dat een deel van de container activiteiten die gepland waren binnen het ter ziele gegane; Rijnpoorthaven-project, zullen worden overgebracht naar de Hoekse Berghaven. Het bestuur antwoordt dit op vragen van het deelraadslid J. W. van 3el- kom (PvdA), Bij het Rijnpoort- haven-projekt waren ook ferry- activiteiten en ligplaatsen voor dienstvaartuigen van het loods wezen en Rijkswaterstaat ge pland. Nu dit plan niet door gaat zoeken Rijkswaterstaat en het loodswezen wel naar alter natieve ligplaatsen.Een der mogelijkheden zou een aanpas sing of uitbreiding van de Berg haven zijn. Maar dat er daar naast ook nog containers naar de Berghaven zouden komen is voor het deelraadsbestuur vrij wel uitgesloten. Maassluis De openbare school in de Maassluise Dijkpolder gaat „Panta-Rheï" heten. In gewoon Nederlands betekent dat „alles stroomt door". De suggestie voor die naam is ge daan door de oudercommissie van deze school Schiedam Het spreekuur van de sociaal raadsman in Groe noord wordt met ingang van dinsdag 7 oktober van gebouw De Ark verplaatst naar het nieuwe kruisgebouw aan het Bachplein 588. Op het nieuwe adres houdt de raadsman iedere dinsdagmor gen zitting van negen tot elf uur. Telefonisch is hij dan te bereiken op het nummer 706177. Naast het bovengenoemde spree kuur is hij ook te bereiken op zijn bureau aan het Broersveld 140, telefoon 269957. Op dit bu reau heeft hij spreekuur op vrijdagmorgen van negen tot twaalf uur. Op de sociale markt die vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober in de bedrijfsgemeenschap Schïe- mond aan de Vïjgensteeg wordt gehouden is de raadsman ook te vinden. Maasland „Over een j'aar of vijf valt te verwachten dat we over gaan naar een nieuwe school", aldus mevrouw Gau- tier, voorzitter van de ouder- eemmissie van de openbare school „De Schutse". „Eerder kan niet, want het schijnt vast - te zitten op financiën". De prog nose van vijf jaar was de ou- dercommissie meegedeeld door wethouder J. Kwakkelstein. De nieuwe school krijgt een plaats tussen de Warande en de Post- laan, waar momenteel wordt gebouwd aan een nieuwe rit. school. De school, die pas het eerste lus trum vierde, blijft daarom vooralsnog in de houten nood- school aan het Doelpad. „Die school wordt niet als zodanig ervaren", merkte wethouder Kwakkelstein enkele malen op. Klachten 2jjn er over het huidi ge gebouw dan ook nimmer gehoord. Maassluis De gemeente Maas sluis laat de regeling voor spraakonderricht aan leerlin gen op lagere scholen vallen. Dit gebeurt omdat deze lessen zijn geïntegreerd in de stichting Onderwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg Noord. De logopedisten van Maassluis zijn ook door die dienst overgeno men. De verordening wordt dan ook ingetrokken, omdat 'ie overbo dig is geworden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3